Je výsledek na ovulačním testu z ranní moči zkreslený?

jancamb
28. lis 2013

Ahoj maminky (či budoucí maminky), chci vás poprosit o radu. Dnes ráno jsem byla v 5:00 na WC. A pak jsem vstávala v 6:30 a udělala si ovulační test – bere se to taky jako ranní moč (četla jsem, že se z ranní moči ovu testy dělat nemají)? Test v těch 6:30 vyšel pozitivní, ale nevím, zda to není tedy zkreslený výsledek ☹. Předem díky za rady či zkušenosti… 😉

coolik
28. lis 2013

ahoj, já si myslím, že když vyšel pozitivní z té "druhé" ne tak koncentrované moči, tak že to bude pravděpodobně pravda 🙂 každopádně stejně tě to nenechá v klidu a těch testíků si uděláš víc ... takže stačí vydržet do zítřejšího rána a vem to hnedka z té první! ale i tak .. pokud je to plánované těhotenství, tak myslím, že GRATULUJI! 🙂

zuza01
28. lis 2013

@jancamb Podle mě pozitivní je. Navíc jako ranní moč bych brala tu v 5.00. Nemyslím, že by se dal zkreslit do pozitivna, ale možné je vše. Každopádně dle zkušeností si myslím, že je prostě pozitivní 😉

klouzek
28. lis 2013

Ta moč v 5:00 byla určitě víc koncentrovaná než ta v 6:30,takže si myslím ze ovu byl pozitivní,gratuluji 🙂

jancamb
autor
28. lis 2013

Ahoj holky, moc díky za rady. Přesně tak, ovulační testíky jsem ještě během dne udělala dva a oba pozitivní. Tak jsem šťastná, že alespoň ovulace se konečně dostavila - a můžu doufat, že za 14.dní budou dvě čárky i jinde 😉 ! Od začátku cyklu piju Kontryhelový čaj, tak třeba zabral on 🙂! Ještě jednou díky...

leni_tom
28. lis 2013

@jancamb Já dělala ovu testy pouze z ranní moči (jindy nejsem schopná nepít) a fungovaly spolehlivě (potvrzeno bazální teplotou).

coolik
28. lis 2013

.. a já jsem trdlo, nějak jsem přehlídla, že jsi psala ovulační test ... takže gratulace dnes beru zpět a doufám, že za 4 týdny budu moci napsat znova! držím palec! 🙂