Jednodenní chirurgie - laparoskopie. Máte zkušenost?

ahoji
29. únor 2020

Ahoj holky,chtěla bych se zeptat,zda některá z vás byla na jednodenní laparoskopii - tzn.doma si sami uděláte klystýr,ráno nastoupíte a odpolko nebo navečer vás pošlou domu.
A ideálně...nebyla jste některá v Ústí na klinice Dr.Brozka?
Za 3 týdny mě to čeká a začíná mě chytat trochu panika
....

alcar
29. únor 2020

Ja byla na laparoskopii jednu noc v nemocnici kvuli drenu. Rano v 7hod me hospitalizovali, dopoledne zakrok a druhy den rano vytazeni drenu a domu. Delali mi drilling vajecniku. Jinak klistyr mi nedelali. Podle me neni nutny.

ahoji
autor
29. únor 2020

@alcar a všechno v pohodě? Jak jsi pak fungovala doma?
Já mám držet bezezbytkovou dietu a pak si doma dát yal gel...tak je to takový mírnější než klasický klystýr.

baruniceslepice
29. únor 2020

Ano, byla jsem na vyndani zlucniku. Rano nastup, dopol. laparoskopie, a 2.den rano domu vesele kojit 5 mesicni mimino. 3 dny me bolelo bricho od nafouknuti plynem, ktery je u laparoskopie nutny, spala jsem v sede, jinak vse ok. A ja byla spokojena, ze jsem nemusela nikde tvrdnout tejden.

ahoji
autor
29. únor 2020

@baruniceslepice tak to je super! Mně se to pravé taky líbí,že je pak člověk brzo doma a hlavně i to,že mě bude operovat můj gynekolog a ne nějaký neznamy v nemocnici.
Jen se pak bojím,nebo spíš ostatní,jak to pak bude doma 🙂

baruniceslepice
29. únor 2020

@ahoji doma to bude v pohode. Jak pisu. Ja teda 2 dny chodila v predklonu, ale zvladla jsem se starat o miminko. Mela jsem tu jen na pomoc 1 den mamu, aby mi pomahala přikládat malou, abych ji nemusela zvedat a pak jsem uz vse zvladala sama. Neboj, bude to ok. 🙂

ahoji
autor
29. únor 2020

@baruniceslepice díky! Snad jo 🙂 ale už aby to bylo za mnou! 🙂

alcar
29. únor 2020

@ahoji uplne v pohode. Pokud jdes na gynekologickou laparku, tak budes mozna trochu nafoukla...par dni, ale jinak zadne drama. Ja byla unavenejsi po anestezii a to bricho bylo takove “divne”, ale zadne bolesti, normalne jsem fungovala. Po tydnu uz jsem sla do prace.

ahoji
autor
29. únor 2020

@alcar A dělali Ti něco při té laparce?
Zní to dobře, moc si přeju, abych to tak taky měla 🙂

alcar
29. únor 2020

@ahoji ano, mela jsem PCOS a udelali drilling vajecniku.