Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jeřáb ptačí na úpravu cyklu

pro89
23. dub 2019

Ahoj, je tu někdo komu mohly tyto kapky ? Nemám vyloženě nepravidelný cyklus +- 2 každý měsíc a ovulaci cítím , ale ovulacni testy nikdy nebyl 100% pozitivní ... čárka byla vždy o malinko slabší nez testovací . Muze v tomto případě pomoc ? Děkuji za odpověď

hermij
23. dub 2019

@pro89 Ahoj, na jeřáb ptačí slýchám chválu, ale je spíš určen k úlevě při PMS, bolestivé ovulaci a jako antioxidant. Nevím, zda sám o sobě podpoří ovulaci. Nezáleží ani tak na tom, jak dlouhý a pravidelný cyklus je, jde hlavně o to, aby v cyklu proběhla ovulace a do MS pak bylo kolem dvou týdnu, aby mělo vajíčko čas na oplodnění a uhnízdění. Pokud chceš podpořit spouštění ovulace, tak to chce pestrou výživu, omezit stravovací neduhy jako nadmíru lepku, mléčných výrobků a masa (hlavně toho nebio a z velkých zvířat plného hormonů; kuře a krůta jsou z tohoto hlediska menší zlo). Prostě střídat s luštěninami a dalšími rostlinými bílkovinami. Tělo ženy potřebuje dostatek živin a energie, aby mohlo mít zdravý cyklus. K podpoře ovulace je výborná i mateří kašička, pokud nejsi alergická na včelí produkty.
Co se "zachycení" ovulace týče, tak úplně v klidu. Ovulační testy jsou velmi nespolehlivé. Respektive, vůbec tu ovulaci nemusíš zachytit, protože k ní u Tebe dochází třeba v noci, anebo tehdy, kdy jsi netestovala. Daleko přesnější je symptotermální metoda, kdy si sleduješ děložní hlen (jen to, co je vidět venku na toaleťáku, kalhotkách, intince...) a měří se bazální teplota, protože po ovulaci dochází k výraznému teplotnímu vzestupu, takže je to na záznamu krásně vidět zda a zhruba (plus mínus den) kdy ovulace proběhla. Na hlenu se sleduje konzistence a "pocity". Čím tažnější a vodovější hlen, pocit mokra, tím víc to vypovídá o vrcholu plodnosti, tedy o blízkosti či průběhu ovulace ;)

Sem začni psát odpověď...

Odešli