Jonášova metoda. Kdo zkoušel? Jak to funguje?

bambulkamakulka
23. čer 2021

Ahoj. Prisla jsem na novou metodu jak pocit dite (Jonasova metoda). Nevim jestli tomu mam verit nebo ne, ale k veci. Snazim se pochopit kalkulacku Jonasovi metody, ktera mi ma ukazat v kterych terminech muzu pocit dite. Jedinou vec, kterou na tom nechapu jsou ty napetove aspekty. Absolutne se v tom nevyznam. Je tady nekdo kdo to zkousel a chape, jak to funguje? Budu rada za jakoukoliv vysvetlivku. Dekuji mnohokrat

martulka88
23. čer 2021

Když jsem se na to dívala (taky jsem hledala různé možnosti), tak u mne zcela blbost - v den, kdy je dle toho plodný den mám MS 🙂 Já se prostě přikláním k tomu, že je to o tom, kdy je tělo připraveno.

lachtanice86
23. čer 2021

@bambulkamakulka to si na to přišla až teď? Je to staré a účinnost je 50%. V mem případě tedy 0% úspěšnost, ale my se podle toho nesnažili, jen bych měla mít 2x jiné pohlaví nez mám

bambulkamakulka
autor
23. čer 2021

@lachtanice86 vim o ni uz dlouho, ale az ted me napadlo to zkusit. Snazim se to pochopit, ale asi jsem na to moc leva. Co jsem tedy pochopila je, ze vykricniky jsou neplodne dny a fajvky plodne. Neverim ze to na 100% zabere, ale pise se ze ucinost je prej na nejakych 98%. Tym padem v tomhle roce podle kalkulacky se mi otehotnet nepodari a v tom pristim roce prej jen 2x

kevi1
23. čer 2021

Nesnaz sa to pochopit, je to do neba vylajuci nezmysel 🙂 len tym stratis cas

lachtanice86
23. čer 2021

@bambulkamakulka je to fakt blbost. Pokud si tohle nastavis v hlavě, tak neotehotnis

eviicka
23. čer 2021

@bambulkamakulka no taky jsem si to počítala a nevím, jestli to byla náhoda, nebo nějak zapracovala psychika... Ale otěhotněla jsem v měsíci, kdy se mi ovulace a Jonáš potkali... Pohlaví ale neodpovídá.

Jako tato metoda nic nestojí, považuju ji za neškodnou, pokud tedy u člověka nezpůsobuje nějaký větší stresy. A ty napěťové faktory hoď za hlavu 🙂. Ovlivňuje nás mnohem více věcí než fáze měsíce, kdy se člověk narodil 😉.

eviicka
23. čer 2021

@bambulkamakulka nejde o plodné dny, jde o to, že podle Jonáše je tvoje tělo k početí "náchylnější" když je měsíc ve stejné fázi, jako byl když ses sama narodila (takže pokud byl úplněk, tak při úplňku).
Ten zbytek už je vyšší astrologická, které nerozumím ani já, jen si myslím, že tohle určitě nespočítá, žádná internetová kalkulačka. Takže vykřičníky fakt neřešit ty nic neznamenají. Jen více souložit při správném měsíčku (a vlastně ideálně při všech jeho fázích 😀).

fafetka
27. čer 2021

@bambulkamakulka jonsova metoda funguje tak, ze dle data, místa a času narození zobrazí astrologicky “vhodne” dny k početí. Nemusí se vůbec shodovat s cyklem i když mne to třeba vychází +\- kolem ovulace. Napěťové aspekty vůbec nemusí souviset s případným tehotenstvim nebo s dítětem a můžou se tykat jiných oblasti, nejlepší nechat si vysvětlit od někoho kdo astrologií rozumí. Je to spis za mne taková sranda. Ono totiž ani když tam žádné napěťové aspekty nejsou tak se to početí nemusí povest stejně tak jako když tam jsou tak to zrovna klapnout muže. Hlavně ty pohlaví ditete jsou 50/50😂zpetne jsem koukala na své děti které už mam a třeba pohlaví mám u všech úplně opacne😂nejstarší dcera měla 7napetovych aspektů a fakt byl ze těhotenství bylo celou dobu rizikové, rodila jsem nakonec předčasně cs a ona nedychala takže všechno bylo špatně. U syna byly napěťové aspekty 4 a tehu s cukrovkou a rizikové nakonec ale dopadlo všechno velmi dobre a u nejmladší dcery aspekty 3 a kromě prekotneho porodu absolutně všechno cajk. O další dítě se snažíme dva roky. Jonáše si beru jako podporující metodu spis ze srandy a tak vim ze ani zelené OK nezaručuje úspěch.🤷🏻‍♀️Držím pěsti ať se povede ať s Jonasem nebo bez😉🍀

lachtanice86
27. čer 2021

@fafetka ale uvedomujes si, že bez ovulace nemůže být těhotenství, že jo? Jen že Jonáš to jaksi neřeší a je to blbost

lachtanice86
27. čer 2021

Tak schválně jsem se podívala na tu " metodu " když bych spoléhala na ni těhotná ted nejsem. Dle Jonáše byl nejlepší den na početí byl 4.10. Prokazatelně, testy i měřením bt, jsem mela ovulaci a styk až 27.10. Dle Jonáše to mel být v tom cyklu kluk, bude to holka. No a je tam 9 napetovych aspektu. Aktuálně jsem 38tt, těhotenství bez jediného problému, žádná omezení, vsechny vyšetření v pořádku, gd nemam a hodnoty vzhledem k věku výborné. Tedy za mně, blbost, na kterou se nelze spoléhat, ani ji brát jako zábavnou formu

sami28
27. čer 2021

@bambulkamakulka já podle té jejich tabulky měla ideální šance otěhotnět až někdy za rok a půl. Jejich šance mi to ukazovalo, když jsem měla ms... A povedlo se dřív 😊 ale ne díky Jonášovce

fafetka
27. čer 2021

@lachtanice86 já si to uvedomuju😂 taky jsem to psala ze Jonáš cyklus neřeší. To ze mne to teď poslední rok co to sleduju vychází je proste náhoda a proto je to spis pro srandu než cokoliv jinyho

bambulkamakulka
autor
27. čer 2021

Dekuji vsem za rady. Nektere pisete ze vam to vyslo, nektere tas ze je to blbost. Takze se asi radsi budu ridit tak jak do ted. Dekuji vam