Jsem ve 34 už stará na první dítě?

lamiaaa
15. zář 2021

Jak to vnímáte, ženy? Je tu některá, která měla první robátko takto pozdě a podařilo se to přirozeně? Jsem zdravá, cyklus pravidelný, ani HA jsem nikdy neužívala, ale začínám se dost bát, že to nepůjde. Anebo že se vyskytnou nějaké komplikace. Prosím, nedívejte se na mne skrz prsty, že začínám takto pozdě, ale bohužel jsem neměla štěstí na muže, takže dříve to zkoušet nešlo.

skarma007
16. zář 2021

pozdě to není, okolo mě jsou ženský, které mají 4. ve 40 a jedna dokonce v 50 a spíš to byl omyl...Pokud jsi zdravá po gynekologické stránce atd.. tak nevidím problém 🙂

babilen
16. zář 2021

@lamiaaa Hele, vůbec si s věkem někam hlavu. Já osobně manžela potkala, když mi bylo 30. Prvního prcka jsem porodila v 34 a druhé minčo v 36. Vždy se zadařilo v podstatě na 1. pokus. Uznávám, že jsme měli asi neskutečné štěstí.... A v okolí mám několik kamarádek, které měly 1. mimčo v tomhle věku a žádný větší problém nebyl......

lucbednar
16. zář 2021

V srpnu bylo 34 a jsem ve 24tt. Mám sice již dceru (8 let), ale v podstatě si případam jako prvorodicka, už si prd pamatuju 😂 dcera byla neplánovaně, po roce vztahu, s jejím otcem to nevyšlo, šli jsme brzo od sebe. Teď mám partnera, na kterýho jsem asi fakt celej zivot čekala, vztah naprosto idylickej. I on je starší (42). Miminko nám ale vyšlo až na třetí pokus. Minulý rok 2x ZT (9tt a 7tt), vyšetření prokázalo, že jsme k reprodukci ještě naprosto v pohodě, jen přítel měl nějakou krevní mutaci, takže jsem si 1.trimestr preventivně pichala injekce na ředění krve, kdyby to přenesl na plod a užívala Utrogestan, ale podařilo se přirozeně a teď se po Vánocích těšíme na Honzíka 💙

laraes
16. zář 2021

Ahoj, mě dost poznamenalo, že jsem z rozvedené rodiny a některé věci jsem si odnesla do dospělosti. Pro mě osobně bylo nejdůležitější mít vedle sebe správného chlapa, což mi chvilku trvalo. A taky mít něco za sebou (bydlení, peníze), proto jsme to zkusili loni. Povedlo se asi 3. měsíc, ale nic jsem nesledovala. Bohužel něco se nepovedlo a ve 21tt jsme musela na vyvolání porodu kvůli ZT, doteď nevíme, co se stalo, protože vše vypadalo dobře. Teď pomalu se můžeme opět začít snažit. Nebudu lhát - mám velký strach, že se třeba zase něco pokazí a také si uvědomuji, že nejsme nejmladší, ale nelituji. Vím, že pokud by se to povedlo a měla bych malé s bývalým partnerem ve 26+, tak bychom byli všichni nešťastní. Držím palce ať vám vše vyjde🍀

katerina_j
16. zář 2021

Čekám první, je mi 34, dřív to ze zdravotních důvodů nešlo. Zvládám to v pohodě 🙂 ale kdyby přišla moje dcera v 18, že je těhotná, byla bych i ráda. Tím, že to bylo rozhodnutí lékařů, jsem pořád víc a víc cítila, že mi ujíždí vlak 😀 Takže kdybych neměla problémy, rodím klidně o 10 let dřív 🙂

mrav
16. zář 2021

Taky se hlásím do klubu. Nerodil jsem já- ale moje žena v 36 letech. Bohužel, je už čtyři roky po smrti...

dasipe
16. zář 2021

@lamiaaa podle mě jsi zbytečně vystresovaná. A tím, že je ti tolik, kolik ti je, všechno bereš a přemýšlíš nad vším jinak než například mladé holky v pětadvaceti. Můj názor je ten, že ve tvém věku bych se vůbec nebála. Já tenkrát otěhotněla v 18ti a lidi to berou tak, že je to moc brzo. Jak říká moje mamka, nikdy není vhodná doba na dítě a zároveň je vždycky vhodná doba na dítě 🙂 takže hlavně klid a držím pěstičky 🍀

dasipe
Autor odpověď smazal
Zobraz
dasipe
16. zář 2021

@mrav to je mi moc líto 🖤🥺

losice32
16. zář 2021

Ahoj, já mám 4 měsíční holčičku a 34. narozeniny jsem měla před měsícem. První pokus a vše klaplo 😉

mrav
17. zář 2021

@dasipe Já i moje šestiletá dcerka děkujeme za účast.

loylii
17. zář 2021

@lamiaaa v 38, přirozene dvojcata po čtyřech měsících snahy. V rodině je nemáme. Podpořila jsem to kontryhelem, brala Femibion a od Dr Duphaston. Víceméně vše jen preventivně, myslela jsem totiž ze to nepujde. Před tím nebylo s kým a bylo tolik aktivit, proč se mateřství odkládalo😊 Nelituji vůbec.

marketamila
17. zář 2021

Já měla ve 32letech prvního synka. Přirozeně a po měsíci snažení. 🥰
A moje švagrová to měla stejně. První ve 33letech a druhé 35letech.🥰
Chce to klid a užívat si to😊
Ikdyž chápu, že je z toho člověk nervózní.
Chtěli bychom ještě jedno. Tak uvidíme. Pam je mi už 37 a tak nevím, jak to pujde. Ale zatím to nějak nebudu hrotit.

majili
17. zář 2021

@veroniqess tohle mě prostě vždycky pobaví, protože kdyby ti to nevyšlo napoprvé, tak nikdy nemůžeš vědět, jestli bys časem nebyla taky v tom klubu dělání testů a konzultování na internetu. Odsuzuješ někoho, aniž bys měla aspoň miniaturní představu, jaký to je.

@lamiaaa jinak já jsem teď těhotná a je mi 34. Snažili jsme se už od mých 32 let a nešlo to. Ale s věkem to souvislost zřejmě nemělo, nebo aspoň to podle mě není nijak prokázané, že protilátky proti spermiím se vytváří až v pozdějším věku. Museli jsme nakonec na IVF, abychom nečekali ještě další roky. A stará se vůbec necítím, těhotenství naprosto bez problémů zatím a jsem teď v 32. týdnu ❤

veroniqess
17. zář 2021

@majili Ne každý, kdo se snaží roky o miminko, fotí testy na internet a ptá se, jestli tam někdo něco vidí 😃. A můžu to úplně s klidem nechápat a můžu úplně s klidem někomu říct, že dělání si milionů testů měsíčně nikomu k dítěti ještě nepomohlo.

majili
17. zář 2021

@veroniqess nikdy jsem nefotila test a neptala se, jestli tam někdo něco vidí, ale chytračky, které radí někomu jak otěhotnět, když se jim to povedlo napoprvé jsou hrozná skupina.

veroniqess
17. zář 2021

@majili To jsem nikdy nikomu neradila, neradim a nikdy radit nebudu a fakt by mě to ani nenapadlo 😃

lutu11
17. zář 2021

Áno, je to pozde. Ale ne výjimecne. 35 kocarek, 41 první trida, 45 začínajici puberta, 50 tvrdá puberta a tva hormonálni nestabilita, pak pojedes s fyzickou dolu a nedáš s pubertakem večer brusle, nebo kino do 23:00 v utery. Ano bude to extrémne náročné. Taky rvouci dite 5 let není úplne super. A ty 2 další roky, čo SE nevyspis. V pozdejsim veku zvýšená šance chorob. Stručne. Optimálny čas jsi premrhala, ale na to všechno, čo tady píšu budes ty sama. A pokud chces, dáš to. Mimochodom druhé jsem mela ve 34, takže mě ceka to samé.