Kdy mohu očekávat menses a otěhotnění po vysazení HA?

klara015
27. pro 2016

Ahoj holky,
24.12 jsem vysadila ha, kdy mohu ocekavat menses?popr. kdy by se mi mohlo podarit otehotnet?
Dekuji

valeriem
27. pro 2016

Teoreticky za 14 dni. Ale je to odhad 😉

monix94
27. pro 2016

@klara015 Na to asi žádná z nás nebude znát tu správnou odpověď. Někomu cyklus začne ihned, někomu to pár měsíců trvá(někdy i rok). Záleží pouze na těle, jak rychle začne znovu "pracovat". Pokud bude cyklus pravidelný a bude probíhat ovulace, šance na otěhotnění je tu pokaždé, proto bude dobré si měřit bazální teplotu a nebo udělat ovulační test, popř. nechat si potvrdit ovulaci u gynekologa.
Sama uvidíte, jak bude vaše tělo reagovat na vyszení HA. 😉

klara015
autor
27. pro 2016

@valeriem myslis jako menses do 14 dni nebo prip. tehu?

valeriem
27. pro 2016

Muze se stat, ze vysazenim HA se ti nastartuje cyklus a za 14 dni muzes mit ovulaci a otehotnet (ale je to nepresne, zjednodusene 😉).

klara015
autor
27. pro 2016

@valeriem no ms zatim nemam :( ale po vysazeni ha jsem se zacla hodne potit coz u me nebyva zvykem (jsem spis zimomriva) a boli me hlava :( jsem zvedava co jeste prijde. Partnerovi rikam ze jsem v prechodu 🙂 🙂

ladyhacek
27. pro 2016

záleží na cyklu > při braní HA jsi měla menses pravidelně? Já po vysazení to dostala jako vždy (+-2 dny) a pak záleží na každém mě se to zadařilo hned druhý měsíc někteří čekají půl roku i déle než se povede.

klara015
autor
27. pro 2016

@ladyhacek ms jsem nemela pri brani ha vubec :( uzivala jsem ha qlaira, ale kdyz jsem treba tabletku opomnela nebo musela vysadit v nemocnici kvuli chřipce ms jsem hned dostala a ted od vysazeni (Vanoc) zatim nic.

ladyhacek
27. pro 2016

@klara015 tak uvidíš tělo se musí zregenerovat a dostat se zpátky. Já teĎ začala brát nvou anti, ale MS nedorazila ale ovulace třeba jo. Někdy je ovolce i bez MS > záleží na okolnostech. Zkusi pít kontryhleový čaj já ho pila měl by cyklus dostat do správných kolejí a i pomoci k otěhotnění 🙂. držím palce

klara015
autor
27. pro 2016

@ladyhacek dekuji :*)

pujolka26
27. pro 2016

@klara015 Já vysadila HA koncem listopadu, hned jsem do 3 dnů dostala, jako vždy po dobrání pláta a teď jsem to dostala už normální menses a téměř v cyklu, jak má být 26. den 🙂.

jade85
27. pro 2016

Já po vysazení HA dostala ještě klasickou MS jako v pauze mezi platíčky a pak už nic, protože jsem otěhotněla 🙂 Přišla jsem na to až 38. DC, protože jsem čekala spíš opožděnou MS, než těhotenství 🙂 Takže může to být opravdu rychlé.

klara015
autor
28. pro 2016

@jade85 takze myslis,ze kdyz to treba do tydne nedostanu ze si mam udelat test? (zatim 4 dny bez ms) posledni pilulku jsem mela 24 a ty 4 uz jsem nedobrala (to byly stejne placeba) brala jsem qlairu a u te jsem ms vubec nemela.

lentixx
28. pro 2016

Ahoj, mě MS naskočila jako vždy po 28 dnech. Ale ovulace byla až při druhém cyklu od vysazení. U každého je to jiné 🙂

jade85
28. pro 2016

@klara015 ne, to určitě ne 🙂 nevím, jak je to u ha, která ti ms blokuje úplně, ale tak rychle, jak píšeš, to určitě nejde. Myslím, že bys určitě měla po vysazení dostat menstruaci a pak se teprve může začít něco dít. Pro představu: Já si poslední prášek vzala 9.10., ms přišla 13.10. (ten den se počítá jako první den cyklu) a pozitivní test jsem měla až 20.11., tedy 38. den cyklu. Určitě bych se ale být tebou poradila nejdřív s gynekologem.

klara015
autor
28. pro 2016

@jade85 dekuji moc za radu 🙂

viky07
30. pro 2016

Já antikoncepci vysadila v listopadu a menstruaci jsem dostala za 4 dny jako každý měsíc, teď v prosinci jsem měla spozdeni tyden, prvně jsem myslela že jsem těhotná, tak jsem testovala a nic. Uvidím jak to bude další mesic. Ale já měla menstruaci pravidelnou

klara015
autor
30. pro 2016

@viky07 hm tak ja ms prave nemela vubec :( a ted se nedostavila tak nevim co mam ocekavat :(

luj89
30. pro 2016

Menses hned druhý den po vysazení nejdřív a nejpozději nikdy, otěhotnění v době ovulace, tj. cca za 14 - 30 dní nejdříve a nejpozději nikdy.

klara015
autor
30. pro 2016

@luj89 hm tak to si me nepotesila :( menses nikde uz 6 den :(

luj89
30. pro 2016

@klara015 bohužel má hodně ženských po vysazení problémy s najetím cyklu. Každý gynekolog se na to dívá jinak. Někdo chce vyvolávat co nejdříve, můj Dr. říkal, že tomu půl roku nechává čas. Zajímavý je, že tohle už ti nikdo před nasazením HAK neřekne... Když jsem se mé předchozí Dr. ptala na antikoncepční náplasti a injekce, varovala mě, že po vysazení se třeba ještě 2 roky nemusí otěhotnět, ale u pilulek mi bylo řečeno, že se dá otěhotnět hned. Jenže těch diskusí na téma nenajetí cyklu je tady bohužel hodně... Nechci tě ale strašit, třeba to bude v pohodě 🙂. Mě teda najel relativně dobře, ale cykly byly 16 - 56 dní dlouhé, po 3/4 roce se to ustalovalo kolem 43 dnech.

klara015
autor
30. pro 2016

@luj89 ale hodne jsem i cetla ze ms nekterym vubec neprisla a zjistily ze jsou tehotne,to je taky mozne?
Pockam jeste tyden a pak se kdyztak objednam ke gynekologovi na vyvolavacku nebo co mi poradi :(