Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kdy testovat při nepravidelné MS?

zuzana_ha
19. zář 2018

Zdravim, mela bych otazku. Samozrejme jsem precetla nescetne diskuzi na tema, ktery DPO testovat (nejdrive v den vynechani MS). Ale co pri nepravidelne MS, kde cykly trvaji napr. 43, 31, 34, 45, 22 dni? V mem pripade je MS vzdy prekvapenim, kdy dorazi. Ovulaci se snazim vypozorovat, ale bude to taky +/- nejaky den. Zaroven netusim, jak dlouhou mam lutealni fazi. Nejaka rada, prosim?

monikaa91
19. zář 2018

Já mívala taky hodně nepravidelné cykly, ale vždycky týden před tím, než přišla ms, mě začaly bolet prsa a teď, když to trvalo skoro 2 týdny a ms nikde, tak jsem testovala.

zuzana_ha
autor
19. zář 2018

@monikaa91 dekuji. Tyhle priznaky jsem zpravidla mivala az kolem 8tt a tak dlouho asi nevydrzim 🙂

vladka_zi
19. zář 2018

@zuzana_ha taky jsem vždy měla nepravidelnou MS, bez příznaků před začátkem. Dle symptotermální metody by luteální fáze trvající 18 a více dnů měla znamenat těhotenství. Jako je to dlouhý, ale u těhotenství prostě nezbývá, než čekat 🍀

cinam
20. zář 2018

Doporučuji symptotermalni metodu doplněnou třeba o ovulační testy. Budeš vědět přesně ovulaci a lutealni fázi a těhotenské testy pak skoro nejsou ani potřeba 😊 já v obou případech testovala už jen pro potvrzení. A co nějaké bylinky na srovnání cyklu, zkoušela jsi? Gynex, kontryhel apod?

andelka
20. zář 2018

KdZ jsem mívala nepravidelné cykly,pomáhalo mi díky stm vědět jak na tom jsem . Měla jsem ovulaci klidně jeden cyklus 19 DC a druhý 30dc. Naštěstí lf vždy 11-12 dní takže jsem věděla kdy mám ms čekat. Takže doporučuji měřit bt. A na srovnání mi pomohla tinktura z drmku obecného. Zabrala druhý měsíc a otěhotněla jsem v už normálním cyklu asi po půl roce.

zuzana_ha
autor
20. zář 2018

@cinam tak jsem koukla co to je ta symptotermalni metoda a zkusim to tedy od dalsi MS. Neco podobnejo jsem zkousela tento cyklus, sledovala jsem hlen i cipek (u toho proste nevim, asi to chce cas na pochopeni) + ovulacni testy. Jinak jsem pila rebricek + kontryhel, a uzivam fertipronu. Gynex kdysi uzival manzel.

Sem začni psát odpověď...

Odešli