Korigovat ovulaci nebo ne? 🙂

nikishkaaaa
11. lis 2020

Dámy, prosím opět o radu. Měřím bazální teplotu a dělám ovu testy. Podle testu byla ovulace včera, tak jsem dnes ráno čekala, že mi to teplota potvrdí. Jenže....normalně měřím teplotu v ústech v 5:45 ráno, jenže dnes jsem se vzbudila už v 3:45 a zjistila, že teplota je jako před ovulací 36.54. Stále jsem ležela, podřimovala a znovu změřila v těch mých obvyklých 5:45, kdy teplota stoupla na 36.74. Což by odpovídalo poovulační teplotě, tedy, že včera ovulace byla. A teď prosím otázka za bludišťáka, která teplota je správná? 🙂 pokud ta nižší, tak jak to, že ovu testy ukazaly, že ovu měla včera být? Moc děkuji!

terka80
11. lis 2020

@nikishkaaaa teplota je ta kterou meris ve stejnem case kazdy den takze ta druha

kachna001
11. lis 2020

Já bych teda zapsala tu první, s tím že byla měřená dříve... Ovulační test může být pozitivní 24-48 hodin před ovulací, takže je klidně možné, že bude až dnes

zrzeckas
11. lis 2020

Od pozitivniho testu byva ovulace do 24-48h.. Je to i v navodu, pokud si to pamatuji dobre 🙂

nikishkaaaa
autor
11. lis 2020

Jenze on byl pozitivni i predevcirem 😄🙈

g_m
11. lis 2020

Upřímně, z tohoto by mě akorát trefilo... Jednoduchá rada - rozdejte si to dneska a i kdyby ovu byla včera/dnes/zítra, tak to je pomalu jistota, že se trefíte...

misak48
11. lis 2020

@nikishkaaaa když jsem s BT začínala, tak jsem se někde dočetla, že každá hodina o kterou měříš dřív ubere cca 0,1 stupně. Že to tak nemusí být, ale je to dost časté. A u mě to teda platí stoprocentně. Tak si myslím, že budeš taky ten případ a ovulace včera byla...

nikishkaaaa
autor
11. lis 2020

Moc Vám všem děkuji za názory a rady 😊