Krvácení po styku. Co by to mohlo být?
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda nemate s timhle nekde zkušenosti.V celku mě to hodně trápí.
Krvácení je hned po styku, který je přikladem večer trvá přes noc a na druhý den ještě mírně krvácím či špiním.
Poraď te máte někdo zkušenost co by to mohlo být?
Děkuji za odpověď. 🙂
Stručné shrnutí
- Krvácení po pohlavním styku se může projevit jako okamžité krvácení nebo špinění trvající do druhého dne a barva může být od růžové po tmavě hnědou až černou, což tmavé zabarvení označuje za starší krvácení.
- Mezi uváděné příčiny patří zánět čípku včetně ureoplazmaty, poranění nebo „obnažený“ čípek (ektropion), nález HPV nebo jiné změny na čípku, a v diferenciálu se zmiňuje i endometrióza; diagnostika obvykle zahrnuje cytologii a stěry (včetně testu na HPV).
- Uvedená řešení v diskusi zahrnují antibiotickou léčbu při bakteriálním zánětu (např. u ureoplazmaty), plastiku čípku (plastia čípku) při obnaženém čípku, hormonální antikoncepci jako dočasné zmírnění krvácení, laparoskopii při podezření na endometriózu a symptomatickou pomoc jako kontryhelový čaj nebo Ascorutyn; ovulační testy mohou být nespolehlivé při poruchách cyklu.
Nejčastější otázky
Q: Co může způsobovat krvácení po pohlavním styku?
A: Mezi příčiny patří zánět čípku včetně ureoplazmaty, mechanické poranění čípku nebo ektropion, infekce spojené s HPV a jiné cervikální změny; tmavá až černá krev obvykle značí starší krvácení nebo špinění.
Q: Jaká vyšetření by měla být udělána při krvácení po styku?
A: Doporučuje se cytologie (nátěr/stěr z čípku), stěry včetně testu na HPV a opakované vyšetření, pokud předešlá cytologie byla negativní, protože změny mohou být v kanálku čípku a uniknout jednorázovému stěru.
Q: Léčí se krvácení antibiotiky?
A: Pokud je příčinou bakteriální zánět (např. ureoplazmata), předepisují se antibiotika a často se léčí zároveň i sexuální partner; v diskusi byla popisována úleva po antibiotické léčbě chronického zánětu.
Q: Pomůže hormonální antikoncepce proti postkoitálnímu krvácení?
A: Některé ženy uvedly, že při užívání antikoncepce krvácení zmizelo, ale jiné přestaly antikoncepci kvůli nežádoucím účinkům popsaným v diskusi (přibírání 6 kg za dva měsíce, deprese).
Q: Může krvácení po styku značit rakovinu čípku?
A: Krvácení po styku může být jedním z příznaků rakoviny čípku, proto se doporučuje kontrola cytologie a test na HPV; v diskusi byla zmíněna diagnóza HPV i přes dřívější negativní cytologie.
Q: Kdy se uvažuje o plastice čípku nebo jiném chirurgickém zákroku?
A: Plastika čípku (plastia čípku) byla v diskusi zmíněna jako řešení při „obnaženém“ čípku nebo opakujícím se krvácení po dotyku; rozhodnutí závisí na gynekologickém vyšetření a nálezech.
Q: Může být příčinou endometrióza a jak se ověřuje?
A: Gynekologové v diskusi zmiňovali endometriózu jako možnou příčinu a doporučovali laparoskopii jako diagnostickou metodu při podezření.
Závěry z diskuze
Shoda
- Krvácení po styku není považováno za normální a vyžaduje gynekologické vyšetření.
- Cytologie a stěry (včetně testu na HPV) jsou základní doporučená vyšetření.
- Ureoplazmata a chronický zánět čípku mohou způsobovat krvácení a léčí se antibiotiky.
Sporné názory
- Někteří gynekologové považují drobné postkoitální krvácení za přijatelný stav při překrvení čípku, zatímco jiní varují, že každý případ krvácení po styku vyžaduje důkladné vyšetření kvůli možnosti vážného onemocnění.
- Některé ženy preferují konzervativní léčbu (antibiotika, byliny jako kontryhelový čaj, suplementy Ascorutyn) vs. jiné navrhují chirurgické řešení jako plastiku čípku.
Otevřené otázky
- Proč se u některých žen objevuje okamžitě po styku tmavé až černé krvácení a odkud přesně pochází?
- Jak často může standardní cytologie zmeškat nález v kanálku čípku a kdy je třeba opakovat vyšetření nebo rozšířit diagnostiku?
- Kdy je správný čas zvolit plastiku čípku místo konzervativní léčby?
Zmíněné značky a firmy
Apolináře, CAR
Zmíněné produkty a metody
ureoplazmata, cytologie, test na HPV, antibiotika, plastika čípku, kontryhelový čaj, Ascorutyn, antikoncepce, laparoskopie, ovulační testy, stěr
Místa a osoby
Praha
Ahoj nu i driv.Se rok snazime o mimi.
Pred tim mi zjistila dr, ureoplazmata tak jsem barala nejaky leky i pritel a pak dobry.A ted se mi zda ze je to divny.Treba prikladem dnes rano jsem si normalne myslela ze jsem dostala MS ta krev byla skoro cerna nu proste strasne tmava.
Chodim do centra a tam mi stale tvrdi ze je vse ok tak tedy nevim cim to je, ci je to snad normalni?
Milin, mne se to zda divny , ale kdyz to tvrdi dr. i v centru..tak budes asi Ok, ale tolki,co popisujes..? 😲
Vetsinou to byva nasledkem prekrvene sliznice zanetem[ i chronickym, o kterym nevis], pred menses anebo z cipku pri nalezu[ zase nejcasteji zanetem anebo nejakou onkolog. diagnozou]. Tim te nechci strasit. 😒
Milin mě se to taky stávalo, ale zklidnilo se to po kontryhelovým čaji... a jinak souhlas s Azhrou a je mi divný, že se to v centru zdá ok... ještě by mi v celku OK přišlo mírný zašpinění, ale krvácení v pořádku není... 😲
Milin a chodíš pravidelně na cytologii? Nechci vůbec strašit, ale bývá to jeden z příznaků (nikoli nutně a nikoli jediný!) rakoviny čípku, tak pokud už jsi prevenci náhodou třeba nějakou dobu zanedbala, tak by bylo dobrý to zkontrolovat.
Jinak taky nevím, čím by to mohlo být, ale normální to určitě není...
Milin: jenom krvácíš, nebo tě to i bolí??? Mohl by to být nějakej zánět, nebo překrvená poševní sliznice, ale to by tě styk bolel.........
Ahoj holky, dekuji za odpovedi.
Je pravdou ze mam maly vridek na cipku, ale rikaji ze opravdu maly.Cytologii mi delaly v lete a nasli mi Ureoplazmata.To jsem se prelecila i s partnerem a rekli na pul roku nazdar.Takze ted mi braly cytologii pred Vanocema.A vysledky budu mit zitra pac jsem dnes tam uplne zapomela zavolat.
Zanet nevim nic me neboli si pripadam ok.
Opravdu me nic neboli ani pri styku ani po nem ci normalne behem dne.
Jsem opravdu zvedava co mi zitra reknou z vysledku.
Jinak me nic nenapada.A sex neni hruby ze by mohlo dojit k poraneni.
Jen teda vcera rano me to hodne zarazilo, ze ta krev byla silene tmava az takova do cerna jindy je to ruzove trochu do cervena, ale ne nikdy takhle tmava.
Uvidime zitra co mi reknou zkusim tam zavolat hned rano 🙂
Moc dekuji. 🙂
Tak držím palce, ať se dozvíš dobré zprávy🙂 můžeš mít ten čípek jen prostě hodně překrvený a je to od toho...ale ta tmavá krev spíš značí starší krvácení (jakože špinění)...no, uvidíš.
ja na tohle taky docela trpim, me doktorka rekla,z e je to celkem normalni a ze mam cipek jakoby pohmozdeny...obcas byva krvaceni vic, obcas min, ale vetsinou jasne ceervena...
tictac jj tohle presne mivam taky, a ona ti rekla ze je to ok?
A udelala ti nejaky vysetreni? 🙂
A mas po celou dobu cyklu nebo jen pred MS?
Promin ty otazky ale zajima me to 🙂
milin: ta tmavá krev zančí spíš jakože roztržení nějaký modřiny, nebo jak to říct..... můžeš tam mít nějakou sraženinu a ta se při styku protrhla....
amallie jj o te srazenine mi uz nekdo rikal, ale nedokazal mi tez nikdo rict kde a z ceho se to tam vzalo 😕
Mili: mně se to občas dělávalo v puse, prostě najednou taková boulička, když jsem se na ní podívala, bylo to jako rudej pupínek, pak to prasklo a tekla mi právě taková tmavá krev, celkem dost, ale bez bolesti.... to bude něco podobného.
Nevím, z čeho to může bejt....
milin, ja si taky vzdycky myslela, ze to neni normalni. Tezko rict, kdy se to vyskytuje nejvic, my nejak vyrazne casto nee, uz taky kvuli tomu krvaceni, takze fakt nevim, ale rekla bych, ze je to kdykoliv behem cyklu. Vysetreni mi delali klasika cytologie, vsechno v poradku. Cas od casu se to zklidni, pak zase je to o neco vic, mam to kolem 10 mesicu uz. Tady z toho ovsem nikdo nic nedela, dokud neni clovek na smrtelne posteli 😅
Ahoj holky,
tak jsem dnes volala do CAR a vysledky z cytologie jeste nedorazily az zitra.Takze tam radsi zavolam az ve ctvrtek.Pak dam vedet papa.
Jsem si vcera udelala posledni ovu test, ktery mi vysel pozitivni a co se nestalo dostala jsem dnes mrchu a to jsem 26DC super co?
Já už ovu testy radši nepoužívám, páč se mi dělo přesně to samý. Jsou prej spolehlivý jen, pokud je žena naprosto v pořádku. Jak jsou poruchy cyklu, nepoužívat.
Ahoj Amallie,
presne tak na ovu testy kaslu.Zkusila jsem je ted poprve a vim ze neni neco v poradku.
Neni preci mozny abych po ovu testu ktery mi ukazal pozitivitu hned na druhy den zacala krvacet.
Tohle aspon budu moci rici v centru a jsem velmi zvedava co mi na tohle reknou. 😀
Preji ti aby se ti brzo zadarilo 🙂
ahojky, chtěla bych poprosit o vaše zkušenosti, nebo rady se slabým krvácením po styku (spíše špinění), je to po styku a pak někdy ještě druhý den, jen taková slabá růžová, někdy červená. Neberu antikoncepci a dokonce jsem už i změnila gynekologa, po všech vyšetření jsem v pořádku. Zkusil mi nasadit antikoncepci, při ní jsem nekrvácela, ale zase jsem hodně přibrala, tak jsem ji zase vysadila (6 kg za dva měsíce + deprese). Už nevím co bych vyzkoušela, beru Ascorutyn, někdy pomáhá, někdy ne. Taky mě pak po styku někdy den dva pobolívá v podbřišku a pak je to dobrý. Není to nic strašného, ale obtěžuje mi to život a nechci se cpát antikoncepcí. Nemáte někdo s tímto zkušenosti, co vám pomohlo? Předem děkuju za odpovědi ....
@eva.85 Cytologii máš opravdu v pořádku?...Já to mela presne jak píšeš, slabé špinění/nebo taky ružový výtok po styku + sem tam takové pobolivani v podbřišku, spíše takové tlaky...Tak jsem šla na vyšetření na gynekologii a ačkoliv jsem asi tři mesice predtim mela cytolog. v pořádku, tak najednou jsem měla nález + k tomu zjištěný HPV vir.A jsem ted hlídaná.Ono totiž záleží,odkud se vezme ten stěr z čípku.Nekdy muže být problem jakoby uvnitř v tom kanálku a když ten ster vezmou z povrchu čípku, tak pak se to nezjistí.ZAšla bych znovu na gynekologii.
@evulinkab Na Cytologii jdu teď v květnu, ale jinak jsem ji měla v pořádku (to bylo ještě u starého dr., od listopadu chodím k novému), tohle špinění přetrvává od té doby co jsem měla s čípkem problémy, asi před třemi lety mi našli lehké změny a byla jsem hlídaná u Apolináře v Praze, měla jsem tam ještě chronický zánět, ale po antibiotikách všechno zmizelo a jezdila jsem ještě na půlroční kontroly, teď tři roky mám cytologii v pořádku. Tak uvidíme teď v květnu, bojím se, protože nikdy člověk neví, kdy se to může vrátit. U nového dr. mi dělal různý stěry , ale cytologii nechal právě až na květen, když jsem ji měla v pořádku, přiklání se i k endometrióze, ale to bych musela na laparoskopii. Ale jak jsem brala tu antikoncepci, tak bylo vše bez špinění, ale bylo mi po ní špatně a šla jsem strašně s váhou nahoru, nikdy jsem nebyla štíhlá a těch 6 kg u mě bylo hodně. Jinak tu tupou bolest mám taky po styku, tak jeden - dva dny. Jinak moc děkuju za odpověď 🙂
Ahojky, tak krvácení po styku znám velice dobře. :-\ Je to prý tim, že je čípek obnažený,a při jakémkoliv dotyku začne krvácet. To špinení nebo i krev jsem měla když mi Dr.dělal stěr na cytologii. Řeší se to prý tzv.plastikou čípku.
Ahoj, právě jsem přestala po 7 letech brát antikoncepci. Poslední menzes jsem měla 24.-28. 7. a první styk jsem měla 3.8. a 4.8. a po každém z nich jsem krvácela i do druhého dne. Po prvním sexu to byl spíše hnědé špinění, ale po tom druhém už to bylo více červenější a bylo toho víc. Já sama to přisuzuju hormonální změně a nastávající ovulaci. Netuším jestli budu mít pravidelný cyklus. Nestalo se také něco podobného někomu z vás? Moc děkuji 🙂
Ahoj mam mensi problem...je mi 15.let a s pritelem jsme se spolu vyspaly a pak jsem zacala krvacet ale asi tak pul hodiny mozna min bzdy když sem prisla domu uz jsem nekrvacela...nevite vim by to mohlo byt?
Ahoj chci se zeptat s přítelem jsme včera spaly a když šel pak na WC tak tam měl krev teď mám mít MC tak jsem si vzala tampon ale když jsem se ráno probudila tak jsem na něm nic neměla, tak se chci jen zeptat co by to mohlo být děkuji

To se ti stává při každém styku? A až teď nebo i dříve?