Měření bazální teploty - proběhla ovulace?

verun_ka77
16. črc 2020

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat, jestli proběhla ovulace???🙂 Nevadí, že mám takové nízké hodnoty?? 🙂 Předem děkuji za info. 🙂

tez83
16. črc 2020

@verun_ka77 dle grafu proběhla,a myslím,že je i správně vyznačena.Pokud teda ty teploty se šipkami neznačí,že jsou něčím ovlivněné...

bejuna29
17. črc 2020

@tez83 ty šipky bývají když meris v jiný čas než je obvyklé...asi pozdeji v tomto případě...
Ale upřímně se divím, že aplikace vyhodnotila ovulaci tak jistě a ne pouze jako pravděpodobnou, protože zadavatelka měřila dost nepravidelně

tez83
17. črc 2020

@bejuna29 já si to myslela,sama mám jinou appku, a tam šipky nemám.😉

levandulka_fialova
24. črc 2020

@bejuna29 Můžu se prosím přidat s dotazem? To značení plnou čarou je jen u placené verze? Mně se totiž nikdy neudělá takto plná, jen čárkovanou, i když mám vyznačeno více položek, tedy teplota, hlen, čípek... Děkuji.

bejuna29
24. črc 2020

@levandulka_fialova přerušovaná čára ke v případě, že si appka není jistá a je zde pravděpodobnost ovulace jiný den. Plná čára si je appka jistá. A to je i ve verzi zdarma. Jestli můžeš mi ukázat graf, tak se juknu a řeknu ti...

levandulka_fialova
24. črc 2020

@bejuna29 Tenhle je minulý cyklus.

levandulka_fialova
24. črc 2020

@bejuna29 A tento starý půl roku. Měla jsem teď anovulační cykly, ale i když se podívám zpětně, nikdy jsem neměla s plnou čárou.

levandulka_fialova
24. črc 2020

@bejuna29 A děkuji. Ten minulý cyklus byla ovulace potvrzena i následnou kontrolou u dr. na utz, že folikuly byly pryč. Odpovídala podle mě i teplota a i ovulační testy.

bejuna29
25. črc 2020

@levandulka_fialova jasne...appka si neni jista, kvuli teplotam... druhy graf by eventuelne mohla být 9DC, kde máš označen i hlen jako W...ale označila 12 DC jako pravděpodobnější kvůli BT následující 3 dny. A ten první graf máš nejnižší teploty 11DC, ale opět označila až 16DC zase díky tem stoupajícím teplotám... takže si myslím, že ji matou ty nízké teploty dříve.... ovulaci totiž nakonec vždy potvrdí až 3 dny po sobě stoupající BT...

bejuna29
25. črc 2020

@levandulka_fialova jak dlouhou máš lutealni fázi? Jestli máš z minula potvrzenou ovulaci utz a souhlasí s grafem, tak pocitam 15-16 dní. Takže bych si možná i rekla, že u toho starého grafu byla ovulace skutecne už 9DC a ne až 12DC.
Podle těch značek to vypadá, že meris v jiný čas často...

bejuna29
25. črc 2020

@levandulka_fialova máš běžně takhle nepravidelný cyklus? Jednou 23 dní a jednou 31 dní?

levandulka_fialova
25. črc 2020

@bejuna29 To je věda 😂. Měřím pořád ve stejný čas, mám budíka, i o víkendu. Ale v aplikaci se mi to takhle blbě označuje a nevím proč. Poslední cca 4 roky jsem měla strašně krátké cykly 22-25 dnů, řešila jsem to s dr., ten mi dal utrogestan, to se upravilo, ale po vysazení znovu tak krátké cykly. Pak jsem měla 2x podle teplot anovulační cykly, koupila si test, jestli se mi neblíží přechod (mám 40) a byl bohužel pozitivní. Takže jsem šla k dr., ten udělal HP, kde vše v pořádku, ale AMH 0,2. Takže jsme hned nasadili Clostylbegit a to je právě ten první graf s ním. LF byla delší, brala jsem Utrogestan, v grafu je jako P, a když 15.DPO byl tt negativní, vysadila jsem ho a pak dostala. Takže LF delší, ale uměle.

levandulka_fialova
25. črc 2020

@bejuna29 Minulý cyklus jsem si tou ovulací opravdu jistá, že byla 16. DC, protože 14.DC byl utz, kde folikuly 18mm a 15mm, 14.DC i pozitivní ovulační test, 15.DC píchnut Ovitrelle a pak ty teploty.
Tento cyklus jsem měla ovšem už 11.DC pozitivní ovulační test, 12.DC měla folikuly po Clostylbegitu 26mm, 21mm a 15mm, ten den píchnut Ovitrelle, dnes teplota stoupla, takže ovulace včera.

bejuna29
25. črc 2020

@levandulka_fialova tak uvidíš, že ti to v tomhle posledním grafu označí appka plnou čarou... nemáš tam jinou dřívější nižší teplotu, tak nebude zmatená. Nemám zkušenosti s tím vším na ovulaci a po ovulaci... jestli to pak třeba neovlivňuje i BT?
Jinak mě je taky 40 a cyklus mám naštěstí ok. Otehotnela jsem v dubnu na první dobrou, jen to bohužel neklaplo a musela jsem na revizi...

levandulka_fialova
25. črc 2020

@bejuna29 Tak uvidím za 2 dny, měla by ji vyznačit. První dítě bylo také až po Clostylbegitu hned 1.cyklus. Teď jedeme druhý, tak snad. Děkuji za konzultaci.

levandulka_fialova
27. črc 2020

@bejuna29 Tak jsi měla pravdu, tentokrát graf vyznačil ovulaci plnou čárou.

levandulka_fialova
27. črc 2020

@bejuna29 A přišla jsem na to, proč mi ukazuje aplikace, že měřím v jinou dobu, při zadávání jsem místo AM omylem dala PM, ale i když jsem to všechno opravila, stejně mi ten minulý cyklus neudělala aplikace plnou čáru..

bejuna29
27. črc 2020

@levandulka_fialova jj u toho minulého cyklu má problém s tím, že máš nižší teplotu 11DC a pak 14 DC než ten 16 DC, kde ovulaci potvrdila až stoupající teplota ... vsimni si, že v tom aktuálním grafu, kde ti vyznačila plnou čáru, nemáš jine nižší teploty než 13 DC 🙂 takže tam appku nic nemáte...má jasno 🙂

levandulka_fialova
27. črc 2020

@bejuna29 Díky za vysvětlení. Já prostě "žiju v tom", že jsou prostě "jakékoli" nízké teploty, a když stoupne a je nahoře, tak je to jasné. Třeba dříve jsem měla po ovulaci těch 37 stupňů, a teď se to tam dostane výjimečně.

levandulka_fialova
5. srp 2020

@bejuna29 Ahoj, tak jen pro zajímavost, aplikace si už zase není jistá, kdy byla ovulace 😂

bejuna29
Autor odpověď smazal
Zobraz
bejuna29
5. srp 2020

@levandulka_fialova aha, asi kvůli těm dvoum poklesům DC 18 A 22 😀 jsi jí zmátla...ale bůhví proč, když to mohl klidně být i nidační pokles teploty....

levandulka_fialova
5. srp 2020

@bejuna29 V ten nidační pokles jsem doufala, ale dnes 12. DPO test negativní. Čekám ještě do 14.DPO, pokud i pak bude negativní, tak vysadím Utrogestan a jedeme od začátku. Naději mi daly ty 2 poslední teploty, které jakoby ukázaly třífázovou křivku. No uvidíme.

bejuna29
6. srp 2020

držím palce!!

bejuna29
7. srp 2020

@levandulka_fialova tak od včera jsem zmatená že svýho grafu i já... většinou jsem měla ukázkový graf s jasně vyznacenou ovulaci (14-16 den) a podívej na můj aktuální... jen doufám že to je jen nějaký hormonální výkyv a ovulace teprve přijde... protože chlap je pracovně mimo... a jestli byla 10DC tak jsem mimo i já... BT v kombinaci s pozitivním ovu testem a cipkem i hlenem absolutně neladi..

levandulka_fialova
7. srp 2020

@bejuna29 Teoreticky by zítra mohla víc klesnout, to by bylo do 48 hodin po pozitivním ovulačním testu a sedělo by to. A pozítří vyskočit.

bejuna29
8. srp 2020

@levandulka_fialova dneska vylitla nahoru...to potvrzuje ovulaci nejspíš 11-12DC... achjo... tak to mě tělo pěkně vypeklo ☹

levandulka_fialova
8. srp 2020

@bejuna29 když dnes vylítla nahoru, tak to vypadá spíš na ovulaci 13.DC, ne?

bejuna29
8. srp 2020

@levandulka_fialova apka označila 11DC ale není si jistá ....já bych si taky jinak myslela, že mohla být 13DC... dneska se mi mužskej vrátí...ale asi i tak je pozdě... vajíčko je schopna počkat jen 24 hodin od ovulace... nooo každopádně to zkusíme a budem vidět (jak říkala naše babi)