• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Metoda podle Mojžíšové

5. března 2016 
Ahoj Sofio, cviceni je dobre nejen kvuli spravne poloze, posileni a prokrveni(vyzive) delohy a vsech organu male pnve,ale srovna ti i zada, vymizi bolesti zad apod.
Urcite ti pomuze, i kdyz v tvem pripade je lecba diagnozy PCO prednejsi :slight_smile:
11. bře 2009 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem pekne.
12. bře 2009 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky , tak já na cvčení jdu přiští čtvrtek, chtěla jsme se zeptat jestli se při tom můžeme snažit. Někde jsem četla, že by se tři měsíce nemělo a někdo mi řekl, že v pohodě jen když zjistím, že jsem těhu tak prostě přestanu :wink:
Nevím co mám od toho očekávat, ale kdyby , mě přestaly bolet záda tak aspoň něco a kdyby se podařilo těhu tak by to bylo super :slight_smile:
12. bře 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Misicko, no, bylo prokázáno, že během prvních třech měsíců cvičení je zvýšené riziko potratu :pensive: Takže snažit se můžeš a pokud by se to povedlo, pravděpodobně to dopadne dobře, ale to zvýšené riziko tam prostě je, tak je třeba s ním počítat :unamused:
13. bře 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, tak dík za info :wink:
13. bře 2009 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holčiny,
dlouho jsem to tady zanedbávala, na MK jsem nechodila, musela jem ten náš neúspěch po ivf "rozdejchat".
Cvičím Mojžíšku, chodím na masáže a uvidíme. Zatím jsem objednaná na kontrolní utz na 23.3. a domluvíme další ivf asi na květen. Možná mezi tím zkusíme IUI. Rozhodla jsem se, že pokud se nám to nepodaří letos, tak na to kašlu , jsmne z toho oba zničení a téměř 3 roky marného snažení nás dost vyčerává - psychicky i finančně... asi to znáte sami.
Našla jsem na netu bezva článek, o nás snažilkách: http://spunt.centrum.cz/tehotenstvi-a-porod/zdravi/2009/3/17/clanky/neplodnost/ ...kéž by s to přečetli ty pravé...
17. bře 2009 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte cvičiteľky :slight_smile:
Pred 2 mesiacmi mi zistili endometriózu IV.stupňa, iné ako IVF neprichádza do úvahy i keď... zázraky sa snáď ešte dejú :wink:
Neviete mi poradiť či je cičenie podľa Mojžišovej vhodné a pomocné aj v mojom prípade? Ďakujem za každé info...
17. bře 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
dckami supr clanek :slight_smile: Skoda ze takovy clanky cteme jenom my :unamused:
Ja uz cvicim Mojzisku druhy mesic. Minuly tyden jsem byla poprve na odblokovani a mela jsem snad vsechny zebra zablokovany vcetne krizokycelniho skloubeni. Kostrc jsem nestesti mela v poradku, ale rehabka mi delala masaz panevniho dna per rektum a teda prijemny to nebylo vubec :confused: Asi to bylo tim, ze jsem mela stazene panevni dno. Pak me jeste 3 dn po masazi bolel zadek a tyden zada kazdy den jinde :wink: Ale mam z toho dobry pocit, aspon neco delam :wink:
A jak bylo tobe po prvnim odblokovani?
17. bře 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já cvičím teprve měsíc, zatím mě neodblokovávala. Tvrdila mi, že nejdříve musímposílit svalstvo a až dosáhnu 40 opakování u těch cviků č. 1,2, 6, začneme s mobilizací. Dnesk jedu asi na poslední kontrolu, zda cvičím dobře a potom asi za měsíc na mobilizaci.
17. bře 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: Ja som snažilka už vela rokov a cvičím Mojžišku o leta .V kúpeloch som začala ale tam nám o mobilizácii nehovorili nič tak neviem.Musí to kažká absolvovať pri tomto cvičení?ďakujem
17. bře 2009 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jdu ve čtvrtek a už se nemůžu dočkat jsme napnutá jak struna co semnou budou vyvádět :grinning:
17. bře 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, mne ma fyzioterapeutka rikala,ze zaklad je mobilka,ktera vrati vse,co ma do spravne poloh,uvolnily blokady a my pak zacnem cvicit,aby se vsechny svaly posilily,prkrvily... a uz se to tam nevratilo..
Mne delali mobilku minuly tyden a ackoliv jsem pri tom trpela jako zvire,tak zadne zmeny na sobe nepozoruju.. :astonished:
17. bře 2009 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dckami, to je mi lito,ze vam to nevyslo..clovek nekdy proste nechape proc.. ? :confounded:
17. bře 2009 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo, nechápu to ani já, ani lékař. Oba jsem údajně v pořádku - idiopatická neplodnost :confounded:

Konečně jsem dnes docvičila, už to mám na něco málo přes hodinu :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Jo, mám průšvih - dneska jsem byla objednaná na 16 hod. na rehabko a nenastartovala jsem auto, vybitá baterka. Naši nikde, mám to tam 20 km, tak jsem se musela omluvit a nikam jsem nejela. :angry: Další termín máma ža za 14 dní. tak musím makat doma. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. bře 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ouha..hodina.. to jsi dobra,ze se donutis.. ja mam zatim 5opakovani..na celkem :slight_smile: 5 minut
17. bře 2009 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kvetinko,
5x opakování? Co to cvičíš? To asi není 10 cviků L. Mojžíšové, ne? Tam se začíná u vybrancýh cviků na 15 opakování a každý týden si přidáš 5 navíc, končíš na 40. :confused:
17. bře 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam asi 10 cviku,ale zacinam na 5 a po tydnu po MS pridavam a po mesici dojdu na tech vysnenych 40 :slight_smile:
Pro me bylo docela dost i tech 5..ted uz citim,ze jsem trochu posilena a zvladnu vic..
17. bře 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je divné, já měla půjčenou i knihu o tomto cvičení, stáhla jsem si něco z netu a mámi letáek z rehabilitace a všude je psáno, že cviky č. 1,2, a 6 se začínají od 15 opakování denně po 40. Je to divné :confused: :astonished: .
18. bře 2009 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kvetinko,
našla jse ti stránku, kterou mi doporučily fyzioterapeutky, že je tam cvičení podrobně popsané, tak se na to podívej. Všude píšou, že se začíná na 15. :wink:
http://hn.ihned.cz/c1-13380630-deset-cviku-podle-ludmily-mojzisove-k-posileni-zad
18. bře 2009 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
elis77: já mám taky endometriózu, Mojžíšovou jsem začala cvičit minulý měsíc. I když se o příčinách endometriózy nic neví a všichni se jen dohadují, jedna z teorií je, že vzniká následkem špatného pádu (který nemusel být nijak vážný), při kterém se posune pánev a to by mohlo způsobovat i tu endometriózu. Takže jen do toho, určitě ti to neublíží, spíš naopak :wink:
18. bře 2009 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
ja uz taky devet mesicu cvicim, ale ta moje rehabilitacni sestra mi rikala, ze je to u kazdeho individualni. ja treba nejdriv cvicila a mobilizovala me, ale tu kostrc mi rovnala az treba po mesici...taky necvicim vsechny cviky z mojzisove, podle knizky, nektere cviky mi nahradila cviky s tim velkym micem. Musim ale rict, ze mam urcite min bolestivou menstruaci a zada uz me taky tolik neboli, takze vysledky na sobe pocituju...ted uz jen to miminko :slight_smile:
Taky mi rikala, ze se doporucuje se v zacatcich cviceni nesnazit, ale nerikala mi to nijak direktivne...pry zalezi na nas...tak cviceni zdar holky!
19. bře 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Dckami,
podle me je cvicici zaklad podle Mojzisove a jednotlive skoly si je pak trosku pozmenily a taky je vse individiualni,,jak pise Evak. Ja sve fyzioterapeutce verim..zatim mi vse prijde spravne . :slight_smile:
Taky mi rikala,ze je Mojziska na zada a Mojziska na otehotneni.. v necem malo se lisi.
Taky me napadlo,,zkus se ji zeptat,zda by se u tebe mobilka nehodila...prijde mi zvlastni,ze bys mela vse Ok..nemela zablokovane ani 1 zebro napr. :slight_smile:
19. bře 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme o tom mluvily, říkala mi, že mobilizovat nezpevněné tělo nemá cenu, protože se vše vrátí do původní polohy. Včera jsem mluvila i s kámoškou, která učí na zdravotní škole a ta mi to také potvrdila. Pokud si četla knížku o cvičení Mojžíšové, tak se tam také píše,že je nutné nejdříve cvičit a teprve potom mobilizovat, ne naopak.... :wink:
20. bře 2009 v 07:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi mam zpevnenejsi telo nez ty :wink:
Ja jeste nerodila :wink:
20. bře 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, mohla bych se Vás zeptat, zdali nevite o cviceni podle Mojzisove v Praze?
ja vubec nevim na koho se a kde obratit, chtela bych tuto metodu zacit cvicit...dekuji za pomoc :wink:
27. bře 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
len dekuji ti moc, to jich je tolik jo a ja nemohla najit ani jednu no ty blaho :slight_smile:
a mas z nejakou zkusenost kterou bys mohla doporucit?dekuji jeste jednou :slight_smile:
27. bře 2009 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky, chtela bych se vas zeptat po jak dlouhe dobe cviceni a mobilizaci jste prestali mít bolestivou menstruaci? Cvicim 2 mesice a mobilizaci jsem zatim mela 1x ale pozitivni vliv na menstruaci to zatim nemelo :frowning2: tak bud cvicim blbe a nebo je jeste brzy na jakekoliv hodnoceni :slight_smile:
30. bře 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já ji neměla extra bolestivou nikdy, takže neporadím :frowning2:
30. bře 2009 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lucule, ja ji zatim cvicim necely mesic, 1 mobilizace a na menstruaci jsem taky dosud rozdil nepocitila.
Ja se musim priznat,ze ji ale necvicim uplne poctive..nestiham.
30. bře 2009 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek