Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
11. pro 2009

Ale jo, i takové holky tu byly, ono když mi klaplo první IVF, tak taky všicky říkali, že je ta Mojžíšová znát, potrat nakonec byl způsoben, stejně jako má neplodnost něčím zcela jiným, co Mojža nevyřeší 😒

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2009

ahoj holky,já cvičím teprve třetí týden a nevím,zda je to tím,ale vždy mně,tak týden před mrškou bolí bříško a tentokrát nic.Tak doufám,že to jsou první úspěchy a konečný bude mimísek 🙂 No a kdyby se mi při tom podařilo trochu zhubnout tak by to bylo skvělé.
Co mě nejvíce vadí,tak je zákaz snaženíčka. ☹

alca31
11. pro 2009

Ahoj holky, cvičila jsem Mojžíšku taky a zadařilo se. Nejdřív jsme byli v Caru na všech vyšetřeních (spermiogram, průchodnost, horm.profil..) Všechno o.k., pak jsem si ještě vydupala imuno a tam mi doporučili Mojžu, tak jsem chodila v Praze do Studia pro ženy ve Vodičkový, asi deset týdnů - každý týden tam docházela a denně doma cvičila. Pak mě poslali v Praze do Monády - rehabilitačního centra, kde mě prohlédla primářka, tam jsem ještě asi měsíc chodila na rehabilitace, pak mi udělali mobilizaci páteře přes konečník (nic strašnýho, jen pak si nesmíš 12 hodin sednout), to bylo v dubnu a v červenci jsem otěhotněla. S tím snažením - ve Studiu pro ženy nám taky zakázali se snažit 3 měsíce, ale v Monádě to zase tak nebrali a říkali, že to nevadí, když otěhotním 🙂 Takže tak, určitě cvičte...

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2009

Tak to je hezké povzbuzení,je krásné číst si o tom,že to někomu pomohlo a doufat,že i já budu jedna z nich 🙂 A snaženíčku zatím odoláváme,ale pokud nám to po dvou měsících nedovolí,tak je asi neposlechneme.

alca31
11. pro 2009

Já ten zákaz snažení celkem uvítala po těch měsících neúspěchů a docela jsme si užívali neplánovaného sexu...a hlavně se něco dělo, měla jsem pocit, že něco dělám, dost mi Mojža pomohla psychicky. Ještě jsem nebyla připravená jít do insiminace nebo do IVF. Člověk k tomu musí dozrát, že přirozeně to nepůjde. Přeju hodně štěstí.

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2009

Tak to mi už máme Ivf několikrát za sebou a proto volím tuto metodu.Vždy totiž bez úspěchu.Teď jsme si dali pauzu a abych něco dělala,tak jsem se rozhodla cvičit Mojžíšku,ale bojím se té mobilizace.Nejde o bolest,ale o stud.

katapola
11. pro 2009

Beruš, až budeš rodit, taky stud přemůžeš. Ani to netrvalo dlouho. Kéž by i u mě to cvičení přineslo své plody. Doslova🙂))

b.e.r.u.s.k.a
11. pro 2009

Jé ahoj Kat.máš pravdu,no snad to po první mobilizaci přejde.Jo a ptala jsi se kolik opakování cviků má být

katapola
12. pro 2009

Beruš neptala. Ve vlastním zájmu. Kdyby mi totiž řekla, že mám ty cviky cvičit 40x na levou stranu, 40x na pravou stranu, tak by mě asi omylo a motivace by byla fuč, protože to cvičení by trvalo ještě déle a zas tak pevnou vůli a volného času nemám🙂

len
12. pro 2009

40x celkem, nebojte 😉 A ještě ne všechny...

b.e.r.u.s.k.a
12. pro 2009

tak to se mi ulevilo,že 40x celkem.Tak jsem to zkusila počítat,teď cvičím 45min.a to jen20xcelkem,takže potom by to bylopřes dvě hodiny.To bych nedala.Jo a mně řekla všechny 40x

katapola
12. pro 2009

Mně bylo řečeno taky vše 40x, ale v knížce, co jsem si koupila, je u některých cviků psáno míň. No držím se tím, co říkala rehabka.

b.e.r.u.s.k.a
12. pro 2009

Taky ji mám a jsou tam i jiné cviky,ale cvičím jen to co mi řekla dr.Tedy někdy se musím nutit,ale zatím jsem nevynechala ani jeden den.No jsem zvědavá,jak to budu zvládat ten týden před svátkama,to budu od rána do večera v práci a jak přijdu domů budu hotová ☹

len
12. pro 2009

Všechny určitě ne 40x... Konkrétně ty protahovací a kolíbky (cviky 3, 4, 5) ani 40x nedáte (tam je to 10-20x), u žabáka (7) jsem byla vysloveně upozorněná, že max. 7-10x na jednu stranu, pokud si nechci koledovat o zničený kyčle, no a kočičky (8, 9, 10), ty jsou vždy 5x na jednu a 5x na druhou stranu ve třech polohách (dole, uprostřed a na podložce), takže celkem 30x každý cvik 🙂 Z vlastní zkušenosti - když se to dělalo poctivě, tak plný počet opakování byl na cca hodinu. A pak, když jsem snižovala na půlku (teda jen ty, co se dělaly 40x, čili cviky 1, 2 a 6, zbytek jsem jela na plných počtech 15-30), tak jsem byla na nějakých 40-45 minut (přesně, jak píše Beruska)... Ale každý má vlastní tempo, třeba v lázních nám tu dvacetiminutovku předcvičovali tak, že stihli každý cvik tak 3-4x, to by se plná sestava cvičila snad přes dvě hodiny 🤐

kasa
12. pro 2009

Ahojki nechodím tady ,ale zaregistrovala jsem tuto diskusi,a taky jsem ji cvičila,mám ji vypálenou na CDečku z práce,pracovala jsem totiž v lázních Klimkovice a vím,že tato metoda má opravdu velké úspěchy.Tak jestli můžu doporučit ,tak opravdu poctivé cvičení má dobrý vliv.Taky mi pomohl. 🙂 Tak se mějte krásně.A přeji všem ať se vám brzy zadaří a těšíte se na to největší štěstí. 🙂

len
12. pro 2009

Jo, ještě - moje rehabilitační sestra se učila přímo u Mojžíšový a tu knihu mi dost sepsula - povídá - napsala ji snad osobně Mojžíšová? Nenapsala a dost by se tomu divila 😀 Což mi přišlo dost striktní, ale každopádně týhle ženský já důvěřuju maximálně 😉 A ta mi právě říkala, že třeba žabáky jen 7-10x na každou stranu a pokud má někdo problémy s kyčlema, tak hooodně opatrně 😉
Ale fakt je, že dneska už si to stejně každej cvičí po svým...
V těch lázních jeli přesně tak, jak jsem to byla naučena doma, akorát bohužel těch 20 minut 2-3x do týdne, to bylo nic, o nějaký mobilizaci si mohl člověk jenom nechat zdát... Tak jsem si cvičila sama na pokoji 😉

len
12. pro 2009

A k tomu, jak to zvládat při práci - každej si musí najít svůj systém, co mu vyhovuje, já třeba vstala o půl hodiny dřív a zbylé cviky (kočičky) si odcvičila hned, jak jsem se vrátila domů. Dalo se, opravdu jsem se plácala denně bez vynechání celej rok, sice jsem neotěhotněla, ale takovou figuru už asi nikdy více mít nebudu 😀

b.e.r.u.s.k.a
12. pro 2009

tak jsem z toho paf a nevím,zda přidávat počet opakování.Už teď vvičim vše 20X a to len psala žabáka max.10x.A len ty protahovací cviky jsou kočičky?No nevím jaké je přesně číslování.

len
12. pro 2009

Žabka 10x na každou stranu, takže celkem 20x 🙂
Kočičky jsou - no prostě ty tři cviky, které cvičíš na čtyřech - kočičí hřbety, upažování do stran a uhýbání nohama do stran. To vše na napnutých rukou, pak na loktech a pak na podložce.

katapola
13. pro 2009

No tak to já raději žabáka budu šidit a uberu ho na polovic- 20. Len, můžeš mi napsat, které cviky tedy dělat 40x? Jen to stahování půlek? A nepiš to čísly cviků, já to mám asi posunuté, protože mi tam rehabka vložila ještě jeden cvik navíc.

marcajda
13. pro 2009

ahoj devčata,to jste se krásne rozpovídaly 😉
je to hodne motivující, že na sobe cítíte výsledky a kdyby se nám to objevilo očekávané miminko, to by byla krása.
včera jsem byla na návšteve u dvoumesičního miminka, to byl užasný drobeček, to se mi srdícko svíralo. budu cvičit ješte usilovneji!!!!
musím se pťiznat, že počítat nedokážu. proste ten cvik jedu určitou dobu a jdu na další. rano hodne brzy vstávám a jsem spokojená, že si najdu 30minut na cvičení..a večer jsem zas tak unavená, že se na víc jak 3Ominut nepremluvím 😉
ale jsem moc spokojená, že to delám i takto a určite mi to pomuže!!!
a určite nám to pomôže všem. jste holky dôsledné, to je vynikající.
má cvičitelka se učila u žákyne Mojžíšové a myslím, že je hodne pečlivá a je to dobré.

z toho rovnání jsem mela opravdu hrôzu a poprve to bylo i dost náročné. byla jsem hodne zablokovaná. na konci té návštevy me rovnala znovu a to uz bylo v pohode. ten ostych se holt musí prekonat.
mám ted ta záda jakási trosku jiná, tak jsem zvedava kam to povede. jela jsem 3 hod. v buse a sedelo se mi dost težko..
no, za týden me ceká menzes a pak další rovnání a uvidím co bude dál.
Leni, když cvičíš tak dlouho, kolik tech rovnání máš už za sebou? a i s rovnáním žeber?
pťeji moc pekný den, je nádherne odpočinkový

katapola
13. pro 2009

Tak to já jsem tu kostrč měla v pořádku, tak ta mobilizace byla v pohodě. Kéž by to tak bylo i příště. Ale měla jsem bloknutý právě žebra a ty mi rehabka odblokovávala přes rameno a u toho jsem měla dojem, že mi rameno vyskočí z kloubu. Rehabka konstatovala hypermobilitu. Bohužel tento měsíc na mobilizaci nepůjdu, protože to vychází na období mezi vánocema a silvestrem, tak mám přijít až ten cyklus v lednu.
Len, po jaké době se ti zlepšila figura? Já zatím žádné změny nepozoruju.

marcajda
13. pro 2009

me se docela príjemne zpevnuje prdýlka. to asi zálezi, kterou čast tela máme v horším stavu 😀

b.e.r.u.s.k.a
13. pro 2009

Len já bych byla taky ráda,kdyby jsi nám mohla poradit,který cvik jak dlouho cvičit.
Holky a můžu mít jednu intimní otázku ohledně té mobilizace?Co když nebudu úplně vyprázdněná a něco mi zůstane v konečníku,to pam bude trapas ne?Nebo se na tu mobilizaci nějak konkrétně připravujete?
Jináč já na sobě žádné změny na postavě ještě nepozoruji,ale doufám,že se to změní 🙂

ladus77
13. pro 2009

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat jestli někdo neznáte dobrou Mojžíšku v Olomouci? Něco jsem si našla na netu, jednu i vyzkoušela, ale nebyla zrovna super, tak bych přivítala osobní zkušenost. Mám i žádanku od doktora, že by to mohlo jít na pojišťovnu. Slyšela jsem že ve fakultce to někdo děla, ale kontakt jsem nikde nenašla. Kam chodíte vy? Díky moc, L.

b.e.r.u.s.k.a
13. pro 2009

Ladus já jsem byla na pohovoru u mudr.Onderkové,ale mobilizace mám ještě před sebou,tak nevím jestli je dobrá.A u koho jsi byla ty?

ladus77
13. pro 2009

Ahoj, já jsem byla v Pomadu, ne ze by ta pani byla spatna, to ne, ale nejak se mi zdala malo prisna, chodila jsem tam pul roku. Ta Mudr. Onderková je na Videnske? Platis si to nebo je to na pojistovnu? A jak dlouho trvalo objednani?

b.e.r.u.s.k.a
13. pro 2009

Ano je na Vídeňské,ale má pracoviště i jinde,ale já byla na tom pohovoru tam.A neplatím to,jde to přes pojišťovnu,ona to hlásí jako rehabilitaci.No a mně chtěla objednat hned další týden,co jsem volala,ale já mám směny,takže jsme našli termín o týden později.

ladus77
13. pro 2009

Diky, ja to tam zkusim, zitra nebo tak nejak zavolam a uvidim co bude. A zatim jsi spokojena? Co s tebou uz provadeli?

b.e.r.u.s.k.a
13. pro 2009

No já zatím byla jen na tom pohovoru,takže nevím jak je šikovná,ale byla jsem spokojená,celkem mě dobře navnadila.Jen teď s holkama řešíme kolikrát jaký cvik opakovat,tak třeba až tam půjdeš,tak nám to zjistíš a dáš info. 🙂