Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

alienka24
3. únor 2010

no to si říkám taky jinak bych už byla zralá na psychiatra

jajkaz
4. únor 2010

Ahojky holky,
tak já se dnes pohybuju jak golem... Včera při cvičení jsem udělala nějakej pitomej pohyb či co a už ke konci toho cvičení jsem cítila, že to není ok, ale nepodařilo se mi to napravit. A dnes, jauvaj, jauvaj 😒 A do toho mrcha. Tak mě to bolí zpředu, zezadu... Není ten život krásnej 😉 Ještě že aspoň to sluníčko dnes tak krásně svítilo 😀

jajkaz
8. únor 2010

Ahoj,
tak nevím, jestli to nebyla jen náhoda, mám zajimavý postřeh. Ve středu večer při cvičení jsem se nejspíš nějak blbě hnula a skříply se mi záda, teda spíš těsně nad kostrčí. Ve stejnou chvíli jsem zjistila, že o 3 dny dříve dorazila MS. No průběh obého byl celkem průměrný, žádné bolesti na umření a oboje během soboty sláblo a v neděli večer ani po jednom památka. Může to díky tomu cvičení mít nějakou souvislost? To je asi blbost, co?

b.e.r.u.s.k.a
9. únor 2010

Ahojky,tady je jakýsi klid.Nikdo nikde.
Zítra frčím na mobilizaci,tedy doufám,že se jí tentokrát dočkám a nebude mě zase jen napravovat.Sice mi to zas tak nevadilo,moc příjemné to nejspíš není,ale zase patří to ke cvičení a je to důležité absolvovat.Taky jsem zvědavá co mi řekne,jestli jsem se alespoň trochu zlepšila.Tak papa

b.e.r.u.s.k.a
10. únor 2010

Ahojky,
tak už mám první mobilizaci za sebou.Musím vám říct,že nic příjemného to není.Jednu chvíli jsem si myslela,že se tam po...Dostala jsem pochvalu,že je vidět,že cvičím a prý se mi z toho zpevňuje i zadeček 🙂 No ale pořád je na čem pracovat a musím se dále snažit.

jajkaz
10. únor 2010

Holky, mám průšvih....
V albu mám ovu test - je pozitivní?

len
10. únor 2010

Jajko, proč je to průšvih? Já se v tom zas až tak nevyznám, ale pokud to bylo v limitu, tak nejspíš jo.

jajkaz
10. únor 2010

Len, mám od fyzioter. doporučení nesnažit se a my se nesnažili. Včera jsme se tulili a dnes 8. DC mě v práci pobolíval podbřišek, tak jen tak z blbosti jsem si řekla, zkusím test. Co jsem viděla mě dost překvapilo. Tak brzy jsem ještě ovu neměla. A jak znám zákon schválnosti - když se nesnažíme.......

jajkaz
10. únor 2010

Kdybych věděla, že to bude ok, tak je to vlastně dobře, ale mám strach z opakování potratu...

len
10. únor 2010

Jajko, hele - co se má stát, stane se. Pokud otěhotníš, zavoláš fyzioterapeutce a dohodnete se, jak dál (přestat, upravit cvičení, pokračovat...). Jasně, šance na potrat je samozřejmě vyšší (což rozhodně neznamená jistá!), ale jednak ještě ani nemáš jistotu, že jsi těhotná, no a druhak - žádné těhotenství pro nás není průšvih, ne? 😉

jajkaz
10. únor 2010

Tak to rozhodně 😉

b.e.r.u.s.k.a
10. únor 2010

jajkaz,žádný průšvih.štěstíčko by to bylo a nesmíš myslet hned na nejhorší 🙂 😉

jajkaz
10. únor 2010

Jé, to by bylo. Tak doufám, že zákon schválnosti bude fungovat 😀

b.e.r.u.s.k.a
10. únor 2010

to my raději používáme ochranu i když si myslím,že je po nebo před ovulkou

jajkaz
10. únor 2010

Tak brzy jsem to fakt nečekala...To by byl ale fakt paradox. Takovou dobu se snažíme, číháme na ovulku a nic... No nebudu to řešit, ještě to neznamená, že se podařilo. To uvidíme za 14 dní 😉

len
10. únor 2010

No, ono to nakonec ani neznamená, že opravdu bude ovulace - znamená to jen a pouze zvýšený LH 😉 Takže ano, ovulace může do dvou dnů nastat, no a nebo je LH zvýšený z nějakého jiného důvodu...

jajkaz
10. únor 2010

Len, na jiné důvody mám strach se zeptat.

fiallinka
10. únor 2010

jajko, ono je tam zvýšené riziko potratu, ale rozhodně ne jeho jistota, neboj 🙂...

a holky, nám ten KET teda nevyšel, tak se budu muset donutit znovu cvičit, ale už se mi tak nechce....

jajkaz
10. únor 2010

Fialinko, to mě mrzí. Musí to být těžké dojít až tak daleko a bez úspěchu. Příště se podaří, uvidíš. 🙂

len
10. únor 2010

Jajko, oni ty jiný důvody nemusej bejt nijak strašný, občas prostě někomu LH během cyklu zakolísá a občas má někdo pozitivní testy třeba dvakrát za cyklus 😉

Fial, to je mi líto, máte ještě nějaké mrazáčky?

jajkaz
18. únor 2010

Ahojky,
Len, tak přece to asi byl nějaký hormonální výkyv. Dnes mám opět pozitivní ovu test a 16.DC, takže předpokládám, že ten dnešní test bude ten pravý 😉

1.3. jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, co mi RP řekne... 😨 😵

mandre
18. únor 2010

Ahoj holky, pardon, že jsem Vám sem tak vpadla, mě fyzioterapeutka říkala, že 1. měsíc se nemáme snažit a pak už můžeme 😕. Jsem na začátku, cvičím teprve 6 týdnů...byla jsem před 10 dny na IUI a v ten den mi dělala i mobilizaci přes konečník 😖 ..cvičím zatím jenom na uvolnění, posilovací říkala, že ještě ne...a kdybych otěhu, tak to upravíme 😉
Tak všude se k tomu staví jinak...říkala, že v Brně v nějakým IVF centru mají zaměstnanou fyzioterapeutku, která před IVF apod. dělá mobilizace, že s tím mají lepší úspěšnost

jajkaz
18. únor 2010

Mandre, my máme 3 měsíce doporučenou pauzu. A my to taky chtěli dodržet. Jen se mi přihodilo to, že mě 8.DC podezdřele pobolívalo břicho a tak jsem si udělala ovu test a zjistila, že je pozitivní - no jenže večer před tím, jsme se nechránili s tím, že do ovulky ještě týden - hupsss... Ale jak psala Len, mohl to být jen nějaký výkyv. Protože dnes 16. DC mám opět pozitivní ovu test... No a dvě ovu za jeden měsíc je podle mě blbost. Tak dávám váhu spíše té v termínu. Tak nevím... Já cvičím teprve 4 týdny... 😉

alienka24
18. únor 2010

mandre....jo ono se to doporučuje ta mobilizace v den IUI nebo IVf, prokrví se tak malá pánev a uvolní

veruncik
19. únor 2010

Ahoj holky,

chodím na koníka na jinou diskusi, ale pořebuji Vaši radu. Jsem po neúspěšném IVF, tak jsem se rozhodla zkusit taky v mezidobí Mojžíšovou. V pondělí mám jít k p. Babičkové na kompletní mobilizaci, již jsem byla na vstupním pohovoru. Někam jsem si založila lístek s tím, co že to mám a nemám před tím večer a ráno jíst, aby to vše proběhlo, jak má....ach jo. Nemáte to někde napsané? Dá se to přežít? 🙂

len
19. únor 2010

Veruncik, oni často doporučují (pokud má dojít k mobilizaci přes konečník), aby byla prázdná střeva. Někdo to řeší drasticky (ale spolehlivě) projímadlem, mně bylo doporučeno, ať od poledne den předtím nejím, ale že když se nepovede ta střeva vyprázdnit, nic strašného se neděje, asi to akorát bude pro fyzioterapeutku nepříjemnější...

evak99
19. únor 2010

mandre: my otěhotněli přirozeně poté, co mi udělala mobilizaci, protože jsem si myslela, že půjdeme na ket 🙂 embryo se sice nerozmrazilo, ale nám se zadařilo, takže něco na té mobilizaci těsně před tím je...i proto mě moje fyzioterapeutka tak objednávala..
nicméně my se snažili i při cvičení...opravdu každá doporučuje něco jiného 😉

veruncik
19. únor 2010

Díky Len za info. Koukala jsem do Tvého albíčka a to jsi teda vytrvalá snažilka 😉 No, já zatím jen 2 IVF, jeden nativ a několik IUI...Pomohla Ti ta Mojžíšovka? Nebo to bylo na nic?

Pomohla konkrétně někomu k mimi? Škoda, že tu není nějaký přehled....

len
19. únor 2010

Verun, já po dvou letech cvičení přišla na to, že naši poruchu bohužel neumí obejít ani IVF, ani Mojžíšová, takže jsem po třech letech lítání po doktorech vydechla, všecko hodila za hlavu a zkoušíme to zase pěkně od začátku přirozeně a doufáme v zázrak 🙂 Ale na Mojžíšovou přesto nedám dopustit, minimálně figuru jsem měla při pravidelném cvičení opravdu zpevněnou 😉

veruncik
19. únor 2010

No, toho se právě bojím, že to bude možná úplně zbytečné, že chyba je jinde...Už nemám moc dobrá vajíčka a moc se jich netvoří...i když FSH je stále hraniční.No, tak jsem se rozhodla zkusit nějakou alternativu - Mojžíšovku a peruánskou medicínu a samozřejmě ještě nějaký ten čajík. A co Ty, jestli se můžu zeptat, odhalili příčinu?