Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

jajkaz
11. kvě 2010

Budeš potřebovat nějakou žádanku a s tou si zajdeš vedle nemocnice jak je lékárna, tak v té budově ale pravé dveře. Nahoru po schodech, tam se objednávají rehabilitace. Zajdi si tam co nejdříve! Vím, že na prázdniny chtějí ambulance zavřít, tak ať stihneš aspoň první hodinu a přes prázdniny můžeš cvičit. 558415538 To je číslo na objednávání se, ale stejně budou chtít, aby jsi přišla osobně a hlavně napoprvé s tou žádankou od dr. Objednací lhůta je až 6 týdnů, s tím počítej, takže fakt na nic absolutně nečekej. Já mám jen ty nejlepší zkušenosti a můžu jen doporučit. 😉 Přeji hodně štěstí a pevnou vůli ke cvičení 😉

inza
11. kvě 2010

ja bohuzel tam nikoho neznam. Za to kdyby jsi chtela v Prg tak doporucim 😀

zuuzana
11. kvě 2010

Jajkaz: Dík moc moc moc. Jsi zlatá🙂 Ale s tou objednací lhůtou jsi me prekvapila. Asi si tam skočím osobně a uvídíme, jak to bude vypadat. Slyšela jsem ještě o paní Špalové ve Frýdlantě. O té nic nevíš? A jinak jak se často do toho frýdku chodí?

alienka24
11. kvě 2010

no já se asi zas budu muset vrhnout na cvičení, na dovče to nebylo možný denně cvičit takže sem si pěkně odvykla 😝

zuuzana
11. kvě 2010

Jak dlouho jsi cvičila, než se vám podařil ten zázrak? 🙂 A jestli se můžu zeptat, jaké jsi měla problémy, že jsi začala cvičit? My se snazíme rok a porad nic. Mam trochu zvyseny prolaktin, ale praskama se mi dostal na normal. Doktorovi jsem si stěžovala, že mě pořád šíleně bolí v kříži a kostrči a hlavně pak břicho před menstruací. A tak mi doporučil toto cvičení. Jo jeste jsem se chtěla zeptat, když to mám předepsané od doktora, tak kolik budu cca platit? Dík

alienka24
11. kvě 2010

zuuzana....ahoj, pokud máš doporučení tak bys neměla platit nic, hradí to plně pojištovna

jajkaz
11. kvě 2010

Zuzi, mě byla doporučená rovnou ta paní Mališová - a doporučilo mi to několik lidí nezávisle na sobě. Takže ve Frýdlantě nikoho neznám. Mělo by se chodit cca po měsíci, ale ty objednací lhůty jsou tak dlouhé, že to výjde cca po těch 6 týdnech.
Já jsem prodělala dva zamlklé potraty (po posledním jsme se snažili rok) a doporučení na cvičení jsem si vyžádala sama - chtěla jsem zkusit vše přirozené, než bych začala uvažovat o umělém. Mě teda řekl dr., že mi to nejšpíš nepomůže, že nejsem sterilní, ale infertilní. Což mi právě paní fyzioterapeutka vyvrátila. Že oblast působení cvičení se vztahuje i na nevysvětlené potraty. Vysvětlila mi to zhruba tak, že přes ty stažené svaly se nedostatečně vyživují ty reprodukční orgány, tudíž i při otěhu není dostatečně vyživený plod a dochází k zamlklému potratu.. Měli jsme doporučené 3 měsíce se nesnažit - podle předešlé diskuze to některé doporučí, některé ne. My teda měli ty 3 měsíce, ale při druhé návštěvě mi říkala, že jsem se výrazně zlepšila, že když to tak půjde dále, už příště začneme připravovat na snažení.... Příště už jsem přišla těhu. Pomohlo mi to hodně i psychicky. Konečně jsem prožila několik cyklů bez obrečené mrchy a výčitků sama sobě, proč nejsem schopná......
Takový rozdíl od ostatních, ta moje fyziot. doporučuje cvičit 2x denně po 20 opakováních (v originále je jednou po 40 opakováních, jestli to říkám dobře). A tuším, že druhá rozdílná věc je, že první 4 návštěvy jsou po hodině, pak už jen po půl. Podle toho, co říkala jsem pochopila, že jinde to bývá jen po těch půl hodinách od začátku, ale asi je to zase častěji... Nevím přesně.
Tak držím palečky.

inza
12. kvě 2010

s tim hrazenim pojistovnou to je tak, ze zarizeni kam pujds s nima na cviceni dle mojzisky musi mit uzavrene smlouvy ze to bude hradit. Tak se na to zeptaej. Pokud pojistovna nehradi tak se to pohybuje cca od 400 a vyse za 3/4 hodky az hodku

inza
12. kvě 2010

tam s tema opakovanima to je taky rozdilne. Nejake cviky jsou az 40 a nejake se nezvedaji a jsou nizssi opakovani. Ja napr chodim 1*za 14 dni a mame to 3/4 hodiny. Dela ruzne odblokovani a obcas to prol,ozi napr vojtovou metodou. Ja mam ted cvicit 7 cviku po 30 opakovanich

jajkaz
12. kvě 2010

Ahojky holky, jen cvičte, stojí to za to!!! Já dnes byla na kontrole. Máme 3 cm, odpovídá 10tt. Vše je ok. 😀

pampusik77
12. kvě 2010

jajkaz-supeeeer,jen tak dál.J8 to můžu taky doporučit,ale já cvičila před umělým v lázních a nedopadlo to,ale kámoškám z lázní to vyšlo krásně.Mně až za nějaké 3 měsíce přirozeně a bez cvičení.

alienka24
12. kvě 2010

jajkaz...moc gratuluju 😉

svoba
12. kvě 2010

jajkaz: super! gratuluju! jen tak dál .... 😀

zuuzana
12. kvě 2010

Ani nevíte, jak se na to cviení těším... tak příšerně mě bolí bederní oblast, že se z toho můžu někdy zbláznit. Včera mi doktor řekl, že hladina prolaktinu je OK, tak že teď by to teoreticky mělo záležet hlavně na nás ... s čímž my už si určo poradíme 😉

inza
12. kvě 2010

zuuzana: jj cviceni je dobre, ale treba pro me se donutit je pekny vopruz.

alienka24
13. kvě 2010

inza....no taky s tím ted bojuju zase se do toho pustit 😝 😅

inza
13. kvě 2010

alienka24: ja s tim bojuju porad. Prijde me to cviceni takove nezazivne 😉

alienka24
13. kvě 2010

no já se těším na trampolínky 😉

inza
13. kvě 2010

alienka24: no ja zase musim zacit behat. Jsem ted nemohla kvuli natazenym achilovkam a kolenu

alienka24
13. kvě 2010

no mě ty trampolínky na dovče už chyběla tak už jsem se těším na víkend až to prubnu, jo a aještě tam nově zařadili nový cvičení..zumba se to jmenuje tak to asi taky půjdu zkusit 😉

jajkaz
14. kvě 2010

Ahojky, holky, dík 🙂
Zuzi, já jsem taky jeden čas měla vyšší hranici prolaktinu. Ale fakt jen trošinečku. Dr. říkal, že je to jen malinko nad horní hranicí a neřešil to. Že kdyby tohle mělo způsobit problémy, muselo by to být mnohem více. Teď, když už jsi to dostala do normy, ještě spravíš ta záda a bude to ok 😉
Ali, pořád nemůžu vykoumat, co to je na té tvé fotce? 😅

inza
14. kvě 2010

alienka24: ato je co to zumba? Se dneska nemuzu nejakdonutit jit cvicit mojzu

alienka24
14. kvě 2010

ahojky
tohle jsem našla k tý zumbě co je u nás Chceš-li pohnout světem, musíš nejdřív pohnout sám sebou
Zumba:
Párty ve velkém stylu, během které spálíte nekonečně mnoho kalorií, zapojíte všechny svaly (i ten nejdůležitější - srdíčko) a endorfíny z vás budou přímo tryskat. Tak to je zumba. Mix prvků aerobicu a latinsko - amerických tanců (reggaeton, merengue, cumbia,slasa, flamenco, samba,...) je vhodný i pro "netanečníky" bez rozdílu věku a pohlaví.
Většinou se zahřejeme na nějakou současnou radiovou pecku a pak už se budeme jen vrtět na veselé latino písničky. Rozvlníme boky, přidáme pár základních tanečních kroků, sem tam hodíme otočku, zashakujem celým celým tělem a především si to naplno užijeme.
Nejúžasnější na zumbě je, že cvičíte, aniž byste si to uvědomovali a domů odcházíte naprosto vyřádění, přesto plní energie a s dobrou náladou.

a na fotce jsem já v reykjavíku u skulptury vikingské lodi, v překladu je to i pozdrav slunci

jajkaz
14. kvě 2010

Jo, to cvičení tancem jsem někde už slyšela, zdá se to fajn 😉
Ali, ty jsi tam taky??? 😀 To bude asi hooodně velká loď co?

inza
14. kvě 2010

alienka24: tak dej pak vedet jak ta zumba dopadla a jake to bylo 😉 jo a dekuji za info 😉

alienka24
14. kvě 2010

jajkaz....jj je to hodně veliká lod 🙂

zuuzana
16. kvě 2010

Tak jsem byla v nemocnici ve Frýdku ... měla jsi, jajkaz, pravdu ... říkali, že mě můžou objednat až na září. Naštěstí mi doporučili nějaké jiné rehabky ve Frýdku. Paní byla moc hodná a v pondělí jsu na první lekci .... pry se budeme scházet 2x týdně ... Tak jsem zvědavá, co mě čeká 🙂

bara77
16. kvě 2010

Já jsem chodila do Česko Těšínské nemocnice, tam mě taky objednali docela rychle, dokonce jsem byla i v Klimkovických lázních. No a už čekám druhé dítě 😉

svoba
19. kvě 2010

ahoj, jen oznamuju, že jsem potratila. tak snad příště ...

alienka24
19. kvě 2010

svoba....moc mě to mrzí ☹ drž se