Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

inza
20. črc 2010

svoba: diky za info

svoba
20. črc 2010

@inza - koukni sem:
http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/jonas...
zaplatíš si výpočet na rok. někdy se to může krýt s menses, ale zase on na rozdíl od výpočtů normálních plodných dní počítá s potratem ... tak snad 😉

svoba
20. črc 2010

inzo: co jste zkoušeli vy? potřebuju tipy!

alienka24
20. črc 2010

svoba....jo a nějaký bylinky jsi nezkoušela?

svoba
20. črc 2010

už v zimě a ted po potratu jsem si objednala bylinnou kúru od naděje-byliny. do ovulky piju kontryhel a maliník. já toho ale zkoušela .... fakt už nevim 😢

alienka24
20. črc 2010

svoba....no ono asi to nejtěžší co je tak být psychickz v pohodě, ono to fakt funguje, čím víc člověk chce tím víc to nejde

svoba
20. črc 2010

@alienka24 - určitě. ale dlouho jsme na to nemysleli a spali bez antikoncepce. vlastně od svatby - tj. tři roky nazpět. a NIC!
já to ted asi fakt nedokážu. nějak mi to zatemňuje mozek. trápí mě to.

majka5
20. črc 2010

ach holky,
ja jsem taky prekonala potrat a zrovna cakam na vypocet od Dr. Jonase. Verim tomu, ze se nam to podari.Kamaradka je jiz podle jeho vypoctu tehotna, tak se nevim dockat.
ale ja to mam z www.centrumjonas.com

inza
21. črc 2010

svoba: nejake bylinkove smesi + kontryhel. Cvico at Mojza tak i Vojtova metoda. ...
Jinak ta psychyka je taky docel adost dulezita, ale asi ne tolik co ji kazdy pripusuje. Chce se to proste hodit nejak do klidu nekam odjet a dat si poradny odddech a dovcu a zacit se venovat necemu co mysl zamestna co nejvice

daida
21. črc 2010

Ahojky holky. Jsem po IUI, IVF, 3x KET. Neúspěšně. Mám organickou změnu na vejcovodu i problém s dělohou. Nicméně můžu říct, že po 2 měsících Mojžíšové metody jsem spontánně těhotná. Jsem v 7 tt, srdíčko u plůdku už tepe a já dnes ani nevím, jak jsem k tomuto štěstí přišla. Chtěla bych jenom říct, že Mojžíšova metoda by se neměla cvičit bez fyzioterapeuta, protože kromě cvičení fyzioterapeut odstraňuje každému bloky v pánvi a jinde, takže bez této mobilizace se nemůže těhotenství vyvíjet tak, jak by mělo nebo také nemusíte otěhotnět vůbec. A jsou i tací, co se na této metodě přiživují, takže dnes existují různé modifikace cviků, které už s klasickými cviky Mojžíšové nemusí mít nic společného. Kdo je třeba z Brna, mohla bych mu poslat kontakt na svoji fyzioterapeutku, kterou vyškolila přímá žačka paní Mojžíšové. Ráda pomohu, protože i mně bylo pomoženo. Mějte se hezky

alienka24
21. črc 2010

@daida moc a moc gratuluju, já tyhle příběhy a metodě mojžíšové uplně miluju 😉 tak gratuluju k malému mojžíšátku 😉

daida
21. črc 2010

věřím tomu, že každý nakonec dojde ke štěstí...znám holky, které třeba už 4 roky chodí na IVF, zadluženi jsou až po uši a teď se po 4 rocích nervů a hormonů konečně zadařilo. Četla jsem i o holce, které po neúspěšných IVF doktor řekl, že s takovou dělohou co má-asi těžko otěhotní a nakonec po letech spontánně otěhotněla a už má kluka. A pošlu vám odkaz na jeden zajímavý příběh jedené holky, aby jste věděli, že všechno je možné a příroda dokáže neskutečné věci. Prostě zvednout se jít dál a věřit, že to bude dobré. Všem přeju hodně sil a odvahy.

alienka24
21. črc 2010

mě když jsem na to m nebyla dobře, když jsem měla taky pocit že já nikdy dítě mít nebudu, pomohlo věštění z karet....vytáhla jsem si kartu na které bylo napsáno, že člověk nesmí přestat věřit na zázraky 😉

daida
21. črc 2010

posílám opis z jedné diskuse, ale už nevím, co to bylo zač: kačenčin příběh: kacenka.p • 1d, 68tt • 4. mar 2007 o 09:41
Moc vsechny zdravim. Chtela jsem se se vsemi podelit o muj pribeh. Jiz jsem pred casem zalozila tema "umele oplodneni", kde popisuji cely muj pribeh do detailu. Ted jen shrnu fakta. Od ledna 2004 se snazime s manzelem o miminko. Bohuzel neuspesne. V cervnu 2004, jsem prodelala mimodelozni tehotenstvi - nasledovali dve operace. O rok pozdeji - kveten 2005 dalsi neuspesne tehotenstvi - potrat (embryo nebylo ve vacku). Srpen 2005 opet mimodelozni tehotenstvi - operace - odstraneni praveho vejcovodu, levy uzavreny, nepruchozi, zdeformovany- nefunkcni. Konecny verdikt od lekaru - prirozene tehotenstvi - extremne vyloucene - nemozne. No a pak uz prislo zari 2006 a me umele oplodneni. Cely prubeh si muzete precist - v pripade zajmu. Neuspesne!!! A tak musim smutne rict, ze jsem se s manzelem shodli na tom, ze pro miminko jsme udelali jiz naprosto vse a uz nemame silu pokracovat dal. Proste budeme statny par i bez deti. A to jsme a byli bychom i dal. Jen kdyby nam ve ctvrtek nevericny lekar nesdelil fakt, ze jsem tehotna - cca 6tt. Opravdu jsem meli vsichni sok - ja, manzel, lekar a cela jeho praxe, rodina, pratele, kompletne vsichni. Doktor rika, ze dle nej jde o naprosto normalni 6tt tehotenstvi, ale kvuli me minulosti je velmi opatrny a bude nas velmi dukladne sledovat. Zitra jdu na dalsi ultrazvuk.
Holky proc to cele pisu. Chci vam vsem dodat nadeji, ubezpecit o tom, ze zazraky se deji, dodat vam silu a odvahu. To co se nam stalo je opravdu 8 div sveta a ted neberu v uvahu to, zda vse dopadne uzasne a za 9 mesicu budeme mit v naruci miminko, a nebo bude neco spatne. Je to nadeje pro tento okamzik, ale i pro priste. Proste opet jsem se utvrdila v tom, ze nic neni nemozne. Preji vam vsem strasne moc stesti. Prejte ho i vy me. Drzim nam vsem pesticky

svoba
21. črc 2010

máte pravdu. bylinky a cvičení jsou jedna věc, psychika druhá. je důležiý bejt v klidu. jenže za sebe musim říct, že se mi to moc nedaří. je to jako na horský dráze. je to samozřejmě podmíněný i okolím a momentální situací. jednou dole, jednou trochu líp 😉

svoba
21. črc 2010

@daida - gratuluju k těhu! další mojžíšátko na cestě. hurááá 😎

svoba
21. črc 2010

Holky, dnes mi přišel výpočet od Dr.Jonáše. Jsem nadšená. Je to tam pěkně rozepsaný. Byla to rychlovka. Chtěla jsem to přes mail, penízky jsem poslala ihned. Od září se má manžel na co těšit. Zase mi to dalo naději. 🙂

jajkaz
21. črc 2010

Daida, mocinky gratuluji k těhu a děkuji i za ostatní za povzbuzení... Ještě před půl rokem jsem právě tyto příběhy vyhledávala, abych našla sílu věřit v ty zázraky.... Můj příběh nebyl tak beznadějný, neměli jsme žádný lékařský "ortel" - což mi chvílemi přišlo snad ještě horší - jsme zdraví a nejde to..... Ale jak se ukázalo, náš problém byl v mém pánevním dnu. Držím palečky, aby těhulkování probíhalo bez problémů 😉

Svoba, je to zajímavé, to vypočítávání. Myslím, že jsem to už zaslechla, ale ještě jsem se k tomu nedostala blíže. Tak ti moooooc držím palečky 😀 A přeji krásné snažilkování 😉 nejen v určených dnech 😀 😉

alienka24
21. črc 2010

svoba....tak to byl fakt fofr vid? no tak jsem ráda že ti to dodalo novou sílu do žil 😉

svoba
21. črc 2010

@alienka24 - jojo. ani jsem to nečekala. už se nemůžu dočkat. jsem hrozně netrpělivá.

alienka24
21. črc 2010

neboj ono to uteče jako voda 😉

svoba
21. črc 2010

snad. vzdala jsem se už hrozně věcí. rodina tlačí. chudák manžel ted taky cvičí mojžíšku.
doufám, že budeš mít miminko rybičku. hihi. já jsem taky únorová ryba 😎
jajkaz a alienka - a vítě už pohlaví? pardon, jsem zvědavá.

alienka24
21. črc 2010

svoba....já bych asi měla mít vodnáře 🙂 a pohlaví ještě nevíme, je brzo ještě, ale příští týden budeme mít NT screening tak když budem klikaři tak možná už bude něco vidět 😅

svoba
21. črc 2010

@alienka24 😀 takže malej vodnář

alienka24
21. črc 2010

nojo nebo vodnářka 😀

svoba
22. črc 2010

my se ted doma hádáme, co bysme chtěli. jonáš totiž určuje i pohlaví 😀

alienka24
22. črc 2010

svoba....jo? a co byste chtěli?

svoba
22. črc 2010

každej něco jinýho. ale hlavně aby se to povedlo a vše bylo ok. protože tohle čekání mi úplně rozbilo plány a vlastně vše kolem.

jajkaz
22. črc 2010

Ahojky,
tak my se chceme nechat překvapit 😵 Termín je před vánocemi, tak trochu tajemství navíc 😀
Jednou jsem tak u večerního cvičení nalákala i manžílka, ať si tu sestavičku se mnou zkusí 😉 Pak mě teda pochválil a ocenil, že 2x denně by se mu teda asi nechtělo, že jsem dobrá, že do toho jdu na plný pecky.... 😵

svoba
22. črc 2010

to je hezký. my se (jestli to někdy vyjde !!!) asi taky necháme překvapit, i když já jsem strašně nedočkavá a zvědavá. já nikdy celou sestavu necvičila, nemusela jsem, a manžel cvičí dvakrát denně ty dva cviky pro chlapy na zlepšení spermia. jinak jsme začli zase běhat, denně 5-10kilometrů. chodim spár utahaná jako kotě.