Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

martina_z
6. zář 2010

j_a_n_i: prvni navsteva trvala urcite minimalne hodinu, dalsi lekce byly hodinove. A mobilizace vysla asi na 1,5 hodiny: pul hodiny nahrati a pul hodiny relax po zakroku, ktery samotny trva asi 20 minut.

U me stale nic noveho, posledni MS byla lehce bolestiva, cvicim a cvicila jsem i na dovolene, ale hlavne mam radost, ze jsem vydrzela bez velkych bolesti sedet 11 hodin v aute, to by drive neslo. Blbe je, ze jsem od dubna pribrala 8 kilo: nejdrive jsem jedla utrogestan na udrzeni (zbytecne), pak jsem zacala chodit na Mojzu a tam mi zakazali tancovani, kolo, delsi turisticke tury a ostatni sporty, dokud si kostrc a panev nespravim ☹ Z normalni vahy jsem se tedy dostala do pasma mirne nadvahy, to je radosti. Takze skrtam bramburky, majonezu, salamy a dalsi nezdravosti. Jeste ze nejsem na sladke a nemam rada cokolodu.

Pokud tento mesic zazracne neotehotnim, ceka me dalsi mobilizace, pry se to pri te jedne nedalo odstranit uplne.

j_a_n_i
6. zář 2010

@martina_z : Ahoj Marti 😉 díky moc za informace,moc jsi mi pomohla 🙂 tak si to můžu časově přizpůsobit...

No jo taky vím jaký to je když přibereš... sem na tom podobně já mám takových 6 kilo nahoře a je to děs ☹ taky jsem mírně v nadváze... 😖 no jo ten pohyb chybí je to znát a oni ti to zakážou... tak snad se brzo zadaří a bude zase všechno O.K. a kilíčka půjdou dolů sami 😀 😉 asi bych potřebovala aby někdo hubnul se mnou... někdy mám pocit že se z toho nevyhrabu....

tak ti držím palečky aby ti to s mimčem vyšlo a brzo se na tebe usmály //

😉

martina_z
6. zář 2010

@j_a_n_i : diky, // si tady prejeme vsechny. A je motivacni, ze se to tady nekterym holkam uz povedlo, je to super. Nas teprve ted ceka prvni navsteva IVF centra, ale cvicit jsem zacala uz drive, protoze me k tomu donutily bolesti kostrce a bederni patere. Nebudu se dlouze opakovat, ale panev a kostrc jsem mela hodne pochroumanou: balet, gymnastika, nekolikrat jsem na kostrc upadla a to vsechno se na me podepsalo. Mirna nadvaha tomu moc nepomuze, fakt s tim musim uz neco delat.

Pujcila jsem si od mamky Jak hubnout pomalu ale jiste od dr. Malkovy, vypada to, ze je to hodne rozumny pristup, ktery razi. Ale mozna bych nad sebou potrebovala Cajthamlovou s bicem 😀 No uvidime, mozna to zvladnu s tou Malkovou sama. Do 26 let jsem mela podvahu a kdyz mi vylecili hyperfunkci stitne zlazy, zacala jsem tloustnout. Mam o 15kg vic nez pred 4lety. 😖 Klidne bych byla tlusta a tehotna, ale byt tlusta a navic stale porad netehotna, to uz je moc silny kafe.

j_a_n_i
7. zář 2010

@martina_z : Hezký odpolko 😉 taky jsem četla že se to tu už některým holkám povedlo a to je bezva,moc pěkná motivace 🙂 já teď zkoušela teprva první týden cvičit,sama doma...vím,že musím jít taky na rehabku,už jsem objednaná... jen tak jsem to zkusila 😀 abych tak nějak přibližně měla představu co mě čeká 😕 😀

To hubnutí je taky dost o tý pevný vůli no.. 😀 já vím sama... ale tak když vydržíš tak to určitě zvládneš a bude to zase O.K. 😉 cítím se tak nějak jako ty... vím o čem mluvíš 😅 😉

lejla533
30. zář 2010

Ahoj holky...Tady na koníku jsem se dočetla o této metodě tak jsem se to rozhodla zkusit...14. října jsem objednaná na první sezení kde proběhne nějaký vyšetření...Co se vlastně bude dít? Máte některá zkušenost?
Doporučení mi moje doktorka nedala..Sama jsem iniciátorka protože skoro rok se nám nevede otěhotnět protože u mně nedochází k ovulaci... Pokud máte některá zkušenost nebo můžete něco doporučit budu ráda...
Nečetla jsem všechno co se tady psalo 146 stránek je docela hodně ale pokud by jste měla některá chuť mi napsat byla bych ráda...
Děkuji 🙂

svoba
3. říj 2010

@lejla533 - Doporučení mít nemusíš. Na prvnim sezení tě zkontroluje, možná už srovná (nebolí to, neboj), pak vysvětlí co a jak cvičit.
Jinak moje doporučení: prvních 6měsíců bych se nesnažila. Já kvůli tomu možná potratila. Ač mi moje mojžíška řekla, že se snažit máme. V knize se uvádí něco jinýho (každý tvrdí něco odlišnýho). Je to jednou z možných příčin.
Hodně zdaru!!

jajkaz
4. říj 2010

@lejla533 Ahojky, v první řadě gratuluji k rozhodnutí. Než do sebe začít cpát hormony, je určitě lepší zkusit i tohle 😉 Jak říká Svoba, prvně si tě "prohmatá" a zjistí tvůj stav. Podle toho ti doporučí cviky a případné snažení - nesnažení. My se neměli snažit 3 měsíce no a nějak nám to po dvou měsících uklouzlo 😅 😉 Doufám, že ti to brzy pomůže, držím palečky 😉

inza
4. říj 2010

@lejla533: i kdyby ti dr doporuceni dala, tak vetsina pracovist nema smlouvu o hrazeni teto "procedury" s pojistovnama a stejne to musis platit. Jinka jjak pisi holky tak poprve te vysetri a domluvite se na dalsim postupu, zda hned mobilizace ci cviceni...atd...taky strasne zalezi ke komu chodis. Ja jsem chodila k jedna Mojze a ta rikala ze ok a pak jsem se dostala k pani co se ucila primo u pani Mojzisove a tak vse poprela co me rikala ta prvni a divila se co to provozuji....

lejla533
4. říj 2010

Ahoj všem..Holky děkuji za odpovědi...My se tak nějak snažíme pořád ale díky mému tělu to prostě nejde..Nemám ovulaci a tím ani žádný cyklus tak doufám, že se to tím upraví...Akorát jak píšete jak se jim rozdělují názory na určité věci tak asi budu muset věřit té, ke které budu chodit... Uvidíme a vnáším do toho veškerou moji naději...
Půlka úspěchu je i psychika takže budu na tom všem pracovat 🙂)
Pak už se zařadím ze snažilek do skupiny čekám miminko 🙂)) Snad ... 😉

Děkuji 🙂

svoba
4. říj 2010

@lejla533 - zkus i bylinky. drnek upravuje hormonální nerovnosti. jmelí je taky dobrý, tušim. a mateří kašička v tabletkách či jako sirup. žádný tělo neni špatný nebo vadný. to bude dobré! 😉

lejla533
4. říj 2010

Bylinky už jsem si taky koupila...Zatím jsem si taky koupila Femibion prý jsou lepší než jiné vitamíny....
Moje doktorka tvrdí, že u ní otěhotněli i ženský, které měli větší problémy... Já to všechno zkoumám, hledám kde by se našla jiná alternativa aby se to pak povedlo...Nejsem na tom závislá ani nic podobného ale bohužel stres je jedným z důvodů proč jsem na tom tak jak jsem...Moje práce je pro mně trest a bohužel jinou zatím nemám takže ono těch faktorů je víc ale díky za radu zkusím i ty další bylinky.
Myslím že tam zapojím i bylinky na stres 🙂
Díky za podporu ono to dost pomáhá když někdo reaguje a odepisuje..Mám pak pocit že na to nejsem sama..Manžel se zatím drží ale zahlcovat ho informacema co se týká ženských věcí to není nadšený a některé věci by měli zůstat utajené... 🙂

svoba
4. říj 2010

Chápu. Stres je prevít. Zkus ještě bylinky na úpravu cyklu. Chce to čas a vydžet. Znám to, jednou nahoře, jednou dole. Psychicky jsme na tom někdy taky hrozně. Ale nechce se na to upínat. Držim moc palce! Mojžíšky se neboj. Já už nějakou dobu taky chodim na akupunkturu. Chce si o asi vše vyzkoušet a uvidíš 🙂

svoba
4. říj 2010

Tohle mi napsala jedna kamarádka: Není nutné všechno pochopit. Někdy to stačí prostě přijmout.

inza
5. říj 2010

@lejla533: bylinky na stres jsou dobre a treba ti pomuzou. 😉. Proste snaz se si stres v praci nepripoustet 😉

lejla533
5. říj 2010

Psychicky to zatím beru tak nějak sportovně...Hledám řešení a ne příčiny proč to nejde to je podle mně mrhání časem..Dnes jsem byla na kontrole u DR. a dala mi na úpravu Clostilbegyt a Duphaston. Zapoměla jsem se ale zeptat jestli můžu do toho bylinky ale koukala jsem tady na jednu diskuzi že prý některé bylinky se s léky nesnesou tak radši se ještě příště zeptám...Tak uvidíme vyhledala jsem si diskuze z celého netu o těchto lécích a je hodně maminek které právě díky nim otěhotněli tak doufám, že budu brzo mezi nimi...
A to jak píšeš SVOBA že není nutné pochopit ale přijmout to máš pravdu...Je to pak o malinko jednoduchší to všechno nějak překousat...

Kéžby to šlo tak jak si každá ženská přeje, ale co zvládneme to i mi 🙂

alienka24
5. říj 2010

@lejla533 ahojky, je prima že ses pro to rozhodla a chceš to zkusit, ono to cvičení pomáhá jelikož máš pocitr že můžeš něco udělat sam pro svoje tělo a zlepšení, teda mě osobně to pomáhalo 🙂 v kombinaci s hormonama se to může všechno upravit raz dva anebo to holt může trvat delší čas
já cvičila mojžíšku skoro rok a nakonec se povedlo, myslím že zásluhu na tom mělo více faktorů a mojžíška byla jedním z těch nejdůležitějších 😉 když jsem začínala cvičit sama jsem neovuloval, pouze za podpory hormonů a to ještě tak že vajíčka nedozrávaly....

petka21
5. říj 2010

Ahoj holky,já začla cvičit Mojžíšovku na konci sprna,byla jsem v jednom týdnu na dvojím odblokování v době údajné ovu,doma cviky a hned napoprvé sem otěhu 😉 Snažily jsme se přes dva roky,takže sem hleděla,že mě odblokla a šlo to hned 🙂 Sice jsme ještě na začátku,ale doufám,že půjde vše dobře,jen čekáme na srdíčko... Všem držím palečky,ať to výjde co nejdříve 🙂

lejla533
5. říj 2010

No snažíme se skoro rok a pořád nic...Asi 5 let jsem užívala antikoncepci a po vysazení jsem zistila že vlastně nemám vůbec ovulaci a můj cyklus není pravidelní spíš teda jak se mu chce...Rok je dlouhá doba, mezitím jsem ukončila školu, udělali jsme si svatbu a pořád mi říkali že na to nemám myslet že je vše ok...No jenomže nebylo..Když jsem šla na preventivku zjistili mi cystu na vaječníku měla 8 x 7cm..Nejdřív mněposlali na operaci ale naštěstí v nemocnici byla docela duchapřítomná doktorka která si mně tam sice nechala a dostávala jsem docela bolestivé injekce ale ono to zabralo a sama se vstřebala..Sice to trvalo skoro 2 měsíce ale dá se hlavně že není operace protože to by byla další věc která by to všechno zpomalila....Na Mojžíškovku mně upozornila kamarátka tak jsem zapátrala a našla...Věřím že tak jako spoustu maminek i mně to pomůže a vám holky držím palečky... 🙂

alienka24
5. říj 2010

@lejla533 nezoufej, ono ti to tak možná nepřijde ale rok vážně ještě není tak dlouhá doba, nám se povedlo po třech letech a jsou tu ženský který se snaží třeba ještě mnohem déle, hlavně neztrácej naději a věř že miminko si najde tu správnou chvíli a povede se

lejla533
15. říj 2010

Ahoj holky...Tak dnes jsem absolvovala první lekci cvičení Mojžíšové...Není to nic hrozného, cviky náročné nejsou akorát teď cítím v podbřišku srdce jako když se uhodíte a má se to hojit..Jestli je to dobré nebo ne nevím..Jak tady některé psali, že se měli přestat snažit tak tato terapeutka mi řekla, že by to nemělo smysl přestávat...Nijak to neohrožuje ani mně ani případný plod...Naučila mně zatím dva cviky a postupně se budou přidávat další...Jediné z čeho mám obavy je napravení svalu v děloze přes konečník..Nechtěla mi to dělat dnes prý na prvním sezení mně nechce vyděsit, není to ani bolestivé ale přece je to takové místo...No tak snad to nějak přežiju..Jsou i horší věci...

inza
16. říj 2010

@lejla533: no ta mobilizace pres konecnik neni nakonec tak hrozna...da se to vydrzet 😉

svoba
16. říj 2010

když ta mobilizace bolí, něco neni prý v pořádku. ale neni to hrozný 😉

inza
17. říj 2010

@svoba: jj spuhlasim s tebou.
Me jinak ted ceka pristi tyden celkova mobilizace na dve hodiny.... 😝

kajka39
17. říj 2010

@inza - ahoj, tak ides nato, daj vediet ako dopadla tvoja celkova mobilizacia, drzim pesticky 🙂 🙂 🙂 Pred mesiacom som test nespravila a tak sa nasa mila fyzioterap. so mnou ,,neparala,, a poslala ma domov cvicit dalej, tym som si to natiahla cca o 30dni.
Tento mesiac som bola na poslednej mobilizacii-ciastocnej a skoncili sme zatial s navstevami. Kontrolu mam az v januari 2011. Dovtedy sa mame snazikovat prirodzene, alebo skusit IVF...... Cvicenie mam uz skratene na 1hod. denne s 20x opakovaniami, co je pre mna dost velka ulava. Svalovym testom som tentokrat presla OK!

Vsetkym ostatnym babulkam drzim palceky v cviceni aj snazeni... :- 😉

svoba
17. říj 2010

@inza - to bude dobré, neboj 😉

inza
18. říj 2010

@kajka39: jj jdu ve ctvrtek 😀. Jasne ze ti pak pisnu co a jak jsem dopadla. Je dobre ze jsi ten test udelala. No ja jsem zvedava co se mnou udela, prijde me ze me ted vsechno boli. Se clovek musi taky pripravit na to jeji sverazne vystupovani. 😀 😀. Kolik jsi pak mela tech castecnych mobilizaci?
@svoba: doufam tato se s tim nepare....

kajka39
18. říj 2010

@vinza - 1x cekova mobilizacia + 3x ciastocna mobilizacia. Tej mobilizacvie sa vobec neboj, je to v pohode, hlavne sa poriadne vyprazdni a pocuvaj co ti nakaze, co a ako mas robit pri napravani. Hlavne musis byt uvolnena, ona ta bude viest, je v tom profik! drzim palceky 🙂

@svoba - ty kam chodis k fyzioterapeutke?

svoba
19. říj 2010

@kajka39 - ted už nikam. ale chodila jsem do Holešovic - Praha 7. můžu poslat její web. byla celkem ok. ale říkala mi, že jsem v pořádku. tak nevim ...

svoba
19. říj 2010

@inza - to hcche čas. musíme být trpělivé.
já už chodím pouze na akupukturu a piju bylinky ... a čekám 😉

kajka39
19. říj 2010

@svoba - do Holesovic chodim aj ja, zatial pauza do 1.2011 ale mam nariadene pokracovat v cviceni kazdy den 😀 😀