Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

yvi83
19. led 2014

Ahojte baby, chcem sa len opytat, tie čo cvičíte podla Mojžíšovej, či cvičíte aj počas menštruácie a v čase ovulácie..ďakujem 🙂

deny81
19. led 2014

@yvi83 ja som cvicila

magdus999
20. led 2014

@yvi83 ja som cvičila stále 🙂 aj po umelom oplodnení 🙂

magdus999
20. led 2014

@leamax ahoj moja, len som ti chcela napísať, že sa to podarilo a som presvedčená, že cvičenie mi len pomohlo, takže sa nevzdávaj, všetko dobre dopadne 🙂

leamax
20. led 2014

@magdus999 jeeej, gratulkaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 🙂 🙂 🙂 ake mate hcg? straaaaaaaasne sa tesiiiiiiiiim 🙂 🙂 🙂 ani nevies, ako ma to teraz povzbudilo 🙂 🙂 🙂 a dve ste vkladali, ze? tebe aj robili tu mobilizaciu kostrce? prepac, som zabudla, ze co vsetko si podstupila. hrozne sa tesiiim 🙂 🙂 🙂 nech ide vsetko v poriadku 🙂 🙂 🙂 drzte sa 🙂

magdus999
20. led 2014

@leamax ďakujem krásne 🙂 hcg ešte neviem, to idem len v stredu, spravila som si včera a dnes testy a je tam druhá čiarka 🙂 prvý krát 🙂 mobilizáciu som nestihla, minulý týždeň sme sa s fyzioterapeutkou dohodli, že jej mám zavolať keď dostanem menzes, po ňom ma chcela mobilizovať 🙂 už to veru nestíham 🙂
som presvedčená, že mi to cvičenie pomohlo, fyzicky, aj psychicky a som rada, že som neprestala ani po KET (okrem prvého dňa)

leamax
20. led 2014

@magdus999 joj, taketo super spravy, hned mam krajsi den 🙂
aj teraz stale cvicis? ja by som sa asi bala, po tom vsetkom, co mam za sebou. ale strasne si ma povzbudila 🙂

magdus999
20. led 2014

@leamax áno cvičím, včera sa mi síce nechcelo, bola som nejaká nervózna, lebo som mierne špinila a včera som mala termín menzesu, tak mi to nejak nešlo. Ja som sa nebála, veď aj v knihe sa píše, že sa to môže celé tehotenstvo, že to super posilní správne svaly a pomáha proti predčasnému pôrodu, takže ja chcem pokračovať 🙂

leamax
20. led 2014

@magdus999 davaj si pozor, ked si spinila. dnes, dufam, uz ok 🙂

magdus999
20. led 2014

@leamax neboj, to je v pohode - aj týždeň po transfery som špinila, obe špinenia som mala len ráno a to fakt minimálne - možno dve kvapky 🙂 inak vôbec 🙂 a cvičím pomalinky a koľko sa mi chce - určite sa mi nechce dať ten kde zvieraš zadok 40x - dám ho tak 20 🙂

leamax
20. led 2014

@magdus999 to ja ani teraz nedavam 40 😀 to ten hned prvy, ze lezis a zvieras a uvolnujes zadok? ten ma byt 40?

magdus999
20. led 2014

@leamax áno presne ten, skôr ma nechcela mobilizovať, kým ho nebudem aspoň týždeň robiť 40x denne

leamax
20. led 2014

@magdus999 no vidis a mna mobilizovala hned. este na mna kricala - prst v zadku a ze poriadne ten zadok stiahnite! no uznaj, sak to sa asi ani neda 😝 ale uz teraz citim, ze ten zadok mam viac taky posilneny, uz si tam tie svaly viac citim a viem ich uz tusim aj viac ovladat 😀

magdus999
20. led 2014

@leamax no ja si myslím, že by bolo lepšie, keby ti to robila až po posilnení svalov, mne skôr nechcela robiť, kým nebudem dostatočne silná tam kde mám byť. A veru ja tiež cítim ako mám pevný zadok teraz 🙂 dokonca aj manžel zhodnotil, že to cíti v rukách, keď ma zaň drží 🙂 aj tak je to zvláštne, ako to všade robia inak

leamax
20. led 2014

@magdus999 no ved ja preto chcem ist este na kontrolu tej kostrce. obcas ma boli, tak pre istotu. v najhorsom by mi ju musela znova mobilizovat. ale dakujem za radu, to mi ta trubka nepovedala, ze tento cvik sa ma cvicit az 40x. ttakze pekne ho navysim a ked budem na 40, tak sa objednam na tu kontrolu 🙂

magdus999
20. led 2014

@leamax no kázala mi každý týždeň priberať po 5, začala som 15-timi, ostatné cviky mi nekázala pridávať....a presne tak to aj aj v tej knihe. Tá moja má vo svojej kancelárii asi 4 knihy o tom 🙂 no neviem, ale asi ťa to nemá bolieť, ja si tak myslím, však to má pomáhať, nie ubližovať. Čo som čítala v knihe, prvé dve dni sú bolestivé, potom už nie.,....... a naprávala ti aj zbytok chrbtice? lebo mne chcela - jeden deň kostrč a druhý zbytok chrbtice, aby bola úplne v poriadku

leamax
20. led 2014

@magdus999 vravela mi, ze chrbticu mam uplne rovnu, svaly mi riadne pomagala vsetky, okrem ruk uplne vsetko, cvely hrudnik, zadok, nohy - no fakt vsetko, ledva som sa postavila. a ona je mudr. vraj jedina na SK, ktora toto robi.
ze kostrc vyse tyzdna po mobilizacii moze boliet, aj tolko asi ma bolela. teraz len obcas, no ale isto si ju pojdem dat skontrolovat. za tu kratku neprijemnu chvilu to isto stoji.
tak ja som na 15-tich opakovaniach, takze oddnes davam 20 🙂

magdus999
20. led 2014

@leamax no jasné, radšej skontrolovať, nech máš istotu 🙂 kokso, budeme mať prdele ako skaly 🙂

leamax
20. led 2014

@magdus999 ved to 😀 mne zas nadavala, ze ju neviem uvolnit, aj ked teda nemam ten ppocit, ale ona mi tvrdila, ze ju mam napatu. uvidim, co mi povie tato druha 😉

magdus999
20. led 2014

@leamax aká milá 🙂

leamax
20. led 2014

@magdus999 pravda 😀

genio
22. led 2014

@leamax tak k fyzioterapeutce jsem objednaná na pátek, tak uvidím o mi řekne 🙂 prozatím kostrč asi dobré, jen cvičení někdy flákám ☹

leamax
22. led 2014

@genio no tak super. a ta kostrc sa moze napravat iba medzi mrchou a ovulkou, potom uz nie?
no ja praveze cvicim, vcera ma kostrc bolela teda fest ☹ musim sa aj ja objednat na jej kontrolu. u mna je par dni uplne super, ani o nej neviem a potom jeden den taaak boli, ze ledva sedim ☹ tak to asi bude treba s tym nieco urobit. a pocas stimulky na IVF sa to asi tiez nemoze napravat, co?

genio
22. led 2014

@leamax no říkala mi že čím dříve po skončení MS se to dělá tím to je lepší a účinnější, ale v podstatě se to může dělat asi kdykoli. a kolik cviků cca cvičíš? ja jak mám opakování po 15 a více, tak to je strašne zdlouhavé :-/ takže fakt to 2krát denně nedám, jsem ráda jak jednou :-/

leamax
22. led 2014

@genio ok, este teda musim zistit, ci sa to moze napravit aj pocas stimulky, aby som vedela, ci mozem ist do nej hned, alebo pockat az na dalsi cyklus, ked mi kostrc napravi
ja ich mam asi vsetky, neviem, nejakych 6 ich tusim je. jasne, ani ja ich nedam dva krat denne, cvicim len raz. mne nekazala ani ich zvysovat, ale dosla som u vsetkych na 15 opakovani a ten, co sme spominali s magdus, tak ten zvysujem, som vcul na 25. ale strasne ma bolia ramena a klucne kosti, tak aj to by som bola rada, keby mi mrkla

genio
22. led 2014

@leamax tak to netusím jestli se to může dělat i přes stimulku, ale to ti určitě řekne 🙂 mě akorát říkala ať vezmu s sebou i manžela, že ho taky prohlídne a některé cviky prý máme cvičit spolu 😀

leamax
22. led 2014

@genio dakujem. skusim. opytam sa jej

pink84
23. led 2014

Ahoj chtela jem se zeptat zacinam civit mojzisovou a fizioterapeutka mi snazeni nezakazala,ale u spousta mych znamych jo ze 3 mesice se nesmi snazit nebo dokonce 6 mesicu dokud se panevni dno scela nespevni...Jak to bylo u vas?dekuju ji odpovedi🙂))

genio
23. led 2014

@pink84 no nemělo by se snažit cca 1 měsíc po mobilizaci kostrče jelikož tam je docela velké riziko následného neudržení se vajíčka, ale taky říkala že je to individuální, pouze to nedoporučovala, nikoli zakazovala 🙂

genio
24. led 2014

@leamax tak u fyzioterapeutky dobré, kostrč je tam kde má být, takže mi ji znova nemobilizovala (ufff), přidala mi další cviky, uvolnila trochu bedra a dobré 🙂 mám cvičit a za měsíc zas na kontrolu 🙂