Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
29. pro 2007

Ahoj holky, můžu se k Vám přidat? V lednu začínám s Mojžíšovou, tak sbírám všechny možné informace a povzbuzení. Všude se dočítám jen samé plusy, tak už se na to těším.
O mimčo se snažíme rok a půl, letos od září chodíme do CAR do Motola. Jsme víceméně zdraví, manžel má trochu línější spermie, já jsem kupodivu v pořádku. Akorát že docela od loňského podzimu trpím na močák. Jaro a léto to bylo v pohodě a teď v září se mi zas zánět vrátil a pořád mám z toho strach, že to není ono.
V Motole nám navrhli 3x IUI a pak příp. IVF. Jedno IUI máme teď v prosinci za sebou, bohužel neúspěšné.
Přes známou jsem se dostala k paní, co dělá Mojžíšovou. Už jsem o tom slyšela dřív, ale nějak jsem to nezkoumala. Byla jsem teď v prosinci na první prohlídce na té rehabilitaci a hned mě paní k Mojžíšce přesvědčila. Když mi tak popisovala, co všechno je na mém těle zkrácené, tak proč to nezkusit. 9.1. jdu na mobilizaci a pak budu cvičit. Jediné negativum je, že min. dva měsíce zákaz snažení, tzn. odložení dalších IUI na jaro. Nejdřív jsem to furt promýšlela, že co může být špatného na příp. otěhotnění hned po mobilizaci, ale docela mě ta rehabilitační sestra přesvědčila, že prý to není dobré, že bych mohla potratit a tak. Je to tak, holky? Jste tu někdo po mobilizaci? Jak dlouho jste pak cvičily, než jste dostaly souhlas k dalším pokusům o otěhotnění?
Docela jsem se už s tou pauzou ve snažení smířila. I na ten močák bude lepší asi jaro, aspoň teď budu mít trochu klid.
Kay, na tvou dnešní otázku jasnou odpověď nevím, jak píšu, teprve budu Mojžu začínat. Ale mám pocit, že pokud z tebe vyjdou spermie po nějakých dvanácti hodinách, nebo klidně i dřív, že stejně nevyjde všechno. V případě ovulace ten plodný hlen na čípku hned nějaké spermie zachytí, aby jím propluly dál, to co z nás pak vyjde, už jsou jen zbytky. Nevím. Taky jsem vždycky po styku řešila, jak být co nejvíc v klidu, aby nic nevyteklo, ale asi je to jen pocit, že to je špatně. Něco zůstane a to určitě stačí 🙂. Mimochodem díky IUI vím, že pokud jsou spermie už v děloze, tak nevytečou. Hned po IUI jsem jela domů, normálně jsem chodila, seděla a nic ze mě nevyteklo. A myslím, že bych to poznala, při IUI totiž dají ty spermie do takového růžového roztoku a nic růžového ze mě nevyšlo ;).

nimmo
29. pro 2007

kay: myslim ze se strachujes fakt zbytecne 😉
puzzi: doporucuje se na zacatku se nesnazit - halvne kvuli tomu, ze se nejak rozhejbou vsechny ty svaly a bloky a tak - ze je proste riziko potratu z toho duvodu vyssi, ale treba ja osobne to neresila a snazili sme se normalne
jo a delali ti laparoskopii - kdyz mas ty casty zanety, taky me napadaji chlamydie - pekny potvory ☹ a to se mimojine take projevuje zanety mocaku

cukruska1920
29. pro 2007

Ahojte...som vela pocula o tejto metode aj som videla knizku..naco je ta metoda vlastne dobra ?

puzzi
29. pro 2007

Nimmo, díky za odpověď 😉 . Po mě ta fyzioterapeutička chtěla skoro čestný slovo, že minimálně první dva měsíce neotěhotním. Tak si asi radši budeme fakt dávat pozor, bylo by mi to blbý. Budu se soustředit na to cvičení, tak myslím, že to rychle uteče a pak hurá do další IUI.
Na laparoskopii jsem nebyla, ale dělali mi HSG. Vejcovody mám absolutně průchodný, cysty atd. taky žádný. Na gynekologický záněty jsem taky nikdy netrpěla, snad jen když jsem brala ATB na ten močák, tak pak trochu. O chlamydiích jsem taky slyšela, ale testy mi na to nikde nedělali. Obvodní doktorka mi vždycky pošle moč na kultivaci, většinou tam mám obvyklého streptokoka E. coli. Teď v říjnu na spermiu našli bakterie i manželovi, možná mi to celý rok předával, aniž by on sám měl příznaky. Je to někdy na hlavu, strašně se pozoruju, při každým píchnutí mám strach, že zas močák, je to děs. Třeba mi ta Mojžíška pomůže i na tohle? Co myslíte?
Cukruško, stručně řečeno Mojžíška je cvičení, které Ti srovná záda, především pánevní oblast, posílí všechny svaly atd. Když jsme různě křivé, což je při dnešním způsobu života skoro každý, tak ta zkřivená páteř různě tlačí na orgány a ty pak můžou trochu hůř fungovat. Tohle cvičení tě srovná, orgány se uvolní a pak pracují lépe. No a nejen ty rozmnožovací orgány, je to určitě dobré i na problémy se zády a podobně.

ramonaa
29. pro 2007

Ahoj holky, jsem po potratu ve 2. trimestru, snad prý to bylo slabým děložním hrdlem, chci taky začít cvičit. Myslíte si, že to může pomoct i v tomhle?

mokynka2
29. pro 2007

Ahoj všem, neznáte někoho, kdo by byl žákem Mojžíšové a vedl to někde kolem Děčína či Ústí nad Labem? Pavča

fiallinka
29. pro 2007

puzzi: ahoj, vítám tě 🙂, po mně chtěla 4 měsíce neotěhotnět, a ty dva se považují myslím za minimum. nejde o tu samotnou mobilizaci, ta se naopak doporučuje např. těsně před ivf, ale o to, že to tělo potřebuje nějaký ten měsíc čas, než se usadí a zvykne si na cvičení, ze začátku je to tam všechno moc prokrvené a nezvyklé, takže je větší šance na potrat, ale taková hrůza to zas asi nebude...
kay: tím bych se vůbec netrápila, za tak dlouhou dobu už stejně ty spermošky podle mně nejsou v pochvě, ale prošly děložním čípkem do dělohy a čekají tam a neutečou 🙂... ostatně, mně už všechny tyhle obavy po dvou letech opustily, stejně skoro žádné spermošky nemáme ☹

puzzi
30. pro 2007

Fiallinko, díky za přivítání a vysvětlení 😉. Takhle nějak mi to vysvětlovala i ta rehab. sestra. Tak jsem ráda, že je to tak normální, pořád mě totiž hlodalo, že to je škoda se nesnažit a že je to divný a tak. Už to ale neřeším, v Motole jsem domluvená, že se ozvu v březnu nebo v dubnu, tak zbývá jen "dávat si pozor doma" 😀.
Po první neúspěšné IUI jsem byla zklamaná, jsem ráda, že jdu do té Mojžíšky, protože ta mi pak určitě dá naději, že 2. IUI by mohla vyjít. I když představa, že já někdy budu mít na testu //, je pro mě skoro ze sféry sci-fi 😖.

kay
30. pro 2007

ahoj holky, no já vím, že má m většinou blbé dotazy 🙂 tak děkuju za povzbuzení.. Jinak Puzzi, já sjem to taky slyšela, ale moje rehabka mě uklidnila, že s emůžeme normálně snažit dál, že se nijak neprokázalo, že by cvičení mělo vést k potratům v prvních měsících.. Nebo si možná byla u mě jistá že se nám to stejně hned tak nepovede 🙂 ale já si dala ten první měsíc pauzu, teď jsem ke konci druhého měsíce cvičení a už se normálně snažíme.

fiallinka
30. pro 2007

puzzi: já jsem to dodržovala dva měsíce a pak jsem se dozvěděla tak blbé výsledky sper., že mi i rehábka řekla, že je to jedno 🙂, ta šance potratu je stejně malá... ale taky se mi nechtělo pauzu dodržet... a taky se mi dvě čárky zdají po dvou letech snažení jako sci-fi, no, snad zabere ivf v únoru, ale nevím nevím....
kay: jak dlouho se vlastně snažíš?

puzzi
30. pro 2007

Manžel má taky horší spermiogram, takže je to asi jedno. Sice to nemá tak špatný, jen sníženou pohyblivost, ale asi to udělám, jak píšete. Teď první měsíc si dáme pozor, pak se budeme snažit nesnažit měsíc či dva a až mi dá svolení rehábka, tak hurá na to IUI.
Kay, vy taky půjdete na IUI nebo IVF? Fiallinko, Tobě budu držet v únoru palce, Tvoje první IVF?
To by bylo, aby nám Mojžíška nepomohla. My se snažíme rok a půl. Kdyby mi to někdo řekl na začátku, že ještě za rok a půl nic, tak bych myslela, že se z toho zblázním. Naštěstí jsem se nezbláznila a teď už mi měsíc až dva pauza připadá v pohodě. Aspoň k něčemu je to dobrý - trénink trpělivosti 😒.

ramonaa
30. pro 2007

Holky, ráda bych se k vám přidala, jsem po IVF a potratu a chci začít cvičit hned jak budu moct, drží mě nad vodou myšlenka, že mi to pomůže....ted je mi totiž fakt hrozně ☹

kay
30. pro 2007

no my se snažíme od ledna, jenže jsme byla po operaci endometriozy, pak jsme měla furt nějaké problémy, bez ovu, takže reálně je to tak, že se chceme snažituž rok, ale praktické snažení začaloasi až tento měsíc, kdy se mi asi i déky mojže objevila aspoň na ovu testu ovulka.. no takže tomu dám ještě půl roku a když nic, tak půjdem na prohlídky do CAR.. ale nevím co na to moje mudr, k ní jdu na kontrolu po novém roce.. je fakt, že už jsme byla hodně na dně, ale spíš z toho, že my se vlsatně anisnažit nemohli, takže to pro mě bylo ještě horší..

ramonaa: neboj Mojža není samospásná, ale je to určitě dobré cvičení, piomůže Ti to i psychicky a tělíčku taky pomůžeš.. zkus ještě i femigard, já si ho teď objednala a jak jsme psala, poprvé po roce se mi objevila sama ovu bez hormonů, nevím která věc z kombibnace kontryhel, femigard a Mojža zabrala, ale určitě ani jedno nebylo na škodu.

ramonaa
30. pro 2007

kay...já vím, že není samospásná, ale prostě doufám, že mi pomůže všechno zpevnit a přístě nezačnu rodit ve 21 tt, k čemu jinému se člověk má obrátit, musím prostě něčemu asi věřit, jinak bych příští těhu byla totálně vystrašená 😒

puzzi
31. pro 2007

Ramonoo, to sis prošla teda hodně těžkou věc, chápu to, jak to myslíš s tou Mojžou. Taky je to pro mě taková malá naděje, i když jsem neprožila zdaleka to, co Ty. Tak jdeme do toho, víra nás uzdraví 😉.
Kay, to leze taky na mozek, když se člověk nemůže snažit. Já když měla občas problémy s močákem, i třeba jen menší, tak mě to vždycky nejvíc deptalo, že se nemůžeme snažit. Někdy si říkám, že hlavně být zdravá, moct se snažit, že to je můj cíl číslo jedna, pak to všechno bude vypadat optimističtěji. Držím Ti palce, pokud jsi teď měla ovu, tak určitě jen tak dál a do půl roku seš určitě těhotná.

kay
31. pro 2007

ramonaa: hele, já to nemyslela špatně. Vystrašená budeš podle mě stejně, stejně jako většina, ikdyž nerodila v 21.tt. sice jsem taky neprožilato co Ty,ale věř, žeuž jsemtoho prožila taky doceladost. Každý má svoje.

Puzzi: děkuju, vidímtotakyteď optimističtěji.. Na // na ovu testu jsem se chodila pořád dívat, stejnějako někdo na těhu test 🙂ikdyž je to zas nevýhoda, že to teď beru jako jistotu a hrozně si pořád říkám,jaké procesy se ve mě teď odehrávají, protožese to určitě povedlo 🙂 dneska se mi zdálo,že jsme měla holčičku.. no tak snad to do toho půl roku zvldánu. Nic, jdu cvičit 🙂

lavazzza
31. pro 2007

Ahoj holky můžu se k Vám přidat?Koupila jsem si knížku o téhle metodě,takže chci ode dneška začít,ale spiš jsme se chtěla zeptat jestli nevíte kde bych našla nějakou fyzioterapeutku,co by mi poradila do začátku.

kay
31. pro 2007

ahojky lavazzzo, zkusmrknout sem: www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm...
jinak budeme držet pěsti, zkus nejdřív zajít za nějakou "Mojžou" ať Tě srovná, a přeju velkou trpělivost a pevnou vůli..

lavazzza
31. pro 2007

Kay děkuju ale ta stránka je zrušená:(Právě že se chci nejdřív nechat srovnat,a pak už budu cvičit sama

kay
31. pro 2007

lavazza: zrušená? mě teda fungovala když jsem Ti ji psala 🙂 zkus to asi bez těch teček na konci, ono se to tam načítá taky.. Koukala jsem, jsou tam nějaké pardubice, ale možná by Ti tam mohli poradit, jestli není něco blíž k Tobě.

lavazzza
31. pro 2007

A jo,díky 🙂

kay
31. pro 2007

ne já se omlouvám, že jsem to blbě napsala.. ty tečky píšu nějak automaticky 🙂 Ať Ti to hlavně pomůže.

ramonaa
31. pro 2007

kay..já vím, žes to nemyslela špatně...jen jsem z toho všeho dost zdeptaná 😒

kay
31. pro 2007

ramonaa: já vím, promiň. Nezažila to co Ty, takže si to nedovedu představit. Nebuď z toho smutná, bude líp.
Doufám, že Ti Mojža, ale i třeba tady Modrý koník pomůže. Mě to pomáhá moc.. kdybys chtěla pokecat, můžeme i přes IP. Drž se.

ramonaa
31. pro 2007

kay...mě taky pomáhá, protože tady mají holky podobný zkušenosti...pokecat někdy můžeme..ale až po svátcích, ted tu máme pořád nějaký návštěvy, aby jsme se s manžou trochu odreagovali.....díky

puzzi
31. pro 2007

Kay, přesně vím, jak to myslíš. Taky vždycky po ovulaci si potom za 5-6 dní říkám, jak se vajíčko zahnízďuje a tak dále. Zvlášť po IUI to jela moje představivost naplno 🙂. Jinak mně se zdá taky čas od času, že jsem těhotná, nebo už mám miminko apod. Krásné dny, škoda pak se probouzet.
Holky, ještě mám dotaz k Mojže. Cvičíte něco ráno a něco večer? Jsem na sebe zvědavá, jaký to bude každej den cvičit. Myslím, že jelikož moje motivace je obrovská, že se snadno dokopu, ale je to určitě velká zkouška vůle 🙂.
Přeju všem vše nejlepší do nového roku, ať nám rok 2008 splní ten náš sen 😉.

kay
31. pro 2007

puzzi, no já tyhle sny moc ráda nemá právě kvůli tomu probuzení... ☹ ale typocity jsou faktzvlůáštní, pořád si neumím představit, že když otěhotníš necítíš žádnou změnu 🙂 pořád si říkám, že to přece musíš hned zjistit 😀 asi ne.. no aspoň je to napínavější...
myslím, že každá cvičí jinak, hlavně je důležité, co ti řekne rehábka... já top mám rozdělené ráno - 3 uvolˇ%novací cviky a 3 posilvací a večer jen tyuvolňovací.. Můžu říct, že když si jednou nezacvičím, už to cítím v zádech.. ale našťěstí to není tak často 🙂 motivace je důležitá, bez ní Mojža fak nejde 🙂 určitě to zvládneš.

ramonaa
31. pro 2007

Holky, poznat, že jste těhotné asi fakt nejde,i když je fakt, že mě začalo být špatně skoro hned po otěhotnění..takže příště bych to asi poznala podle toho.
Taky jsem zvědavá, jestli zvládnu mít tu pevnou vůli na cvičení, ale mám velkou chut a tak doufám, že vytrvám. Ale musí to být celkem dost náročný co?

kay
31. pro 2007

ramonaa: je to náročný, ale myslím, že si stačí říct, chci miminko, a jdu na to 🙂 ráno je to teda horší.. a taky mi občas pomůže že vynechám.. za prvé jak jsem už psala, je to hned cítit a za druhé mi to psychicky uleví, že to není to MUSÍM, ale CHCI. 🙂 ale už to pomohlo tolika ženským, že nám přece musí taky 🙂

puzzi
31. pro 2007

Kay, taky jsem moc zvědavá, jak se budu cítit, až jednou budu těhotná. Jestli si pak řeknu, jo, fakt je to jiný, než když v to člověk jen doufá 🙂. Docela mě pobavilo, jak píšeš, že je to o to napínavější, když to nemůžeme hned zjistit. Je to tak, ale v tom případě asi nemám moc ráda napětí 😀.