Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

fiallinka
20. led 2008

no vy jste se holky rozkecaly...
s tím seznamem se mi to moc nezdá. jsou tam jednak věci, které je samozřejmě obecně dobré dělat pro to, abys neměla problémy se zádama apod. (kabelka, cvičení, které zatěžuje klouby, atd...), ale třeba to pivo je podle mne fakt kravina, to už tam zrovna mají napsat alkohol... ať mi někdo logicky vysvětlí, co to má znamenat. Samozřejmě, pokud budu cokoliv pít moc, uškodí to, ale pokud si dám jednou za čas max. dvě až tři piva, víc nevypiju, tak jsem si jistá, že je to jedno. Ale hlavně - kdyby měl na to všechno, co nemá dělat, člověk pořád myslet, tak zblbne... člověka asi nebude pořád bavit řešit ovulaci, časovat styk, atd., atd... a spousta odborníků ti navíc řekne - nejlepší je to neřešit, nemyslet na to, a pak to vyjde. Samozřejmě, tohle neplatí u těch, co mají objektivní problémy, ale spíš tam, kde se to prostě jen nedaří, navíc nemyslet na to nejde, ale stresovat se nad míru je podle mne taky blbost...

evamik
20. led 2008

To máš určitě pravdu, ale to pivo mě fakt zaujalo! Třeba tam nejde obecně o alkohol, ale speciálně o pivo... co by to tak mohlo být... 😀 To by chtělo nějak prověřit! Kdo jdete teď někdy na mobil., tak se na to schválně zkuste zeptat... 😉

beruskaveruska
20. led 2008

Ahoj holky poradíte mi některá zda se dá Mojžíšovka cvičit doma a jestli jo tak podle čeho? je nějaké DVD nebo kniha? Díky

evamik
20. led 2008

Beru, jak už tady bylo mnohokrát napsáno, tak Mojžíšovou nemá asi vůbec smysl cvičit sama doma, prot. je nutné chodit k někomu, kdo Tě bude "rovnat" - to samotné cvičení je vlastně doplnění té rehabilitace. Fyzioterapeutka Tě zkoukne a doporučí Ti konkrétní individuální postup. Kniha existuje, ty cviky jsou tam popsané, ale nemá cenu to "sama" cvičit - viz výše. O DVD nic nevím.

beruskaveruska
20. led 2008

díky za radu

kay
21. led 2008

ahoj holky, koukám, že jsem tím seznamem začla docela zajímavou debatu 🙂
evi, no s tou kabelkou jsem netušila, i tak nosím batoh, ale jsme na něj zvyklá 🙂

puzzi,campi, no u nás teda je náruživější manžel, ale taky si vypomáhá sám. Někdy ale myslím, že jsou to jen řeči, protože vůbec nemá čas 🙂 každopádně je mu 30 a mě 28. Ale já mám blbý zkušenosti z minulého vztahu, tak si opravdu moc cením toho, že na mě vůbec nijak netlačí a nechává to na mě. Ale je pravda, že se náš sex. život zlepšil, co se snažíme o mimčo. A taky je to možná díky Mojže a Femigardu, že mám i větší chutě než dřív. to jsem si jistá. Jsme spíš zvědavá, jaké to bude v těhu.

fiallinka
21. led 2008

kay: no já mám taky pocit, že je to lepší, co se snažíme, protože jsme přestali být tak zdechlí 😉

campi
21. led 2008

Verim, ze az prijdete do let (HAHAHA), tak se Vase sexualni naruzivost zlepsi. Zenska je pry nejlepsi po tricitce - to mi tvrdi jeden chlapek, ktery me laka do postele. Ovsem moje chut na sex se tyka hlavne manzela, takze do milence nejdu.
Bohuzel jsem psala vzhledem k tomu rozporu v nasem vztahu a snazilkovani to jeste zhorsilo. Manzel ma pocit, ze na nej tlacim hlavne kvuli diteti. Kdyz jsme byli milenci, tak jsme se milovali kazdy den - v kancelari, v aute, o poledni prestavce u nej v byte... Pak jsme spolu zacali zit a stale to klesa. Ja byla teda nespokojena uz v momente, kdyz to kleslo na 3x tydne🙂. Ale snazim se na nej netlacit, vsak mam taky ruce 😀 Ale chapu ho, od 7 do 8 vecer v kancelari, vztekat se s klientama a podrizenyma, to je pak dusevne uplne vyštavenej, tak to zachranujou jenom vikendy a to mu staci jednou..

Chodim k doktorce, ktera dela cinskou medicinu, a ta mi taky doporucila vino a zakazala pivo. Ona to zduvodnovala tim, ze pivo neni pro zeny dobre obecne, ze potrebujeme vnitrne spise zahrat a neni dobre nalevat se napojem, ktery ochlazuje (neni to mysleno vzhledem k teplote napoje, ale spise na energie). A taky to zalezi na typu - ja jsem tzv. vlhky typ.

len
21. led 2008

Ahoj ahoj, už jsem tu dlouho nebyla, ale cvičím poctivě, nedávno jsem "oslavila" čtyři měsíce... A výsledky se dostavují, v pátek mi fyzioterapeutka poprvý řekla, že už nemám žádný bloky 😎
Jinak co se toho seznamu týče - mně teda záda viditelně křivila nejen taška přes rameno, ale i v ruce 😒 Tak jsem si koupila takovej pěknej, elegantní batůžek a je to v pohodě 🙂
Pivo nepiju, ale mám pocit, že kdybych si ho občas dala, rozhodně bych ho kvůli snažení nevynechávala... Tak nějak se snažím se příliš neomezovat, když už nemůžu otěhotnět, nehodlám si zruinovat život... Ale já taky radši víno 😉
No a co se týče abstinence před ovulací... Přiznávám, že jsem prošla rukama spousty doktorů, odborníků na neplodnost, a všichni do jednoho se shodli, že pokud je v pořádku spermiogram, tak čím víc milování, tím líp 😉 Sice je spermií potom o něco míň (což při dobrém spermiu nijak nevadí), ovšem zase jsou čilejší a čerstvější, takže výsledek je spíš pozitivní 🙂 Naši nahlášenou intenzitu 3-5x týdně přijali s povděkem, prý je daleko větší problém milovat se málo často než moc. A dokonce, když jsme byli na IUI, kde většinou předem doporučovali několikadenní abstinenci, tak nám řekli, že není žádný problém pomilovat se ráno předtím a večer potom znovu. A spermio mezi těmahle dvěma milováníma bylo naprosto vzorný 😉

ramonaa
21. led 2008

Ahoj holky, jojo souhlasím s campi, taky se mi zdá, že okolo třicítky je to nějaký lepší než dřív.

Kay...v těhu to bývá tak, že první trimestr nemáš skoro vůbec chut a pak se to zlomí a máš jí až dost. Teda pokud ti to doktorka nezakáže jako nám. Docela obdivuju manžela, že to vydržel, i když jsme si různě pomáhali🙂 Už se taky nemůžu dočkat, až se budeme moct snažit, alespon nějaká naděje.

evamik
21. led 2008

Campi: Ten nárůst sex. apetence u žen po třicítce je mýtus, kt. vznikl špatnou interpretací jedný asi 40 let starý studie - tak to vyřiď tomu chlápkovi... 😀
To s tím pivem je prostě záhada... A co myslíte o tom nealko pivu??? 🙂

Ahoj Len, tak to gratuluju k úspěchu!!! 😉 Já už se taky těším, až mi tohle řekne!!! Ale naposled mi říkala, že už se to zlepšuje... tak aspoň něco. Ty názory na tu abstinenci před ovu se fakt dost liší - už jsem taky slyšela oba názory... pak si vyberte?!

len
21. led 2008

Já si vybírám ten pro nás příjemnější 😀 Čili sex dle chuti, ale fakt je, že my neřešíme ten problém, že chuť by byla 2x do měsíce 😉

evamik
21. led 2008

No já už bohužel si spíš vybírám tu možnost podle ovulace - furt to propočítávám a promýšlím - jsem přesně ten případ, co určitě nemůže otěhotnět už jen kvůli tomuhle přístupu... Ale vůbec mi to nejde odblokovat! 😅

campi
21. led 2008

Dneska jdu k mojzisce, tak se ji na to pivo zeptam. Rikala mi jenom o te kabelce, prehazovani nohy a spani na brise.

Od minule navstevy u ni (v rijnu) jsem toho moc nenacvicila - 3 tydny nemoc, pak 10 dni cviceni, pak laparoskopie, pak klidovy rezim, 7 dni cviceni a opet nemoc! A musim rict, ze mi to cviceni moc chybelo. Mam uz slusnou zavislost, tomu bych pred rokem, kdy jsem zacinala, teda neverila, ze se budu tesit, az budu zdrava a budu si moct hodinu zacvicit 😀 .

S chlápkem harašákem se uz nevidam. Jak jsem zjistila, ze me lame na sex a jeho pritelkyne ceka mimino, tak se mi z nej udelalo zle a napsala mu jasne, ze nemam zajem a pak dal pokoj. Ale po 30 me to bavi fakt nako vic, vim uz co chci a telo jeste neni tak hrozny... Ale vlastne jsem nikdy nebyla v situaci, kdy bych mela pocit, ze to delam kvuli chlapovi.

janka12
21. led 2008

Pahu: o skupinovem cviceni se tady myslim psalo nekde zacatkem teto diskuse. Taky nekdo tuto formu vyzkousel, ale rozhodne to lze jen tezko povazovat za idealni. Podle toho, co jsem si nacetla je naprosto zasadni, aby zkusena rehabilitacni asistentka pristupovala ke kazde pacientce idividualne, podle toho zadavala cviky, opravovala je, pridavala...... a hlavne - vetsinou pred samotnym cvicenim Mojzisove "srovnala" pacientku, protoze malo kdo ma zada OK. Nedovedu si predstavit, ze by neco takoveho slo na skupinovem cviceni. Dovedu si predstavit, ze by sikovna rehabilitacni asistentka cele skupine cviky dobre vysvetlila, ale to neznamena, ze maji vsichni zada Ok a ze jsou ready cviky cvicit a ze by dokonce cviky cvicili vsichni spravne......
Vim ze je to casove narocne, ale opravdu hodne toho najdes zpet v teto diskusi, z toho si budes umet udelat nazor na vsechno mozne kolem Mojzisky 🙂)

Puzzi: rozhodne existuji telesne aktivity, ktere nejsou vhodne pri cviceni Mojzisove. Mne hned na prvni navsteve rehabilitacni aistentky na tyto aktivity upozornila. Konkretne mi neradila: aerobic (jakykoliv), jizdu na kole, spinning a myslim ze ani beh. Nektere aktivity se obecne nedoporuciji pri snaze o otehotneni: napr horka sprch, sauna a obecne plati, ze zenskym organum nedelaji dobre otresy a velky hluk (vibrace na zenske organy pusobi negativne) 🙂))

len
21. led 2008

Já fakt nevím, ale zastávám názor, že při dlouhodobém snažení je blbost jakékoli omezování nebo velká a nepřirozená změna životního stylu... Teď tedy nemluvím o tom, že by kuřačky měly přestat kouřit, ale spíš tak, že když se někde do něčeho začnu nutit, aniž by mi to bylo příjemný, dříve nebo později mě to začne lézt na nervy a budu k tomu mít nechuť. Možná to může fungovat pár měsíců, ale určitě ne let. Takže milovat se podle kalendáře může po pár cyklech dle mého vést pouze k tomu, že se do toho budu muset nutit, vůbec si to neužiju a budu brát sex pouze jako prostředek k plození dítěte. Navíc neúspěšný 😒 Je pravda, že řeším opačný "problém" než dost lidí (čili nikoli pomilovat se tak, aby tam při ovu vůbec nějaké spermie byly, ale spíš že bychom se neměli milovat moc často 😀 ) - tam je totiž jasný, že při nedostatku sexu nepočne dítě nikdo, zatímco jeho nadbytek zas tak moc uškodit nemůže 😀
Ona i ta Mojžíšová je vlastně nucení se do něčeho nepřirozenýho - kdo dobrovolně cvičí hodinu denně? 😀 Na druhou stranu jednak mi přijde super, že to má i vedlejší efekty (zpevnění figury, porovnání zad...) a druhak mi nikterak nevadí, že si znechutím posilování břišního svalstva, zatímco znechutit si sex by mi teda vadilo extra, a mýmu chlapovi tuplem 😉

len
21. led 2008

Myslím, že skupinové hodiny můžou ýt fajn jako doplněk těch individuálních... Ale já stejně cvičím z Mojžíšový jenom 8 cviků, ale zato 4 jiný, šitý mně na míru, takže bych se asi nechytala...

fiallinka
21. led 2008

len: naprosto s tebou souhlasím, prostě ze sebe nehodlám dělat dlouhodobě pitomečka, který si nedá pivo, když má chuť nebo že nebudu chodit na spinning, i když tam chodím ráda. Chápu to na začátku snažení, ale už jsem to vzdala, to prostě nemá cenu, člověk musí žít normálně, těma omezeníma se jen stresujeme a jsem si jistá, že to je horší příčina neplodnosti než ty shora popsané 🙂. Takhle bych mohla dopadnout tak, že pivo po spinningu si dám až v menopauze 🙂.
Jo, na to kolo a spinning jsem se výslovně ptala a rehábka říkala - ano, tyhle sporty samy o sobě nejsou ideální, ale rozhodně se můžou dělat, jen ¨je dobré nedělat jenom to, ale zkombinovat s něčím jiným (plavání atd...), právě kvůli kloubům atd...
Já si hlavně myslím, že kvůli mimču, které taky nikdy nemusí být, zapomínáme na sebe a na to, co máme rády, a to bysme neměly.

campi
21. led 2008

O tom pivu moje mojziska nikdy neslysela. Jinak si taky myslim, ze nema cenu dodrzovat super prisny omezeni. Zadnej extrem neni dobrej.

puzzi
21. led 2008

Ahoj holky, krásně rozjetá debata tady ;).
Evčo, všude je to stejné, taky mám asi větší chuť první polovinu cyklu, zvlášť kolem ovu - divné 🙂)).
Jinak souhlasím s tím, že se nic nesmí moc řešit. To bychom taky mohly několik let nechodit na aerobic, protože chceme dítě, nepít alkohol, protože chceme dítě, úplně nejlépe ještě třeba setrvávat v blbé práci, protože přece brzo půjdeme na mateřskou. To je potom konec... Zas na druhou stranu je blbost se stresovat, že na to moc myslíme, to prostě je tak. Nebo si myslíte, že existuje ženská, která se nechrání, chtějí mimi, půl roku až rok nic a ona na to nemyslí a je v pohodě? To jde možná prvních několik málo měsíců, pak už v tom více či méně jede každá. A přesto se pak náhodou nebo s pomocí doktorů zadaří, takže myslím, že psychika může mít vliv, ale doufám, že ne tak rozhodující.
Ale taky mi to trochu vrtá - nemyslet na to. Ráda bych zkusila třeba aspoň jeden cyklus na to nemyslet, jestli by to vyšlo. Kdybyste někdo na to sehnal nějaký prášky, tak napište, koupím si je 🙂)).
Kay, po jak dlouhý době Mojži jsi měla pocit, že je lepší sex? Četla jsem o tom, tak se na to těším. Zatím 11. den cvičení, sex fajn, ale rozdíl zatím necítím ;).
Campi, s tou čínskou medicínou to docela dává smysl, je to možný. Jinak chápu, že musí být těžký být ten, co chce víc sexu. Hlavně když jsme se začali snažit, tak jsem byla děsně urputná, jakože aspoň obden a furt, aby se zadařilo, nevěděla jsem pořádně, kdy mám ovu. No a manžel moc nechtěl, buď unavenej, nebo ho ta moje urputnost odrazovala. Dřív před pár lety to bejval spíš on, kdo začínal, najednou jsem to byla já, a je to docela na bednu. Fakt je mi asi líp v tý pozici té, která je trochu "dobývána". Prostě aby měl člověk pocit, že ho ten druhej chce... Teď po roce a půl snažení už je to fajn, zaprvé jsme si zvykli na větší frekvenci, za druhé, už vím, kdy je ovu, tak po ní už to tak nehrotíme a prostě pohoda.
Len, taky jsem slyšela, že když je dobré spermio, tak je lepší spíš častěji. Když chlap nemá problém, má dobré spermie klidně 2x denně.
Jo a to jsem taky od kamarádky slyšela teorii, že nejlepší na otěhotnění je, když chlap 14 dní nic a pak že prej jsou spermie super. Za prvé by to ten můj 14 dní rozhodně nevydržel a za druhé bych musela mít pravidelně ovulaci určitej den cyklu, že. A za třetí je to nejspíš blbost 🙂.
A abych se vrátila k Mojže... Taky se těším, až jestli mě rehábka pochválí, že se mi záda zlepšily. Holky, vy co cvičíte, dodržovali jste ty první měsíce nesnažení? My tenhle první jo a příště na to asi kašleme a zkusíme štěstí.
Janko, ta horká sprcha a sauna platí i pro ženský? Vím, že to je špatný na spermie pro chlapy. Ale jestli je to blbý i pro ženský, tak pak je jasný, že nemůžu otěhotnět. Sprchuju se tak horkou vodou, jak jen to snesu, jsem teplomilec 🙂.
Fiallinko, máš úplnou pravdu v tom, že kvůli mimču (které nikdy být nemusí) nesmíme zahodit věci, co nás baví. Kromě toho, že se snažíme otěhotnět, bychom se měly umět stejně tak hodně snažit o to, abychom nežily jen tím snažením...
My se za rok budeme stěhovat do jiného města 100 km. Doufám, že budu těhotná a půjdu na mateřskou. Pokud ale nebudu, budu muset hledat jinou práci. No a teď o víkendu jsem dospěla k rozhodnutí, že začnu žít taky trochu tím, co by ta nová práce měla být a co pro to udělat. Dělám teď v účtárně, ale do účtů moc nevidím, účtuje program a já řeším různé věci okolo. Takže jsem si řekla, že tenhle rok využiju k tomu, že se naučím pořádně účetnictví, abych si pak mohla najít podobnou práci jako teď, třeba lepší. Takže asi v dubnu půjdu na nějakej tříměsíční kurs po večerech. Docela mě to nadchlo, nějakej jinej cíl než mimi se hodí.

evamik
21. led 2008

Já jsem to dodržovala první měsíc, ale pak už ne... teď už se chci určitě začít snažit!
S tou horkou sprchou mám stejný problém - taky mě to zarazilo...
Puzzi, to je super s tím odhodláním do nový práce. Já už jsem rok totálně hotová z práce, ale nechci ji teď (když jsem myslela, že otěhotním) měnit - klasická katastrofa!! 😅

campi
21. led 2008

My jsme tu 3 mesicni pauzu na zacatku dodrzeli. Pripada mi to logicky: kdyby byla pricina v spatnem drzeni tele a zablokovanych organech, tak jim prece musim dat sanci, aby se vse upravilo a narovnalo. A bala bych se, ze kdybych nahodou otehotnela a nemela vsechno dole posílené, tak by bylo telo nachylnejsi k potratu. Tak z toho duvodu...

Mojziska mi velmi doporucovala IUI (klidne bez hormonu), nekdy muzou byt zablokovane svaliky ci tkane (omlouvam se za neznalost anatomie) ZA deloznim cipkem a prave v texto pripadech mohou zeny otehotnet hned pri 1. ci 2. IUI. A pristi mesic pred IUI me objednala na mobilizaci, tak mam pocit, ze pro to udelam fakt maximum, aby IUI vyslo, i kdyz tam moc pravdepodobnost neni.

puzzi
21. led 2008

No ještě uvidím s tóu pauzou ve snažení, díky za názory.
My už jsme na IUI byli teď v prosinci, manžel má pomalejší spermie, ale zas ne o moc, tak by nám to mohlo pro začátek stačit. Poprvé to bohuže nevyšlo. No a podruhé půjdeme až fakt po těch třech měsících Mojži. Jen jsem myslela, že bych to při Mojže riskla přirozeně...
Campi, nám doktor říkal, že úspěšnost IUI je asi jen 10%. Přijde mi to strašně málo, když si vezmeš, že Ti přesně zjistí, kdy máš ovulaci a naproti vajíčku pošlou spermie. Věřila jsem tomu v prosinci rozhodně víc než na 10%. No a v dubnu, po Mojže, to tomu budu věřit fakt dost. Taky mi rehábka udělá někdy těsně před IUI mobilizaci, tak to by bylo. Campi, budu Ti držet palce, ať Ti to IUI po Mojže vyjde. Budeš takovej můj předskokan 😉.

ramonaa
21. led 2008

Evamik...já to měla to samý s tou prací, taky jsem jí nesnášela a říkala si, že když chci otěhotnět, tak jí nemá cenu měnit. No a ted po potratu jí měnit budu, představa,že se tam vrátím mě deprimuje a to v týhle situaci není to pravé.

Holky tak to jsem zvědavá, jak dopadnete s IUI, doufám, že dobře. Já bych ráda šla někdy v květnu, červnu, tak abych k tomu měla důvěru. Těch 10 % se mi zdá strašně málo, je to až divný 😒

evamik
21. led 2008

Jedině mě napadá (ale to je teď momentální nápad, takže to může být pěkná blbost 😀 ), jestli těch 10 % není proto, že už na to chodí ženský, kt. nemůžou vlastně otěh. přirozeně - takže vybraná skupina, a z tý to pomůže 10 %, což by mohlo tak odpovídat - vzhledem k tomu, že se vlastně už jedná o "neplodné" páry... Co myslíte?

puzzi
21. led 2008

Evčo, jo, je to možný. Náš doktor to takhle nějak vysvětloval, že IUI se dělá těm, co mají nějaký problém, je to pomoc, ale ne zas až tak moc, takže proto 10%. Ale 10% pořád lepší než 0% 🙂. A 10% je průměr, takže my relativně zdravé máme tu pravděpodobnost určitě vyšší. Nebo tomu prostě musíme věřit.
Ramonoo, držím palce s novou prací. Já budu práci měnit příp. až za ten rok kvůli tomu stěhování. Ale taky mě to už někdy v současné práci trochu štve, hlavně určití lidé. Ale každopádně mě moje současná práce baví a 90% lidí je v pohodě. To jen jak už chci být na mateřský, tak na to občas trochu hůř nahlížím asi.

ramonaa
21. led 2008

Evi to se mi zdá taky jako pravděpodobný vysvětlení. Při IVF taky každá neotěhotní, přitom je to dost pravděpodobný. U nás je problém v spermiu, tak by to třeba mohlo vyjít🙂

kay
21. led 2008

ahoj holky,
puzzi, no já hned asi po 10ti dnech začlazjišťovat, že se něco děje, ale u mě to bylo horší, bo já jsem mělauž bolesti, ikdyž jsem si třeba sedala, bolel mě podbřišek, já myslela žejsou tovaječníky a ony to byly svaly.. taky už mě vystřelovala bolest až dokonečníku, což přešlo trochu později, bolelamě kostrč tak, žejsem se bála si sednout, teď mě sicepořád bolí, alene pořád a rozhodně torychleji odezní.. Taky mi nešly už skoro zavádět tampony, jak jsem byla skříplá.. to všechno se zpravilo.. A myslím, že největší změna co se týče sexu je v tom že jsem asi opravdu víc prokrvená a mám nato určitě větší chuť než KDYKOLIV předtím.. Ti co mě znají, ví o čem mluvím.. Tehdy mi to stačilo tak jednou měsíčně.. aleje to i mýma blbýma zkušenostma z minula, kterých bylo hodně a doteď s nima bojuju. Teď je to tak, ženato myslím určitě často, dokonce bych si dala říct klidně i 2 x týdně, ale pořád mám ze styku hrozný strach, takže mi to moc nejde a většinou mi po něm bolí spodek (kolem čípku). Takže tak.. Ještě to taky může být femigardem,ale myslím, žehlavně mojžou..

Campi, moc Ti buu držet pěsti, aby tovyšlo, je to takový můj malý trumf, když to nepůjde normálně..

campi
22. led 2008

Moje gyn. spocitala, ze je u nas pravdepodobnost IUI 4 % - spermio perfektni, ja bez nalezu, k tomu vek a delka snazeni... Ale v CARu me k tomu premluvili a manzel rikal, ze nas jeden mesic nezabije, tak do toho pujdeme. Moc sanci tomu nedavam, ted trochu vetsi - treba mam ten blok za cipkem a to je pricina 😖 - ale az bude po tom, tak budu urcite doufat.

Kay: to je uplne neuveritelny, co pises o sexu, nedokazu si vubec predstavit, jaky to je a je bezvadny, ze mojziska pomaha i na tohle. Ja mam chut porad stejnou, jenom jsem ted ohebnejsi a pruznejsi a pevnejsi zadek mi dava pocit, ze jsem vic sexy.

tevova
22. led 2008

Ahojte, baby, ja som tu nová, veľmi ma zaujala vaša debata. Som jedna z tých, ktorá úspešne otehotnela vďaka cvikom p. Mojžíšovej, ale aj vďaka homeopatii. Ja som bola tiež laparoskopicky v poriadku, ale otehotnieť som nemohla a to sme už jedno dieťa mali. Tiež som iba merala BT,rátala dni, počet pohlav. stykov a nič nepomohlo. Dokonca v CAR po vyšetreniach spermiogramu, manželove spermie pochovali. Vraj nám pomôže už len umel oplodnenie. Ale potom sa mi dostali do rúk Mojžiš. cviky, cvičili sme obaja iba doma a dostala som sa dúk homeopatke(je aj detsk. lekárkou môjho 1.dieťaťa). Povedala mi, že mám všetko pustiť z hlavy, dala mi zoznam homeopatík špeciálne pre mňa a že keď tam nie je žiadna anatomická prekážka, tak to musí ísť. ZA MESIAC SOM OTEHOTNELA. Po 3 rokoch neúspešného snaženia sa nám zrazu podarilo a to nám v CAR nedávali žiadnu šancu. Chcem vás povzbudiť a dodať veľa veľa optimizmu.