Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
2. únor 2008

Tak tento měsíc ze snažení nic nebude, chytl mě zase po čase močák. Ale jen mírně, docela jsem to dneska rozpila a už je mi fajn. Příštích pár dní ale asi ze sexu radši nic nebude. Možná je to i lepší, když nemám ještě od rehábky povolení. Achjo, ale ten močák už mě štve, zajdu si v pondělí k doktorce, ať mě třeba někam pošle nebo nevim. Beru brusinky, Urovaxom na močovou imunitu a stejně 😢

evamik
3. únor 2008

Puzzi, to mě mrzí! Ale třeba je to právě dobře - kvůli tý Mojže... 😒 Zkus se zeptat na ten Ribomunil - mně to fakt pomohlo...
A jak bylo u tchýně?? 😉

puzzi
3. únor 2008

Zajdu k doktorce ve středu, to je tam do večera a poradím se s ní, už mě to takhle neba 😠. Dneska už je mi normálně, snad jen že chodím trochu častějc na záchod.
U tchýně bylo jako u tchýně no 🙂. Né, já mám hodnou tchýni a v pohodě, ale leze mi stejně na nervy blbostma. Furt se ptá, jestli nemáme hlad, jestli jsme jedli, jestli máme dost, jestli nechceme tohle a tamto. A chudák její syn hlavně, aby se dobře najedl 😀. Byli jsme tam vlastně pátek večer, v sobotu dopoledne, to jsem si tam prolívala močák, aby se mi ulevilo. Pak jsme šli ke známým na oběd (dělali jsme fondue) a pak hurá domů.

puzzi
3. únor 2008

Evčo a co Ty o víkendu? Pozoruješ příznaky přicházející ovu? Zítra jde na UZ, viď? Budu Ti držet palce, ať je folík dospělej, tzn. aspoň 18 mm 😀.

evamik
3. únor 2008

Puzzi, díky! 😀 Jo, jo, jdu zítra, tak pak hned napíšu. Já Ti taky držím palce, ať se močák umoudří! Příznaky nepozoruju, ale ty já nepozoruju nikdy, takže nevím nic... no dozvím se to už zítra. 🙂

puzzi
3. únor 2008

Evčo, ještě jsem se vlastně chtěla zeptat, už Ti fyzioterapeutka přidala taky ty posilovací cviky? Já jdu cvičit za chvíli, naposledy deset, od zítra už dvacet opakování, uf , začíná přituhovat 😀

evamik
3. únor 2008

No, nakonec ne - já to teda moc nechápu, ale ona říkala, že už mi je asi dávat nebude... Ale říkala, že to pánevní dno mám OK, což je hlavní, takže to neřeším... Stejně od příštího měs. začínám asi stimulovat, takže ňák to dopadne.. 😅

ramonaa
3. únor 2008

Pěkná fotečka Evi, sluší vám to tam, škoda, že je tak malá🙂

campi
3. únor 2008

puzzi: taky mam vybornou tchyni a stve me jenom tim, jak je posedla jidlem...
Uz jsem si zvykla, ze navari, kdyz jedeme k nim, ale ted nas (oba) dostala, kdyz prijeli a dovezla: obalene rizky, polivku, upecenou buchtu, brambory, mouku, vajicka atd. na kolac (ze upece u nas), tavene syry, smes nalozenou na cinu. Tak jsme se vcera kvuli tomu trochu poskorpily, ja i manzel ji vysvetlujeme, ze se o ne umime postarat, ze je radi pohostime. Ona zase jako kolovratek opakuje, ze nam tim chce udelat radost. Rekla jsem ji teda, ze prece musi videt, ze nam ti radost neudela... To me ted mrzi, ale to je jako mluvit do dubu. Priste to udela zase.

Netvrdim, ze by mi to nechutnalo, ale snazime se jist zdrave, spise cokoladu s vyssim obsahem kakaa nebo celozrnne susenky nez sladke pecivo. Kozi syry, tavenaky vubec ne... Kdyz upece buchtu, tak si dame radi a je vyborna, ale zbytecne se pak clovek prezira. Nejsme ani zvykli na klasiku: polivka, hlavni jidlo, zakusek. Mam potom vzdycky pocit, ze jsem jako balvan.

evamik
3. únor 2008

Ramon, díky! Já jsem ráda, že jsem jí tam vůbec dostala. 😀 Až se zase odvážím k nějaké technické akci, tak ji zkusím vyměnit... 😉

Campi, to je neuvěřitelný - jako by se všechny tchýně domluvily! 😀 I moje máma je taková, ale ta aspoň vaří relativně zdravě...

campi
3. únor 2008

A proc to delaji? Ja si taky nedovolim k nim na navstevu privest pecen chleba. Je mi jasny, ze prece nakoupi oni, kdyz k nim jedou hosti, a proc bych vozila drivi do lesa? Ja se teda uz naucila, ze moc nenakupuju, kdyz maji prijet, pak okouknu, co dovezli, a dokoupim, co je treba. Plna lednice me teda spis rozciluje nez potesi. Kdyz je to doma, tak to proste sezereme... A taky nemam rada zbytky a jidlo, ktere nam nabali domu, kdyz jsme u nich. Moje mama se to teda snazi taky delat, ale te natvrdo vynadam a vratim ji to. Moje mama teda vi, ze se mi zavdeci spis uzenym lososem nebo kvalitnim olivovym olejem, to si obcas vezmu.

No, prominte, ze to tady tak pisu, ale jeste jsem nad tim rozcilena, kdyz se mrknu do lednice a vidim tam Apetito a furu chleba, ktery budu muset zamrazit. Jesteze se mi ji podarilo vnutit zpet bily cukr - my nesladime, nepeceme a kdyz uz, tak pouzivame hnedy.

puzzi
3. únor 2008

Teda Campi, ta Tvoje tchýně je teda taky případ. Je vidět, že to myslí dobře, ale stejně, to jim to nedojde, když vždycky vidí, jak se tváříme? Každej člověk máme nějakou úchylku, ale nebudu něco druhým cpát pořád, i když o to nestojí. Chtějí nám udělat radost, pomoct, ale já mám vždycky pocit, jakože si tchýně musí myslet, že asi doma nevařím nebo má manžel dietu a ona mu to musí vynahradit. Což je blbost, ale asi si to ani nemyslí, je to jen můj pocit a rozčiluje mě to. Tchýně byla sama s mým manželem, táta mu umřel ještě v dětství. Takže je jasný, že jídlo nabírala sobě i jemu, věděla kolik. Ale mě to strašně štve, nebo spíš štvalo, trochu už jsem si zvykla. U nás doma se daj na stůl hrnce, mísa s přílohou apod. a každej si nabere, na kolik se cítí. Tam vždycky dostanu naloženo, i když po těch letech už se nebojím ozvat se, že chci málo, nebo to prostě nedojím. Zrovna minulej tejden byly řízky a brambory (mimochodem, řízky jsou prakticky pokaždý, co tam jsme, tchýně nemá moc fantazii). Půlku brambor jsem nechala a říkám, že už nemůžu. Půl minuty nic a pak dotaz tchýně, jestli mám dost. 😠 Jo a další věc, moc mi tam u tchýně nechutná, jsem zvyklá na míň mastný a taky mi vadí, že vaří třeba den dopředu a servíruje ne horké, ale trochu teplé (já mám ráda, když se z toho kouří). Jo a furt peče štrůdl ze zavařenejch rozblemcanejch jablek. Vždycky nafaxujeme domů, ale už jsem si zvykla, že se nebráním. Buď to sní manžel nebo se to vyhodí a všichni jsou spokojený.
Moje máma je úplně jiná, jídlo nenutí, domů si beru jen když já něco chci, nebo nám přibalí flašku vína a tak.
Campi, ale teda že Ti tchýně přiveze i cukr, to je hustý. Asi ví, že ho doma nemáte, a má strach, že její synáček strádá 😀.

evamik
3. únor 2008

Taky mám pocit, že je za tou starostlivostí tchýní obava, že se jejich chlapečkové málo najedí, takže jim to musí vynahradit, což mě na tom s... asi nejvíc! 😀

puzzi
3. únor 2008

Evčo, to víš, jsou to chudáci, že se o ně vlastně většinu času staráme my. Podstrkujeme jim zeleninu a nějaké zdravější věci, na to ale oni vůbec nejsou zvyklí. 😠

evamik
3. únor 2008

Já mu ani nic nepodstrkuju, takže je na tom vlastně nejhůř. 😉 Původně jsem řekla, že maso kromě ryb k nám domů nesmí, a už jsem vyměkla a máme doma i kuře a uherák. 😀 Ale jinak jíme fakt docela zdravě! A to se u nic doma vařilo stylem střídavě řízky a kachna!!! 😀

puzzi
3. únor 2008

Můj manžel je strašně na maso, jenom s rybama bych asi neuspěla. Ale docela sem ho odnaučila každodenní párky, bez vepřovýho už taky umí bejt.
Holky, doufám, že my budeme jednou úplně jiný tchýně, ale trochu bojím, že žádná tchýně není dokonalá, takže ani já. Jedině fakt mít jen holčičky, vycházet se zeťem je asi mnohem snazší než se snachou. Moje máma je děsně rejpavá, všechno kritizuje, ale má dva zetě, žádnou snachu a zeťové to s ní docela umí. To spíš leze víc na nervy moje máma mně než manželovi.

evamik
4. únor 2008

Ahoj holky, takže dnes jsem byla v CARu (už to tady píšu asi potřetí 😉 ) a uzrál mi jeden folík - takže zítra jdu na inj. Pregnylu a ve st na IUI! Trochu se bojím, že nezvládnu se na to neupínat... 😅

kay
4. únor 2008

eviku, to je super, vidíš, že si dal říct... 🙂 nic se neboj, upínat se budeš stejně, ale nějak to dopadne. A když ne tento měsíc tak příští 🙂 hlavně se nestresuj, máš aspoň PN? tak tfuj tfuj, ať to dopadne 🙂

campi
4. únor 2008

Evi, to je prirozeny, ze budes doufat.
Ja cekam na mrchu a pak supky na IUI, necekam od nej nic, ale je mi jasny, ze nadeji potlacit nedokazu.

Zase jsem nachlazena, tak o vikendu zadne cviceni, uz se tesim na jaro.

evamik
4. únor 2008

Kay, PN jako prac. neschopnost?? To nemám - jdu do práce, pak si tam odskočím a zase do vzhůru do procesu! Ne že bych radši nebyla doma... 😉
Campi, to počasí je fakt na h... - totálně nesnáším zimu a jsem taky permanentně na hranici virozy, takže taky žiju jen vidinou jara...

puzzi
4. únor 2008

Ahoj holky, tak nakonec ten močák nedal pokoje, tak mám antibiotika a dnes a zítra budu doma v posteli 😖. A pak mě pošle doktorka asi někam na urologii, ať mě pořádně vyšetří, tak třeba na něco konečně přijdou.
Evi, super, že folík vyrostl, takže budu držet palce na pozítří 🙂. Já taky neměla potom neschopenku, po IUI se nedává. Doktoři mi řekli, že normální režim bez omezení. Zvlášť když je to i bez stimulace, tak je to prostě jako normální styk, akorát usnadní spermoušům cestu.
Já myslím, že naděje po IUI je normální, to prostě nejde na to nemyslet, takže žádné stresy, že na to budete myslet 😉.
Jo a objednala jsem se na příští týden k homeopatikovi. Jedné známá známé nemohla otěhotnět, podle doktorů neplodná a on jí pomohl, že za půl roku byla těhule. Takže to chci zkusit. Plus by mi mohl dát něco na ten močák, když ATB jsou na to krátký.
Dnes ráno jsem cvičila poprvé Mojžu 20x, docela makačka vždycky po tom zvýšení, hlavně zadek jsem cítila 😉. Tak ještě teď si někdy dám ty protahovací. Nechci vynechávat, i když jsem nemocná. Stačí, že si křivím záda v posteli.

kay
4. únor 2008

puzzi, hlavně to nepřeháněj, lepší když si tělo odpočine než aby ses vysilovala.. je to fakt docela makačka, takže dávej pozor.. Hele a s tím močákem jsme měla taky hrozné problémy, jenže atb nezabírala a pak se zjistilo, že mám tu cystu... pak jsme byla na operaci a problémy se ještě zhoršily, a bylo to tím, že tam nebyl zánět, ale že jsem měla stažené to pánevní dno.. no dostala jsme na to prášky - spasmed a pak jsem začla cvičit mojžu a mám klid.. zkus se zeptat na ty prášky.. na začátek.. nebo tam máš vyloženě záněty? a homeopat mi taky dával takový kuličky na ten močák, ale asi moc nepomohly, resp. já to moc nezkoušela (ikdyž jinak s ním mám nejlepší zkušenosti).

evi, no myslela jsme PN, ale spíš kvůli těm nemocem všem a tak.. zítra jdeme na výsledky spermiogramu, tak jsme zvědavá, jak dopadneme.. velice vážně uvažuju o IUI, jenže nám to ještě asi nikdo nedoporučí ☹

puzzi
4. únor 2008

Kay, možný je cokoli, na tý urologii by mi mohly udělat sono a zjistit případné cysty atd. Kde Ti tenkrát zjistili tu cystu? Na gyndě na UZ by to asi neviděli, nebo jo? Ale spíš mi to dělaj ty bakterie, vždycky tam mám Streptokoka E. coli, mrcha jedna malá, už asi nereaguje na ATB 😠.
Uvidím, co mi ten homeopatik poradí, prej hodinu a půl pohovor nebo vyšetření, tak třeba ho něco napadne.
Proč myslíš, že Vám IUI nedoporučí? Pokud bude mít manžel dobrý spermiogram nebo jen trochu horší a pokud ty máš průchodný vejcovody a ovulaci, tak proč to nezkusit. Je to fakt skoro bez jakékoli zátěže, nejhorší je ta psychika, vydržet potom ty dva týdny.

evamik
4. únor 2008

Puzzi, to je mi líto, že jsi nemocná!!! Snad Ti aspoň rychle zaberou antib.! Stejně jako Kay si myslím, že bys to aspoň ty první dny nemoci neměla přehánět - zvlášť když bereš antib.... Mně homeopatie taky moc nepomohla, ale nejsem proti tomu nijak zaujatá - tak uvidíš, co Ti řeknou.
Kay, tak to vám budu zítra držet palce, ať je vše OK. Promiň, ale už si nepamatuju, jak dlouho se snažíte??

kay
4. únor 2008

holky, no u nás je to složitější, mám cca rok a čtvrt od operace endometriozy - puzzi tehdy mi to jen tak mimochodem řekl můj bývalý gyndař - poslala mě tam moje obvoďačka po 3 různých atb se vždy potíže vrátily, ale nebyl to úplný zánět, ale hraniční hodnoty..
pak jsme změnila doktorku gyndařku s tou jsme po horm. léčbě dospěly k operaci.. pak nějaké komplikace plus 3 měsíce HA.. no a od července stimul clostilbegytem 2x po sobě.. pak problémy s kostrčí - od listopdau Mojža.. takže teoreticky se snažíme od ledna 2007 bez 3 měsíců HA, ale prakticky od toho července.. ale psychika je trochu už nalomená a taky mám strach aby se mi nevrátila ta endometrioza, to by bylo fakt špatný..
no a myslím, že pokud bude MM ok, tak nám doporučí se ještě snažit přirozeně.. protože to pro ně bude asi málo dlouho... I ten spermio jsme museli platit..

kay
4. únor 2008

jo a na UVbyla ta endometrioza vidět, ale na tom vnitřním... sice mi všichni vykládali, že to nemůže dělt ty problémy s močákem, alejá myslím že jo.. nikdo přece nemůže vědět, co jak na koho působí.. ☹

puzzi
4. únor 2008

Tak jsem zvládla i večerní půlku Mojži. Už je mi docela fajn, vzala jsem si v poledne Algifen na bolest, to mi rychle zabírá. A hodně piju. Jinak mě v lékárně varovali, že ty ATB mi zničí střevní mikrofloru. Se bojím i o tu poševní... Ale mám laktobacily, budu je brát 2x denně, tak snad to bude ok. Předpokládám, že ATB rychle zaberou, horší je potom po čase, že se mi to vrátí a furt dokola. Ale snad na urologii nebo homeopatii něco vymyslí.
Kay, díky za sdělení zkušeností. Mně dělali vnitřní UZ taky několikrát, ale ne za účelem zjištění nějakých problémů. V CARu koukal doktor, jestli nemám cysty a taky na vaječníky a dělohu, všechno vypadalo ok.
Myslela jsem, že endometrioza lze někdy vidět jen při laparu? Protože na ten mě neposlali. Asi bych musela mít nějaké příznaky endometriozy typu bolestivá MS nebo bolesti při styku? Protože bolestivou MS nemívám, jen první den trochu, a při sexu taky bolesti nemám (kromě močáku někdy, když je podrážděnej). Tak snad tu endometriozu nemám, doufám...
A snažit jste se chtěli začít už před těmi problémy a operací? Protože pokud jo, tak tím to máš horší. Jakmile se člověk rozhodně pro dítě, tak je děsný překonávat všechny ty překážky. No, co nám ale jinýho zbejvá, že?

evamik
4. únor 2008

Kay, my jsme šli do CARu po necelým roce snahy... Vůbec se nemusíš někoho doprošovat - tam Tě normálně vezmou!
Puzzi, doporučuju zaváděcí laktobacily - doporučili mi je na imunol. - prot. mi chyběly - asi jak jsem brala často atb.

fiallinka
4. únor 2008

evamik: vidíš, uzrál později, no neříkala jsem to 😉 😀 ?
puzzi: ani s tím cvičením se to nemá přehánět, pokud by ses necítila... 🙂
a jinak holky, dnes mám v sobě 3. injekci puregonu, tak na mne myslete, ať mi folíky pěkně rostou, ivf se nezadržitelně blíží 🙂

puzzi
4. únor 2008

Evčo, díky za tip s laktobacilama, zkusím se zeptat v lékárně.
Fiallinko, paráda, tak ať folíky pěkně rostou a samé pěkné. Kdy Tě tak asi čeká to IVF? Za týden nebo ta stimulace trvá déle?