Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

campi
19. únor 2008

Holky, jenom pro zajimavost: v patek mi vykladala sousedcina sestra karty - nezivi se tim, vyklada jenom rodine a znamym - a vyslo tam tehotenstvi, jenom se mu bude muset pry trochu pomoct - byla tam karta soudce (coz interpretovala jako lekare). Ale dite bude z velke lasky a manzelovi jeho narozeni uplne zmeni zivot. Ptala jsem se na nejlepsi kamaradku, ktera taky nemuze otehotnet, pry otehotni drive nez ja a ja hned po ni, tak ji ted popohanim🙂. Jenom mi tam vychazely komplikace v tehotenstvi (karta mrtvy bazant), pry budu muset omezit praci a sport, ale dopadne to dobre.

Moc na tohle neverim, ale sousedka vykladala, ze ji sestra dite predpovedela (v dobe, kdy o nem vubec ani neuvazovala) a pry sestre ty predpovedi vychazi. A s tou kamaradkou mi to vychazi pravdepodobne, jsme podivne propojene - loni jsme mely svatbu s mesicnim odstupem (ona dlouho planovanou, ja jako prekvapko od manzela, ktery se puvodne vubec nechtel zenit), pred 14 dny jsme meli umrti v blizke rodine a ted zemrel blizky pribuzny ji... tak cekame, co podobneho nas zase potka.

fiallinka
19. únor 2008

campi: no, ono to iui má nízkou úspěšnost, ale proti dosavadní úspěšnosti - 0 - je to pořád dost.. no, u nás to bohužel nešlo. ALe na druhou stranu - já jsem na ivf nechtěla moc čekat, už tak jsem to dobrovolně odsunula o pár měsíců, co kdyby, a stejně nic. Protože říkám si - komu se nepovede ivf, může mezitím, než se pustí do dalšího, klidně zkoušet iui, třeba bez stimulace (těch ivf je málo, takže člověk do dalšího většinou nejde hned).

A doufám, že s tím hrazením ivf je to blbost.

campi
19. únor 2008

Taky doufam, ze to neschvali. Psali o tom v hospodarkach, ze bude proti tomu asi dost protestu a koneckoncu mozna i poslanci a senatori maji v okoli ci rodine pripady, kdy museli podstupovat umele... Neplodnost pry neni choroba ohrozujici zdravi, tak nejak to tam bylo.

evamik
19. únor 2008

Campi, já to nemyslela nijak šptně, jen mě to překvapilo, prot. většinou se říká aspoň 3x. Když vezmeš, že úspěš. je 10 %, tak po 5 pokusech už máš 50.... Já bych to aspoň jednou ještě zkusila... Ty jsi teď měla se stimulací?

campi
19. únor 2008

Evi: jasne, ze jsi to nemyslela spatne🙂
Mela jsem ho se stimulaci, o IUI bez stimulace mi rekli, ze nema u nas smysl, kdyz jsme podle vseho v poradku.. Zda se mi, ze je to stejny pocitani jako u normalniho styku - 10 % prvni mesic, 20 % druhy mesic.. My bychom uz byli aspon na 1000 %. Neni mi jasne, v cem by melo byt IUI bez stimulace lepsi nez se snazit doma, spermio mame ok, diky mojzisce jsem srovnana...
Proti IVF mam sice iracionalni vyhrady, ale vychazi mi to tak, ze uz se ted nechci nicim zdrzovat, kdyz uz jsem cekala tak dlouho a zkousela vsechno mozne.

kay
19. únor 2008

ahoj holky, campi prosím Tě ta proscentuální úsppěšnost je tak, že každým dalším cyklem se zvyšuje pravděpodobnost o 10%? Já myslela že je to pokaždé stejně, vždyť se jede "vždycky od znovu".. 😅

evamik
19. únor 2008

Campi, tam je výhoda hl. v případě, když je problém v děložním čípku!!

fiallinka
19. únor 2008

kay: to víš, že se ta úspěšnost musí počítat v každém cyklu zvlášť, ale ono to fakt není tak málo, někde uvádí až 15%... většinou to pomáhá, když je problém v čípku, nebo když nemůžou spermie dovnitř kvůli pošahané imunitě... ale jde to jen v případech, kdy nálezy u obou partnerů jsou jakž takž v normě (t.j mírně horší, ale ne katastroficky)
campi: oproti tomu domácímu snažení to má ty výhody, co jsem psala nahoře 🙂...

puzzi
19. únor 2008

Len, my právě máme spermie trochu pomalejší, ale ne o moc, takže snad jsme ten dobrej vzorek, kterýmu IUI může pomoct 😉.
S tím cvičením to beru stejně. Prostě každej den cvičení a jiná varianta neexistuje. Jako u toho čištění zubů nebo tak něco.
To se právě trochu bojím, že jestli budu půl roku a déle cvičit a pořád nebudu těhotná, tak že ta motivace se trošku sníží. Ale třeba se budu cítit líp, budu mít pevnější zadek či co já vím.
Campi, to by bylo něco, kdyby se IVF od příštího roku hradila. My chceme jít na první až příp. někdy na podzim, tak by mě pak od ledna mrzelo, kdybych si třeba už druhou musela platit. Tak snad to neschválí 😠 Zdravotní pojištění platím dost velký.
Jinak nám doktor radil zkusit IUI třeba 3x-4x, že je to tak akorát, že by to mohlo vyjít. Ale záleží na mnoha okolnostech samozřejmě. Já bych chtěla do léta zkoušet IUI a potom IVF a v mezičase třeba zas IUI. Vlastně ne, já bych chtěla otěhotnět při druhé IUI a tečka.
IUI bez stimulace je určitě lepší než normální styk, ne o moc, ale přece jen ty spermouše trochu popošoupnou, ne? Ale to vlastně asi je, když jsou ty spermie horší, když jsou super, tak se tam dohrabou tak jako tak. Teď čtu, co píše nakonec Fiallinka, tak nějak to asi bude. Ty procenta úspěšnosti by mě taky zajímaly. Myslím, že se to nedá sčítat, možná to vyplývá podle vzorku lidí, který na IUI choděj? Jakože třeba 1. IUI se povede 10%, 1. nebo 2. IUI se povede 18%, 1., 2. nebo 3. 25% a tak. Ty čísla vymejšlim, ale mohlo by to tak nějak být, ne?
Campi, tak ať Ti vyjdou ty předpovědi. Klidně těhu proležet, hlavně když to dobře dopadne, viď?

campi
19. únor 2008

Myslim, ze se to nescita. Ze je to jak pise puzzi, akorat s jinymi cisly. Ale nedari se mi to ani nikde dohledat, mozna neco najde Len, ta je na cisla a statistiky vetsi expert.🙂

evamik
19. únor 2008

Absolutně souhlasím s tím, co psala Puzzi!! I já mám tak naplánovaný další postup...
Jo a Puzzi, nechtěla by sis sem dát nějakou fotečku - to fialový je takový neosobní... A co Fial.?? 😉

puzzi
19. únor 2008

Evčo, možná se odvážím. Ale takhle mám aspoň pocit, že je to anonymní 😀. I když nikdo z mých známých by sem snad nelezl a i kdyby... Tak já o tom ještě popřemýšlím.

len
19. únor 2008

Takhle - průměrná úspěšnost IUI je naprosto srovnatelná s průměrnou úspěšností přirozeného početí. To je ovšem u běžného počtu spermií a průchodného děložního hlenu, takže pokud má někdo tohle v nepořádku, úspěšnost je u něj vyšší, než kdyby se snažili přirozeně. Takže úplně přesně - úspěšnost IUI je srovnatelná s úspěšností přirozeně otěhotnět NAPROSTO ZDRAVÉHO páru 🙂 Ovšem někdo má tu plodnost z různých důvodů sníženou, někdo stimuluje... takže konkrétní čísla můžou být od průměrných dost odlišná 🙂

Procenta se pochopitelně nesčítají, ale je-li pravděpodobnost na jeden cyklus třeba 15 %, tak v tom prvním otěhotní 15 párů ze 100 a 85 ne. Ve druhém otěhotní 15 % z těch zbylých 85, čili 13, 72 pořád ne... Ve třetím pak 15 % ze 72, čili 11, 61 pak ne, atd... Což je celé komplikováno tím, že po pár cyklech se průměrná pravděpodobnost početí mírně zvyšuje, tzn. ve druhém cyklu neotěhotní 13, ale třeba 16... 😀

evamik
19. únor 2008

Len, jsi dokonalá! 😀

len
19. únor 2008

Máte mě rády? 😀 Jojo, čísla, čísla, to je moje, ještěže takhle po netu nemůžu od nikoho dostat přes ústa 😉

len
19. únor 2008

Jo, máme to v rodině, četly jste manželův elaborát na téma pravděpodobnost otěhotnění, který sepsal na merenibt.xf.cz? 😀

puzzi
19. únor 2008

Len, takhle jsme to s manželem probírali někdy v autě po cestě z CARu. Jsme počítali asi 6 cyklů, už nevim, kolik nám vyšlo. Ale právě si myslím, že tak úplně přesně to nebude, prostě co se týče oplodnění, tak je v tom tak velkej podíl náhody, štěstí, vyšší moci nebo nevim čeho, že těžko říct. Resp. ve vzorku 1000 párů, co jdou na IUI, to určitě takhle nějak je. Ale v individuálním případě je to vždycky 50 na 50 😒

puzzi
19. únor 2008

Ten elaborát tvýho manžela si někdy přečtu, to mě zajímá 😀

len
19. únor 2008

Puzzi, to máš naprostou pravdu, ono v individuálním případě je naprosto jedno, že třeba v 80 % se rodí holčičky (příklad), protože sám za sebe má člověk dvě možnosti - holka-kluk... Stejně jako jestli v daném cyklu otěhotníš - buď jo, nebo ne, a je ti naprosto ukradený, jestli deset párů, co to podstoupily s tebou, otěhotní nebo ne... Zajímá tě, jestli otěhotníš TY, k čemuž je statistika úplně na houby. Statistika má fakt význam jenom u dostatečně velkého a reprezentativního vzorku populace 🙂

puzzi
19. únor 2008

Jojo, např. tady v práci nás je v kanclu sedm ženských. Jsem si právě spočítala, že každá máme statisticky 1,43 dítěte. Super 😀

len
19. únor 2008

Já jsem tu sama a statisticky je v kanclu 100 % neplodných 😀

puzzi
19. únor 2008

Len, závidíš, viď? Přece jen 1,43 dítěte - to by pro začátek stačilo, ne? 😀

campi
19. únor 2008

Len, moc zajimavy stranky, daly urcite dost prace... No, je videt, ze kdyz nic jineho, tak neplodnost muze prinaset i neco dobreho...
Ja jsem desne zvedava, kdy tu ktera otehotnime a jak se to povede.

len
19. únor 2008

No, to jo, ale klid v samostatný kanceláři taky není k zahození 😀 Jdu se radit ☹

puzzi
19. únor 2008

Len, to je fakt, klid Ti můžu závidět někdy zas já. Se se všema v kanclu krásně shodneš, pohoda 😉.
Campi, to já taky. Přece jen je nás tu docela dost, tak to brzo musí někdo prolomit. Fiallinka po IVF, Ty po IUI, holky, co dlouho cvičí, to prostě musí brzo někomu vyjít!

evamik
19. únor 2008

Ježiš, holky, statistiky je jediný, co mě uklidňuje!!!! 😅

evamik
19. únor 2008

Ty jo, já jsem teď chtěla cvičit, ale bolí mě tak břicho, že prostě nemůžu!!! To se mi ještě nestalo... Říkala jsem si, že to mám psychický, ale to snad není možný... Co myslíte? Může to být z toho, že jsem týden necvičila? To je asi blbost, že jo... Nebo jestli nemůžu mít zánět z toho IUI? To je asi taky blbost... Tak já nevím, jestli cvičit, nebo radši ne... 😖

puzzi
19. únor 2008

Evčo, to břicho začalo najednou u toho cvičení? To nevím... Zánět z IUI už by se asi projevil dřív, tak to snad ne. Nebo třeba MS bolesti? Už máš jistotu, že IUI opravdu nevyšlo? Asi bych necvičila přes bolest, aby sis něco nezhoršila.

evamik
19. únor 2008

Puzzi, ne, já to napsala blbě - břicho mě bolí už 2 dny, ale teď se to dost vystupňovalo... Myslela jsem, že to je k MS, ale vzhledem k tomu, že se ještě furt nerozjela, tak snad mě namůže z ní bolet břicho 2 dny předem... Já se z toho už fakt pos....!! 😠

fiallinka
19. únor 2008

len: ta číslo jsou supr, taky jsem to někde četla a nechtělo se mi to vyhrabat...
evamik: fotečku... ale já nejsem moc krásná 🙂 a navíc se mi zdá, že ty fotky vůbec nejdou vidět... ale mohla bych tu strčit nějakou ikonku, co používám i jinde, pokud by to nevadilo 🙂
puzzi: pevně doufám, že už těhotná jsem, že vám to za týden jen oznámím 😉 🙂 , ale nevím, nevím... no a já už cvičím od dubna, i když vím, že problém není ve mně, ale jako větší šance na ivf se mi to zdá vhodné, a mně pomáhá, že pro to dělám všechno, co můžu. Každý den to pro mne nemá smysl, ale cvičím, jak to jde, a moje rehábka mi to schvaluje. A nejvíc se mi líbí, že to mám zadáčo, i když je ten problém v chlapovi 🙂, začala jsem cvičit, ještě než to zjistili, tak to prý pořád platí 🙂