Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

kay
23. únor 2008

😀 ne nestimulovala, aledomluvila jsem se doky že se vždycky stavím na kontrolní UV.. Bo jsem před tím neměla nic a teď se to snad po cvičení a femigardu zlepšilo, ale chtěla bych to vědět.. Vůbec nebyla proti, takže jsem ráda.. No a uvidím.. Clostil jsem brala loni v červenci a srpnu a bylo mi z něho pěkně blbě.. Ale asi to bylo i tím horkem.. 🙂 a zabral.. A jdeš pak zase na IUI?

evamik
23. únor 2008

To je dobře, že Ti to kontrolují, aby se vědělo, jestli máš vůbec ovu...
Já se toho právě taky docela bojím, prot. já na všechny léky hrozně reaguju, tak uvidím... Navíc já ovu mám, takže mi přišlo 2 tb. denně docela dost... 😖 Co jsi měla za potíže?
Pak asi půjdu zase na IUI, abych zvýšila pravděpodobnost, i když že bych se na to těšila se říct nedá...

kay
23. únor 2008

no, já bych klidněIUI brala.. ono se to takhle asi blbě říká,ale pro mě by to byl zase krok dál a zase další šance.. Ikdyž myslím, že IUIO moc procent šance není že? Já měla nějaké problémy po operaci endometriozy, a byla jsem bez ovu, tak mi dr nasadila HA na 3 měsíce a po dobrání rovnou stimulovala ovu.. Ovu byla, ale už mě začala bolet kostrč a musela jsem do dvou měsíců začít cvičit Mojžu, a teď je to opravdu o moc lepší.. Jen mám furt strach, že to mám pořád blobklý a že se tam ty spermijky nedostanou ☹
No víš jak, na každého to působí jinak, já si už nepamatuju, kolik jsem měla tablet, ale asi jen jednu.. A blběmi bylo tak 3-4 dny v kuse, ale možná to bylo i pregnylem, co mi pak píchla.. Hlavně jez vitamíny, ať Tě pak neskolí zase nějaká viroza, jestli so dobře pamatuju ☹ mámtEď jeden tip, že hrozně na imunitu a nachlazení a virozy pomáhá čaj ze zázvoru..

evamik
23. únor 2008

Tak si nech IUI udělat, přece jen je šance vyšší, a pokud navíc máš obavy, že máš nějak "bloklej" čípek...
No, taky doufám, že aspoň nebudu nemocná - to už by mě asi fakt jeblo! 😠
A jak Ti bylo blbě?? Já už teď mám pocit, že blbě vidím - ale to bude spíš autosugesce! 😀

kay
23. únor 2008

🙂 evi, blbě mi bylo prostě od žaludku... furt na vodě.. a taky s emi chtělo omdlívat, ale to jsem si jistá, žetobylo horkem.. tehdy byla ta vedra, že člověk ani vylézt ven nemohl.. Já musel jet ke kadeřnici přes půl města a pak jsem se tam 2 hjodiny oplachovala na záchodě a bála se že zkolabuju..Ale já jsem tak trochu omdlívací typ 🙂

No s tím IUI se poradím s doktorkou.. Já si řekla, že tomu dáme čas do června, když se to do té doby nezadaří, tak pojedeme na dovču a když nic, tak začneme řešit..Možná mudr navrhne něco dalšího i dřív, ale já bych to nchtěla hrotit (na jednu stranu 😀 , na druhou bych už teď brala IVF a nejlépe 4 embryjka, aby se aspoň 2zchytila 🙂)

evamik
23. únor 2008

No, já jsem taky omdlívací typ... 😅
😀 Já myslím, že IUI by byl takovej rozumnej kompromis... 😉

kay
23. únor 2008

No možná to taky nevydržím 🙂 ale hodně dám na svoji doktorku, takže uvidím, jak se bude tvářit ona..Může namáítat, že se opravdu snažíme až od toho čevence loňského roku a tak že to není ani ten rok.. Ikdyž já se "psychicky" snažím už od ledna 2007 ☹ resp. my se snažili, ale buď jsem pořád krvácela nebo jsem měla menstruaci 🙂 takžeto vlastně ani moc nešlo o snažení.. A taky jsem neměla ovu.. ☹

evamik
23. únor 2008

Kay, my jsme se taky nesnažili ani rok... Ale to je fakt spíš o pocitu, já mám dojem, že je to věčnost... 😅

kay
23. únor 2008

no to já anio ne.. Ještě pořád jsemnadšená, že MS přijde sama od sebe a docela v termínu a že nešpiním nebo nekrvácím i behěem cyklu 🙂 zatím mě to baví jako sport, každý cyklus další šance.. ale myslím, že v tom červnu už to bude asi dost na nervy..

puzzi
23. únor 2008

Kay, Evi, budu Vám držet palce, ať folíky hezky rostou 😉.
Evi, to s tím blbým viděním může být z Clostilu, píšou to tam jako hlavní vedlejší účinek. Já to měla jednou taky. Pak jsem zjistila, že jsem si blbě nasadila do oka čočku, ehm 😀 Já docela musím zaťukat, že na vedlejší účinky moc netrpím.
Jinak mně se rozjíždí pomalu MS, teď mě trošku bolí břicho, jsem zvědavá na zítra. I když u mě nikdy žádná krize. Teď budu pár dní cvičit Mojžu jen 20x, to bude krásně rychlý proti 40x. Taky cvičíte při MS polovinu? Nevíte, proč to tak je?
Kay, s IVF a 4 embrijkama Ti rozumím. Taky bych si nechala zavést klidně čtyři, riskla bych snad i trojčata.
Kay, jinak máš super přístup s tím, že jsi ráda aspoň za to, že se můžete snažit. Vždyť jo, o to jde a určitě se brzo zadaří. Já doufám, že mi dá můj močák pokoj a taky se aspoň budu moct snažit. Už i to by byl krok k úspěchu.

kay
23. únor 2008

puzzi, no já právě tento přístup mám díky velkým problémům, které nebraly konce a týkaly se i močáku a všeho, takže jsem první pokus o mimi, který se alebohužel uskutečnil po velké hádce hrozněobrečela.. byly to pro mě hrozné nervy.. teď už je to klepší, a jsem opravdu ráda za každý "normálně" proběhnutý cyklus ...

S tím cvičením nevím, já pořád nechápu kdo kolik čeho cvičí, a myslím, že to opravdu hodně záleží na té dotyčné rehabce a taky holčině, které se to uzpůsobuje.. Já se snažím cvičit i při MS normálně, ale jak říká moje rehabka, musím se na to cítit.. A hlvně mi taky pomohla tím, že se člověk nemá stresovat tím, že třeba občas vynechá..
dneska zrovna se mi nějak bloknul krk nebo co a asi mám bloklou i pravou půlku zad, tak jsem cvičilaopatrně a něco jen 20x.. ale musím to rozhýbat..

puzzi a jak se Ti cvičí? teď máš druhý měsíc? možná by Ti to mohlo pomoct i na ten močák..

puzzi
23. únor 2008

Kay, je to šílený, když do toho všeho snažení ještě zdravotní problémy. Snad už se Ti nevrátí a přeju Ti již jen minimálně normálně proběhnutých cyklů a pak už brzo normálně proběhnuté těhotenství.
Cvičím od 8.1., teď začínám třetí cyklus cvičení. Cvičí se mi dobře, fyzicky zvládám, nic mě z toho nebolí naštěstí. Kéž by mi to pomohlo i na ten močák, to bych si fakt přála ze všeho nejvíc. Každopádně tento týden jdu k doktorce, budu mít výsledky kultivace a doufám, že mi napíše doporučení na urologii. Potřebuju asi pořádný vyšetření, kéž by našli nějakou pořádnou příčinu, která by se dala odstranit. Jinak se z toho asi nevyhrabu. Je to takovej můj každodenní malej stres 😒

kay
23. únor 2008

puzzi, naprosto to znám a chápu Tě.. Vím bohužel přesněcomyslíš.. ☹ naposledymi taky ještě pomohl Urinal, je to sicez reklamy, ale opravdu zabral.. Normálně mi brusinky vůbec nepomáhají..

puzzi
24. únor 2008

Kay, díky za pochopení a naději, že to jde z tohohle blbýho kolotoče vystoupit, že nakonec Ti doktoři pomohli. Musím tomu taky věřit 😉 Urinal už jsem si taky jednou koupila, teď mám brusinky, tak až dojdou, zkusím zas pro změnu ten.
Jinak včera večer docela MS bolesti, až na to normálně moc netrpím, tak včera zrovna celkem jo. Tak jsem zvědavá za pár měsíců, prý by na tohle Mojža měla určitě pomoct (mi říkala moje fyzioterapeutka).

evamik
24. únor 2008

Puzzi, já cvičím při MS normálně - ale já to mám celkově "ošizený", jen když mě hodně bolí břicho, tak necvičím vůbec.
Teda holky já bych fakt vícečetný těhu nechtěla!!! Vím, že je to asi blbý, ale vůbec si to nedovedu představit... 😒

kay
24. únor 2008

holky, já bych klidně dvojčata brala.. Možná i trojčata, ale ty by nechtěl MM..

PROSÍM vás... já mám úplně bloklej krk, dneska asi nebudu ani cvičit. Nemůžu hnout hlavou.. Nestalo se vám to někdy? Co na to pomáhá? Asi to není z Mojži, ale fakt nevím z čeho.. Mám to od včerejška a je tofakt hrozný.. POMOC!!!! 😅

puzzi
24. únor 2008

Já bych dvojčata brala hned, jak píše Kay, klidně i trojčata 😀 Tohle si stejně ale nevybereme, takže uvidíme.
Kay, na ten krk, to bohužel nevím, co by pomohlo. Krk jsem nikdy bloklej neměla, ale letos v prosinci jsem si blokla plotýnku nebo tak něco. Zkoušela jsem mazat Alpou, ale nic moc, pomohl klid a čas... Jedině mě napadá koupit si takovej ten "ortopedickej kolem krku". 😒

evamik
24. únor 2008

Kay, taky nevím... Nikdy jsem to neměla, takže Ti neporádím... ☹

milhauz
26. únor 2008

Ahoj holky,můžu se k vám přidat? 🙂
Mojžíšku cvičím druhý měsíc. Zatím mám jen 7 cviků po 10ti opakováních. První měsíc jsem se snažila cvičit poctivě i ráno, ale teď to docela flákám a cvičím jen večer a to ještě ne každý den 😒 .
Když mě ze cvičení bolí klouby na pravé straně (kyčelní a rameno) tak asi dělám něco špatně že?

kay
26. únor 2008

holky, tak krk užje celkem v pohodě.. mazala jsem to fastum gelem a měla na tom termofor 🙂

milhauz ahoj, a byla jsi na odblokování? chodíš k rehabce? Pokud jo, tak tomůže býát tím, že se tělo srovnává a je to správně.. pokud k nikomu nechodíš,tak by to mohlo být spíš na škodu... 😨

milhauz
26. únor 2008

Ahoj kay, chodím k rehabce, ale dělá mobilizaci kostrče jen zvenku, tak bych chtěla jít jinam. Ty chodíš kam? A dělá tvoje rehabka mobilizaci přes konečník?

puzzi
26. únor 2008

Ahoj Milhauz, přidej se k nám, bude nás víc 😉.
Mně ze cvičení nic nebolelo. Akorát při žabákovi mi první týdny křupaly kyčle. Ale říkala mi moje fyzioterapeutka, že je to normální, že to dělá většině. Když jsem zvýšila z 10 na dvacet, tak mě asi dva dny trochu kyčle bolely, ale zvykly si. Když cvičís druhý měsíc, tzn. že už jsi byla na jedné kontrole? Mně na první kontrole opravila v několika drobnostech, tak možná když Ti poradí, jak cvičit jinak, že bolesti přejdou.
Jinak mně taky dělala mobilizaci přes konečník. Ale jak jsme tady zjistily, tak každá fyzioterapeutka dělá něco jinak než ostatní, každá cvičíme trochu jinak. Tak záleží, jakej z ní máš pocit.

kay
26. únor 2008

milhauz, já chodím na Hybešovu 18, je tam osteologické centrum, dá se objednat přes telefon - na rehabilitace, pokud nemáš doporučenku od své mudr, tak zaplatíš 100kč poplatek za vstupní prohlídku od dr. štourače 🙂

moje rehabka je moc fajn, mladá kočena, co se učila od volejníkové nebo jak se jmenuje, dělá i jiné rehabilitace, takže tělo zná jako svý boty.. A mobilizace mi dělala už asi 4x nebo 5x a to klasický přes konečník 🙂 je to lepší a lepší.. 😅

milhauz
26. únor 2008

Puzzi, už jsem tam byla 3x. Tento čtvrtek půjdu po 4. Já z ní mám dobrý pocit, ale bolívá mě hodně kostrč, a ona sama říkala že pokud by mě nepomohlo to rovnání zvenku tak bych musela jít jinam, protože oni tam na tu mobilizaci přes konečník prý nemají podmínky. ☹
A ještě jsem se chtěla zeptat, všude čtu jak se mobilazace dělá těsně po MS. Já teď budu spíš před MS. Rehabka mi říkala že by se neměla mobilizace dělat při MS, ale jinak je to prý jedno. Ale nějak se mi to nezdá . 😕

kay
26. únor 2008

milhauz a kam chodíš prosím Tě?!

kay
26. únor 2008

mobilizase se má dělat těsně po MS, aby bylo ještě jisté že nejsi po ovulaci a nemůže být tedy těhotná.. Mobilizace přes konečník se dělá i před ovu proto, že to vajíčku a spermijkám pomáhá (jak to nevím). Na mobilizaci přes konečník potřebuješ lehátko, něco na nahřátí a to je vše.. to teda nevím, ale od té rehabky bych pádila pryč.. Zkus si i přečíst knížku o Mojže, tak z toho hodně pochopíš.. 🙂

milhauz
26. únor 2008

Kay, prosím tě, a kam chodíš ty? Je ta tvoje rehabka dobrá? Já chodím na Zahradníkovou. Chodila jsem tam na normální rehabku, tak jsem tam zůstala i na Mojžu.

milhauz
26. únor 2008

Aha, pardon, už to vidím žes to psala nahoře. Jsem slepá.

kay
26. únor 2008

nic 🙂 no já bych teda od téhle rehabky prchla hned 🙂 ta moje je fakt fajn kočena.. a to já jsem stresák 🙂

milhauz
26. únor 2008

Kay a na tu vstupní prohlídku k Dr bych šla i když budu mít doporučení?