Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

puzzi
29. únor 2008

Barik, to nevím, jak moc to vadí. Mně to takhle řekla moje fyzioterapeutka, asi je to lepší, že to protažení nenavazuje hned na hlavní cvičení, že to hlavní cvičení pak třeba ještě po docvičení nějak působí? Netuším proč a jak moc to vadí 😕 Každopádně ta druhá část je relativně krátká, tak se dá posunout třeba i na desátou večer. Záleží, jestli se dostaneš k celému cvičení až před spaním nebo dříve.

fiallinka
2. bře 2008

barik: podle knížky a podle mojí rehábky to můžeš cvičit v kuse celé, já jsem to tak dělala vždycky, ráno na to sílu nemám.

barik
2. bře 2008

Holky díky moooooooooooooc!

campi
3. bře 2008

Devcata, loucim se ted na nakou dobu. Dostala jsem mrchu, 1. IUI nevyslo.

Chtela bych si dat tak 3 mesice pokoj - proste na to nemyslet. Nebudu cvicit ani mojzisovou, myslim, ze 8 mesicu poctive kazdy den + 3 mesice prestavka + 5 dalsich mesicu cviceni z 70 % uz by utahalo i vola. Ale Vy hezky cvicte, snad budete zrovna pripad, na ktery mojzisova zabira.

Nebudu chodit ani na konika, abych byla dusledna🙂 Tak hodne stesti, vytrvalosti a dobrou naladu.

len
3. bře 2008

Campi, tak doufám, že až sem zavítáš příště, už budeš mít místo snž v profilu nějaký číslo 😉 Taky přeju hodně štěstí a doufám, že se brzy vrátíš s pozitivníma zprávama 🙂

grej
3. bře 2008

Campi - tak držím palce, ať to vydržíš🙂 Já mám už na koníkovi docela slušnou závislost 😀
A určitě nám pak přijď oznámit tu dobrou zprávu až se zadaří 😉

kay
3. bře 2008

campi, úplně Tě chápu, já tomám v plánu taky 🙂 ale ještě nedozrál čas.. Taky doufám, že už budeš za 3 měsíce těhulka a moc držím pěsti.. A určitě dej vědět jak s emáš, až Ti bude po nás smutno 🙂

evamik
3. bře 2008

Campi, držím palce, ať Ti ta přestávka pomůže!
Já jsem dnes byla na utz a ve st jdu na 2. IUI - docela mě nemile překvapilo, že mi dozrály jen 2 folíky...

puzzi
3. bře 2008

Campi, chápu to, minimálně je to dobrý k tomu, že na to člověk tak nemyslí a je mu líp. Tak hodně štěstí a budeme v kontaktu pracovně 😉
Evčo, při Clostilu asi není často víc folíků než dva, já myslím, že i dva je super. Dvojnásobná šance, že to vyjde!

len
3. bře 2008

Já si občas říkám, jestli ta stimulace není občas taková pokusná 😒 Dost jsem o tom s doktorama diskutovala a nakonec se rozhodla proti - folikuly mi bezproblémově dozrávají samy, někdy i víc, no a když si představím možný vedlejší účinky 😒 No a takymi sliznice dorůstá tak akorát na hraně, stimulace ji může zbrzdit... No, nakonec jsem se rozhodla do toho nejít. Evo, myslím, že jsou mnohem lepší dva než třeba pět, tam už je riziko vícečetného těhotenství značné. A asi tam nejde jenom o to, jestli ženská zvládne dvoj-troj-čtyřčata, ale obecně ty těhotenství jsou výrazně komplikovanější a rizikovější, myslím, že dneska je ideálním cílem asistované reprodukce dovést ženu k jednočetnému těhotenství 🙂

evamik
3. bře 2008

Len, celkem s Tebou souhlasím.... Já samozřejmě nechci vícečetný těh. (tak to snad nevyznělo), jen jsem čekala, že budou aspoň 3 folíky... Ona podle mě není moc šanci ani na jedno, natož na dvojčata... 😒

len
3. bře 2008

Nikdy nevíš 😉

kay
3. bře 2008

evi, mě taky po clostiulu dozrál nejdřív jeden a podruhé dva... A to fakt stačí.. máš větší šanci, ale ne zas moc extrémní.. jak píše Len, takový trojčátka jsou už dost riziko a jedno pro začátek stačí ne? 🙂

len
3. bře 2008

Jsem teď trochu zmatená, ale neměla Eva ovulaci i bez Clostylu? Protože v takovým případě je výsledek nula nula nic...

evamik
3. bře 2008

Kay, mně teda rozhodně!! 😉 Dík, holky, za povzbuzení! 🙂

kay
3. bře 2008

len proč je v takovém případě výsledek nula nula nic?!

len
3. bře 2008

No, pokud dozrávají i bez Clostylu, tak po stimulaci dva folikuly nejsou nijak výrazný efekt... Vím, že když mě několik cyklů sledovali, mívala jsem 1-2, výjimečně i 3 dominantní folikuly, takže kdybych měla po stimulaci takovýhle výsledek, jako bych ty léky ani nebrala 😒 A navíc, jak se znám, by to se mnou psychicky pěkně zamávalo (jako ten Utrogestan) a nerostla by mi sliznice, takže bych si akorát pohoršila... Řešila jsem to se třema doktorama - jedna doktorka byla pro Clostyl, druhá pro Utrogestan a třetí doktor mi řekl, že co dotor, to názor 😀 , ale pokud mám ovulaci pravidelně bez problémů, tomu Clostylu by se radši vyhnul...

evamik
3. bře 2008

No, já měla ovu stejně... Takže tak nějak to cítím jako Len... 😒

kay
3. bře 2008

jo, no já ji neměla, takže u mě to bylo dobré.. 🙂 evi asi je to zbytečné, když máš ovu stejně.. to je pravda..

puzzi
3. bře 2008

U nás v CARu zase každému po IUI automaticky Utrogestan. I když jsem bez stimulace a sliznici mám v pohodě. Příště se na to zkusím zeptat, jestli je to nutný, ale asi ho brát kdyžtak budu. I když si říkám, že by to stejně nepoznali, že jsem ho nebrala. Co myslíte? Celkem nic se mnou nedělal, ale měla jsem po něm divnou MS a oddálil mi jí.
No ale to budu řešit až za měsíc.
Len, to seš ale docela výjimka, že Ti dozrává samo od sebe i více folíků, nebo je to časté? Jsem vždycky myslela, že v 99% dozrává jen jeden.

len
3. bře 2008

Puzzi, nevím, on ten druhý třeba nemusí prasknout (i když po podání Pregnylu by mohl a navíc nikdo nezaručí, že prasknou všechny clostylový), když mají třeba 14+17... Ale co já si pamatuju, tak 3x byl jeden (a ostatní o dost menší), 2x dva (s rozdílem cca 2-3 mm) a jednou tři (jeden největší a dva menší srovnatelné) - takové ty pármilimetrové nepočítám...
S tím Utrogestanem - já si relativně snadno uhájila, že ho nepotřebuju (progesteronu mám dle testů dost, LF dostatečně dlouhou bez špinění), pak jsem ho jednou zkusila "naprázdno" - po Pregnylu ale bez IUI - no a snášela jsem ho katastrofálně (zaváděný), navíc jsem pak měla LF 20 dní, hrůza, příště si pořádně rozmyslím, jestli do toho půjdu...

fiallinka
3. bře 2008

puzzi: tak pak ale nezapomeň přijít a ohlásit ty dvě čárky...
evamik: dva jsou krásné, já teď pořád uvažuju, jestli nebudou náhodou ty dvojčata a nejsem z toho úplně odvázaná 😉

puzzi
3. bře 2008

Len, je fakt, že já měla před IUI taky jeden folík opravdu velkej a druhej jsem měla menší, ale byl. Ale ten asi nepraskl.
LF 20 dní, to je taky síla. Mně bohatě stačilo těch 18 dní 😒
Holky, zítra jdu na mobilizaci, jsem strašně zvědavá, jestli mě pochválí za pokrok nebo ne. Doufám že jo 🙂

kay
3. bře 2008

puzzi, taky jdu zotra na štourání 🙂 a hrozně se těším na středu až mě bude srovnávat vršek, už cítím že to potřebuju, občas mě loupe v zádech.. a minule mi ten vršek nedělala..

puzzi
3. bře 2008

Mně šťourala jen poprvé, pak už jen prokřupávání. Takže se tam docela i můžu těšit 😉 Dělá mi i krk a lopatky, jo, to je pak úleva.

kay
3. bře 2008

o to bych právě potřebovala... mě šťourá pokaždé.. když to musí bejt, tak to musí bejt 😀

hele a co močák puzzi?

puzzi
3. bře 2008

Kay, teď je to ok. Jsem dva týdny po ATB a dobrý. Teď mám vlastně pátej den Spasmed plus pátej den málo piju, takže super. Fakt možná jsem si tím přílišným pitím přitěžovala. I když pořád se trochu bojím při sexu nebo po něm, ale ok. Ještě to chce delší dobu, abych uvěřila, že to bude dobrý. Ale doufám (už po xté 🙂 )

kay
3. bře 2008

jj, to znám to chce čas.. ale tak super, že to pomohlo.. teď už to bude dobrý 🙂

puzzi
3. bře 2008

Já jsem se dřív bála míň pít, že by to bylo blbý. Když teď vím, že je to naopak, tak si to docela užívám, že nemusím každou hodinu na záchod. Fakt paráda 🙂 Ale stejně třeba včera chvilku jsem močák cítila. Mívám to třeba při pohybu, že se mi nechce se ohýbat, zvedat nic, protože ho trochu cítím. To je na nervy. Ale mnohem lepší než dřív. Jsem zvědavá, až doberu Spasmed. Ale uklidňuje mě, že budu pod dohledem, budu chodit na kontroly.

kay
3. bře 2008

jo, no moje doky říkala, že ten spasmed je fakt na delší užívání, myslím že tak 3 měsíce minimálně... ale zase cvičíš i Mojžu a taky už míň piješ 🙂) to by mě nenapadlo že někdo může pít denně 5l vody.. 😀 jak dlouho jsi to takhle praktikovala?