Metoda podle Mojžíšové

lemulca
8. zář 2007

Ahojky holky, nikde jsem tady podobné téma nenašla tak ho zakládám, snad se někdo přidá. Už od června jsem hledala někoho, do umí metodu paní Mojžíšové. Našla jsem paní, asi 30 minut rychlejší jízdy autem od mého bydliště, v jiném městě. Když jsem jí volala, tak chtěla doporučenku od mého gynekologa. Bohužel tu se mi z něj ani napotřetí nepodařilo dostat (jestli jsem to správně pochopila tak s doporučenkou to hradí pojišťovna a bez ní pacientka)
Nakonec jsem ale dostala kontakt na paní přímo v mém městě a včera jsem u ní poprvé byla! 😀 bez doporučenky, takže si vše hradím, ale co nadělám.

len
4. říj 2007

Dibdonka, řekla bych, že jak který zdravotní problém 😉 Srůsty na vejcovodech to vyléčí těžko, ale pokud má někdo "jen" špatně postavenou pánev, zablokovaný svaly, nebo já nevím, jak se tomu odborně říká 😉 , což může otěhotnění podstatně ztěžovat, tak na tohle je cvičení miliónkrát lepší než tuny hormonů a vitamínů, se kterýma doktoři nešetří. A pacientky jim většinou dávají přednost, protože je holt mnohem snazší slupnout denně jeden-dva prášky než na sobě hodinu poctivě makat. Prostě ochablý sval se jinak než cvičením nesrovná, no 😉 A výsledky jsou 100x potvrzený, cca 30% pacientek bez zjevné příčiny neplodnosti (tudíž lékaři nevědí, co s nima, a ženou je do IVF) díky cvičení otěhotní 🙂 Možná by některé otěhotněly i tak, ale mně prostě přijde dostatečně vypovídající, když se někomu ani za lékařské asistence nedaří pět let a po pár měsících cvičení to jde přirozeně. A nejsou to ojedinělý případy 🙂

Marci, to je super, já náhodně oslovila 5 různých fyzioterapeutek a všechny do jedné mi řekly, že to pojišťovna opravdu neproplácí 😝 Tak pak se v tom kůň vyznej 🙄 Psala jsem do VZP, až mi odpovědí, překopíruju to sem 😉

len
4. říj 2007

Musilka, cvičím teprve tři týdny, ale s překvapením můžu říct, že už na sobě vidím první výsledky 🙂 Samozřejmě to jde pozvolna a rozhodně nepočítám se zázračným otěhotněním do třech měsíců, ale kromě těhotenství to má i "vedlejší" účinky 😉 I manžel překvapivě zjistil, že se moje pánev, která byla léta nakřivo, pěkně pomalu rovná. Vidím, že jsem o něco pohyblivější, cviky dělám pozvolna ve větším rozsahu. Víc vydržím, ze začátku jsem úpěla při patnáctém opakování, dnes jich dělám třicet. Objevila jsem v sobě svaly, o kterých jsem měla tušení jenom v teoretické rovině, teď je zkouším pozvolna ovládat a musím říct, že i při sexu je to znát 😉 Tak prvních 14 dnů jsem dost intenzivně cítila, jak se ve mně všecko mele a rovná, teď už se to lepší, ale opravdu mi moje tělo dává najevo, že mu dávám zabrat, tak snad se to srovná, svaly, kosti a klouby se dostanou do té správné polohy (za vydatné pomoci fyzioterapeutky) a já budu konečně stát pěkně rovně, nic mě nebude bolet a budu se prostí cítit fajn. Taky jsem dostala dva cviky speciálně na zpevnění břišního svalstva, takže pomaloučku redukuju špek na břiše a zpevňuju, to se asi neprojeví po týdnech, ale po měsících, ale prostě cítím, že se něco děje.

Jinak teda negativní stránky - fakt to žere čas 😒 Denně vstávám o půl hodiny dřív a odpoledne po příchodu z práce cvičím zbylou polovinu cviků. Počet opakování se zvyšuje, myslím, že nakonec mi to opravdu zabere poctivou hodinu denně. Na druhou stranu - člověk má čas na to, na co ho chce mít. Vytahala jsem dávno zapadlá cédéčka a poslouchám u toho oblíbenou muziku, kašlu na televizi a povalování s novinama na pohovce a najednou se ten čas najde 🙂 Musím se smát, protože kdysi mi tu docela dost holek říkalo, že nemůžou měřit bazální teplotu, protože na to nemají čas. Já teda uznávám spoustu důvodů, proč neměřit, ale zrovna čas... K měření jsem obětovala tři minuty denně a stejně mi to dalo dost práce lidi přesvědčit, že to není časožrout. Tak Mojžíška teda je 😀 A stejně se to dá 🙂

musilka
4. říj 2007

len já jsem BT měřila ale jelikož mám hoooodně nepravidelný cyklus tak mi to přijde naprd. A k tomu cvičení jsem sama v kanceláři tak si sem akorát vezmu karitaťku a budu cvičit i v práci.

olca5
4. říj 2007

ahojky len, můžeš se mi prosím kouknout na graf v měření BT 🙂 Co tomu říkáš? Nejsem z toh vůbec moudrá 😠 😒

musilka
4. říj 2007

holky myslíte že je jedno že mám nepravidelný cyklus a měřila bych BT? Já vim že to není do téhle diskuze ale len se v tom přeci jen hodně orientuje 😅

len
4. říj 2007

Musilko, já teda myslím, že obzvlášť u nepravidelných cyklů je měření k nezaplacení, ale určitě tě tu nechci přemlouvat, to je rozhodnutí každé z nás a tahle diskuze je o něčem jiném 🙂 Jen jsem chtěla říct, že pokud někdo neměřil čistě z důvodu, "že na to není čas" (to už mi ten důvod, že je to naprd přijde mnohem lepší 😀 ), tak na Mojžíšovou ať radši zapomene 😉

musilka
4. říj 2007

len asi máš pravdu pro svoje těhu udělám všechno takže začnu zase i s těma teplotkama

marci
4. říj 2007

Holky jenom pro ukázku vám sem okopíruju některé odpovědi oslovených fyzioterapeutek (všechny už je bohužel nedohledám, protože jsem je smazala)
1
Dobrý den, cvičení dle Mojžíšové provádíme na našem pracovišti pouze na doporučení lékaře,za přímou úhradu nelze.Pro bližší informace si prosím volejte do zaměstnání.Tuto metodu u nás cvičí více kolegyň,takže Vám rády zodpovíme jakýkoliv dotaz.Písemně by to bylo moc zdlouhavé.

2.
Zdravím,ano u nás na rehabilitaci jsme tři, které děláme Mojžíšovou. Potřebujete pouze doporučení lékaře (nejlépe gynekoložky), léčba je hrazena pojišťovnou. Na terapii se dochází jednou za měsíc, nejlépe hned po menstruačním cyklu. Během terapie provádíme uvolňování nalezených blokád v pohybovém aparátu a také uvolnění svalového napětí, cvičení doma je pak hlavním úkolem pacientů.

3.
metodu L. Mojžíšové samozřejmě používáme, cvičení probíhá 1x týdně skupinově + si zveme pacientky na individuální procedury, obvykle podle menstruačního cyklu 1-2x do měsíce...Záleží na tom, s jakou diagnózou k nám přicházíte.

Žádanku od Vás budeme v každém případě požadovat, a to od odborného lékaře - podle Vašich obtíží (tzn. diag. funkční žen. sterility - gynekolog, bolesti v zádech či kloubech - ortoped, neurolog atd.). Pokud budete mít žádanku a jste pojištěna u některé běžné tuzemské zdrav. pojišťovny, je léčba zdarma.

len
4. říj 2007

Marci 😀

"Cena je xxx, pojišťovna neproplácí"

"Naše zařízení nemá smlouvu se zdravotními pojišťovnami (a metoda dle Mojžíšové ani není v sazebníku pojišťoven), platba probíhá hotově nebo platební kartou."

"Metoda Ludmily Mojžíšové není hrazena VZP, pacienti platí sami."

A nejpozitivnější:
"...na nekterych pracovistich se tato pece proplaci, u mne NE. (Nemam zadnou smlouvu s pojistovnou, a o pracovistich na pojistovnu nemam prehled. To si musite zjistit sama..."

marci
4. říj 2007

Len 😀 😀 to je teda fakt dobrý - že by byl takový rozdíl mezi Prahou a Brnem 😀 😀 😀

len
4. říj 2007

No fakt dobrý, co na to říct 😀

len
4. říj 2007

Jinak teda musím říct, že i kdybych nakonec v Praze objevila zařízení, kde to proplácí, asi bych zůstala tam, kde jsem - ta ženská mi totiž opravdu sedla a 580 měsíčně mě nezruinuje 🙂

Jo a žádanku od doktora ode mě nikdo nechtěl 😀

vercaberca
4. říj 2007

ahoj holky,
metodu l. mojžíšové můžu jenom doporučit. snažili jsme se s mužem 1,5 roku. lékaři nám doporučovali rovnou umělé oplodnění (inseminace prý nemá cenu, ale tu jsem si prosadila).... občas mně pobolívala kostrč - nic zásadního. až po cvičení jsem si uvědomila, že mě bolela dost často - téměř pořád. prostě jsem se naučila sedat a pohybovat s co největší opatrností a pak po cvičení jsem zjistila, že mi něco chybí - bolest kostrče. po cvičení mojžíšové jsem otěhotněla 2. měsíc přirozenou cestou. 😅 🙂
jinak cviky má každý podle potíží. mně cvičení zabralo max. 30 min. denně. cvičila jsem poctivě, ale stačilo mi méně cviků.
určitě je dobré nejprve být vyšetřena fyzioterapeutem.

musilka
4. říj 2007

vercaberca to je super že nám píšeš tak pozitivní zprávičku. Jen jsem se chtěla zeptat s jakou diagnozou jsi tam chodila klidně mi to napiš do IP. Já mám PCO tak nevim jestli to bude v tomhle případě něčemu platno.... ale aspoň si zpevnim prdýlku....... 😉

dibdonka
4. říj 2007

Len neříkám že to nepomůže k otěhotnění,také tomu věřim a každý člověk by si měl hlídat svoje tělo a posílit ochablé svaly, potom by nás nepronásledovali ty bolesti zad atd...... 😀
Ale zase na druhou stranu chápu lékaře, protože oni to berou uplně z jiného hlediska.... 😀
A já spíše přes přírodní styl života se přikládám ke cvičení a popíjení různých čajíků a bylinek, než hormonů atd....( i když ty hormony jsem si také vyzkoušela až nakonec i lékařka usoudila ať je vysadim, nedělaly mi dobře )

Tak holky vthůru k cvičení čas se najde vždy!!!!! I ta telka může být u toho puštěna!!! 🙂

len
4. říj 2007

Dibdonka, a to já zase doktory, kteří Mojžíšku absolutně odmítají, chápat odmítám 😀 Jo, doktor studuje xy let a má mnoho let praxe, ale i tak se stále učí něco nového. A má koukat, nakolik je to vědecky podložené (což Mojžíšová je, studie byly vypracovány ve spolupráci s lékaři) a kolik to má vědecky ověřených výsledků (což taky má, ty tisíce úspěšných těhotenství jsou zdokumentovány a kompletně popsány).
Když má někdo bolavý záda, tak ho taky pošlou na masáž, i když masérka nestudovala xy let medicínu. Prostě jsou to obory, co mají spolupracovat. A přitom masáž je sice fajn věc, ale většinou pomůže jenom krátkodobě, zatímco když člověk doma cvičí, tak se srovná na dlouho. Doktor toho má možná mnohem víc nastudováno, má mnohem větší zodpovědnost a daleko širší záběr než fyzioterapeutka, ale to není nejmenší důvod, proč by měl odmítat její práci. A pokud někdo nedělá rozdíl mezi vědecky zdokumentovanou, podloženou a léty ověřenou metodou a na druhé straně šarlatánem, co nad tebou mává zázračným proutkem a mumlá záhadné formulky, tak teda pardon, ale to se mi od doktora moc nelíbí 😀

To je jako pokud bych se vrátila k měření BT - ano, nemusí to být 100% přesné, ano, u některých lidí to nefunguje, ano, spousta lidí nemá dostatečnou disciplínu, aby dostali směrodatné výsledky... Ale zpochybňovat, že když mi ve dvaceti cyklech za sebou 11.-12.DC teplota vzorně stoupne o několik desetin a drží se zvýšená až do MS, tak to patrně bude tím, že ovuluju, tak házet do koše tyhle výsledky, které byly opět mnoha studiemi ověřeny, to je taky pěkné šarlatánství 🙂

lemulca
autor
4. říj 2007

holky, já jdu 19.10. k novému dr. (konečně jsem se k němu dostala, patří k nejlepším ve městě) a tak přemýšlím že ho poprosím jestli by mi tu doporučenku nenapsal - když ten můj současný to nechtěl napsat. Nebo myslíte že by mi doporučenku napsali v Pronatalu? Tam asi ne co 😒

len
4. říj 2007

Lemulca - za zkoušku nic nedáš 😉

vercaberca
4. říj 2007

lemulca, mě to napsal obvoďák.
pronatal mě přesvědčoval do umělého oplodnění. pak po zdárném samovýsledku mi řekli, že jjsem dobře udělala, že jsem cvičila, ale aby to automaticky doporučovali - to jaksi ne. = bohužel peníze jsou peníze.

lemulca
autor
4. říj 2007

Len ještě k tomu měření BT - oni v tom Pronatalu ani ty moje grafy vidět nechtěli 😢 že prý se na ně nespoléhají. A já mám teď strach jestli vůbec ovuluju, i když předchozí grafíky mám vzorné (mam je ve fotoalbu)

len
4. říj 2007

Lemulca, tvé grafy znám a můžu tě ujistit, že jsou vzorně ovulační 🙂 Akorát ten cyklus, co tě sledují, ten je holt špatný, tomu se říká zákon schválnosti 😀 Já nemyslím, že by se na ně měli 100% spoléhat, ale určitě je vzít v potaz, přeci jen tě sledují jen jeden cyklus a přijde mi hloupý ti na základě jednoho sledovanýho cyklu hormonálně léčit anovulaci 😒 Jak píše Verca, v jejich vlastním zájmu je hnát tě do umělýho oplodnění, protože z toho jim plyne zisk, takže jakékoliv byť jen trochu alternativnější metody, ze kterých jim nic nekouká, pro ně nejsou nijak přínosné... Bohužel, taková je doba 😒 Já chodím do státního CARu a tam mají přístup opačný - od těch nejjednodušších a nejzákladnějších metod až po ty komplikovanější a pro pacientku náročnější (fyzicky i finančně). Takže měření BT i Mojžíšovou tam respektují a IVF berou až jako poslední východisko 😉

lemulca
autor
4. říj 2007

to se máš Len, já právě bych chtěla nejdřív vyzkoušet všechny ostatní možnosti (Mojžíška, bylinky, čaje, minimum hormonů - to ještě uvidím jak vyjde hormonální profil) taky nechci aby mě hned další cyklus hnali na IUI, ale jsem ze severu Čech a dojíždět do Prahy do státního CARu...to se mi taky moc nechce když mám Pronatal 5 minut od domu ☹

vercaberca
4. říj 2007

lemu, já jsem chodila nejdřív do podolí a pak jsme přešli do pronatalu. ale vždycky jsme dělali, co jsme cítili, že je správné. v podolí jsem nešla do laparoskopie a v pronatalu jsem si prosazovala hezky všechny po pořádku. v pronatalu byl moc příjemný personál. ale všude to chce zachovávat si zdravý rozum.

karamelinka
4. říj 2007

ahojte ja som vcera tiez zacala s metodou...je to parada...len chcela by som knihu mojzisovej...neviete nahodou ako sa vola presny nazov? 🙂

lemulca
autor
4. říj 2007

vercaberca: no obvodakovi bych nerada, mame ho u nas v zavode a zna se s celou moji rodinou a vsema kolegama, vyptaval by se proc to chci atd.. to neee 😀

m24
4. říj 2007

Holky a pokud máte jít na um. oplodnění nebo na IUI tak mi ta terapeutka řekla, že i v těch případech je mojžíšová dobrá, že to tělo připraví na ten zásah. Já bych to prostě zkusila za každou cenu.

Myslím, že když vás terapeutka nevezme na pojišťovnu, tak prostě nemá s pojišťovnami smlouvu, v nemocnicích se to neplatí, teda neslyšela jsem, že by se to v některé nemocnici platilo.

musilka : já mám PCO a na mojžíšovou chodím (ale jsem už po laparce...)

len
5. říj 2007

Tak referuju o další lekci 🙂
Zase mě pořádně prohlídla, zkonstatovala, že se to lepší, většina bloků už buď zmizela nebo se výrazně zmenšila, pánev se rovná... akorát trup zůstává trochu nakřivo 😀 Takže mi rovnala trup... Měla od toho minulého vyšetření poznámky, tak to všecko prokontrolovala, zase mě srovnala, protáhla, zkontrolovala cviky, u kterých jsem si nebyla jistá, a naučila mě další, takže už jich mám 11 🤐 Potvrdila mi, že v začátku se tělo rovná, je na něco zvyklé a já ho nutím do nové pozice, takže to může způsobovat různé problémy, ale časem by se měly zlepšit. A taky to v začátku může mít vliv na cyklus, ale pak se to snad zase srovná. Tak to doufám, protože cykly kolem 20 dní se mi hrubě nelíbí, tentokrát jsem ovulovala o dva dny dřív než obvykle 😀

musilka
5. říj 2007

m24 mě podle všeho čeká laparka po vánocích. Holky po kolika dnech mám jít na vyvolávačku? MS měla přijít před 9-ti dny.... ☹

vercaberca
5. říj 2007

lemulca, já obvoďákovi řekla, že mě bolí záda. měla jsem stejný důvod jako ty 😉 .

lemulca
autor
5. říj 2007

Len - řekla Ti že to může mít vliv na cyklus? No já jsem tento cyklus z mého grafu úplně zmatená 😒
vercaberca: já pockám do 19.10. (to je za chvíli) a reknu si novému gr 😉