Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

jemi
4. únor 2009

deenakee, radiska: no me jde spis o tu skolu (zda jim mam prerusit) protoze kdyz je pak rodicak stejny, tak mi jde o to zda to ma smysl (jinak rodicak je do 3 let veku ditete nebo 3 roky od ukonceni materske? protoze kdyz je to do 3let veku ditete tak je to stejne)

Jinak doufam, ze se nam s manzelem povede zaridit 3letou variantu (ze si to veme na sebe a pak se vymenime) 🙂

janeyzelvicka
4. únor 2009

Jemi je to do věku dítěte 🙂 pokud bys to technicky i psychicky zvládla, nepřerušuj 😉
ale tak pokud by to na sebe vzal manža, tak pak přerušení nemusíš řešit ne? anebo jaká je tam ta podmínka, že to na sebe veme chlap, to se pak musíte vyměnit nebo ne?

jako to že v ní nehrká jsem myslela když kašlala, tak v ní hrkalo a teď už ne, a ne že spadla, hrkalo v ní (jak v nějaké hračce na klíček 😀 ) a teď už nehrká 😀 ale zní to dobře 😀

deenakee
autor
4. únor 2009

Jemi.

Pokud to jde, je lepší nepřerušovat, ale být vámi, tak se začnu snažit, a pak teprve řeště podrobnosti, nemusí se hned podařit a zbytečně to budete mít všechno naplánované.... Až se zadaří tak budete moct svoje plány vyřešit do detailů. Času na to máte 9 měsíců : )

Aspoň tak to vidím já se svými plány.

Co se týče té mateřské, jestli je to pro vás velmi důležité zda 4 letá nebo 3 letá varianta, raději si zajdi na studijní zeptat... , ale já si myslím, že pokud nerpíte nějakou drastickou nebo finanční krizí... tak je lépe to vyřešit až v těhu... až budeš vědět kdy budeš muset odejít ze školy... a jak ti to vyjde se zkouškama. 🙂

deenakee
autor
4. únor 2009

Janey, nemáš doma místo miminka hrkací panu? 🙂

janeyzelvicka
4. únor 2009

Právě, třeba se to zas změní... sice já taky některé věci plánuju döpředu, baví mě vymýšlet eventuality (např. už plánuju, jak někdy vyrazíme na přechod nízkých tater, už sem si vytiskla i podrobný popis cesty 😀 ) 😀

nene, je to vrťochovaté mimi 😀

deenakee
autor
5. únor 2009

JJ hodně kamarádek - maminek říká, že se jim stýská po turistice, tak jsem si říkala že když se do léta nezadaří tak vyrázíme na pořádný puťák, aby jsme si to ještě užili 🙂
Ale samozdřejmě tisíckrát lepší by bylo kdyby se zadařilo 😀

janeyzelvicka
5. únor 2009

A když se zadaří, tak vyrazíte s mírným zpožděním - buď s mimi, nebo až povyroste a bude moct být u babičky...

deenakee
autor
5. únor 2009

jasné 🙂 🙂 🙂

jemi
5. únor 2009

No teoreticky to ted resit nemusim, ale chtela bych rodicum nejak hezky zduvodnit, ze chci otehotnet a, ze mam v planu skolu dodelat, tak at vidi, ze to mam naplanovane.

Jo jinak prechod Tater je supr vec, byla jsem pred 2 lety s manzelem a kamaradem(Nízke Tatry) bylo to super, jen prvni den jsme to prehnali a podruhe bych tam sla jen kdyby sme trasu roztahli na vic dni 🙂 jinak foto tady:
http://prechod150807.xf.cz/ jinak manzel je ten blond 🙂

deenakee
autor
5. únor 2009

To jsme se tady sešly samé turistky 🙂 🙂 🙂

Jemi, věř, že dokud nebudeš těhu tak moc nemá smysl s tím seznamovat rodiče... Navíc pokud jsi vdaná tak už by ses měla spíš domlouvat s manželem. Hlavně vy se budete muset o mimi postarat.

Já jsem vdaná , rodiče mi přispívají na školu, ale ve chvíli kdy porodím mi stejně bude platit stát.. takže já plánuju, tím pádem přestat brát příspěvky od rodičů. Takže moji rodiče mohou být jen rádi, že už mě nebudou muset přispívat ( nechci říct živit, poněvadž živí mě spíš manžel 🙂

Pokud si si jistá že to zvládneš ty, tak tvoji rodiče o tom nemohou rozhodnout.... 🙂 🙂 🙂
Navíc rodičům tu sladkou novinu můžete říct i pozděj až budeš mít všecko rozmyšlené.

deenakee
autor
5. únor 2009

Fotečky nádherné.....

Jemi je super, že si taká zodpovědná.

U mě zas s těhotenstvím nesouhlasí moje tchýně ( jinak je moc milá), sama zažila těhu na škole a dost mě od toho odrazuje ( čekala mojho manžela 🙂 , ale my už jí to raději ani neříkáme že plánujem , bude holt postavena před hotovou věc. Nakonec se na mimi bude určitě aj těšit.

Ale určitě se nenechej odradit, mooc ti držím palce. 🙂 🙂 🙂

deenakee
autor
5. únor 2009

Ale promiň jemi, že jsem možno to povedala moc zapáleně.... já jsem si právě taky dlouho říkala co škola a co rodiče.... a teraz se neviem dočkať kedy se nám povede, tak len myšlenka na to, že bych mala ještě čekat ten rok ( do konce školy) mi nahání husí kůži 🙂 🙂 🙂

radiska
6. únor 2009

hojte holky : no tohle bych asi neresila, nam se stalo a museli sme postavit rodice pred hotovou vec ale brali to v pohode, moja mamka byla teda beze slov, ale objala me a zacala brecet a ted je strasne stastna ze Anulku ma, a to sem otehotnela dva mesice po mych 20. narozeninach 😀 , tchyne byla moc nadsena pac mimco v rodine este nemaji. A jinak taky rodice resili, kde budeme, bydlet, jak se skolou.... a moje mamka kdyz byla v mych letech taky chodila do skoly a do prace a jeste k tomu sama s ditetem doma, pac tatka jezdil na tritydenni staze do prcic. takze se to da zvladnout, jsem toho zivym dukazem. A ze te zivy manzel? u nas to taky tak bylo nez dosla materska a muj to bral jako samozrejmost. Jestli chcete mimco, tak si ho poridte dokad si mlada a zdrava - vsecko ostatni se da vzdy nejak udelat ale mladi a zdravi tezko dozenes, tak jako moje sestrenka kera cekala a cekala a sedmkrat potratila nez se jim po umelem oplodneni z trech vajicek uhnizdilo jedno. A nase mamka rika - skola se da vzdycky dodelat - je to hlavne na komunikaci s uciteli. takze hlavu vzhuru a usmev

janeyzelvicka
6. únor 2009

jemi tak to je fajn s těma tatrama, na fotečky jdu kouknout 🙂
jinak s tím říkáním rodičům - někdo má s rodiči moc pěkný vztah a říká jim prakticky vše, takže jestli jim říkáš o svých plánech, klidně jim vyklop i to, budou rádi že myslíš i na školu.
Ale třeba já, sice s rodiči dobře vycházím, ale žádné svěřování se moc nekoná, bych neříkala věci jako že se budeme snažit o mimi, že se zrovna snažíme, že to nejde a jdeme na to a to vyšetření... Mamka by se možná vyptávala a to moc nechci... takže kdybychom si druhé naplánovali (Kika moc naplánovaná nebyla), tak to bude jen mezi mnou a manželem a snad pár blízkými přáteli...
Jinak u nás tu zprávu že bude vnouče naši vcelku přijali, tchánovci se tvářili jakože jim to je trochu šumák, což mě mrzelo, ale co. To spíš před svatbou bylo, že to máme odložit až dostuduju, nebo aspoň o rok, a že pak budu čekat mimčo a školu nedodělám (to hlavně tchánovci) a kdesi cosi. Ale nějak jsme si do toho nenechali kecat. Před narozením Kiky mě živil manžel a občas výdělek z brigád a naši taky poslali nějakou dávku, teď to samé, akorát místo brigád je to rodičák 😅

deenakee
autor
6. únor 2009

Jj úplný souhlas... sice ještě nevím jak to mimčo bude náročné.... , ale když se chce všechno jde.... takže hurááá do plánování. Přeci nebudu čekat do 30 až budu mít školu, praxi, dobrý plat, smlouvu na dobu neurčitou ale budu neplodná 😒

janeyzelvicka
6. únor 2009

deen tak tak 🙂
jejda, my zítra začínáme s příkrmama, to jsem zvědavá, jak jí to pojede 🙂

radiska
6. únor 2009

janey : kdyz sme zacinali s prikrmama tak sme to meli spis na puse nez v puse ale za tri dny pohode jazz akorat ji nesmakovala kuipovana presnidavka s kralikem no smrdelo to desne tak radej varim male porce zvlast male

jemi
6. únor 2009

Ahoj tak ja mam vztah s rodici dobry, taky se ale moc nevykecavame o zivote..spis se bavime o ostatných. Jinak u nas je problem spis muj tata, uz odstehovani pred dvema lety bral tezce, pak svatba, no a doneslo se mi, ze se ho nejaky znamy ptal, zda necekame miminko, kdyz se berem a tata mu na to odpovedel, ze odstehovani i svatbu by rozdekchal, ale mimino ne. Jemu jde hlavne o tu skolu, oba rodice jsou ing. a boji se ze bych pak na skolu zapomela. Taky bych jim to nejradeji rekla az kdyz budu tehotna, ale manzel chce abych si s moji mamkou promluvila. Jinak jeho rodice jsou v pohode, oba v duchodu a uz se tesi na vnoucata.

Jinak jsem na tom podobne jako deenake, taky mi rodice i po svatbe prispivaji na skolu a pocitam s tim, ze kdyz se narodi miminko prestanou, takze taky se jim ulevi 🙂

Jinak nase pro, kdyz vylezu ze skoly mi bude 27 (manzel je o 6 let starsi) aby to melo smysl, tak by bylo nejlepsi jeste tak rok-dva pracovat no a to by mi bylo 29, manzel 35. V parte s kterou chodime na chaty... jsme jeden z mladsich paru a vetsina uz ma deti, tak zase nechceme byt moc pozadu, at si deti pekne hraji (kluci planuji tabory...), uz ted nase vikendy vypadaji 8 dospelich ,6 deti a 3 psy 🙂 a zase pak dalsi kamarady co mame planuji deti tak nejdriv za 6 let a na to se nam teda taky cekat nechce. Jinak ted jdu na hory pres vikend ucit kamarada 3letyho syna trochu lyzovat(spsi jen seznamit s tim co ho za rok ceka)-oba rodice maji snowbord, takze to moc nezvladaji. Taky preji hezky vikend

radiska
7. únor 2009

jemi : u nas mela nejvic starosti s moji skolou nase mamka, pac sem zatim jedina z nasi rodiny ( teda krome dalsiho pribuzenstva naseho a od manzela) co studuju vs, takze taky mela starosti, ale uz od zacatku to proste probrali s tatkou, co a jak bude a my nastesti bydlime jen 5 km od nich takze rano vezu dcerku (pokud ma manzel ranni) o pul seste k nasim a valim busem do skoly. Pokud ti zbyvaji treba dva roky do konce skoly tak si treba pristi rok poridte mimi, aby ti to do ukonceni vyslo tak ze treba bude to male chodit, je to lepsi ja koncim pristi rok v kvetnu a mala bude met dva roky, takze uplna parada, letos se zacnem opet snazit o mimi. 😀 😀 😀

didi21
7. únor 2009

Ahoj holky, moc ráda bych se k Vám přidala...studuji VŠ a jsem v pátém ročníku. V červnu mě čekají státnice, snažím se pomalu pracovat na diplomce, kterou mám odevzdat do března, ale vůbec mi to nejde, protože pořád hledím na koníka. Těhotná zatím nejsem, od ledna jsme vysadili prášky a zatím si dáváme pozor, ale já už to nekonečné čekání nemohu vydržet a stále častěji přemýšlím, že se konečně začneme snažit.
Kdyby se nám zadařilo, ke státnicím bych šla cca ve 3-4měsíci, což není tak zlé, ale mám velký strach z nevolností, z únavy a že to prostě nezvládnu. Nerada bych od státnic utekla, např. proto, že se mi bude chtít zvracet. Pokud máte někdo nějaké zkušenosti, napište prosím. Budu ráda za každý názor, který mi pomůže v mém rozhodování 🙂

radiska
8. únor 2009

ddi21:ahoj ja sem delala prvni zkousky na vs ve tretim mesici, byla sem trochu nervozni ale spis z toho, jak to u zkousek probiha, ale ja jsem v tehotenstvi nezvracela nic zadne nevolnosti, takze nevim jake to je, jestli uz mas tri ctyri mesice do statnic tak to radej vydrz at z teho mas pak vetsi radost nez aby ses stresovala ze statnic a premyslela jestli to miminku nejak ublizi,

janeyzelvicka
9. únor 2009

ahoj didi 🙂 ono my ti poradit můžem, ale víš jak, to jestli budeš zvracet, nikdo neví 🙂 ale snad to se zvracením nebude tak hrozné, mě třeba nebylo špatně vůbec, jiným hlavně ráno. Já absolvovala první zkouškové těhotná, druhé ještě těhotnější a teď třetí se skoro půlročním broukem a zatím v pohodě žijeme obě, tak se to dá 🙂 pokud máš někoho, kdo ti pomůže, aby ses mohla učit, není problém... nejlíp se mi učilo, jak malá byla co nejmenší, když je větší, už na ni člověk dává víc bacha, začíná lézt, takže odstraňuju nepohodlné předměty, přibyla starost s krmením...

deenakee
autor
9. únor 2009

Didi, pokud tě učení moc nestresuje , tak si myslím že je to v poho. Jinak 3 - 4 měsíc, už je prej většině těhulek dobře.... , vlastně od 4- 6 měsíce je to prej nej období na stresové věci... 🙂 Tak držím palce. Já bych osobně do státnic s těhotenstvím nečekala, poněvadž člověk pak musí začít někde pracovat a hned příští měsíc oznámit že jsi těhotná, to by asi nepotěšilo žádného zaměstnavatele.... ale určitě to záleží hlavně na tobě... Držím palce 🙂 🙂 🙂

Já osobně miminko plánuju už teraz a jsem ve čtvrťáku... ( mám ještě páťák) , ale mě učení nedělá potíže a ani zkoušky mě nestresujou... a mám, celkem lehkou školu 🙂

janeyzelvicka
10. únor 2009

Ahojte 🙂 tak co dneska nového?

deenakee
autor
10. únor 2009

Nového zatím nic, jsem 7 DPO, tak uvidíme jak dopadnu 🙂 🙂 🙂
Co vaši malošci ? Jak se jim daří ?

Didi, napiš jak ses rozhodla...

Ty jo, tady začalo děsně sněžit 🙂

janeyzelvicka
10. únor 2009

Malošovi se daří až moc dobře 🙂 krmení ji moc nejede, mrkvičku většinou vypouští z pusy a dělá si z toho strašnou srandu, ale nějakou snad pozře 🙂 taky už začla pomalu lézt, takže je takový partyzán 😀

radiska
10. únor 2009

hojte holky : tos to byla neska makanice, dostat ze z pomalu kraje brna za bus, takova metelica jak neco, hafo lidi, uz me lezou krkem 😀 a jeste mel bus 45 minut zpozdeni, sem myslela ze me klepne, pac si nikam nejde poamlu ani sednout, tak sem dojela slavnostne v 7 vecer dom ze skoly. fuj hnuj doufam, ze u vas je to snad lepsi, jinak janey nic si z teho nedelej nase mala delala s mrkvou v puse brm brm, pak to bude lepsi, a s timlezenim nase taky dela zizalu v krecich, pac jinak se to nazvat ani neda, zvedne zadek a spadne na pusu a je ji to strasne smesne, jinak sme ji zkusili dat do choditka, panejo, zjisitla ze se v otm da skakat a ze je to rychlejsi doprava akm potrebuje, takze mame krasne omlaceny nabytek - nedoporuju choditko, pokud mate novy nabytek jako my a byt 1+ nic,tak se mejte holky jedu si autkem pro malou k rodicom za humno paapaa 😵 😵

janeyzelvicka
11. únor 2009

No, nábytek sice máme nový, ale počítáme s tím, že taky asi moc dlouho nevydrží, když ho malá bude tak nějak olezávat a tak (ikea, naštěstí moc nestál, ale je pěkný), chodítko nemáme.
Tady sníh už zas roztál a je tu nějak divně 😖

jemi
11. únor 2009

Ahoj holky, tak sme se s manzelem predbezne domluvili ze by se nam hodil porod nekdy v breznu 2010( jen planujeme) co by znamenalo zacit se snazeni v cervnu, ale ted si nejsem jista co vse se da v tomto rannim tehotenstvi delat. Planuji jako kazdy rok tabor(delam vedouci, ale nejsem si jista-je hodne namahavy, ale to spis proto ze pres rok nic nedela) a taky sme chteli jit po statnicich v zari nekam do zahranici k mori (jeste mame poukaz na nejaký penizky ze svatby), ja bych nejradeji do Tunisu, ale bojim se tech ruznych strevnich potizi..takze vubec nevim :( Nevíte jaka je šance že se mimi povede třeba v prvnich 3 cyklech snažení??

radiska
11. únor 2009

hodne velka nam se povedlo na poprve 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀