Miminko počas školy. Dá se to zvládnout?

deenakee
2. pro 2008

Ahojte. Hledám všechny snažilky, budoucí snažilky těhulky a maminkou, které si chtějí pořídit miminko na škole. Nebo o tom teprve uvažují. Pořád se rozmýšlím , zda je správné mít miminko v posledním ročníku VŠ, ale už po něm velmi toužím. Máte Někdo podobný problém. Měli jste někdo miminko na škole? Dá se to zvládnout? 🙂

radiska
5. kvě 2009

jo tak s tim uz muj taky dosel ale nemame ani korunu nasetrenou pac neni z ceho a bydlet taky nemame kde zatim sme v najmu 1+kk ale rada bych uz druhe Aňu bude met za dva mesice rok, strasne to leti

janeyzelvicka
6. kvě 2009

Tak my bysme druhé snad asi finančně zvládli, ale taky jsme v nájmu 1+1, což by se taky dalo, ale teď je pro mě prioritní Kristýnka a škola..

hannik
7. kvě 2009

Ahoj holky, páni vy už uvažujete o druhém 🙂 já se zatím těším na ten březen, jééééé to je daleko, ale zatím se zabavím přípravami na svatbu tak to určo uteče. Do toho zkoušky, dovolená o prázdninách...včera nám oznámil náš nejlepší kamarád, že na 1. května požádal svoji přítelkyni o ruku a na konci října se budou brát, takže to jsme pozvaní na svatbu (aspoň budeme mít nějakou inspiraci 🙂 ), takže ono to čekání uteče.. holky, co zkoušky? Já už šílím, fakt...

janeyzelvicka
7. kvě 2009

hannik, já teda rozhodně neuvažuju 😀 včera tu byla kamarádka a asi hoďku jsem hlídala jejího chlapečka, spolu s Kristýnkou, bylo to strašně super, ale přece jen náročnější na koordinaci. Přece jen, když tu Kris kolem leze, jedno očko mám na ní a druhé třeba na počítači, kde synchronizuju učení, ale se dvěma, bych musela mít obě oči na nich 🙂. Jako jedno se školou, proč ne, ale dvě, klobouk dolů 🙂
zkoušky maso, příští týden mám ve škole 4 hodiny (v úterý, kdy tam jezdím) a ve všech 4 píšu test - zápočtový, závěrečný, průběžný... děs!!! ale zase, plodný stres se nedostavuje, zas to budu šrotit na poslední chvíli 😠 😠

radiska
7. kvě 2009

ahojte holky : tak ja se snaažím zatím aspon psát seminárky a eseje. JInak naprosto asi neukončím rok kvůli výzkumu, který mi naprosto nic neříká - nějaké blbé hypotézy a indikátory, no katastrofa. jestli máte někdo nějaké zkušenosti z kvantitativním dotazníkem s hypotézama a tak, tak mi prosím někdo pomožte, já už su v koncích. blbější předmět fakt nevymysleli. Jinak se snažím aspon trochu učit na zkoušky, ale moc to nějak nejde, Aňu mi zabere všechen čas.

anoli
7. kvě 2009

Ahoj holky, já jsem dnes dodělala 1. e-learningovej kurz základů účetnictví a ještě mě čeká do zkouškovýho jeden. Seminárky mám už hotové a od zítřka se musím začít učit nauku o podniku. Asi píšeme příští pátek testík a já se na to zatím ani nepodívala. Jsem fakt hrozná, ale když ono se tááák nechce. 😀

anoli
7. kvě 2009

Jo, úplně jsem zapomněla všem pracujícím popřát hezký prodloužený víkend. 😉

janeyzelvicka
11. kvě 2009

Radisko, tak tomu tvému předmětu bohužel vůbec nerozumím, ale zní to teda hrozně ☹
Jinak se snažím učit, ale nic moc ☹ jak jste si užily víkend? Já kromě učebního procesu stihla výlet (s mužem a malou, jeli jsme na hrad Hukvaldy a pak courali kolem), podvečerní grilování s širší rodinou, a včera oslavu s manželovou rodinou. No, a pak se divím, že prd umím 😀

radiska
12. kvě 2009

ahojte holky : tak my jsme s kamošem a mojím jeli na víkend na slováky do termálu, ale jako nic moc. Připadala sem si jako na sraze důchodců. No hrůza. V neděli sme to ještě zjeli do Maďarska do Gyoru a tam to bylo uplne paradni, hlavne kotel dětiček místo důchodců a větši klid. Takže na podzim berem aj malou a jedem tam. Krásně jsem se opálila. Včera na praxi na MÚ. A dneska se snažím šrotit. Jinak nemáte asi někdo zkušenosti s předmětem Demografie že?

deenakee
autor
13. kvě 2009

Ahojte. tak nevím jestli jsem se tu už ukázala těhu. Ale jinak Vám říkám holky, klobouk dolů, že jste to na škole zvládli. Já mám dělat asi 15 semnárek a nedělám nic, tak semi to kupí a kupí a je mi špatně a špatně... a hrůza....
A ještě jsem děsně líná...

anoli
13. kvě 2009

Ahojte holky, tak já se taky snažím učit, momentálně nauku o podniku, v pátek píšeme zápočtovej test. Jsem na to zvědavá, protože ten pan profesor mi přijde maličko jako magor. 😀
Jinak my jsme o prodlouženém víkendu taky vejletovali. 😉 Byli jsme v Letohradě v muzeu řemesel - to bylo moc zajímavý, pak jsme byli na broumovském výběžku (vyhlídce) Hvězda a nakonec jsme skončili až v Adršpachu. Bylo to fajn, ale utahaná jsem byla jako kotě! 😀
deen, a ty děláš taky dálkově nebo prezenčně?
radi, s demografií ti teda nepomůžu... 😉

renat2
13. kvě 2009

Ahoj, tak po delší době, ale tady...a teda zírám...🙂

Deena: moc gratuluji, hned jdu zkouknout albíčko 🙂 to je super. A ve škole to půjde taky dobře 🙂

radi: já to měla pod geografií, co přesně bys potřebivala (z té demografie)🙂??

Jinak my jsme v pohodě, po ukončení semestru a odevzdání indexu jsme čekali na schválení a je to v pořádku, takže jsem vpuštěna do jámy lvové jménem státní záverečná zkouška. Z geografie dělám 18. června 🙂 takže pomalu si kupím materiál a začnu se učit. nemčinu odkládám 🙂 ale i tak jsme ráda, že to takhle dopadlo.

Přeji všem štětsí u seminárek (fuj jsem ráda, že to je za mnou), u zápočtů a zkoušek 🙂

janeyzelvicka
13. kvě 2009

Ahojte 🙂
My o víkendu taky výletovali, proto mé studijní výsledky vypadají tak bídně. Včera jsem měla 4 testy a jeden mě teda pěkně naštval... Byl z předmětu, z kterého už jsme jeden test psali a ten minulý byl taký lehučký, říkám si, pohoda, ted jsem se učila, sice s malou je to záhul, ale učila. No a nevěděla jsem ani jednu otázku jistě! Všecičko jsem natypovala... Pokud jsem to napsala opravdu blbě, nezískám potřebný počet bodů na připuštění ke zkoušce. Deset kreditů by bylo v háji a dělala bych to příští rok znova. Ach jo 😠 chci to vidět 😀

deen, jako těhu ses tu neukázala, ale vím to už dlouho 🙂 Moc gratuluju 🙂 Jinak zachytila jsem v jiné diskusi dotaz, jestli neva když nejíš maso, tak tě chci uklidnit a varovat 😀 Já taky ze začátku těhu žila několik týdnů jen z jogurtu a kiwi, nic víc jsem nejedla. Na maso jsem se nemohla ani kouknout. Takže neboj. Ale zas bacha, na konci těhu jsem pak měla anémii, málo železa, chodila jsem na injekce a hrozili mi i transfuzí. Takže pokud maso opravdu nemůžeš a mělo by to pokračovat, radila bych železo dodávat jinak, červená řepa atd. 🙂

deenakee
autor
20. kvě 2009

Ahoj holčiny..
Jsme se tu dlouho neukázala....
Janey hoodně si mě uklidnila, já vůbec nemám chuť na jídlo, jím jen banány, rohlík s Lučinou, sem tam ředkvičku a chutnají mi polívky. Ale něco uvařit je za trest... tak to flákám.. Ale chutná mi hrozně sladké a slané jako brambůrky.. a tak.. ale protože to nekupuju (radši) tak jsem spíš teraz na banánu a na rohlíkách... beru calibrum - tam železo je,ale je mi z něho blbě....
Už se těším na konec I. trimestru... Je mi blbě, do toho spousta zápočtů a seminárek....

Ale na druhou stranu, těhotenství mi dodává hrozně pozitivní energie a optimismu. Fakt mám pořád dobrou náladu, jen se mi nechce nic dělat. A máme kráásnou fotečku z ultrazvuku tak se koukněte. Mimi je o.k. Minule bylo o den starší a teraz na ultrazvuku už je o 5 dní starší než by malo být... Takže rosteč jako z vody ... Nevim, nevim jak ho porodím 😀
Ale zatím má 2,7 cm tak se nestresuju : )

Majte sa a držte sa všechny studentky... Zkouškové zvládnem, máme na to 🙂 🙂 🙂

janeyzelvicka
20. kvě 2009

Ahoj deen,
jé, jak si tam krásně lebedí 😵 😵
S tím jídlem - zatím to neřeš, pokud ti není dobře, je zbytečné dělat něco na sílu. Myslím, že se to za pár týdnů spraví, já pak taky začla zas jíst normálně. Nevím, z těch tabletek se to blbě vstřebává, železo asi kór, tak třeba až ti bude dobře, radši nějaké čerstvé zdroje. Odběry ti už dělali? Koukni, jestli máš v průkazce výsledky krevního obrazu, tam by ten hemoglobin měl být. Já to měla pod zkratkou Hb.
držím palce se školou, já to taky tak lepím...

Miminko za to všechno ale stojí 😵 tedka jsem si chvíli hrála s malou a je to super, jak dělá pokroky, všecko zkoumá... nejradši bych ji snědla 😀 😀

radiska
2. čer 2009

ahojte holky : tak cerven se doslova sere, manzela propustili z prace, a ke vsemu si nase anula zlomila klicni kost, katastrofa. Sem probecela celej den. Chudera jen beci se nemuze hybat jak je svazana. Vsecko je na hovno, musim si predelat zkousky na zari, prootze ted musim byt s ni doma. Tak doufam, ze se mate lip. Mejte se

hannik
7. čer 2009

Ahoj holky, zas po dlouheeee dobe tady...pani radisko, to je sila, chudinka malicka ☹ holky potrebuji radu, od pristiho roku tak v breznu se zaciname snazit o mimi, tak se chci zeptat, kdy mam tak zacit cistit telo listovkou? A mate nejaky dalsi tipy? Dekuji.

radiska
8. čer 2009

hannik - to muzes celou dobu uz ted.

Jinak je fakt bozi dopusteni, dnes jsem zjistila, ze jsem v 6. tydnu. a to anulce bude terpve rok.

janeyzelvicka
8. čer 2009

Radisko, to je maso, co prožíváš.. už je aňule líp? Snad jo... s manželem je to smůla, přeju ať brzo něco najde... no a jinak - samozřejmě gratuluju 😵

hannik, já jsem ji začala jíst až když jsem byla těhu, ale jinak se říká... já nevím, 3 měsíce předem? jinak tradičně, ovoce, zelenina a tak, znáš to 🙂

hannik
8. čer 2009

Holky dekuji.jinak radisko, bud stastna, nekomu se to jen tak nezadari....co na to manzel?

radiska
8. čer 2009

no manzel mi na to rekl jen JEJE. ale je stastej, chce velkou rodinu, ja taky ale je to moc narychlo. Je to prave na prd, ze prask yjsem brat nemohla, prootze mi z nich bylo neustale zle, i po zkouseni asi 20 druhu. Tak sme se snazili jinou cestou abych nebyla tehu, no ale nevyslo to. Tchyne je nadsena, moji rodice to jeste nevi, asi je trefi slak, hlavne mamku. Ve skole uz mam nastesti vsecko domluvene ze dodelam tretak a zkousky a za rok pujdu k absolutoriu, takze se budu moct konecne venovat tem mojim detem. Jinak dekuji za gratulace, dofuam ze tohle tehu uz bude bez problemu. Tak se zatim mejte holky. 😵

janeyzelvicka
9. čer 2009

Tak to je fajn, že ti vyšli vstřic se školou 🙂 držím palce at je vše bez problémů 😉
Já jsem do prášků taky nešla, beru pharmatex. Doufám že je spolehlivý, mě by asi odvezli, zjistit, že čekám druhé 😅

renat2
9. čer 2009

Ahoj holky...moc se omlouvám, že vás zanedbávám, sice se tu objevuji, ale jak je těch diskusí víc, tak pak vždycky přispěju jeden sem jeden tam a padám. 18. 6. mám státnice a tak si dovedete představit, jak to u mě vypadá, bordel nad bordel, všude haldy papírů, skript apod. a já mezi tím. A tak už to je víc jak 3 týdny... at o mám jen jeden předmět.
Navíc v sobotu se mi vdává sestra, takže ještě pomáhám s přípravami a výzdobou apod. takže i to mi bere čas 🙂

Ale samozřejmě jsem se nepřestala těšit z miminka... už se dostáváme skoro do půlky...a je to super, prcek už se začal hýbat, no je to krása.

Jinak doufám, že sškola vám jde v pohodě, s ratolestma i těm, co je plánují ....

Po těch státnicích tu snad budu víc .-)

janeyzelvicka
9. čer 2009

Renat určo to zvládneš, budem na tebe myslet 😉
No jo, koukám, půlka za tebou, tedka už to uteče 🙂
Já mám zítra zkoušku, snažím se učit, ale je to řehole 😀

radiska
9. čer 2009

janey : taky ze me malem odvezli, no a nejspis odvezou moji mamku az ji to rekneme. To jako fakt. Jinak tchyne ta je nadsena, pac mi ty deti rodime za starsiho brachu od mojeho, oni porad cekaji a je mu uz 28. Ja se ted taky sprtam na zkousky, ted mam jendu v pondeli, ale ten dalsi tyden mam kazdy den jednu a v pondeli dve hned po sobe. takze to taky bude maras. Ale malou odvezeme ke tchyni ted sem s malou tady, ale pak tu bude bez nas, protoze ju nemam kam dat v brne. Tak holky hodne stesti ja valim na to desny pravo.

janeyzelvicka
9. čer 2009

Tak ať to zvládáš 😉

radiska
25. čer 2009

holky kde ste uz je po zkouskach 😀 😀 😀

renat2
26. čer 2009

Ahooooj holky.. 🙂 tak s úsměvem jsem zas tady s trochou víc času 🙂

A jak jste na tom vy? Co zkoušky? Doufám, že vechno dopadlo na velkou jedničku.
Já se musím pochlubit, po skoro měsíčním opravdu vytrvalém učení jsem dala státnice z geografie za jedna 🙂 a tím se mi na čas ulevilo, už jen jedny (z němčiny), což je rozhodně veselejší než před rokem, kdy jsem měla před sebou troje 🙂

Radiska: tééda, co to vidím, 9tt 🙂 to je super, velká gratulace, mylsím, že jsme ještě negratulovala 🙂 a jak se cítíš?

já jdu dneskana velký UTz a doufám, že pak doktor vyštourá pohlaví, protože ho ještě nevíme ☹ a maminka je decentně (hodně 🙂 netrpělivá a už by nakupovala ....

janeyzelvicka
29. čer 2009

Ahojte,
renat, gratulace 🙂

Já jsem celkem rozčarovaná z poslední zkoušky, šla jsem na opravu a i tak to nemám. Problém je v tom, že to učí takový mladoch doktorand, celkem asi zmatený, a nesedí mi na tom, že při prvním termínu jsem tomu fakt moc nedala, moc jsem toho nenapsala a využila tak půlku času, samozřejmě jsem to nedala a získala 18 bodů. Při opravě jsem se na to už soustředila, napsala jsem toho tak třikrát víc, psala celou dobu, blbosti tam snad nemám, a jen 20 bodů! Ke zvládnutí potřebuju 22... takže mě to celkem mrzí. Napsala jsem mu, že ten test chcu vidět, tak se ozval, že jo (hromadný mail, asi je zmateno víc lidí). Jenže nám ho ukáže až v září, což je podle mě celkem pozdě, protože kdybych to "neukecala", už si nemůžu předmět zrušit ze zápisu (což u nás jde, u volitelných předmětů) a musím ho opakovat za rok. No a kdybych to ani za ten rok nedala... tak mě prostě vyrazí ze školy. což je před státnicema celkem blbé, že... jsem z toho taková rozčarovaná...

ale jinak jsme už stihli týdenní dovču ve vysokých tatrách, měli jsem se nádherně 🙂))

radiska
3. črc 2009

ahojte holky : renat dekuji, no je mi celodenne zle, doufam ze to brzo povoli, ted je mi pro zmenu blbe v noci