Mohu mít dvojčata? Partner je má z obou stran rodiny

mellisek
29. srp 2014

Dobrý den, chtěla bych se zeptat protože k tomuto tématu na netu jsou velmi ale velmi odlišné názory na tuhle věc. Partner má z obouch stran rodiny dvojčata, prarodiče jeho sami porodili na obouch stranách dvojčata. A sourozenci matky (dvojčata bratri) bylo narozeno jakoby ta nevim jak to nazvat prvni deti vzdy byli po jednom. A Druhy vtipne receno VRH byli dvojcata. Kdyz jsem se na to ptala doktorky rikala ze dvojcata jsou vetsinou OBgeneraci. Cize by to vychazelo dedecek babicka meli dvojcata rodice maji jedno dite, a ted jsme na rade my. Myslite si ze je to pravda, jedno dite uz mam ( s expritelem ) jaka je pravdepodobnost asi ze je budu mit popripadne vase zkušenosti děkuji 🙂

jarkalada
29. srp 2014

@mellisek dvojčata se "dědí" pouze ze strany matky- resp. že i tobě se může uvolnit víc vajíček najednou.

xsaruska
29. srp 2014

u nás ani z jedný strany nikdo nic 🙂 a ejhle 😎 😎 😎 😎

hanyzka11
29. srp 2014

Přesně to si taky myslím jako @jarkalada. že to je vždy na ženské, protože chlap vypustí vždy spoustu spermií, ale vajíčko musí být připraveno přijmout dvě spermie, nebo se musí uvolnit dvě vajíčka. Nicméně já mám dvojčata a to je má jen moje teta z matčiny strany a moje sestřenice z otcovy strany. od manžela žádné dvojky nejsou. takže říká se to a možná to tak je, ale nemusí to být nějak moc v rodině, aby se to "povedlo" 🙂 pokud máš v sobě tuto "chybu" nastavenou, tak klidně vícerčata mít můžeš. (aby nebyl nikdo pohoršen, tak je to chyba v tom smyslu, že tělo je původně stavěné na jedno dítě,že🙂
Ale i kdyby se zadařilo. neboj, s dvojkama je sranda, někdy k zbláznění, ale sranda :D

abecedka
29. srp 2014

myslím, že u jednovaječných za to může chlap. U dvojvaječných určitě jen po ženské línii.

Hele to neřeš, to dopředu nezjistíš. Mít je můžeš, ale taky nemusíš. Můžeš je mít při druhém otěhotnětní, nebo při patém. Jak můj kamarád, jsou 5 a 6té dítě, kdyby měli méně dětí nikdy by dvojčata neměli.

nikollita
29. srp 2014

U dvojvaječných dvojčat se ti musí uvolnit dvě vajíčka, s tím chlap nic nezmůže 🙂 U jednovaječných je to podle mě náhoda 🙂

adriene
29. srp 2014

@mellisek Dvojvaječná dvojčata se tzv. geneticky objevují - ale jen po ženské linii (tedy pokud v tvé rodině jsou "dvojky" dvojvaječné, tak je tu vyšší šance, že i ty budeš dvojčata mít). No a co se jednovaječných dvojčat týče... to geneticky podmíněné není, je to tzv. "omyl přírody". Takový omyl se např. narodil mně 😉 😀