Naskočil cyklus po vysazení hormonální antikoncepce?

elentya
9. únor 2017

Ahoj holky 🙂
Jsem tu nova a hned mam na vas otazecku. Vysadila sem HA po 7 letech cca v pulce platicka a za 4 dny se dostavila MS, probihala uplne normalne jak sem zvykla, po 5 dnech bylo po vsem. Znamena to tedy ze cyklus normalne naskocil nebo to se uvidi az casem? Nez sem zacala brat HA mela sem cyklus naprosto bez problemu, pravidelny, MS ani jednou nevynechala. Naskocil vubec nektere z vas hned?
Dekuji za reakce 🙂

elentya
autor
26. únor 2017

Holky tak dneska 34DC a kde nic tu nic 😒 otazka je jestli cekat nebo to nejak resit? V zasade nejsem clovek ktery by hned se vsim letel k doktorovi, ale radsi dam na rady zkusenejsich 🙂

risu
26. únor 2017

@elentya pockej. Tyden zpozdeni nic neni...

kajulinek
26. únor 2017

@elentya Neřešit, maximálně ti dá vyvolávačku, ms pak možná příjde, ale jinak ti to nepomůže. Aspoň půl roku bych to neřešila, a pak uvidíš, jak na tom budeš 🙂 . Nemluvě o tom, že 34 DC nic není, někdo mívá cykly i delší, a je to v pořádku, to jen s antikoncepcí přišel pocit, že když se ms nedostaví po 28 dnech, hned je něco špatně..

elentya
autor
26. únor 2017

Dekuji za rady, je pravda ze je to proste nezvyk takhle dlouhy cyklus 🙂 jeste se zeptam, jak je to s ovu kdyz neni MS?

nada3
26. únor 2017

@elentya Ahoj, ja brala HA pres deset let, zadny problem. Po vysazeni se mi cyklus v poradku obnovil, delku uz si nepamatuji. Pul roku po vysazeni jsme to zkusili a hned se podarilo, dokonce dvojmo🙂 Na netu pisou, ze skutecne do pul roku po vysazeni dlouhodobeho brani HA se muze cyklus vzpamatovavat a nemusi byt vzdy ovulacni.

martyina
26. únor 2017

Já brala antikoncepci 10 let a hned po vysazení dostala menstruaci a relativně i pravidelnou plus minus. A za půl roku otěhotněla. A to sem po operaci endometriózy v raném věku.

megi89
26. únor 2017

@elentya ahoj, taky mě to zajímá, jak je to s ovu, když Není MS...

flamarion
26. únor 2017

Ahoj. Já vysadila od května. První tři měsíce MS jako hodinky, ale přičítám to tomu, že jsem ještě nebyla "vyčištěná" od HA. Pak to začalo haprovat, cyklus se prodlužoval a momentálně jsem na tom tak, že poslední MS byla koncem listopadu...Ale nechci tě děsit, já jsem taky zhubla, tak třeba tělo reaguje i na to...A na nepravidelnou menstruaci jsem trpěla už před nasazením antikoncepce.

flamarion
26. únor 2017

@kulistice Řeším totožný problém. Z počátku všechno ok, haprovat to začalo až po pár měsících.

flamarion
26. únor 2017

@elentya 34.DC ještě nemusí být tragédie, podívej se na mě. :D Nicméně, pokud se snažíte o miminko, počkala bych ještě tak týden a pak se objednala. Za to nic nedáš a na preventivku se stejně má chodit jednou ročně, tak to můžeš rovnou spojit, pokud už jsi delší dobu nebyla. Předpokládám, že tě stejně neobjednají hned, tohle asi většina gyndařů bohužel nebude považovat za nějak akutní problém...

kajulinek
26. únor 2017

@elentya
@megi89
Ovulace bývá 12-14 dní před menstruací, takže pokud není ms, není ani ovu... Ovšem to, že ms chodí pravidelně ještě neznamená, že je i ovulace.
Ale že není ovulace (s tím že možná je, jen to teď nelze říct) není po vysazení vůbec nic podivného, bohužel se s tím musí počítat. Pokud si chcete být jisté, že ovulace probíhá, můžete měřit teplotu, ale mně přijde lepší nechat to pár měsíců být, protože teplota takto ze začátku nejspíš nic neukáže, a jen to člověka stresuje, že se nic neděje 🙂

elentya
autor
27. únor 2017

@flamarion Miminko bysme chteli, ale nechavame tomu volny prubeh, na pravidelnou prohlidku chodim jednou rocne a vychazi mi to na cerven tak bych tam kdyztak skocila o neco driv 🙂

kordulle
27. únor 2017

@elentya Je zajímavé, jak se tady najdou holky, které řeší stejnou situaci. Už jsem to v nějaké konverzaci popisovala... Tak to vemu rychle 🙂 V červnu jsem se vdala, v červenci vysadila po více jak 10 letech HA a na radu mého lékaře cca 5 měsíců "čekala" se snažením se o miminko.. No a vtipné na tom je, jako by moje hlava či tělo vědělo.. čtyřikrát po vysazení HA jsem dostala MS jako kdybych MS stále užívala (tzn. přesně na den 28 den) no a po páté, když už jsme se rozhodli, že už si dávat pozor nebudeme, tak mi MS vůbec nedorazila, čekala jsem na ní 38 dní, další měsíc 52 dní no a teď naposledy 56 dní.. Nijak nešílím, ráda bych miminko, ale je mi jasné, že hned to nepůjde. Každopádně jsem si koupila Gynex a uvidím, jestli se mi cyklus srovná.. na píchané vyvolávačky se mi chodit nechce i přesto, že mi doktor poradil, ať nečekám více jak 35 dní a přijdou na injekci.. uvidíme časem.. dvě mé blízké kamarádky otěhotněly a povedlo se jim to o 14 dní 🙂 Je mi trošku líto, že v tom nejsem s nimi, ale nevěším hlavu.. až to bude, tak to bude ;) teď mi jde v první řadě o to, aby se mi srovnal cyklus. Takže se neboj, nestresuj se, MS sama přijde, jako přišla mě, i když jí to tedy pěkně trvalo.. u lékaře jsem na vyšetření byla a vše v pořádku..

flamarion
27. únor 2017

@kordulle Jsem ve velmi podobne situaci...na vyvolavacky chodit nechci, pripada mi to jako vytloukani klinu klinem...

jitulka89
28. únor 2017

ještě bych počkala, mě to také haprovalo, první cyklus myslím 33 dni pak 38 dní pak 35 dní a teď konečně 29 no uvidíme co další 🙂

elentya
autor
28. únor 2017

Ani nevim jestli ma vubec cenu testovat 😔 posledni test ve ctvrtek byl negativni a nijak tehotne se teda necitim 😒 😀

petronelle
2. bře 2017

Děvčata, těžko říct, jestli to bylo těma kapkama nebo ne, ale brala jsem je první půlrok po vysazení HA a cyklus mám přesný téměř na den. Třeba to tak mám a třeba pomohly právě ty kapky, nevím. Každopádně za vyzkoušení člověk nic nedá, krom těch pár drobných, co ty kapky stojí... Mají je obvykle ve zdravé výživě.

elentya
autor
2. bře 2017

Diky moc za typ, nechtela sem do sebe uz cpat zadnou chemii a tohle vypada dobre 🙂