Negativní těhotenský test a přesto třeba těhotná?

ruzicka06
13. kvě 2018

Ahoj. Jen by mě zajímala jedna věc. Stalo se někdy některé, že byste si dělala těhu testy, který vám ukazovaly negativní výsledek a přesto jste byla těhotná? Příp. o jaký druh těhu testu se jednalo. Díky!

jeklovka
13. kvě 2018

Je to zcela běžné, žádný test není 100%. Dělala jsi ho z raní moči? Pro větší jistotu doporučuji test druhý den zopakovat.

priefi
13. kvě 2018

@ruzicka06 nekterym tt uzkaze // treba i 8 a vic dni po vynechani. Pripadne muzes zkusit digitalni clearblue

jeklovka
13. kvě 2018

@priefi na digi clearblue pozor! je dražší a má menší citlivost než obyč papírkový

priefi
13. kvě 2018

@jeklovka ja osobne nemam zkusenosti, ale hodne holek doporucuje. Ja vzdy pouzivam papirkove 10 😉

jeklovka
13. kvě 2018

Tak záleží, co chceš zjistit. Ten digi clearblue ti umí určit přibližné datum početí, takže se dá teoreticky lépe určit tatínek 🙂 Pokud jde ruzicce o co nejpřesnější odpověď těhotná/netěhotná, volil bych klasiku, ideálně si na krabičce zkontrolovat (nebo se zeptat v lékárně) zda má přesnost 10 mlU/ml (přesnější jsem zatím neviděla)

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@jeklovka Ano, bylo to z ranní moči. Vždy jsem ho po dvou dnech zopakovala. Snažíme se totiž o mimi, tak nevím, jestli mám ještě doufat a nebo spíš bych to tipla, že mám asi rozhozený cyklus....-( Ale kamarádka se také snažila o mimčo, testy měla všechny negativní (více druhů), ale nezdálo se jí to a dr. jí řekl, že je ve 2. měsíci už. Já vždy dělám mamatest.

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@priefi @jeklovka Já popravdě teda věřím spíše těm papírkovým...
@jeklovka Tatínek by byl jasnej, je jen jeden 🙂 Ano, jde mi o odpověď jen jestli těhotná a nebo ne.

terka555
13. kvě 2018

@ruzicka06 klidne bych zkusila clear sice je drazsi ale me teda ukazal uz 4dny pred ms

priefi
13. kvě 2018

@ruzicka06 ja pouzivam od cemia a v krabicce jsou rovnou 3 testy. Test je spolehlivy

jeklovka
13. kvě 2018

Pokud chceš mít jistotu, tak si zajdi na krevní testy, tam je to přesnější.

Kolik času máš od případného početí?

Ona ta problematika je poněkud složitější. Testy fungují na detekci hormonu, který tělo vylučuje při těhotenství. Dostatečná hladina pro detekci, nastává přibližně po týdnu až dvou od početí, takže jestli to máš třeba tři dny, tak se netřeba děsit negativního výsledku.

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@terka555 Já vždycky, když jsem si dřív ten digi od clear udělala, tak jsem to vždycky ten den ještě dostala...🙂 Ale přemýšlím o něm teď. Já mám cyklus cca 28-30 dní. Dnes jsem 35 den. Nebo myslíš, že je šance ještě, že bych mohla být přece jenom těhu a na test je třeba brzo? Možný to si myslím je. Mám teď doma klasiku papírkový jak jsem psala od mamatestu.

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@priefi Tak těhu testy od cemia jsem myslím ještě nikdy nezkoušela. Dík za tip!

terka555
13. kvě 2018

@ruzicka06 tak kamaradce se stalo ze mela pozitivni az 10 po vynechani takze mozne to je stejne jako ze se mohla jen zdrzet..ja mela 3mesice nepravidelny cyklus ale pak jsem vedela kdy ma prijit a ty 4 dny pred ms uz jsem mela na clearu 1-2tydny🙂

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@jeklovka Já popravdě nevím, kdy přesně mívám ovulaci. Netestuji ji testama ani neměřím bazální teplotu. To by mě stresovalo při snažení se o mimčo snad možná ještě víc... Snažíme se obden dycky přibližně cca od toho 10. DC. MS mi trvá většinou tak 4-5 dní.

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@terka555 Já to právě měla popravdě pravidelně těch 28-30 dní. Jsem po 2 zamlklých těhu. Při prvním jsem to měla poprvé po 34 dnech, pak normál můj cyklus, teď při tom druhým zamlklým poprvé po 37 dnech, pak po 28 a teď jsem ten 35 DC jak jsem psala.

terka555
13. kvě 2018

@ruzicka06 ja mela taky vzdy pravidelne..pak jsem byla po revizi a cykly jsem mela kratke jen okolo 25 dnu a pak kdyz jsem to pocitala tak mi mela prijit ms v nedeli a ve ctvrtek byl clear pozitivni🙂bude jeste dva dny pockej a zkus ten mamatest a nebo bych zkusila clear..ja zkusila mamatest a na nem byl pouze slaby dusik..a clear jsem zkousela okolo poledne a byl tam🙂

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@terka555 Co bych dala, aspoň za slabý dušík...☹ Ale ja na těch testech zatím nic nevidím. No počkám ještě a když to nepříjde, budu muset na injekci no na vyvolání. Já tedy ani po jednom zamlklým těhu na revizi nebyla.

terka555
13. kvě 2018

@ruzicka06 jeste vydrz kdyz by neprisla zkus clear a pak bych sla k doktorce..ja mela molarni tehu takze jsem musela..

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@terka555 Jj, počkám a uvidím, jak to dopadne.

loylii
13. kvě 2018

@jeklovka nesouhlas

loylii
13. kvě 2018

@terka555 já zkoušela Mamatest a vůbec nic..Clear blue hned + 1-2tt

jeklovka
13. kvě 2018

@loylii s čím nesouhlas?

loylii
13. kvě 2018

@jeklovka blue Clear patří mezi nejspolehlivější testy. Udělala jsem jich za cely život papírových i digitálních asi 100. Digitální vždy negativní když jsem tehu nebyla. Za to papírový negativní skoro furt, i když jsem byla už v 5.tt

jeklovka
13. kvě 2018

@loylii Tak já o spolehlivosti nikde nic nepsala. Že má digi clearblue nejhorší citlivost (tedy nejnižší přesnost měření) je prostě fakt, to se dočteš na každé krabičce. Bych to spíš viděla na chybu v metodice.

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@jeklovka Je pravda, že negativní reakce na digi test od clear jsem taky dost slyšela.

jeklovka
13. kvě 2018

Jsou to jednoduché počty digi clearblue má 25 mIU/ml, LadyMax má 10 mlU/ml.

loylii
13. kvě 2018

@ruzicka06 já proste papírovýmu papírku kde je úplně bílo nevěřím, ale displayi ano😊

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@loylii Ono je to asi individuální. Někomu digi vyhovuje, někomu ne. Já jen že jsem na něj slyšela negativní reakce, sama jsem si ho už dlouho nedělala. I kvůli ceně popravdě.

terka555
13. kvě 2018

@ruzicka06 ja musim rict ze teda negativni reakci jsem jeste neslysela..a kdyz uz si myslim ze by to tam mohlo byt tak jsem si ho udelala a kupovala sem ho snad na eshopu maxe vzdy v akci treba za 180kc ale za tu jistotu to stalo

ruzicka06
autor
13. kvě 2018

@terka555 To já jo...kámoška si dokonce dělala těhu testy, jak papírkový, tak i tento digi, kterej ji ukázal, že těhotná není. No jenže jí se to nezdálo, tak šlak dr. a ten jí řekl, že už je asi v 6 týdnu. Tak nevím no, kde je ta jistota teda.... Jo pro někoho možná je lepší digi, jenže když se o mimi snažíš už několik let, jako třeba já, tak už se trošku i na tu cenu dívám.