Nevím, zda mám ovulaci. Poradíte mi?

dzalli
15. kvě 2020

Poradite mi prosim zkusenejsi? Mam nepravidelne cykly, ovulacni testy mi vzdy vychazi tak, ze dle navodu to neni pozitivni (ta testovaci carka je skoro stejne silna jako kontrolni, ale neni uplne stejna nebo silnejsi).
A ted u gynekologa 14.DC - pry ovulace neni (podle utz). A dalsi den mi odpoledne ovulacni test vysel opet "pozitivni" (kontrolni carka skoro stejne silna). Bolest bricha jakoby na vajecniku. i cipek byl vysoko a mekky. Vecer uz byla carka trochu slabsi a dalsi den uz temer zadna....
Tak co, mohla jsem mit ovulaci? Nebo zadnou nemam? To by ale gynekolog den predem uz mel poznat ne?
Uz jsem z toho zpruzela, protoze moje telo mi rika uplne neco jineho, nez vsechny ty chytre testy a doktor...
Bazalni teplotu nemerim, protoze v noci a nad ranem porad vstavam k diteti.

gruyerre
15. kvě 2020

Ovulace probíhá až 24-48 hod po pozitivním testu, jestli si to dobře pamatuji. Takže u dr.jsi byla 2- 3 dny před ovulací. Doktor měl vidět ve vaječníku dozravajici folikul/folikuly. O tom nic neříkal?
Podle toho, co píšeš (test, čípek, bolest vaječníku), bych si spíš tipla, že ovulace byla...

dzalli
autor
15. kvě 2020

@gruyerre no ja teda take...doktor kouknul na oba vajecniky na ultrazvuku a pry ze ovulace neprobiha ani na jednom. O tom, ze nekomu testy treba nevychazi uplne pozitivni a ovulace stejne probiha, to jsem cetla. Ale aby mi to i gynekolog vyvratil, tak to uz jsem z toho fakt uplne zmatena?:P

gruyerre
15. kvě 2020

@dzalli to je zvláštní... Nemyslel to tak, ze právě teď ovulace neprobíhá? 😁

dzalli
autor
15. kvě 2020

@gruyerre no to me pri tom vysetreni nenapadlo se zeptat:D ale zase kdyby ovulace probihala treba za 30hodin od testu, tak by rano uz test nebyl negativni ne? To mi na tech testech porad neni uplne jasne...

gruyerre
15. kvě 2020

@dzalli ten test je opravdu pozitivní jen na chvilku den až dva před tou ovulací. Často se stává, že ten úplně pozitivní test člověk propásne, i když testuje dvakrát denně. V den ovulace už pozitivní nebývá.

veronikav31
15. kvě 2020

@dzalli asi blbá otázka,ale ty se snažíš o další dítě? A doktor má pravdu,i když ovulace není tak můžeš mít pozitivní testy i ovulační bolesti. I holky co nemají třeba jeden vaječník,tak můžou mít ovulační bolesti na té straně kde není

dzalli
autor
15. kvě 2020

@veronikav31 ano, snazime se zatim 7 mesicu. A jelikoz jsem po CS, tak jsem pro jistotu chtela k doktorovi, abych vyloucila, zda nemuze byt treba nejaky problem semnou. To jsem teda netusila, ze pozitivni testy muzou byt i pri anovulacnim cyklu...tak to jsem z toho ted uz uplne jelen

dzalli
autor
15. kvě 2020

@gruyerre aha, to mi porad nebylo jasne, jak to je pri ovulaci samotne, diky za upresneni!

veronikav31
15. kvě 2020

@dzalli a nedomlouvala ses s doktorem na úpravu cyklu?

dzalli
autor
15. kvě 2020

@veronikav31 no jeste jsem v tu dobu kojila v noci, takze mi rekl, ze pro me nic nemuze zatim udelat. Zkousela jsem to bylinkama, vitaminy, caje...ale povedlo se mi akorat to, ze se "ovulace" (pokud je), posunula dopredu, ale cyklus je zase kratky a lutealni faze mi vychazi treba 9dni..coz pry je malo.

veronikav31
15. kvě 2020

@dzalli jaké bylinky a vitamíny jsi měla?

dzalli
autor
15. kvě 2020

@veronikav31 drmek, kys.listova, gynex, kapky z maliniku,jerabu cerneho a ptaciho, fertipronu, Nosifol Forte, caje - malinik, kontryhel, zensky od gresika, Mojzisovou...vsechno teda brano postupne, ne takto silene najednou🙂 vzdycky treba 1-2 doplnky stravy a jeden nejaky caj k tomu. Ted uz mam jen ten Nosifol. Jeste jsem si rikala, ze bych zkusila materi kasicku, a pak uz na to asi pecu.

veronikav31
15. kvě 2020

@dzalli mateří kašička,ale ta syrová v ampulkách je výborná. Mám vyzkoušeno-2 děti😉 Jelikož mám Pcos, tak s ovulací jsem měla taktéž problém. Ale chce to mateří kašičku 1dc-10dc(k tomu jsem měla kontryhel 1dc-10dc),pokud by se nezadařilo tak 2 měsíce takto po sobě. I kamarádka to zkoušela 2 měsíce a zadařilo se. Pokud by se u tebe takto nezadařilo,tak se domluvit s doktorem na hormonální profil a pak případně clostilbegyt

dzalli
autor
15. kvě 2020

@veronikav31 aha, to je super, ze mas s tim osobni zkusenost! Doporucila bys mi konkretni znacku? Ja jsem zvazovala toto: https://www.otehotnet.cz/e-shop/vceli-produkty/...

veronikav31
15. kvě 2020

@dzalli já měla konkrétně toto: https://eshop.ziskejzdravi.cz/materi-kasicka-am...
dívala jsem se,že není špatné toto: https://www.vceli-produkty.eu/katalog/materi-ka... . A nebo pokud máš v okolí včelařské potřeby?
nebo ještě zkusit se zeptat tady: http://www.cabalka.cz/materi-kasicka-lyofilizov...

dzalli
autor
15. kvě 2020

@veronikav31 Moc diky za tipy, neco z toho vyberu a vyzkousim🙂

veronikav31
15. kvě 2020

@dzalli není zač. Hodně štěstí🍀