Nezkrotná touha po miminku
Ahoj holky, zakládám toto téma pro děvčata, která už hrozně moc touží po miminku, ale z nějakých důvodů se zatím o mimi nesnaží. U nás je to tak, že původně jsme si řekli, že mimi až po svatbě. Pak jsme měli krizi, přítel se se mnou rozešel, ale ještě ten den si prý uvědomil, že beze mne nemůže a nechce být. Bylo to hodně těžké období, ale už jsme zase ok. Jenže z plánování svatby na červen 2008 tak nějak sešlo..nebo to spíš vymizelo. Byla jsem opravdu někdy asi s tím plánováním otravná, přítel se moc nezapojoval. A tak jsem to nechala být a čekám, jestli se o tom třeba někdy zmíní.. zatím nic.. pro mě je ale nejdůležitější, že jsme spolu. Před dvěma měsíci jsem vysadila antikoncepci kvůli vleklým problémům s mykózou a tak.. máme nechráněný styk s tím, že přítel říká, že je šikovnej a že neotěhotním🙂 popravdě pak řekl, že kdyby se to náhodou stalo, tak se tomu nebrání (ale jinak máme vžitý názor, že až po svatbě, o které teď právě není řeč). A já jsem si jistá, že kdyby se to náhodou stalo a já bych byla těhulka, tak bych se tomu vůbec ale vůbec nebránila a tak podvědomě si přeju, aby se to opravdu stalo... moc si to přeju.. prolézám modrého koníka a dívám se na maminky, jak jim rostou bříška, na jejich ultrazvuky a opravdu se nemůžu dočkat... aaach jooo... 🙂
Stručné shrnutí
- Silná touha po miminku často stojí proti odkladům kvůli partnerově neochotě, bydlení nebo finančním důvodům; doporučeným řešením je upřímná komunikace s partnerem a zvážení kompromisů nebo ultimát v závislosti na prioritách párů.
- Pokud se nedaří otěhotnět, lékařská vyšetření a zákroky zmíněné v diskuzi zahrnují spermogram, hysteroskopii, laparoskopii, diagnostiku neprůchodnosti vajíčkovodů a postupy v centru asistované reprodukce (IUI, IVF, stimulace injekcemi, punkce, transfer, mražení embryí).
- Nenásilné alternativy a příprava zahrnují vysazení antikoncepce (HA), užívání kyseliny listové a vitaminu C, užívání přípravků typu "calibrum baby plan", změnu životního stylu (cvičení, redukce hmotnosti) a zvažování adopce jako alternativy k biologickému rodičovství.
Nejčastější otázky
Q: Jak s partnerem otevřeně mluvit o tom, že chci dítě, aniž bych ho zatlačila?
A: Diskutující doporučují opakované upřímné rozhovory bez nátlaku, případně konzultaci s psychologem; v diskuzi zaznělo i doporučení nechat partnera "dozrát" a dát mu prostor, nebo vyhrocení situace ultimátem, pokud je otázka pro jednu stranu existenční.
Q: Kdy vyhledat lékaře, pokud se nedaří otěhotnět?
A: V diskuzi ženy popisovaly, že po několika měsících až roce neúspěchů začaly lékařská vyšetření; konkrétní procedury zmiňované v tématu jsou gynekologické vyšetření, hysteroskopie, zjištění neprůchodnosti vajíčkovodů, laparoskopie a následné odeslání do centra asistované reprodukce (CAR).
Q: Jaké metody asistované reprodukce byly v diskuzi zmíněny?
A: V tématu byly uvedeny inseminace (IUI), stimulace injekcemi, IVF (včetně punkce a transferu) a mražení embryí; jedna diskutující uvedla, že po IVF má „5 mrazáčků“ a další popisovali postupy v CAR.
Q: Jak se připravit před pokusem o početí z hlediska výživy a doplňků?
A: V diskuzi ženy zmiňovaly užívání kyseliny listové a „céčka“ (vitamin C), užívání přípravků „calibrum baby plan“, vysazení hormonální antikoncepce (HA) a celkové zlepšení životního stylu (cvičení na rotopedu, procházky).
Q: Co dělat po gynekologickém zákroku, než se opět začne snažit?
A: V jednom příspěvku byla konkrétně zmíněna třítýdenní pauza po laparoskopii/hysteroskopii, po které se zase může začít snažit; další kroky zahrnují kontrolu u lékaře a případné odeslání do CAR.
Závěry z diskuze
Shoda
- Je běžné, že ženy intenzivně touží po dítěti a zároveň odkládají snažení kvůli partnerově neochotě, bydlení nebo financím.
- Doporučuje se otevřená komunikace s partnerem a případné vyhledání odborné pomoci (psycholog, gynekolog).
- Lékařská diagnostika při potížích zahrnuje spermogram, hysteroskopii, laparoskopii a možnosti v CAR (IUI, IVF).
Sporné názory
- Někteří diskutující prosazují začít se snažit co nejdříve i bez ideálního zázemí; jiní preferují počkat na vlastní bydlení a stabilní finance.
- Některé příspěvky zmiňují, že nadváha může ovlivnit plodnost; jiné účinek nadváhy na šanci otěhotnět v diskuzi bagatelizují nebo ho považují za řešitelný.
- Některé ženy zvažují adopci jako alternativu, zatímco jiní ji odmítají nebo k ní přistupují opatrně.
Otevřené otázky
- Kdy přesně je „správný čas“ začít se snažit, pokud se partneři neshodnou?
- Jak dlouho čekat a kdy požádat o vyšetření nebo odeslání do CAR?
- Do jaké míry ovlivňuje nadváha nebo předchozí gynekologická anamnéza schopnost otěhotnět?
Zmíněné značky a firmy
Modrý koník, Emimina, CAR, Bohnice
Zmíněné produkty a metody
antikoncepce (HA), vysazení HA, calibrum baby plan, kyselina listová, vitamin C (céčko), rotoped, spermogram, hysteroskopie, laparoskopie, vyšetření neprůchodnosti vajcovodů, IUI (inseminace), IVF, stimulace injekcemi, punkce, transfer, mražení embryí (mrazáčky), adopce
Místa a osoby
Bohnice, Německo
@mon777 No to sa vam bude zdat asi smiesne 😀 😀 ako hlavne je to koli statniciam a diplomke nechcem ich rieist tesne pred porodom alebo po narodeni alebo tak, lebo si chcem babao aj uzit a tak... tazke keby som etehotnela od jula do septembra tak to hrozi 😒 takze ak sa to nepodari do juna, tak az potom v oktobri 😅 no a este jun-jul nechcem otehotniet lebo by to bol baran a s tym mojim je to dost tazke, dvoch radsej nie 😀 😀 😀
Dufam si nemyslite ze mi sibe 😀
Aj ja som rada ze sme sa tu tamto stretli 😉
@kukucg nemyslím si, že si divná, neboj 😉 To by sme boli potom asi všetky 😀 😀
A merajte, merajte. Inak kamarátka mi hovorila, že to môže odhaliť aj blížiace sa horúčkovité ochorenie 😉 Ale ja si to meriam len tak, lebo mimi zatiaľ neplánujeme, takže aj OVU mi je naprd, že viem, kedy je 😀 😀 Ale tak čo? Z nudy a zvedavosti môžem, nie??? 😅
Baby, idem ja už spinkať, tak sa mi tu majte, zajtra ráno merajte, ak chcete 😉 Ale nezabudnite, že to treba KAŽDÝ DEŇ PRESNE V TÚ ISTÚ HODINU PRED TÝM, AKO VSTANETE Z POSTELE, takže teplomery prichystať a ide sa na to 😉 Držím palečky 😉 Potom som zvedavá na vaše grafy 🙂
@kukucg 😀 uz nemozes..teplota sa ma merat hned po prebudeni v klude, aspon po 4hodinovom spanku 😉
@solinkarka presne tak!! 😉 Inak ahoj. Včera sme sa s babami rozbásnili o kočíkoch...nože hybaj a pochváľ sa nám, akú máš predstavu 😉
@mon777 no ved som si zobrala zvlast teplomer, mame ich doma habadej 😀 ale ked som ho v noci potrebovala pre simiho tak bol ruke a predtym som si ho nikam nepchala 😀 😀 😀
@solinkarka Inak som sa zobudila ved predchvilou 😒 to musim fakt ze hned hned??? 😀
A zajtra mam dostat mrchu tak zacnem asi az po nej 😝
@mon777 nooo tak ja mam asi taku predstavu ze mohol by byt zeleny (kriklavejsi), 4 kolesovy alebo nieco taketo, hrozne sa mi paci kombinacia farieb 😵 http://www.klikshop.sk/produkt/nestor-quenne-ns...
@kukucg ano hned ako ti zazvoni budik ze treba merat 😀 ja vdzy hodim budik kade lahsie, teplomer vzdy mam na nocnom stoliku pripraveny, davam dole gate a meram a mm vzdy asistuje 😀
@solinkarka pri com asistuje ? 😀 😀 ja ho tam supnem v polospanku a mm ma len zobudi, ze asi by ho uz trebalo vybrat 😀
@solinkarka To máš fajn 🙂 Ja som na tom tak, že zazvoní budí, teplomer vždy po ruke, no nemá kto asistovať...ak nerátam plyšový vankúšik s macíkom a nápisom Ľúbim ťa 😀
@lucinocka 😀 no on kontroluje ci je dostatocne hlboko 😀 a o tom vybrati mi ani nevrav....tak si predstav ze minule mi nepipal teplomer tak ja ho tam drzim ako debil aj 5 minut a moj mi povie ze co tam tolko robim ze uz davno pipal 😀 no tak ma to nastvalo tak ja som bola hore a nepocula som a on pomali chrapal a povedal ze uz pipal 😠 no normlane ma to urazilo...coze som uz taka hlucha? 😀
@kukucg ono je to tak, že čím neskôr meriaš, tým je teplota viac hore. Ale to je aj tak na nič, dneska, lebo to musíš každý deň v tú istú dobu a tipujem, že o 8:30 si inokedy už dávno na nohách. 😉
Inak baby, je toto zlý plán do budúcna?? Teda plán...skorej moje snívanie 😀 😀
19 a pol - matura
20 - svadba a robota (hocičo)
21 - prvé mimi
22 - druhé mimi a VŠ externe (na Bc.)
25 +/- - promócie (Bc.)
26 - stretie mimi + robota v škôlke (kým neotehu a neporodím)
rok pokoj - robota v škôlke
28 - štvrté mimi
29 až dôchodok - robota v škôlke 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 - samozrejme treba zarátať ešte materskú po poslednom mimi 🙂
@solinkarka ja ortutovy nechavam 10 min, bo na mobile je tak- odlozit budik o 10 min.. ale dakedy ho neodlozim, ale vypnem a potom s nim prespim aj pol hodky :DD
@mon777 heh a tak dik...moja a ty mas kolko rokov ze planujes este len maturu?? 😕
@solinkarka minuly mesiac som ho kupila, a tento mesiac som ho testovala ze ako meria, spolu s ortutovym este.. ale od bud. cyklusu budem digitalnym uz len, dobry je, meraju presne rovnako.. teda ak nebudem tehu teraz:D
@solinkarka iank pekny kocik 😉 je to ten typ co sa aj mne paci
to je dvojkombinacia??

@kukucg
@dreana
baby, mne to nedá, ale ste hrozne fajn a som rada, že som sem napísala 🙂 Mám pocit, že ste moja krvná skupina 😉