Nízké hCG 15. dpo. Pozdější uhnízdění?

21. bře 2024

Dobrý večer. Měl zde prosím někdo problém s nízkým hcg na začátku těhotenství? Kvůli problémům jsem se měla gynekologičce ozvat okamžitě po pozitivním testu – 1. pozitivní test jsem měla na 11 dpo (zcela slabá čárka), 1. digitální pozitivní test jsem měla na 14dpo ráno. Na 15dpo mě objednali k odběru krve na hcg - výsledek byl 9,14. Může to být způsobeno pozdějším uhnízděním? Jsem z toho v řádném stresu že byla hodnota tak nízká. Další odběr mám v úterý. Děkuji.

katule1990
21. bře 2024

Vzhledem k tomu, ze papirkove testy zachycuji tehotenstvi od 10 jednotek, test byl pozitivni 11 DPO, HCG se ma obden priblizne zdvojnasobovat, tak mi prijde, ze 15 DPO je 9 jednotek celkem malo. Kazdopadne drzim palce, at to dopadne dobre ☘️.

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
22. bře 2024

@katule1990 testy mi zatím krásně sílí, proto se mi nezdá, že by mělo jít o biochemické.

helen_h
22. bře 2024

Je určitě možné, že k odběru došlo brzo, čárka 14DPO je velmi slabá, asi by bývalo lepší zavolat jí až později. Teď už stejně nic nezměníte, tak holt vyčkat do dalšího odběru.
Každopádně to, že čárka dále sílí , je dobrá zrpáva.

autor
22. bře 2024

@helen_h já jsem jim tam volala po pozitivním testu, protože jsem začala mírně krvácet (přesně v den MS). Řekla mi, že mám přijít pro jistotu hned druhý den. Proto jsem byla takhle brzy. další odběr mám úterý, ve středu budou výsledky a další sono.

katule1990
22. bře 2024

Tasty vypadaji moc dobre, drzim palce 😊.

autor
22. bře 2024

@katule1990 děkuji moc ❤️

autor
25. bře 2024

Dnešní mamatest už takto 🙏
@katule1990 @helen_h

helen_h
25. bře 2024

A zítra odběr?

autor
25. bře 2024

@helen_h Ano. Zítra odpoledne by měly být i výsledky, ale pracují jen do 14:00, takže když jim nestihnou přijít do té doby, dozvím se je až ve středu ráno na konzultaci s doktorkou.

katule1990
25. bře 2024

Tak super, to mam radost a preju, at jde vse dobre ❤️.

autor
26. bře 2024

@katule1990 @helen_h Právě mi přišel výsledek - 104,9 🙏

helen_h
26. bře 2024

Zvyšuje se to, snad tedy dostatečným tempem... Za týden by už mohl být vidět nález na uzv, ale možná dá kontrolu ještě na později. Kdy si Vás pozvala na kontrolu?

autor
26. bře 2024

@helen_h zítra mám kontrolní sono, ale termín byl dohodnut ještě minulý týden v den prvního odběru, jelikož předpokládala, že půjde o biochemické těhotenství.

autor
26. bře 2024

@helen_h vychází to tak, že se hodnota každých 48 zdvojnásobila. Myslím, že to je tak běžný vzestup.

helen_h
27. bře 2024

Ano, dle minulé hodnoty to zdvojnásobování odpovídá, jen asi musela být ovulace nějak později než 14 dní před vynecháním, protože ta první nabraná hodnota byla nizoučká. Hlavně aby teď HCG pořád hezky rostlo

helen_h
3. dub 2024

Tak jak se daří?

autor
11. dub 2024

@helen_h HCG stoupá, na ultrazvuku naposledy nic neviděla. Dnes bych měla mít hcg cca 1200 a víc. V pondělí mám další sono. Hcg roste pomaleji než by mělo podle tabulek, ale doktorka říká, že je to běžné u mnoha žen.