Prosba na hladinu hCG. Co myslíte, když roste tak pomalu?

anonym789
1. únor 2020

Ahoj zdravím,
mám dotaz. 23.1. jsem byla na odběr krve pro zjištění Hcg. Výsledek byl 37,3. Poslední MS jsem měla 15.12. (První den) další odběr jsem měla teď v úterý 28.1. a výsledek 50. Lékař mi sdělil ze se jedna o biochemické těhotenství. Ovšem jsem ještě objednána na ultrazvuk 4.2. Přijde mi to brzo , protože stejne nic neuvidí vzhledem k tomu, ze mi to přijde ještě brzy. Hcg mi stoupá. Menstruaci stále nemám. Ano Hcg mám nízké , ale roste. Myslím si jestli nejsem úplně na začátku. Co myslíte ? Je to zbytečná naděje ? 😒

lutu11
1. únor 2020

@anonym789 u prosperujiciho tehotenstvi SE HCG zdvojnasobi každé 2-3 dni. Myslím, že to nebude ok a doktor to zhodnotil dle praxe. Uvidíš vic na utz.

anonym789
autor
1. únor 2020

@lutu11 ... no dobre ale na ultrazvuku pokud jsem na začátku stejne nic neuvidí 🙂 takže nevím jako co dělat. 🙂 jsou případy kdy mají ženy nízké Hcg a dítě mají.
U biochemického těhotenství by se mi přece dostavila už menstruace. A já ji nemám už 15dni.

loylii
1. únor 2020

@anonym789 na něco se ptáš, dostaneš odpověď a tu pak napadas. Dojdi si k Dr. Komu není rady, tomu není pomoci. Já měla 5 dni po vynechání Hcg 660.

aurelie34
1. únor 2020

@anonym789 někdy trvá než tělo plod vyloučí a začne krvácení. Podle poslední MS by jste měla být v 6+6 (konec 7 tt) a to je už většinou na ultrazvuku srdíčko a HCG je mnohonásobně větší. Z 99% se jedná bohužel o neprosperujici tehotevi a čekala bych každým dnem krvácení.

anonym789
autor
1. únor 2020

@loylii já nic nenapadam 🙂 jen jsem se zeptala 🙂 děkuji za ponaučení 🙃

aurelie34
1. únor 2020

@anonym789 tady máte ještě hladinu HCG v jednotlivých týdnech. Sama vidíte že to nevypadá dobře.

loylii
1. únor 2020

@aurelie34 pravda. Já byla těhotná 2x a pokaždé srdeční akce 6+4 až 6+5 a to už bylo Hcg hooodne přes 1000. U zakladatelky to vypadá na ZT. V úplnem začátku.

anonym789
autor
1. únor 2020

@aurelie34 já už tak nějak smirena jsem. Jen je zvláštní ze stále se nedostavila menstruace. Sliznici mám zvětšenou a sám lékař je z toho překvapen. Zajímá mě jestli k oplodnění nemohlo dojít třeba těsně před ms. Tudíž by ještě nějaká šance byla. Kdyby došlo k oplodnění 6.-8.1.
Nevím ... všem moc děkuji. A na nikoho tady nenarazim. Já se jen zkratka ptám ... od toho je diskuze.

aurelie34
1. únor 2020

@anonym789 možné to je ale vám ani neroste to HCG, má se ob den zdvojnásobit tak že za od 23.1 do 28.1 by se mělo zvednout na cca 200, a vy máte 50, tak že je vidět že je něco špatně. Mrzi mě to ale fakt bych se k nějakému zdárnému konci neupínala. Bohužel každé 3 tehotensví konci v prvních týdnech potratem.

anonym789
autor
1. únor 2020

@aurelie34 ano vím. Uvidím jestli menstruace přijde , aby nebyla potřeba žádná revize. V úterý mě čeká ještě kontrola u doktora a znovu krevni testy na Hcg.

jjasmina
2. únor 2020

jetli ste měla posledni ms 15.12. tak to nadějně nevypada, já měla tři dny zpoýdění a hcg 1000 cca, na jaře jsem měla sp a krvaceni se dostavilo skoro o měsic později

asinehri
2. únor 2020

Jasně, že tě musí vidět na kontrole, když HCG roste a že je to/bylo v děloze zatím nepotvrdil..hlavně musí vyloučit GEU

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru