Oddálení ivf kvůli očkování na Covid. Máte s tím zkušenost?

7. kvě 2021

Ahoj ráda bych se vás zeptala jestli třeba některá odkládáte ivf a radši se necháte nejdřív naočkovat na covid. Covid jsem už prodělala a ne moc dobře, tudíž se bojím, a čeká mě v létě ivf ale jsem mladá tak bůh ví kdy se na očkování dostanu. Přemýšlím jestli ivf neodlozit. Máte s tím zkušenosti? Nebo už jste naočkované? Kolik měsíců po očkování by se mělo počkat na otěhotnění? Moc děkuji za rady 😌

marti89
7. kvě 2021

Zatím se očkují jen "staříci", možná od června se spustí registrace pro 16+. Nicméně nějaká ochrana je až cca 14 dní po druhé dávce, mezi první a druhou je asi měsíční prodleva a na první dávku by se nemělo chodit od prodělání Covidu méně než 90 dní. Zkusila sis nechat otestovat protilátky, kolik jich máš? Stojí to asi 600 Kč, třeba zjistíš, že jich máš dost a očkování tedy v tuto chvíli postrádá smysl..

janah22
7. kvě 2021

Dělám ve školství, takže už první dávkou naočkovaná jsem. Když se registrace v březnu pro pedagogy rozjížděla, byla jsme právě na laparoskopii a ptala se tam na názor doktora co mě operoval, jestli se nechat očkovat. On i druhý doktor z Caru mi řekli, že když mám tu možnost, tak ať do toho jdu, že teď rodí celkem dost pacientek s covidem, nebo že jim přichází těhotné s covidem a mají komplikace. Před operací jsem si moc dobře neuměla představit, že bych měla čekat kvůli očkování takovou dobu (než mi dají termín - natahovalo se to, protože nebyly vakcíny a ještě měli učitelé dostávat astru, kdy 2. termín měl být za 3 měsíce). Nakonec se to vyřesilo samo a musím na další vyšetření, takže pokud bude ivf tak nejdřív v září. (a 2. dávku dostanu koncem května). Teď jde ale očkování rychle, jestli se všechny zbylé skupny spustí v červnu, tak půjdou učitě podle věku zase. Většinou se očkuje Pfizer a 2. dávka je za 6 týdnů. Při očkování jsem se ptala na těhotenství a tam mi řekli, že by neměla být žena těhotná 2 měsíce (tzn. v době mezi aplikaceí1. a 2. dávky a kousek potom). V caru mi taky řekli ty 2 měsíce (jen tam jsem se nezeptala od kdy se to počítá, ptala jsme se až v tom očkovacím centru). Záleží v jak moc rizikovém prostředí se pohybuješ (já i mezi dětmi co nemůžou mít roušky) a jakou obavu pak máš z toho, že bys to případně chytla znovu v těhotenství (jaká je pravděpodobnost netuším). Já si řekla že případně radši počkám, než se pak stresovat z denní kontaktu s někým, kdo nemůže mít roušku.

majili
11. kvě 2021

Já jsem IVF neodkládala, a proto se očkovat nenechala. Pracuji ve školství, takže jsem možnost před IVF měla, ale už jsem nechtěla čekat déle. Jsem určitě pro očkování, ale IVF se zadařilo a v těhotenství jít na to nechci. Zatím jsem covid neprodělala.