Opakovaně nezdařilá těhotenství

panterka9193
14. čer 2019

Ahoj holky,

za poslední rok a půl jsem prodělala 4 nezdařilá těhotenství:
1) 1/2018 - zamlklé
2) 8/2018 - spontánní potrat
3) 10/2018 - biochemické
4) 3/2019 - afetální vejce

Mám za sebou hematologii a genetiku, obojí je v pořádku. Dělaná byla hysteroskopie, která sice potvrdila anomálii dělohy - srdcovitý tvar, ale na potrácivost to nemá mít vliv.
Už nevím, kde by mohl být problém.
Máte některá s něčím podobným zkušenost?
Díky.

sudylichozrout
14. čer 2019

@panterka9193 vysetril take nekdo tveho partnera? Problem muze byt na jeho strane, zejmena v kvalite spermii.

moxha
14. čer 2019

Já potratila v listopadu 2017, březnu 2018, červenec 2018.Vždy zamlklý potrat.Zašli jsme do CARU,prodělali kompletní vyšetření včetně genetiky a nic nenašli.V Listopadu jsem znovu otěhotněla spont,hned mi nasadili Gynprodyl a píchala jsem si Fraxiparin a nyní jsem ve 30 týdnu.Zkuste se domluvit na této léčbě

panterka9193
autor
14. čer 2019

@sudylichozrout ano, partner na spermie v pořádku, takže tam by to mělo být ok.

panterka9193
autor
14. čer 2019

@moxha já jsem zapomnela napsat, že při druhém těhotenství mi byl nasazen Utrogestan, když jsem začala špinit. Při třetím a čtvrtém těhotenství mi hned Dr nasadila opět Utrogestan a navíc Prednison. Teď jsme začali chodit CARu a tam nám Dr po vyšetření doporučil zkoušet otěhotnět, s tím,že až se zadaří, tak má pro mě připravenou jinou kombinaci léků, je možné, že to bude to, co píšete.
Celou dobu jsem si myslela,že to bude tou dělohou nebo hematologií, ale když je vše ok, tak nevím, kde může být ten problém?! 🤔
Vám řekli, co za to mohlo?

xnikolan
14. čer 2019

Já mám za sebou dva potraty během dvou let, vždy zamlklé těhotenství v 6tt a následná revize v 9tt (vždy jsem měla utrogestan). Po druhém potratu jsme šli hned do CAR, jednak kvůli potratům a také kvůli délce otěhotnění (cca rok), všechna vyšetření v pořádku. Bylo nám nabídnuto IVF s genetikou embryí, s tím že problém může být v embryu, nebo jsme to mohli zkoušet dál se šancí 50:50, to nikdo nedokázal říct. Souhlasili jsme s IVF, v podstatě se opět nenašlo ani na genetice embryí nic konkrétního, ze 7 embryí 3 naprosto zdravá, další dvě použitelná a dvě špatná, avšak žádná konkrétní (stejná) vada. Povedl se nám tedy hned první pokus, dnes začínám 21tt a ještě máme 4 zamrazená embrya. Ale těžko říct, zda by bylo další přirozené těhotenství úspěšné jako IVF nebo ne. Stimulaci jsem zvládla v pohodě, takže pro mě to nebylo ani nijak zatěžující, těhotenství zvládám také v pohodě, chodím celou dobu i do práce. Na druhou stranu stále nevíme, kde je problém a zda další se podaří přirozeně a úspěšně nebo budeme muset využít zmrazená embrya.

moxha
14. čer 2019

@panterka9193 ne neřekli,neb nic nezjistili.. Je ale pravda,že mi je už skoro 38 let,tak hold ty vajíčka už nemuseli být 100%.

klea81
14. čer 2019

@moxha no to rozhodně 100% nejsou, okolo 40.roku je jich 80% defektnich, po 40.roce věku se při ivf používají většinou vajíčka mladších darkyn, právě z tohoto důvodu