Otěhotnění bez vejcovodů - měl to někdo stejně?

2. kvě 2021

Ahoj, je tu někdo kdo přišel o oba vejcovody z jiného důvodu než je mimodelozni těhotenství? Jak se vyrovnávate s tím že jedinou nadějí je IVF? Jsem čerstvě po neúspěšném KET a nějak se z toho nemůžu vyhrabat. Měli jsme jen zamražená jen dvě embrya, takže zbývá poslední a pak případně celý kolotoč znovu. Kde brát sílu k dalším pokusům? Jak se z toho nezbláznit když všichni kolem už děti mají / čekají a my pořád nic? Tolik jsem věřila že to tentokrát vyjde a teď propadám beznaději že my nikdy děti mít nebudeme...

alik20
2. kvě 2021

Ahoj, neztracej nadeji. Snad to brzo dopadbe. Taky jsme se snazili dva roky a nic, vsichni okolo me tehotny, jak v praci, tak o kamaradky, bylo to desny, kazdy kdyz oznamil, ze je tehotny jsem nevedela jak reagovat, bolelo me to, ze vsichni jsou, jen ja ne. Nakonec zjistili, ze ma manzel malo spermii, nakonec ae to podarilo kde na podruhe. Ted chceme druhy, meli jsme zamrezeny 5 embryi, a uz mame jenom jedno. V prosinci jsem pozratila. A manzel uz na cely proces znova nechce, ale doufám, ze ho ukecam. Jak to psychicky zvladat ti neporadim, orotoze ja jsem to snasela taky dost blbe. Zkus treba psychologa. Třeba pomuze. Drzim palce