Ovu test. Co si o tom mám myslet?

kattry
8. říj 2020

Ahoj, jsem tu nová tak snad dělám vše správně. Potřebovala bych poradit dělám si ovu test, nejdřív jsem myslela, že je ovulace 5.10. 12DC, pak to zesláblo a včera 7.10. 14DC mi test ukázal znovu silnější proužek.Tak sem si řekla udělám ještě dnes 8.10. 15DC a vyšla ještě silnější než včera.Tak teď nevím co si o tom myslet, dělám si testy poprvé

kocila
8. říj 2020

@kattry ještě testuj dál-trošku ještě chybí ( po nejsilnějším testu pak přichází ovulace do 18-48 hodin ovulace)...jak dlouhé máš cyklus?

kattry
autor
8. říj 2020

@kocila cyklus mám 25dní, beru od 1.dne menstruace do 1.dne další menstruace

kocila
8. říj 2020

@kattry tak se zdá, že buď tento cyklus bude delší-ovulaci tipuji 16.-17.DC, nebo máš krátkou dobu po ovulaci, protože by pak čas pro zahnízdění byl jen 8 dnů, což je bohužel málo... (optimum je 14 dnů a říká se, že i 11 dnů stačí)
ale nepředcházejme..teď se doma s chlapem snažte a pokud by skutečně přišla MS zase toho 25.Dc, tak je zapotřebí řešit s gynekologem (což se řeší léky)

kattry
autor
8. říj 2020

@kocila abych to uvedla na pravou míru, před 6lety sem chtěla darovat vajíčka ani po píchání injekci se mi pořádně nedělali.zjistili mi nízký Amh , říkali že v 25letech sem měla zásobu jako 45letá holka.Neřešila jsem to byla jsem sama.Letos 15.května mi dělali testy znovu a řekli že ať se budeme snažit jak chceme ale přirozeně se nám to nepovede. Řekli sme si že se rozhodneme jestli jít na léčbu nebo ne.Ja už mám syna 10let a přítel dceru 12 , no nakonec se nám 6.6. ani ne měsíc po tom oznámení podařilo miminko.Ani jsme to nečekali.Bohužel 1.8.jsem měla zamlklý potrat. Doktorka mi řekla že mám přijít teď 16.10. že mi dá clostylbegit jestli to píšu správně.Tak sem si řekla že si ze zvědavosti udělám ovu test.Tak spíš přemýšlím co a jak.reknou ti že to nejde a povede se tak nevím co si myslet

kocila
8. říj 2020

@kattry ale zdá se, že budeš ovulovat. což je fajn, jen možná budeš být problém s krátkou dobou pro zahnízdění-na to se předepisují léky-ustrogestan, progestron (cyklus 25 dnů je bohužel jeden z příznaku malé zásoby vajíček, proto se cyklus zkracuje)... doma se snažte, protože se něco v tvém těle děje...
kdybys skutečně chtěla vědět, zda ovuluješ, tak to ti poradím měření bazální teploty, ale to se začíná měřit hned po menstruaci,,

ano clostík ti dokáže nastimulovat vaječníky, aby vyprodukovaly folikuly ( jen to je hrozný sajrat,který by se neměl více jak 6x za život kvůli rakovině- ale to jsou bohužel všechny umělé hormony), zároveň bys měla chodit při clostíku na UTZ, zda to má vůbec účinek a nebereš ho zbytečně -že se ti vytvořil folikul nebo i více jich..

kattry
autor
8. říj 2020

@kocila já už právě o tom spoustu četla takže vím že musím být hlídána apod. Jen prostě nevím co si o tom celkově myslet víš. No asi vydržím do toho 16. Na doktorku co mi řekne , každopádně snažíme se co to de. takže protoze mám krátký cyklus netvoří se ty vajíčka?

kocila
8. říj 2020

@kattry nemyslím si, že se ti netvoří vajíčka, jen když jich je málo, tak bývá ovulace většinou dříve.. u tebe dle ovu testu si myslím, že máš ovulaci později, ale brzo začneš krvácet ( máš málo progesteronu, který se tvoří ze žlutého tělísko po ovulaci)..
kolik si měla AMH (rezervu vajíček)?, asi nebudeš menstruovat do 60 let a můžeš mít přechod klidně ve 40ti..
a s malou rezervou se dá normálně otěhotnět, jen nebudeš do důchodu menstruovat..
počkej jak dopadne celý cyklus a řekni doktorce, že sis tento měsíc dělala ovu testy a vyšel ti pozitivní až 15.-16. Dc (ovulace je pak 16-18.DC), což při cyklu 25 dnů je pozdě

kattry
autor
8. říj 2020

@kocila já měla 0.3 Amh
Jinak teda dnes mě bolí celý den podbřišek na pravé straně...menstruace by měla přijít 19podle aplikace proto jsem objednana na 16.10.
Otěhotnět normálně - no to je právě to že v pronatalu mi řekli že přirozeně ne chtěli mě objednat na tu lecbu

kocila
8. říj 2020

@kattry 0,3 je porad rezerva,je to malo,ale vajicka jeste mas..
Ivf by z tebe za jeden cyklus dostali vice vajicek,ale pokud ovulujes,spermiogram je dobry,tak bys mohla prirozene..
No vidis,pozitivni ovu test a bolest znaci ovulaci..tak jen at po ovulaci neprijde brzo MS,nejdrive za 14dnu nebo vubec,tak pak dej vedet,jak si dopadla

kattry
autor
8. říj 2020

@kocila právě mi to bylo divný když mám zásobu sice malou jak můžou tvrdit že přirozeně to nejde vůbec .podle mě chtěli asi jen další lidi na peníze i to Mimi vlastně přišlo hned přirozeně.dekuju moc za radu 🙂

kattry
autor
9. říj 2020

@kocila tak sem si dělala test dneska a je to slabší takže ovu byla teda včera?

kocila
9. říj 2020

@kattry po pozitvním testu ovu proběhne až po 18-24 hod, takže spíš dnes...

kattry
autor
9. říj 2020

@kocila dobře děkuji moc 🙂

kattry
autor
16. říj 2020

@kocila ahoj tak sem dnes byla u doktorky.Řekla jsem, že jsem měla pozitivní ovu test.Řekla, že mám počkat do pondělí a když nepřijde ms, mám v úterý přijít na krev.Nevíš za jak dlouho budou výsledky?Jestli ten den nebo druhý?

kocila
16. říj 2020

@kattry jake budou delat testy?

kattry
autor
18. říj 2020

@kocila Výsledky vyhledávání pro slovo “No myslím že na to jestli jsem těhotná, protože doktorka jen rekla,když to v pondělí nedostanete tak přijďte v úterý a nabereme krev. Říkám a když to dostanu tak zavoláte, že nepřijde že.Tak říkám sestřičce,ale paní doktorka mi chtěla dát nějaké prášky a ona že až budu volat tak mi jí dá k teledonu