Ovu test z ranní moči - jak to vyhodnotit?

lokev
31. črc 2018

Ahoj všem, jsem tu nováček 🙂 včera večer jsme se s přítelem milovali a dnes ráno jsem si zkusila ovu test, hned z první ranní moči (až pak jsem zjistila, že se to dělat nemá)a byl pozitivní, obě čárky stejně silné (14 den od 1 mrchy) jsem . Je možné tedy, že bude probíhat ovulace? S přítelem už se snažíme skoro 2 roky.
Děkuji moc za odpověď.
B.

jaaaninda
31. črc 2018

Při pozitivním testu dochází k ovulaci za 24-48 hodin. Takže dle testu k ovulaci dojde, ale jestli opravdu folikul praskne a bude v něm vajíčko už test neřekne. Řešíte to už s gynekologem? Dělal hormonální profil, folikumetrii?

lokev
autor
31. črc 2018

Ahoj Jaaanindo, ne ještě jsme to s gynekologem neřešili, jsem tam objednaná na říjen a pak až to budu řešit, hlavně sebe jestli jsem v pořádku a pak tam poženu přítele. Takže ještě nám dávám naději.

jaaaninda
31. črc 2018

Přeju hodně štěstí 🙂 jinak chlapa posílají většinou na vyšetření první, je to rychlejší a jednodušší 😉 tobě na začátek udělají nejspíš ten profil a budou sledovat jak roste folikul a jestli prasknul.. a ještě bych to dneska pojistila 🙂

lokev
autor
31. črc 2018

Dneska to asi nestihneme, přítel dorazí až pozdě v noci z práce... ale snad ho překecám ráno 🙂 Když doktorka řekne, ať maže chlap na spermiogram, tak ho tam rovnou pošlu 🙂. Mám z toho ale strach, snad bude vše v pohodě.

lokev
autor
31. črc 2018

Ještě jen dotaz, nevadí že test byl dělaný z ranní moči? Proč se vlastně z ranní moči nebere i když je pozitivní ?

jaaaninda
31. črc 2018

Myslím, že nevadí. Jde jen o to,že LH hormon se koncentruje víc od 10 hod, ale každé tělo je jiné, a když je pozitivní i přesto, že je z ranni moci, tak bych řekla, že tím je pozitiva ještě jasnější 🙂 a jak píšu, každé tělo je jiné, a i když se např. těhotenské mají dělat z ranní moči, kvůli větší koncentraci přes noc, tak jsem měla odpoledne krásnou druhou čárku a druhý den ráno skoro nic. Pak jsem dělala těhu testy jen odpoledne 🙂 příště radši testuj ovu po té 10-11, ale nemyslím si,že to nejak vadí.

lokev
autor
31. črc 2018

Ahoj vsem, tak jsem prisla z prace a zkusila ovu test po druhe /tentokrat zadna rani moc / a druha carka byla slaba... myslite ze ovu bezi ? Cely den me poboliva podbrisek.. no zkusim urcite jeste zitra dopoledne ...

jaaaninda
31. črc 2018

Myslím, že testovat už nemá smysl. Maximální LH hladina podle ranního testu už proběhla. Někomu trvá jen pár hodin a někdy ani nejde testama odchytit. S ovulací bych počítala nejspíš zítra. Škoda, že neměříš bazální teplotu. Ta sice neřekne ovulaci předem, ale řekne, že určitě proběhla a hodně napomáhá k tomu poznat svůj cyklus a třeba i jiné příznaky ovulace. Vážně si nedělej hlavu z toho,že jsi testovala z ranní moči. Kdyby LH hormon nebyl na maximu,tak ten test pozitivní neni.

lokev
autor
1. srp 2018

Ahoj Jaaanindo, bazálku jsem dřív měřila, ale bohužel mi nebylo přáno ji ve stejnou dobu měřit, a vypadalo to, že mám stejnak ovu bolestivou, tak jsem tak nějak tušila, kdy ji asi mám, proto jsem si si to teď chtěla potvrdit tím testem. Myslím že ovu proběhla v noci po půlnoci, měla jsem takové pichlavé křeče v levem podbříšku, že jsem myslela, že si vezmu ibalgin. A celý den mě to bříško tak nějak pobolívalo, (ostatně jako vždycky). Snad se spermijky někde uchovaly, protože mi přítel dnes odjíždí :(. uvidíme za 14 dní 🙂

jaaaninda
1. srp 2018

Tak držím pěsti 🙂 spermie by vydržet mohly, já teď otehotněla ze styku,který byl celé 2 dny před ovulací 🙂 ovulace byla naprosto nečekaná, za posledního půl roku jsem ovulaci mívala kolem 30-40DC (mám dlouhé cykly) a tentokrát přišla nečekaně už 22DC. Taky jsem poznala podle bolesti, i když před tím cykly se to většinou obeslo bez bolesti.

lokev
autor
1. srp 2018

Ty blaho, tak to moc gratuluji, že se Ti to konečně povedlo!!! Jak dlouho se snažíte ? Snad jen nebudou v těhle teplech moc líné 🙂

jaaaninda
1. srp 2018

My se snažili už o druhátko a bylo to stíženo o to,že se mi už tak dlouhé cykly (před těhu 61 dní) po porodu a ročním kojení neupravily, ale asi tak 2x prodloužily. Takže jsem za loňský rok měla jen 3 cykly=3 ovulace. I tak se na podzim "zadařilo", ale bohužel zamlklé. Pak se mi cykly začaly docela upravovat, ale ja začala blbnout s měřením teploty, ovu testama, sledovala jsem čípek a hlen atd. V červnu jsem řekla dost, začala jsem cvičit (šlo hlavně o zaměstnání hlavy) a sledování se, jsem zmenšila na minimum a povedlo se 😉 takže celkově rok a půl. dneska začínám 9tt a modlím se,ať to dobře dopadne. Nejhorší je,že další kontrola až za měsíc a je to na palici jak to nechce utíkat 😀 už bych se zase chtěla přesvědčit, že je vše v poho🙂

lokev
autor
1. srp 2018

Jejda, tak to věřím, že je to na palici. Snad bude vše v pořádku! Jsou to starosti toto.. Držím pěstičky! To u nás to bude zajímavé, přítel asi bude měnit práci, takže to vypustí z hlavy a nebude mít chuť na sex, což je ostatně skoro pořád poslední 6 měsíců. Takže to bude u nás zázrak 🙂