Ovulace, bude ještě čárka sílit? Kdy si vzít Utrogestan?

515ka
13. únor 2016

Ahoj holky. Řeším teď hodně zapeklitou otázku :D Jsem 15DC. Na fotce jsou ovu testy ze včera a dneska. Myslíte, že bude ještě silnější nebo už ne? Mně osobně se zdá že dnešní čárka je už slabší než včera odpoledne. Ptám se proto, protože zítra mám nasadit Utrogestan který ovulace zastavuje. Tudíž otázka zní jestli eště počkat a brát Utroš pozdějc, něbo už čárka sílit nebude a začít brát klasicka zítra což bude 16DC. Díky za rady 🙂

sedlakovasary
13. únor 2016

Dle mě,když počkáte o jeden den s Utrogestanem...tak nic nezkazíte 🙂

cassi246
14. únor 2016

Kdybyste si měřila bazální tělesnou teplotu, tak přesně víte, kdy nasadit utrogestan, tj. po potvrzeném vzestupu teploty, tedy obvykle 3.-4. den po ovulaci. Je pravda, že pokud nasadíte utrogestan předčasně před ovulací, tak ji zablokujete, protože dodává do těla hormony gestageny, které mají za cíl pomoci zárodku se uhnízdit, ale k uvolnění vajíčka je předtím potřeba estrogen. Určitým vodítkem Vám může být to, jak dlouhé máte obvykle cykly, od délky cyklů odečíst asi 10 dní a to by mohl být den, kdy nasadit Utrogestan - ale je to je velmi orientační, pokud máte různě dlouhé cykly a zkrácenou druhou fázi (malý počet dnů od ovulace k další menstruaci), tak to neplatí. Nejlepší je prostě si měřit bazální tělesnou teplotu a sledovat hlen a víte přesně, kdy máte ovulaci a kdy nasadit Utrogestan. bohužel stále mnozí gynekologové nerespektují individuální cyklus ženy a předpokládají, že každá žena má ovulaci 14. den a nasazují Utrogestan 16. den cyklu, čím mohou počínající proces ovulace zmařit.

515ka
autor
14. únor 2016

@cassi246 no mně byl Utrogestan nasazen kvůli absenci MS... od kdy ho beru tak mám skoro pravidelně...a bazální teplotu věřte nebo ne mám pořád stejnou 🙂

cassi246
14. únor 2016

Záleží tedy, na co ho máte, jak dlouho ho berete. Obvykle se Utrogestan nasazuje, pokud chcete otěhotnět a nedaří se kvůli tomu, že máte málo progesteronu. Pak se nasazuje po ovulaci, aby podpořil uhnízdění zárodku v děloze.

cassi246
14. únor 2016

Co znamená "pořád stejnou" - 28 dní v cyklu 36,5? Tomu nevěřím 🙂 Pokud se drží pořád na podobných úrovních a není tam vzrůst teploty, je možné, že ovulace u Vás vůbec neprobíhá, může to být i tím, že předčasně berete gestageny a Vaše tělo nemá šanci se k ovulaci dostat, pokud je brzy zablokováno Utrogestanem. Třeba máte své fyziologické cykly delší - mohou 40 dnů i více a nemusí být nic v nepořádku. Jsou období, kdy trvá dlouho, než přijde další menstruace, např. po vysazení hormonální antikoncepce, po porodu, při kojení, pokud se berou některé léky, při různých nemocech, při přílišné hubenosti nebo naopak obezitě atd. V tom je náš cyklus výjimečný, říká nám o zdraví našeho těla.

515ka
autor
14. únor 2016

@cassi246 no to jo ale já jsem v životě antikonceci nebrala a měla jsem MS tak 3x do roka...proto mi dala Dr. Utrogestan 🙂 no měřila jsem si teplotu a vždy se držela v rozmezí 36,8 - 37,4 °C ale nijakpravidelně...skákala jeden den tak a druhý tak...

cassi246
14. únor 2016

Takže to máte pro to, abyste měla menstruaci, ne proto, aby se podařilo otěhotnět? Já dělám poradce přirozeného plánování rodičovství a pomáhám s vyhodnocováním teplot a hlenu a cyklů atd. Může se zdát, že třeba teplota skáče, ale může to být z toho poznat, to se dá těžko říct jen tak, to by chtělo vidět nějaký cyklus konkrétně, aby se dalo říct, ovulace neprobíhá, nebo probíhá. 🙂

515ka
autor
14. únor 2016

@cassi246 No mám to v podstatě pro obojí....i pro menstruaci i pro otěhotnění...jakoby prioritně pro otěhotnění ale otěhotnět bez MS nejde tak vlastně pro obojí

cassi246
14. únor 2016

Otěhotnět nejde bez ovulace, bez MS otěhotnět lze - viz ty, které kojí, ještě nedostaly MS a znovu otěhotněly, protože proběhla ovulace, ale k MS už nedošlo, otěhotněly 🙂

515ka
autor
14. únor 2016

aha... bože já už jsem z toho zmatená.... :/

cassi246
14. únor 2016

515ka Důležité je, aby v cyklu probíhala ovulace = uvolnění vajíčka, které oplodní přítomná spermie, k tomu je potřeba, aby vaječníky produkovaly zejména estrogeny. Po ovulaci pak produkce estrogenů klesá a naopak roste produkce progesteronu, který má pomoci udržet zárodek v děloze a přispět k jeho vývoji. Pokud je žena zdravá, děje se tak samovolně. Vlivem stresu nebo některých nemocí, nebo přílišné štíhlosti, nebo špatné životostrávy atd? vaječníky nepracují dobře. Estrogeny se do těla dají dostat z léků, ale to nedoporučuji, protože mají spoustu vedlejších účinků. Aby vaječníky pracovaly správně a produkovaly hormony, doporučuje se zejména mateří kašička ve formě potravinového doplňku Sarapis. Vše však doporučuju až po vysvětlení cyklu s konkrétními záznamy, protože ty nám řeknou, jak na tom konkrétní žena se svými hormony, ovulací atd. skutečně je.

cassi246
14. únor 2016

@515ka A hlen sledujete, vypozorujete nějaký - hustý, bílý, tažný jako vaječný bílek, mokro, vlhko , sucho, nic.....

515ka
autor
14. únor 2016

@cassi246 no právě teď předevčírem (tam co byl nejsilnější ten ovu test) jsem měla tažný hlen..a den před tím taky..

cassi246
14. únor 2016

Tak to je určitá známka ovulace, ale nedá se podle toho přesně říct, zda proběhla před nebo potom, ale určitě pro otěhotnění je to dobré znamení 🙂

515ka
autor
14. únor 2016

@cassi246 takže co bys mi radila? já už vůbec nevím co dělat...2 různé doktorky mi radí různé věci....holky se zkušenostma mi radí jiné věci...nevím vůbec co dělat a co nedělat..:(

cassi246
14. únor 2016

@515ka poslána zpráva 🙂

cassi246
14. únor 2016

Co radí doktorky?

tehulka1167
14. únor 2016

@515ka ahoj,me nasazoval utrogestan az dva dny po ovulaci. Jestli ti to pomuze.

veronikaverca1610
1. lis 2016

ahoj vsem. Mam dotaz ohledne nasazeni utrogestanu. Po neuspesnem IUI se mi dostavila menses o 5dni dele a nevim od kdy mam zase nasadit utrogestan, bez ktereho menses mit nebudu ☹ poradte prosim