Ovulace - jak ji poznám podle měření teploty?

verusch
20. črc 2018

Ahoj prvni měsíc merim teplotu myslíte ze probehla ovulace nebo ne??

kizii
20. črc 2018

@verusch A tahavy vytok jsi mela? Nebo takovy vodnatejsi?

verusch
autor
20. črc 2018

@kizii nemam nikdy prave vytok

kizii
20. črc 2018

@verusch No ja to vidim tak vselijak, radeji si kup ovulacni testy, pokud chces mit fakt jistotu. Takhle se to odhaduje ne moc presne 🙂

verusch
autor
20. črc 2018

@kizii od 16dc beru utrogesten.... muzu se zeptat jak podle tepltoty poznam tehu ?

jaaaninda
20. črc 2018

Ovulaci nevidím. Jak dlouhý máš cyklus? Normálně 28? To bys teoreticky mohla mít ovulaci klidně až 18DC, ale pokud se začne brát utrogestan před ovulací, tak ji zablokuje. Nejlépe první zjistit kdy je ovulace doopravdy a ne jen podle tabulek a až pak nasadit utrogestan. Těhotenství se z BT pozná, pokud teplota neklesá ani v době, kdy má být ms. Ale to už většinou lze poznat z testu.

verusch
autor
20. črc 2018

No mela sem normalne 28 po druhe revizi to bylo treba i 50 tak jsem zkoušela bylinky nic tak jsme nasadily na srovnání ms utrogesten

verusch
autor
20. črc 2018

Ted kdyz beru utrogesten tak to je 29 dni no

kizii
20. črc 2018

@jaaaninda Presne jak rikas 😇

jaaaninda
20. črc 2018

No,ale takhle ti sice po utrogestanu bude chodit ms, ale bude se nejspíš jednat o anovulační cykly, protože to utrogestan zablokuje. Alespoň prvních pár cyklů, pak se třeba tělo vzpamatuje a začne ovulovat,tak jak má kolem 14DC. Měla jsem vždycky dlouhé cykly. Před prvním těhu 61 dnů, po porodu 120 dnů a po ZT a revizi se mi začaly upravovat. Nikdy jsme úpravu cyklu nijak neřešili, nebyl důvod, když i přesto k ovulaci docházelo a otěhotnět se přirozeně podařilo.

verusch
autor
21. črc 2018

Nevim no myslim si te pan doktor musi vedet co ma delat vi ze se snazime o mimi tak snad by nedelal nic zleho ksyz je takoca spicka ve svem oboru

bera28
21. črc 2018

Ovulaci podle měření poznáš tak, že jsou 3 teploty vyšší než 6 předcházejících. Takže ovulaci zjistíš vždy až zpětně. Musíš měřit dlouhodobě a pak už krásně poznáš, jak tvoje tělo funguje a kdy ovulace nastává. Na testy bych se tedy nespoléhala, ukážou (Pokud se tedy trefíš časově), že by ovulace měla proběhnout, ale nemáš nikde psaní, že vajíčko skutečně praskne.

jaaaninda
21. črc 2018

@verusch oni doktoři strašně rádi problém s dlouhým cyklem řeší buď utrogestanem nebo injekcí agolutinu, což je obojí progesteron. A ten bohužel zablokuje ovulaci,takže k ní nedojde. Třeba se ti tělo za par cyklů (třeba už po jednom nebo po dvou) vzpamatuje a navykne opět na 28DC, ale četla jsem o případech, kdy to rok doktor u holek řešil progesteronem nebo agolutinem, věřily mu a nakonec přišly na to,že vůbec neovulujou. Ovulační křivka vypadá např. takto. Zvednutá teplota oproti dnům předchozím. Pravidlo 3po 6,tak jak píše nade mnou. Zkus měřit i další cykly,aby sis byla jistá, že k té ovulaci dochází.

verusch
autor
21. črc 2018

Tak my jsme s panem doktorem resily uz ldysi dlouhe cykli ale ne praskama ovulace musi probihat kdyz jsem predtim otehotnela i pres utrogesten...

jaaaninda
21. črc 2018

@verusch a čím jste ty dlouhé cykly tedy řešili,když ne práškama? Psala jsi,že jsi měla cykly 28 dnů před revizi, tak utrogestan nebyl na srovnání cyklu,ale na udržení případného embria,ne? To je podstatný rozdíl. Jestli jsi tehdy brala utrogestan pri pravidelných cyklech 28,tak s největší pravděpodobností, jsi ho začala brát už po ovulaci a proto je otěhotnění možné. Ale pri cylech 50 dnů dochází k ovulaci 34-40DC a až tam se díky utrogestanu nedostaneš. Jak říkám, třeba se ti to díky tomu srovná. Ale tu ovulaci si pozoruj.

verusch
autor
21. črc 2018

@jaaaninda mam za sebou 4 zamkle tehu ....prvni jsme resily bylinkama cajema ty zabraly pak uz ne

anetka9
21. črc 2018

@verusch Tady najdeš všechno🙂
http://merenibt.xf.cz/index2.html

jaaaninda
21. črc 2018

@verusch zjišťovala se i nějaká příčina,proč 4 ZT? Třeba vyšetření na genetice, udělal ti doktor hormonální profil atd.? bylinky jako třeba kontryhel či kapky gynex? na podporu ovulace můžeš zkusit inofolic nebo nosifol. Jsou dražší, ale mnoha lidem pomohly. Jsou to jen vitamíny, ničemu nevadí a při případném těhotenství ničemu neškodí. S utrogestanem pokračuj, ale pokud by ti BT neukázala ovulaci ani v příštích 3-6cyklech,tak bych žádala doktora o jiné řešení. V tomto případě clostillbegyt a fulikulometrii. Klidně sem dej i další křivky měření z dalších cyklů, kdyby sis nebyla jistá. Přeju hodně štěstí.

verusch
autor
21. črc 2018

@jaaaninda vsechny testy jsou v poradku prave... ano kontryhel jsem pila ....no prave jsem ten utrogestan brali tedka 4 mesic mam brat do srpna pak by to pry melo byt ok ty cykli a pak nahodime neco na podporu ovulace rikal ...pokud nezapadnu driv... bt merim poprve tento mesic tak me to zajimalo prave kdyz klesla 36.4 na 36.1 jestki byla ovu podle kalendare by mela byt az jak byla posledni tecka

yanina19
Autor odpověď smazal
Zobraz
myjusiatko
25. črc 2018

@kizii ovulacni testy ovulaci nepotvrdi.

aselluska
25. črc 2018

@jaaaninda brala jsem utrogestan na úpravu cyklu (aby se spustil) a ovulace normálně proběhla, v lékárně mi řekla, že ji mám brát 4 dny před ms, pokud už byla od 17. dne ovulace, a i když nebyla, brala jsem ho normálně dle Dr a ovulovala jsem, taky mi vadí, že to řeší přesně jak píšete Agolutinem a Utrogestanem, že prý to jinak nejde, ale když pak člověk vyzkouší pár přírodních doplňků, jde to i přírodně

jaaaninda
26. črc 2018

@aselluska jde to přírodně, ale bohužel každý si musí najít to co zabírá zrovna jemu (já na to nepřišla, cykly se mi začaly zkracovat po hormonální změně způsobené ZT). Já u svého gynekologa nikdy nechápala, že nic nedělá s mými dlouhými cykly, když věděl, že se snažíme o mimi. Až teď co jsem potreti během 3 let těhotná (počítám i to ZT) už to asi chápu. Proč vrtat do něčeho co zjevně funguje, i když ne učebnicově 😀 před prvním těhu jsem měla ovulaci 47DC, takže nasadit mi utrogestan nějaký 17DC, tak asi malého nemám, protože se povedl hned v druhém cyklu a pochybuji, že by se mi to hned po prvním cyklu braní utrogestanu srovnalo 🙂 vím, že bychom to začali řešit po roce snažení a to rovnou clostillbegytem, ale k tomu naštěstí není důvod 🙂