Ovulace, kdy se mám začít testovat?

darecekkvanocum
16. led 2017

V prosinci jsem po 16 letech přestala brát antikoncepci, že se pokusíme o mimco. Od vysazení jsme nedávali pozor. K mému bohužel překvapení se dnes po 28 dnech ( nečekala jsem, že bude hned tak "brzy" jako s antikoncepci) dostavila ve formě zatím špinění menstruace. Bohužel nerozumím ovulačnímu testu. Poradíte, kdy mám začít testovat, bude-li můj cyklus po 28 dnech? Dá se říci, že kdybych neměla testy, stačil by sex ob den? Může mít vliv na početí, zda se milujeme ráno nebo večer? Děkuji za vysvětlení.

j.a.n.i
16. led 2017

@darecekkvanocum Upřímně a tos jako čekala, že se vám to povede na poprvé? Doporučovala bych netlačit na pilu a nechat tomu alespoň půl roku volný průběh. S spíš bych místo ovu testů přečetla něco o sympatermální metodě (teď nevím, zda to píšu správně) a začala měřit bazální teplotu, tím alespoň poznáš svůj cyklus.

cizinkaa
16. led 2017

@j.a.n.i krom toho, ze souhlasim, bych jeste dodala, ze je treba pockat na poradnou menstruaci a ne spineni. Byt silne... Ja po osmi letech od vysazeni mela normalni az treti cyklus. 😉

lory303
16. led 2017

@darecekkvanocum Ahojky, presne tohle tema hledám. Taky moc nerozumim ovulacnim testum. Chodim k dr. na kontrolu zda mám ovulaci a vždy mi rekne ze ano, a pak dojedu domu udelam si ovulacni test a druha carka nejde skoro videt. Nikdy jsem nemela na ovu testech vyraznou druhou carku, ale kdyz jdu k dr.na mereni folikulu, tak je vse jak ma byt. Potrebovala bych poradit. Jinak sex je dobre mít ob den, ale se stihly vytvorit spermijky.

liliana2016
16. led 2017

Počkala bych na normální cyklus, rozhodně to takhle zezačátku nehroť. Zkus pít kontryhelový čaj, mohl by ti pomoct cyklus nahodit. A zkus pak měřit teplotu, křivka ti ukáže, jestli skutečně ovuluješ. Ovulační testy se používají jedině v případě, že už trochu víš, kdy přibližně máš mít ovulaci... No, ale úplně nejlepší je pustit to z hlavy a sexovat obden 🙂

darecekkvanocum
autor
17. led 2017

@j.a.n.i
@cizinkaa tak jsem si trosku myslela, ze bychom mohli mezi temi stastlivci, co povysazeni antikoncepce, otehotneli hned, nektere holky tu psaly, ze se jim to hned podarilo. Navíc doktorka rikala, ze hned první dva mesice po vysazeni je největší sance. Mam caj maliniku, je vhodny ted pit?

liliana2016
17. led 2017

@darecekkvanocum : čaj z maliníku je dobrý na správnou tvorbu hlenu... Neřekla bych, že po vysazení je největší šance. Někdo otěhotní hned, někomu trvá, než se vůbec nahodí cyklus. Já otěhotněla pár dní po vysazení, ale mimi se neudrželo, takže tomu raději vážně nech čas. Příroda sama ví, kdy je nejlepší čas k otěhotnění 😉

cizinkaa
17. led 2017

@darecekkvanocum Já myslím, že je zdravý se i nejdřív od tý HA vyčistit, než do toho ženská vlítne, nemyslíš?
Co se maliníku týče, nepiju ani nyní... nejsem tenhle alternativec, tak neporadím. 😉

darecekkvanocum
autor
17. led 2017

@cizinkaa na procisteni jsem se dr. ptala a rekla mi, ze není třeba, ze se muze zkouset hned po vysazeni HA.

cizinkaa
17. led 2017

@darecekkvanocum každej dr taky říká něco jinýho... ale osobně bych do toho takhle brzo nešla... když se nad tim sama zamyslíš, tak to podle mně nemůže být nic dobrýho...

j.a.n.i
18. led 2017

@cizinkaa No, kdyz se zamyslis nad tim jak pravidelne je treba brat prasky aby fungovali, tak k cemu by melo byt potreba nejake dlouhe cisteni od nich?

cizinkaa
18. led 2017

@j.a.n.i jasný, na druhou stranu když se člověk zamyslí i nad tim, jak dlouho kolikrát trvá, než člověk dostane pořádnou menstruaci po vysazení... je to člověk od člověka, antikoncepce od antikoncepce podle mně. Já to měla třetí cyklus ok, mám i kamarádku, co to nemá v pořádku po roce. A po 16 letech braní HA bych se popravdě asi nesnažila otěhotnět ihned po vysazení... :-/

j.a.n.i
18. led 2017

@cizinkaa Já měla cyklus ok hned... neměla jsem s ním žádný problém a neviděla jsem důvod, proč bych měla čekat, ono je to stejně o tom, že dokud není tělo připravené, tak se to nepovede, takže nevím, proč bych ještě uměle měla čekat já, můžu tomu nechat hned volný průběh a ono se to stejně povede až se "tomu bude chtít".

darecekkvanocum
autor
23. led 2017

@j.a.n.i pak uz se mi z toho pocatecniho spineni potom vyklubala menstruace, takze skončila a jedeme dal a zkousime 🙂

lenca_lenca
23. led 2017

Ahoj holky, chtěla bych poprosit o radu, krom tedy té, že bych si měla kupovat ovulační test.
Dá se poznat ovulace při rozházené menstruaci? Moje cykly byly díky injekci a braní hormonů následující: 16-19.10. / 3-6.11./ 23-25.11./ 11-15.12. / 1.1.-3.1. -jen špinění a poslední naštěstí už bez braní hormonů začala 22.1.. Akorát 3.1. jsem byla na gynekologii a paní doktorka mi řekla, že mám ovulaci, ale že bych ji teď mít neměla.
Vím, že jedna možnost je ovul test, ale to bych si ho mohla kupovat denně, což nechci.
Máte nějaké zkušenosti či rady? Moc děkuju 🙂

j.a.n.i
23. led 2017

@lenca_lenca Pokud už budou další cykly bez léků, tak se dá měřit bazální teplota, hloupé je, že ti ovulaci potvrdí až dodatečně...

lenca_lenca
23. led 2017

@j.a.n.i ja se obavam, ze cykly bez leku v pohode nebudou, takze to spis bude o "nahode" jestli se zrovna trefime nebo ne. I gynekologozka na tu minulou ovulaci koukala jak blazen. Tak uvidime, kolikrat je lepsi nad tim nepremyslet a neresit to.

Dekuju ☺