Ovulační test. Jak to funguje?

11. led 2021

Ahoj, nevíte prosím jak to funguje ? Když je ovulacni pořad silný hodně silný znamená to, ze vajíčko ještě neprasklo a ovulace teprve přijde ? Vím , ze po pozitivním testu přijde ovulace do dvou dnů, ale jak poznám kdy přesně k ni došlo ? Když testy už slabnou? Jde mi o to, ze manžel jde na spermiogram a zrovna mám samozřejmě den D a on musí mít půst ... dnes je test hodně silný , ale ještě není silnější . Nekolikrat se mi stalo , ze jsem měla silnější čárku než kontrolní třeba dva dny.

leeeeeena
11. led 2021

Já to třeba teď měla takto a po pozitivním jsme to zkoušeli 2-3 dny taky s tím nemam úplně zkušenost:(

michaelarousova
11. led 2021

To na testu nepoznas kdyz opravdu prisla ovulace☺️Chce to merit i bazalni teplotu☺️Tam to zpetne uvidis na grafu☺️

vonrataj
12. led 2021

Ano, taky mivam dva dny po sobe carku silnejsi. Kdyz uz carka silna neni, melo by do 24-48h dojit k ovulaci. 🙂

miskatus
12. led 2021

@vonrataj Ahojky takže když včera večer jsme měla pozitivní a dnes mám znovu tak ovulace bude spis zítra?

miskatus
12. led 2021

Ta první je ze vcera

vonrataj
12. led 2021

@miskatus muj nazor je, ze nejspis jo 🙂 ale nejsem odbornik, ani nemam kristalovou kouli😃 (a to by se nekdy hodila😅). Mam zafixovane, ze ty dve carky ukazuji pouze peak, tedy vrchol - coz znaci, ze k ovulaci dojde. Ale jestli je i druhy den, co je test pozitivni, by me taky zajimalo. Mam totiz ten samy problem, co ty😅 vcera vecer pozitivni a dneska taky 🙂 akorat neresime, ze draha polovicka nesmi..... jako na vašem miste nych si zavolala treba do toho centra, kde ho budou testovat nebo svemu Dr (gyn).👍🏻

miskatus
12. led 2021

@vonrataj Nene my můžeme oba 🤣to řešila ta paní nademnou🙂 ty to mas stejne i dnes? Tak to budeme spolu v nervech 14 dni alespoň 🤣

vonrataj
12. led 2021

@miskatus no, v nervech nejsem zatim, ale zrovna premyslim, jak tohle obdobi nazvat😅😅 a teda omlouvam se za prirknuty spermio🙃 kazdopadne jsem se pobavila a tesi me, ze to ma nekdo na chlup stejne😃😃😃 budu drzet pesti, klidne pak napis, jak to dopadlo 😉🍀🍀

miskatus
13. led 2021

@vonrataj ahojky tak u mě byl test pozitivní 24 hod, pak už negativní, takže to vypadá že ovulace začala i podle bolestí včera večer, tak uvidíme a děj se vůle boží. :D Jak jsi na to dnes ty?

babsiss
13. led 2021

Má zkušenost je taková, že ovulace mi začne druhý den po tom, co mám dvě stejně silné čárky. Já tedy ovulační testy používám spíše jako podpůrný nástroj abych si ověřila něco, co už stejně sama více méně poznám. Dá se to totiž dobře i odpozorovat dle cervikálního hlenu, který je podstatně řidší a hojnější.. a také podle bolesti v podbřišku (ale chápu, že ne každá to tak asi máme). Nicméně snažit se můžeš už dnes (resp. v době, kdy jsou ty čárky stejně silné), to ničemu přeci nevadí. Naopak největší pravděpodobnost otěhotnění se uvádí 2 dny před samotnou ovulací.

vonrataj
13. led 2021

@miskatus Ja mela posledni test vcera rano, pozitivni, a dalsi uz jsem nekupovala ;) takze doufam, ze geneticky material prezije a budu cekat uz asi jen, jestli prijde MS 🙂

miskatus
13. led 2021

@vonrataj a geneticky materiál jste si předali kdy?🤣 my teda včera asi hodinu po tom co přestaly bolesti tak snad už konečně se na nás štěstí usmeje 🙏 je to druhá ovulace od revize teprve

vonrataj
13. led 2021

@miskatus No vcera rano😅 Ja mela bolesti taky pak vecer 🙂 Takze to bylo “pokryte”😎

miskatus
13. led 2021

@vonrataj a jak dlouho se snažíte?

autor
15. led 2021

My jsme na objednani na spermio čekali skoro 3 měsíců kvůli covidu nedělali odběry ... a po objednani jsme čekali měsíc a půl , takže hold bude měsíc pauza 😂 me to pravé vrtá hlavou už pěkné dlouho , od kdy se vlastně těch 24-48 hod počítá 😂 my se snažíme přes 2 roky o druhatko už mám za sebou hormony a operaci 🤦‍♀️ Je to náročné ... teď už nás bude čekat podle spermio inseminace