Ovulační test. Kdy nejdříve testovat, zda se povedlo?

mamierr
15. pro 2020

Dobré odpoledne, prosím o vaše zkušenosti, když jste sledovali své kroky při otěhotnění. Mám 28-29DC, dle mobilní aplikace mi spočítali ovulaci dnes 15.12 (obrázek), ale ovulační test byl krásně pozitivní 13.12 (obrázek). Styk byl 12.12 a 14.12. Prosím o info kdy teď nejdříve testovat, zda se povedlo 😏🍀

ema90
15. pro 2020

@mamierr Ten ovulacni test mi uplne pozitivni neprijde, nicmene sex asi probehl v
plodnych dnech, tak bych to neresila.
A tehotensky test si udelejte az s vynechanou ms 🙂
Jinak riskujete, ze test sice bude pozitivni, ale tehotenstvi pak odejde spolecne s ms.
Resi to tu plno zen dnes a denne.
Vyhnete se tak zklamani.
Nicmene pokud to nutne potrebujete vedet, tak jsou tu i zeny co mely tehotensky test slabe pozitivni
pet dni pred ms.
Nicmene pak to treba nedopadlo a s ms odeslo.

stefffiii
15. pro 2020

Holky, myslíte, ze tohle mám brat jako pozitivni ovul.test???

stefffiii
15. pro 2020

@mamierr Nejlepe až s vynechanim MS. Stává se, ze test je pozitivni třeba i 10. DPO, ale nemusí to byt finalni(někdy to odejde s menstr.)

marketanova
16. pro 2020

Určitě vydržte nebo se zeptejte na gyn popřípadě na klinice, pokud se dlouho nezadaří🙂

siima12
17. pro 2020

Ahojky snažíme se o miminko, beru ultrogestan a clostilbegyt včera jsem byla na gyndě aby mi zkontrolovali vajíčka jestli se mi tvoří. Na pravé mám větší vajíčko, říkala že od neděle sexovat a v úterý by měla přijít ovulace. Jsem 14DC dnes jsem si dělala ovu test co myslíte? Že by přicházela?

ema90
17. pro 2020

@siima12 To zdaleka neni pozitivni ovulacni test.
Takhle jsem ho mela cely cyklus.
Musite zkouset kazdy den.
Carka musi byt stejne silna nebo silnejsi nez ta kontrolni.
A pokud dochazite na sledovani, tak nejlepe vasi ovulaci zjisti lekar.
A pokud budete mit styk obden, tak se do plodnych dnu vzdycky trefite.

siima12
17. pro 2020

@ema90 Děkuji 😊

siima12
19. pro 2020

Tak dneska jsem zkoušela ovulační test. Co myslíte? A když je test pozitivní do kdy přijde ovulace?

ema90
19. pro 2020

@siima12 Jeste to podle me par hodin chce, ale uz se k tomu hezky blizi 🙂 tedy pokud jste merila od toho 17.12 pravidelne. Jeste neni carka stejne silna.
Ovulace prichazi s pozitivnim ovulacnim testem zhruba do 48hodin. Tedy pokud praskne folykul, ale to se meri bazalni teplotou a tu jsem ja nikdy nemerila. Takze pokud chcete znat presne svoji ovulaci, tak je dobry umet merit bazalni teplotu, to ale asi vyzaduje sledovani vice cyklu.
Nicmene pocitejte s tim, ze brzy k ovulaci dojde, tak je lepsi driv, nez pozde 😀 Spermie si na vajicko kdyztak pockaji 🙃

siima12
19. pro 2020

@ema90 Děkuji 🙂

stefffiii
24. pro 2020

Holky, mne už asi 4.den vychazi ovul.test pozitivni(růžový) a zda se mi, ze něco je i na tehotenskem testu(zeleny), myslíte, ze to muže byt tehotenstvi???Jsem 23.den cyklu...

ema90
24. pro 2020

@stefffiii Kdy ma byt/mela byt ms? 🙂
Jestli mate takhle hezky pozitivni ovulacni test uz x dni a na tehotenskem testu taky neco malo vidim, tak je to asi jasne 🙃
Ted jen aby to neodeslo s ms, pokud ma teprve prijit.

stefffiii
24. pro 2020

@ema90 No mám bohužel cykly rozházené od 28 do 33dnu😳 Teď jsem 23.den a měla jsem ale pocit, ze ovulce mohla byt tak 14.den(pocitově)