Ovulační testy. Máte zkušenosti s jednorázovými?

katteess
10. říj 2006

Holky, nemáte některá zkušenosti s jednorázovými ovulačními testy? Hlavně by mne zajímalo, které používáte, a zda test ukáže jen ovulaci, nebo už upozorní na blížící se ovulaci den, dva předem...

wacinka
22. led 2007

holky tak nevím koupila jsem si testy z těch levnejtestů a asi nefungují. prostě mi nikdy ovu neukáží. teď se už snažím od 11 DC, ale nic a už jsem 16 a dle ultrazvuku by dnes nebo zítra měla bý ovu tak se v tom prase vyznej 😒 ale na testy nedám, dám na doktora řekl ,že ovu bude tak holt bude 😀

ulicnice
22. led 2007

No tak to nevím, co si o nich myslet.... to se neukázala ta testovací čárka vůbec? ani slabá?

romisek1
22. led 2007

Ahojky dnes jsem si zacala delat ovu test tak uvidime..Dnes mi to ukazalo negativni jen jedna carka tak doufam,ze to aspon jeden den ukaze dve... 😉

ulicnice
22. led 2007

Jaké testy sis pořídila? Taky z www.levnetesty ?

romisek1
22. led 2007

Ne ne kopila jsem je v lekarne jeden za 48kc...Jmenuje se OVULACNI TEST 99....Ani mi jiny nenabidla...Tak ani nevim jestli existuje jiny...

romisek1
22. led 2007

Koukla jsem na ty stranky a mylsim,ze je to asi to same co mam ja...

ulicnice
22. led 2007

když popátráš na netu, najdeš jich hafo - já teda koupila na www.levnetesty.cz. Ale když jsme se snažili poprvé, měla jsem nějaký Clear Blue (nebo tak nějak, je to už 7 let, a to snad ani jiný nebyl k mání).

romisek1
22. led 2007

Hm zkusim juknout...Diky...Jen jsen nekde cetla,ze to dost vychazi tak jsem to taky chtela zkusit.Nikdy jsem o tom pred tim neslysela...

ulicnice
22. led 2007

Právě asi jak u koho - viz příspěvek od wacinky.... Ale jinak píšou, že spolehlivost 99%, tak snad většinou by to mělo fungovat,ne? u mě teda ten první tehdá před lety zafungoval perfektně

romisek1
22. led 2007

To bych si taky moc prala ale presto dekuji...

ulicnice
22. led 2007

Romisku, ten co jsem tenkrát měla já, se jmenovala Clearplan - našla jsem ho teď rychle na netu - konkrétně na www.lekarna.cz - 5 ks, 569 Kč. Tenkrát jsem musela trochu zainvestovat a koupit si dva, protože jsem blbec byla nedočkavá a začla testovat moc brzo, takže těch 5 mi nestačilo.

wacinka
22. led 2007

holky nevím co dělám špatně, ale prostě nefungují. ale podle ultrzvuku je tu ovu nejpozději zítra a myslím že ultrzvuk nelže, ale jsem pěkně naštvaná, protože jsem vyhodila prašule zbytečně.mám doma i mikroskop, já osobně mu nevěřím, ale jen tak z recese to každé ráno zkouším a je fakt že dle mikroskopu včera bylo přechodné období dnes plodné. takže i zítra by mělo být plodné. ale ty ovu testy prostě nic.

mmmk
22. led 2007

Holky, uz jsem se ptala jinde, ale nenasla jsem to. Znate ten minicomputer Persona? Jako ze vam to z moci vyhodnoti, jestli mate nebo nemate ovu. Ale stoji to asi 3000,- 😅

wacinka
22. led 2007

mmmk ahojky ne to neznám nějaká novinka ne? 🙂

wacinka
22. led 2007

a asi se to dá sehnat jen v cizině ne?

mmmk
22. led 2007

Jo, tady v Nemecku jsem si na to vzala letacek u gynekolozky. Stoji to cca 120€. Ale jsou takove veci i od jinych znacek. Dokonce od ClearBlue. Tady je odkaz na Personu http://meinpersona.de/wasistpersona.cfm a tady je ClearBlue http://www.clearplan.info/TheClearplanEasyFerti...

Jeste jsem o tom prave neslysela. Zrovna levny to neni. Tak abych neskocila na spek jako s mikroskopem 😢

ulicnice
23. led 2007

mmmk, tak o takové věcičce slyším poprvé - k nám se to asi ještě nedostalo
ale kdyby to mělo fungovat, tak i přes tu cenu by se o tom dalo uvažovat

zabza
23. led 2007

Holky, já si koupila testy taky na levnetesty.cz. Testovala jsem od desateho dne do osmnacteho a ani jednou mi nevysel pozitivni. Takze podle ovulacnich testu jsem ovulaci vubec nemela. Zato den po ocekavane menstruaci se na tehotenskem testu ukazaly //. Nekomu ovulacni testy urcite muzou pomoct, ale kdyz vam neukazuji ovulaci, tak nezoufejte, nic to jeste neznamena 😉 😀

mmmk
23. led 2007

Me zadne testy ovulaci neukazaly... ale tak ji podle mereni nemam 😅

Ulicnice, prave proto se ptam, jestli to nekdo vyzkousel. Zkusila bych to, jenze to neni 300,- za mikroskop 😒 Navic i to dokupovani testovacich prouzku neco stoji. 😢

ulicnice
23. led 2007

Ach jo, to jsou starosti!!!! Pomalu začínám být vůči všem těmhle věcičkám skeptická. Někomu mikroskop Lady-Q funguje, někomu ne. Někomu fungují ovu proužky, někomu ne. Holky, já mám dnes náladu, že bych se šla nejradši spláchnout ☹

hoffga
23. led 2007

Ahoj holky,
taky mi ovu testy asi nefungují 😒 Včera jsem dělala 4. test a byl negativní, přitom ovu by měla přijít snad zítra 😉 Jenom jsem díky tomu neg. testu měla večer depku, že nemám ovu 😖 Ale dle teplot ji mám 🙂

wacinka
23. led 2007

zabza tak to jsme na tom stejně podle mně ty testy nefungují 😢 😢 😢

katarina82
23. led 2007

Holky ty testy opravdu fungují, tak asi máte málo koncentrovanou moč, zkuste před testováním delší dobu nepít. Né jen dvě hodiny, jak uvádí v návodu, ale déle. Já jsem si taky první měsíc myslela, že nefungují, protože jsem si myslela a i na F.Friend mi to ukazovalo, že mívám ovu už 11-12 den, tak jsem byla zklamaná, že se mi neukázaly dvě čárky, ale pro jistotu jsem pokračovala v testování a 16 den se mi ukázaly krásné dvě tlusté čárky a druhý den byla ovu 🙂
Hoffga:Jestli máš mít ovu až zítra tak pozitivní test bys měla mít až dneska večer!

wacinka
23. led 2007

já jsme z těch testů také pěkně zdeptaná, protože doktro mi řekl že ovu by měla být dnes dle ultrazvuku a včera když sjem v 11 dělala test tak byl negytivní a to už ty testy zkouším týden ☹ ☹

katarina82
23. led 2007

Já jsem na to první testování vyplácala 12 testů, ale vůbec toho nelituju, protože jsem konečne zjistila, kdy tu ovu opravdu mám. Předtím jsem si měřila teplotu skoro půl roku a na FF mi to vždycky ukázalo, že ji mám mnohem dřiv, takže jsme se celou dobu snažili zbytečne.
A doktor taky přesně neurčí, kdy ta ovulace bude. Vždyť i doktoři v CAR mají problém trefit inseminaci přesně a to jsou lidi, co se tím zabývají každý den.
Zkus testovat k večeru. Já to tak dělám vždy a vychází to. Nebo zkus testovat dvakrát denně. Já jsem testovala dvakrát a dopoledne jsem měla test negativní, byla jsem z toho smutná, protože všechno nasvědčovalo tomu, že ovu už bude, tak jsem si udělala druhý v devět večer a byl pozitivní. 😀

wacinka
23. led 2007

:D
tak zkusím mám poslední 3 😉

katarina82
23. led 2007

A zkus fakt dlouho nepít. Už jsem to tu jednou tak docela nechutně psala, ale ta moč musí být hodně tmavá. Já kolikrát netestuju ani po čtyřech hodinách bez pití, protože je furt ještě světlá, tudíš málo koncentrovaná a tak vždy čekám až je tmavší 😀 A vychází to 😀

hoffga
23. led 2007

Já testuju taky večer a tak 2-3 hodiny před tím nepiju. Dneska zkusím ještě koupit jeden test a snad to vyjde 😉
Myslela jsem, že ta čárka se má objevovat postupně, že tak 2-3 dny před ovu je slabá a pak tloustne...Nebo máte pořád jednu a pak najednou těsně před ovu dvě?

katarina82
23. led 2007

já už testuju přes půl roku a někdy čárka silí postupně a někdy mi ztmavne ze dne na den. Nevím čím to je.

hoffga
23. led 2007

Třeba je to fakt tou koncentrací moči... Já zkouším nepít, ale vyloženě tmavou moč nemám. Tak zkusím dneska vydržet dýl a snad to bude OK 😉