PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

hypo
12. únor 2009

no ja ho mela uz asi 3x a vzdy dorazila do 10 dnu tak snad tentokrat taky dorazi 🙂

mmmk
12. únor 2009

Vsak pri relativne normalnich cyklech to je ok. Ja byla tak naivni a doufala, ze kdyz mi agolutin pichnou treba 3 mesice za sebou, ten 4. dojde ms uz sama 😅 Takze pak 4 mesice neprisla a ja sla po 14 dnech na injekci 3x 🙄

lenickan
autor
12. únor 2009

mmmk to je tada katastrofa, takovéto prostoje?? To já mám teda v klidu, bez utroše 47 a s utrošem po dobrání 4-5 dní a je tu mrcha.
3x na agolutin? No to je hrůza

hypo myslím, že dorazí neboj🙂)))

mmmk
12. únor 2009

Doktor se tenkrat smal, ze jestli me ta treti davka nezabije, tak uz ms dorazi 😀 Ale on ten prvni doktor je takovy ten komercak. Dokud jsem chtela HA, tak byl nejmilejsi na svete. Jelikoz je to spoluzak moji tetinky (doktorky), tak jsem mela vsecky vysetreni a odbery k te HA (jaterni testy, stery). Jakmile jsem mu rekla, ze vysazuju, protoze mi to nedela dobre, mivala jsem migreny tak 5x do tydne, tak byl ohen na strese a byl protivny jako cert 😝 Kdyz jsem pak k nemu prisla s bolesti podbrisku, ani mi nechtel udelat utz. Nakonec jsme si ho vydupala a on zjistil zanet. A ten mi lecil vyvolavackou s tim, ze to odejde! Hulvat! Samo to neodeslo, ale to uz jsem presla jinam. 😉

wiwian
12. únor 2009

ahojky
ja akorat premitam jestli jit na utz 9 DC nebo az 14 DC jindy mi to nevyjde 😅

lenickan
autor
12. únor 2009

No někteří jsou tragický... proto si člověk vybere kde mu to vyhovuje. Ještě, že to jde...
to je venku konečně hezky... sluníčko ale zima

wiwian
12. únor 2009

mmk tak to je doktor k nezaplacení 😝 😀

lenickan
autor
12. únor 2009

wiw to je vždy dilema já také přemítám...
14DC už bude asi pozdě, raději bych šla 9DC a uvidí třeba menší ale uvidí je. 14DC ti může říct nic tu nemáte🙂 a ty budeš po ovu... koukni do příbaláku píšou že ovu se dostavuje 11-15.DC

lenickan
autor
12. únor 2009

já půjdu 12DC, nebo bych mohla ještě 8DC a to je zase asi brzy:(

wiwian
12. únor 2009

leni no asi tam pujdu ten 9DC rict mi nemuzou nic a kdyz tam nic nebude tak stejne by me chteli videt az kolem toho 15DC takze to bude akorat 😉 kez by uz tam neco bylo

dneska sem se dozvedela o další těhulce v okolí tak sem měla radost 😵

lenickan
autor
12. únor 2009

wiw a měla také problémy?
Ted jsem se objednala na 12DC v 15.00:))

lenickan
autor
12. únor 2009

jinak si myslím že je to lepší jít dříve než později..

wiwian
12. únor 2009

lenicka ne neměla 😀 ale mam z toho radost protoze tady na konovi ma skoro kazdy problem, takze to vypada ze cela populace je neplodna, tak me tesi ze to tak není 😀 no uvidíme za 2 roky jak budu ty informace o tehulich brat kdyz sama nebud 😝

leni tak ja se nemusim objednavat jsou tam kazde rano 😉

wiwian
12. únor 2009

jdu zas pracovat 🙄

lenickan
autor
12. únor 2009

to u nás mají nátřask takže bez objednání nemám šanci:( ale v pohodě na 15 je to super... půjdu pak rovnou domů🙂)) a třeba cvičit abych ze sebe dostala vztek když to zase nezabere

mmmk
12. únor 2009

Dik, ze jste mi pripomnely folikulometrii, musim taky, uplne jsem zapomnela 😀 Jdu v pondeli 😉

Wiw, taky mam tu na koni pocit, ze je neplodny uplne kazdy 😀 Tak proto radsi moc temat nectu. Uz zacinam mit pocit, ze IVF je uplne normalni zalezitost jako treba jit vybrat penize do bankomatu 😀 😀 😀 Tim chci rict, ze neni, ale ze ty diskuze to tak navozuji.

lenickan
autor
12. únor 2009

no je určitě mít třeba na paměti, že dámy, kterým se to povede raz dva nepotřebují navštěvovat takové diskuze. A nám co se snažíme a snažíme, můžou přispět - pokud je to v rozumné míře... my ženy zkrátka potřebujeme sdílet

mmmk
12. únor 2009

Mne porad jeste ze zidle nazvedavaji kecy typu "No nam se nastesti povedlo napoprve, jinak nevim, co bych delala..." 😠 A nebo "Povedlo se nam po peti dlouhych mesicich" 😠 😀

surenka
12. únor 2009

Ahoj holky, moc rada bych se k vam pripojila, jestli muzu 🙂 Obcas jsem vas procitala a musim rict, ze mi hodne pomaha, ze v tom nejsem sama. A hlavne bych chtela sdilet 😉 Na me taky clostil nezabral (mela jsem ho i v kombinaci s metforminem a davky az 5 clostilu denne; spatne mi sice nebylo, ale vysledek taky zadny). Ted podruhe stimuluju injekcema (Gonal F pen), uplne minimalni davky a vypada to, ze budu mit zase stesti a nejaky folikul tam bude - muj vubec druhy 😎 Jinak hlavne zalezi na tom, k jakemu lekari chodite a co presne chcete - ja jsem to diky konikovi vedela 😉 Hezky den 🙂

mmmk
12. únor 2009

Surenka, ahoj, to vis, ze se muzes pridat 😉 Jsem rada, ze jsi dalsi, kdo se nehnal hned po neuspechu s clostikem na IVF (tim nikoho nejmenuji a neodsuzuji 😉). Ja mam Puregon a taky se snaz dockam brzo sveho druheho foliku 🙂 Tech 7 v prvnim stimulovanem cyklu nepocitam 😀

surenka
12. únor 2009

Mmmk, díky 🙂 Ta moje první stimulace taky zezačátku vypadala plodně 😎 Až jsem se vyděsila, těch větších folikulů bylo přes deset, ale nakonec se z toho všeho vyklubal jen jeden velký, naštěstí. Jinak mi doktor říkal, že u PCO je to běžná reakce, takže teď jsem v klidu a ani dnešní ultrazvuk mě nepřekvapil, bylo tam toho víc 🙂 A to mám dávky docela nízké - 37,5 a pak přecházím na 75j.

S tím IVF - ne každý ho chce, spíš mu nikdo jinou možnost nenabídne. Když mi gynekoložka potvrdila, že mám PCO, hned taky prohlásila, že mi žádnou folikulometrii s clostilem přece každý den dělat nemůže a nejlepší by bylo IVF v soukromém centru 😒 Docela mě to rozhodilo, protože to bylo právě to, co jsem nechtěla, hlavně jsem o tom všem nic moc nevěděla. A pak jsem začala hledat informace, kde se dalo - no a teď chodím do fakultní nemocnice, kterou jsem si vybrala sama, na první návštěvě se žádné IVF neřešilo a doktor mi rovnou řekl, že PCO se dá dobře zvládnout léky a tak jsem přes clostily došla až na Gonal 🙂

mmmk
12. únor 2009

Surenko, kam chodis do centra? Mozna to holkam pomuze. Ja bydlim mimo CR a mne prave do IVF v univerzitni nemocnici v centru cpali docela hodne ☹ A naopak jsem velice spokojena v mensim soukromem centru, kde ma ten doktor hodne dobre vysledky. Taky rikal, ze PCO neni problem, ze staci spravne nastimulovat 😉 Ja mam teda od 2.DC 50 IU puregonu, posledne jsem mela ovulku uz 12.DC 😵 Coz je krasa, ne? 😉

surenka
12. únor 2009

Tak ta tvoje byla učebnicová, já jsem ji měla "až" 15DC 😎 A mám to podobně - od 2DC první čtyři dny Gonal 37,5j a pak podle kontrol 75j.

Jinak chodím do centra při FN v Olomouci, přístup profesionální, jsou příjemní a hlavně je vidět, že jim nejde o peníze, ale o výsledky. Taky mě do ničeho netlačí, všechno si rozmýšlím, je to jenom na mně. Kdybych přišla sama s tím, že chci IVF, tak klidně, ale manžel problém nemá, tak mi to přijde zbytečné. A navíc se s IVF pořád nějak neumím vnitřně srovnat a taky ještě nemám pocit, že by mi ubíhal čas 🙂 (ale kdoví, co budu říkat za další rok, že 😅 )

spagatice
12. únor 2009

Holky koukám, že když už chodíte do centra, tak tam musíte docházet docela často co? Já to totiž budu mít docela z ruky 😒

mmmk
12. únor 2009

Surenko, to si muzes az tak presne nastavit tech 37,5? To koukam. To asi na puregonu nejde 😀 Jdu asi prozkoumat pero 😀 Taky zatim nemam pocit, ze by me nejak tlacil cas. Mam jednu kamosku, co se ji ted narodilo druhe mimco po stimulaci (ma stejne PCO jako ja), ona me motivuje, kdyz uz toho mam plne zuby 😅
A jak casto pichas pregnyl?

Spagatice, do CARu s PCO chodim docela casto, kdyz jdes na IVF az tak casto to neni potreba. Ale ono je to otazkou priorit, ja to pro to mimiso rada udelam 🙂

surenka
12. únor 2009

Jj, můžu. Je to úplně ta minimální dávka, co se dá nastavit a co se na začátku používání pera odstříkává - když jsem viděla, že to není skoro nic, překvapilo mě, že to vůbec zabralo 🙂 Já jsem pečlivě studovala pero na začátku, i když mi ho předvedli, i když jsem měla ukázkové dvd a příručku, stejně jsem se bála, že ho špatně nastavím a vyhodím do vzduchu 4 tis. (i když pojišťovny 😝 ) To, že se vůbec budu píchat sama do břicha, mi ani nepřišlo tak hrozné, jako že zničím dávku 😀 Teď mi to přijde směšné, dělám to skoro poslepu 😉 (ale jak se mi napoprvé třepaly ruce 😅 )

mmmk
12. únor 2009

Jo, tak ja se divala, nejmensi davka je tam 25 jednotek. Ja teda neodstrikavam nic 😀 A taky uz to delam jeste rozespala. Poprve, to mi ani nepripominej, uplne se mi klepaly ruce, sla jsem uplne podle navodu, byla jsem z toho cela vystresovana 😀 Pojistovnu stoji jedna ampule puregonu asi 200€ a mne 5€ 🙂 Takze financne me to taky moc neboli 🙂
A pichas si teda ten pregnyl?

surenka
12. únor 2009

Jinak pregnyl jen jednou - jednorázově. Napoprvé jsem měla 10 000j, teď nevím, poptám se na další kontrole.

A s PCO ve svém okolí nikoho neznám, ale všichni kolem mě mají problém otěhotnět a pak jsou těhotní do 6 měsíců 😀

Spagatice, kam budeš jezdit? Já dojíždím ze Šumperka do Olomouce - asi 60 km, jezdím vlakem, takže je to skoro celodenní výlet (aspoň někdo si občas myslí, že si výletuju 😝 ). Příští týden tam nejspíš pojedu dvakrát, takže v práci budou mít radost... Naštěstí jsou ještě jakž takž tolerantní, vidí razítko na propustce, takže to nějak nerozebírají a já se ani nijak netajím, že bych šla ráda na mateřskou (kromě toho mi stejně za to zaplatí jen část dne; fakt si nestěžuju, jsou horší věci 🙂 )

surenka
12. únor 2009

Na pregnyl sama nemám, nechala jsem si ho píchnout u obvodní dr. (když jsem viděla, jak tlustou jehlu sestřička vytahuje, úplně mi ztuhly rysy, naštěstí tím jen promíchávala prášek s roztokem 😀 )

A instruktážní dvdéčko s tím, jak si injekce běžně pícháte ráno v práci u kávy a koblih, jsem málem zavařila, aby se mi vrylo do paměti 😀

mmmk
12. únor 2009

Ty jo, tak to DVD jsem teda nevidela 😀 To je skoda. Ja vytahnout rano u kafe injekci, manzu to asi polozi 😀 On mi vzdycky rika, jak me obdivuje, ze on by to asi nezvladl.

Pregnyl, to je proces! Mne na tom celym prijde nejhorsi otevrit ty ampule 😀 Jinak ja to musim pichat taky do bricha a to pak boli jako kopnuty. Normalne je to bolestivy na dotek 😖 A ja teda pichnu v den velkyho foliku (jak na zaklade vysledku krve urci doktor a sestra mi to zavola) a pak 7 dni na to. Vzdy 5tis. jednotek.