PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

mmmk
4. bře 2009

Jsem zjistila, ze jsem dneska teprve 12.DPO, na krev skocim v patek 🙂 Ani necekam zadny prekvapeni 😀

Snad uz to ma Lenicka za sebou.

maja42
4. bře 2009

krev je nejjistější a má to i nějakou vypovídací hodnotu. já jsem teď posledně z toho opakovaného cvrkání na papírky zjistila, že pokud to neroste do tisíců a desetitisíců (jakože nerostlo), tak to ukazuje furt stejnou čárku.
tak mmmk, budem se těšit v pátek na dobré zprávy 😉 a když ne, tak příště, slibuješ? 😅

zuzuza
4. bře 2009

Lenicko a co budeš píchat??? FSH, puregon nebo menopur nebo gonal? A kolik budeš platit za jeden pokus smím li se zeptat taky bych to tak pak chtěla zkusit, jde to přes pojišťovnu? A neboj po fsh folíky budou, dívej na mě, já měla nejnižší snad dávku 125 jednotek puregonu 6 dní a začalo mi růst kolem 50 folíků, takže hned stop stav!!

MMMK, jj ještě sedím, on ten agolutin nějak tentokrát nebolí🙂

mmmk
4. bře 2009

Majo, slibuju dnes pede vsemi, jako nosnice jasna, ze budu snaset vejce, abys byla stastna 😀 😀 😀

Zuzi, to Lenca jeste asi nevi, kolik si bude pichat. Ale nemyslim, ze by to bylo vic jak tech 50 jednotek. Ani se nedivim, ze jsi mela takovou snusku, kdyz jsi pichala 125IU. Ja mela 7 velkych foliku jen pri 50 a posleze 75 jednotkach.

zuzuza
4. bře 2009

MMMK, ty jo super, že na to taky pěkně reaguješ, jenže dívej, já nevím, kam bych se pak obrátila, jelikož máme o kapku horší spermio, tak pochybuji, že by mi v unice na IUI kývli a do jiného caru jít nechci, v unice jsem spokojená, kdo mi teda v době když se třeba ivf nepovede může stimulovat tímto způsobem? Nějaký i soukromý gynekolog třeba? Jenže to by mě vyšlo pěkně draho, když 900 jednotek stojí puregonu 9000, ale zase kdyby mi třeba dali jen málo jednotek, tak by to třeba zase vyšlo na víc měsíců, že? Já jsem teď při stimulce ani těch 900 nevypotřebovala, dívala jsem se, že to stojí bez hrazení pojišťovnou 9000!!!! mazec co? Pojištovna mi hradila 2000.

mmmk
4. bře 2009

Zuzi, to IVF je tvoje vec. Ja jen rikam, ze se nedivim, ze jsi mela tolik foliku, kdyz jsi mela tak velkou davku 😉 Co myslis tim "horsi spermio?" Klidne do IP.

wiwian
4. bře 2009

zuzuza 50 foliku smarja me stacili dva a jak me bolel vajecnik 50 si nedokážu představit 😲

surenka
4. bře 2009

Zuzu, a kolik jsi doplácela? Pojišťovna ti hradila 2 tis. jednotek? Stimulaci FSH si myslím dělají jen v CARech a mě ji zatím schvaluje pojišťovna, takže nedoplácím nic.

Jinak já jsem se ani nestihla rozhlídnout a MS, teda zatím špinění, je tady 🙄 (jsem 13 DPO), takže v rámci odměňovací akce jsem si koupila dva zákusky, nejsem žádný troškař 😀 Jsem zvědavá, kdy mi to dojde a začne mě to všechno mrzet 😒 , protože takové ukázkové teploty jsem nikdy neměla... Navíc se mi dnes rozjela rýma, radši kdybych chytla nějaké ty těhubacílky 😀 😉

mmmk
4. bře 2009

Sure, chces se zasmat? Jsem dnes jela do nove prace podepsat smlouvu a rano pro jistotu udelala test a ver, ze mi docela spadl kamen ze srdce - bily jako lilie 😀 A pak si na nemeckym foru prectu, ze 12.DPO nic a 15.DPO uz dve carky a holka ma chvili pred porodem 😅 🙄 😀

surenka
4. bře 2009

Tak abys na tom nebyla stejně 😀 😉 Jinak jsem si prohlídla album Jak nám Klárka marodí ☹ a je mi celkem jedno, že to nevyšlo (do 40 času dost 😀)

Já si test udělám zítra ráno (to už budu teoreticky 14 DPO), abych mohla s klidným srdcem vysadit utrog.

mmmk
4. bře 2009

Tak jsem si to prohlidla taky a to jsem delat nemela ☹ Tusila jsem, ze to bude neco zleho, ale maminka te male bojovnice je fakt statecna 😵 Moc jim fandim 😵

lenickan
autor
4. bře 2009

Krásný večer holky🙂
Tak jsem si pěkně zchrupla a ted nebudu moc spát:(
Musím říci, že ta průchodnost je nepříjemná ale není to nic strašného. Trochu jsem potom špinila ale už je to dobré.
Výsledek je - vejcovody krásně průchodné🙂
Krevní testy - oba vše negativní
Takže super.
Dnes jsem 24DC a hned jsem si lupla utroše🙂 aby mrcha dorazila +- tak jak má a ne zase po 47🙂
A od 2DC začínám stimulku - fostimon 75i.u. 7x, 7DC UTZ.
Chtěla jsem puregon pen a bylo mi řečeno, že na IUI mi to pojišťovna neproplatí. Musela bych platit 9000,-- což se mi zdá na jeden cyklus hodně!
Fostimon mi plně hradí pojišťovna, ale jsem vedená pod IUI.
Nevýhodou toho je, že musím ředit roztok s účinnou látkou a píchat normální jehlou. Takže trochu nekomfortní, ale tchyně to zvládne🙂))

Tak snad porostou a když tak v žádoucím množství🙂

katrin111
4. bře 2009

ahoj leni prosim te,tobe dal lekat fostimon z duvodu ze na clostil vubec nereagujes???ja mela po clostilu pouze jeden folik...taky mam pco...........dik

lenickan
autor
5. bře 2009

katrin: ano já na clostil vůbec nezareagovala (opakovaně) žádný folík, tak z toho důvodu mám přímo injekce FSH.
Jeden folík je nádhera!

katrin111
5. bře 2009

diky leni.....aha.....a opravdu ti vse proplati pojistovna???kolik je injekci v jednom baleni??????

lenickan
autor
5. bře 2009

jsem vedena pod IUI a ano Fostimon hradí 100% pojšťovna. Mám 7 balení. V každém je jeden roztok a jedna ampulka s účinnou látkou. Ale v příbalovém letáku píšou, že se prodává i v balení po deseti. Což já bych nevyužila...
Moc se mi líbilo že mi u apolináře dali léky přímo - nemusela jsem nikam do lékárny🙂

katrin111
5. bře 2009

jo unas v CARu taky davaji leky primo............no poptam se taky na to doktora.........1 to baleni stoji pres 300kc ze????takze kazdy den si budes pichat jedno baleni????a to ti i priste proplati pojistovna???nebo jen jeden cyklus??

lenickan
autor
5. bře 2009

katrin nevím přesně kolik cyklů to pojištovna hradí... mám pocit že snad 6 do roka? No 3x určitě...
Ano jedna dávka 350,-- takže i kdyby to pojišťovna nechtěla dál hradit zaplatím si to sama to se vyplatí🙂))
ale pokud na Tebe zabírá clostil tak je to možná zbytečné???

maja42
5. bře 2009

pojišťovna platí (myslím) 6 IUI do roka.

leni, gratuluji k dobrým výsledkům 😵

holky, vy to píchání zvládáte samy? a není třeba možná jít si to každý den nechat píchnout do caru?
jinak vy všecky divočačky testující, není lepší počkat až na ten 17DPO, když už by to měla být tutovka? 😉

lenickan
autor
5. bře 2009

majo: děkuji - jinak určitě si můžeš jít do CARu oni ti to píchnou...
To diabetické pero je šup dup - ale to mi bohužel nedali:( chtěla jsem si jej připlatit ale nejde to na IUI - musela bych platit celou částku 9000 což mi přijde na IUI - když navíc nevím jak budu reagovat hooodně moooc.
I když manžel byl tak šťastnej že je to průchodný že říkal že to klidně i zaplatíme🙂

Myslím, že snad je i nařízeno, aby to píchal zdravotnický personál, ne amatéři doma.
Manži mamka je zdrav. sestřička v důchodu, mám to k ní 5 minut, takže po práci pěkně poklábosíme přitom mne píchne a hotovo🙂

wiwian
5. bře 2009

majo ja budu testovat 16dc to uz by to melo byt jasny?akora nevim jestli se k tomu testovani dohrabu nejak me boli podbrisek,takze budto je ms na ceste a nebo sem to prehnala vcera s brokolici

lenickan
autor
5. bře 2009

včera jsem si vzala první duo utroše v tomto cyklu a už jsem totálka... Prostě unavená jako kůn

wiwian
5. bře 2009

brý večír
no já sem si tak řekla že na Řehoře by to mohlo vyjít 😀
sem děsně utahaná a marně přemýšlím, jestli mi bylo minulej cyklus taky tak unaveně 😅 na dnešek sem spala 9h a šla bych spát znova

ale jak sem si tak večeřela, tak mě napadlo co až budu mít odrozeno jak pak dal, antikoncepce asi neni zrovna nejvhodnější řešení vzhledem k možné tromboze atd, zabývala jste se tím už některá, jako menopauza a PCO 😕 no říkám sem tonto týden nějak divná 😝 😀

donnald
5. bře 2009

Ahoj holky,
chtěla jsem se vás zeptat, zda jste se některé nesetkala s něčím podobným jako já.
Druhý cyklus jsem teď užívala Clostík. Brala jsem ho 5-9 den po1 tabletě. První ěmsíc jsme měla ovu až 21 den, ale měla. (aspon myslím 🙂 ).
Teď jsem už 24 den a tále nic - podle teplot. Ale přitom jsem si dělala LH testy a tam byly pozitivní čárky už 12DC byla úplně nejsilnější a to jsem měla i BT 36,9 ale teď jsem test dělala v úterý, opět tam byla 2 čárka, ale teplotu mám jen 36,5.Ne setkaly jste se s tím taky některá???Díky moc za odpověď.

mmmk
5. bře 2009

Zdravim, damy 😉 Na krev jdu zitra, testovala jsem vcera a test byl jako lilie 😀 Takze necekam zadnou brutalni zmenu zitra 😀 Jo, vlastne - doktor mi odepsal na mail, ze me bude zitra cekat recept na HA v darkovem baleni. Toz to jsem zvedava, co to bude 😀

Leni, tak to jsou paradni zpravy. Jen je blbe, ze teda mas ten fostimon a ne puregon s perem ☹ A proc ti nedali to, co ma Surenka? Ta to taky neplati, nebo? Ale mas to dobry, ze mas aspon tchynku, co ti to odborne pichne 😉

Wiwl, ja sklon k tromboze nemam, takze mne vlastne HA prakticky neva. A je pry sance, ze po tehotenstvi se PCO uz nevrati. Na nem. forum, kam chodim, psala zenska, ze mela dve deti po sobe po IUI, protoze mela PCO. A po tom druhem ji naskocila MS, ovulace atd. Nedali si jednou pozor a je v ocekavani tretiho 😵 Tak to asi nejak mozne je.

Majo, jo, picham si to sama. Tim perem je to fakticky nic. Jen nesnasim pregnyl, ale ted uz se mi podaril pichnout tak, ze me to vubec nebolelo. 😉 Ono to tim perem vubec nic neni, fakt.

surenka
5. bře 2009

Mě by stejně zajímalo, jak to v těch pojišťovnách funguje, když v jednom centru řeknou, že to jde, a jinde to prostě přes pojišťovnu nejde... Moje žádosti na pojišťovnu jsou vždycky vedené jako IUI, o IVF se vůbec nemluví a pojišťovna to schvaluje (je to 450 jednotek za 4 tis. - jedno pero, schvalují mi 3 pera a já vypotřebuju 2). Já bych brala klidně i ten fostimon, hlavně když to zabere, ale pokud mi pojišťovna schválí gonal, proč ne. Dr. mi říkal, že ze zákona je na to nárok, ale pojišťovny to často nedělají.

mmmk
5. bře 2009

To je prave divny a moc to nechapu! Tu je to teda vedene normalne jako "stimulace vajecniku" a je jedno, jestli clostilem nebo puregonem ci menopurem atd. Hlavne mi neni jasny, proc to ty ceske pojistovny vedou takhle pitome. Protoze kdyz prece vyplaznou prachy za IVF, je to vic, nez za davku puregonu, ne?

surenka
5. bře 2009

Leni, a jak probíhá ta průchodnost? Je to s kontrastní látkou?

Jinak o HA vážně uvažuju taky, je to to jediné, co mi pomáhá na testosteron a pleť, jenomže mám pořád pocit, že tak třeba promarním měsíc, kdy by to třeba vyšlo i přirozeně (je to minimální šance, ale pořád je, motyka taky občas spustí 😉 😀 ) A taky nejsem nejmladší (ale mladého ducha mám 😀 )

surenka
5. bře 2009

Mě dr. říkal, že to prostě pojišťovny dělají protiprávně a ví se o tom 🙄 Člověk je nakonec rád, že má alespoň něco, jen bych chtěla vědět, jaký je rozdíl mezi fostimonem a třeba gonalem - jenom v peru?