Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Podle čeho vypočítat délku cyklu?

vaculovav
30. bře 2019

Pěkné odpoledne,
Podle čeho, prosím počítat délku cyklu? Aplikace v mobilu mi bere průměr z posledních 3 měsíců, ale v únoru jsem brala léky na úpravu cyklu ( jen pár dní, poslední MS v prosinci pak až v únoru). Brala jsem je asi 4 dny, po dvou dnech MS přišla ač doktor tvrdil že až za 10 dní. Měla jsem to rozhozený od listopadu..
Tudíž mi to píše 41 dní. Posledni trval 31. dní. A teď nevím od čeho se odpichnout..
Děkuji

besi114
30. bře 2019

@vaculovav zdravím,měla jsem to podobně s apkou. Cyklus jsem měla od vysazení HA 30 - 45 dní. Je dobre si měřit bazalku. Co si brala na úpravu cyklu?

vaculovav
autor
30. bře 2019

@besi114 měla jsem utrogestan. Po dvou dnech brání MS přišla, tak jsem dal nebrala.

besi114
30. bře 2019

@vaculovav utros mi na zkrácení nepomohl. A budeš ho brát další cyklus znova?

vaculovav
autor
30. bře 2019

@besi114 když jsem byla u doktora, myslela sem si že mi řekne jestli to vypadá že MS dorazí, nebo ne. Dal mi prášky a že po dobrání MS dostanu, měly být na 10 dní. Ale do dvou dnů byla MS. A teď byl cyklus 31 dní. Tak dál nemám v plánu brát. Jen nevím kdy čekat ovulaci..

besi114
30. bře 2019

@vaculovav Pokud nevíš kdy byla ovu tak těžko říct. Já vždy čekám do nejdelší ms co jsem kdy měla a pak bych teprve testovala.

vaculovav
autor
30. bře 2019

@besi114 u prvního jsem se řídila aplikaci a sedělo to.

besi114
30. bře 2019

@vaculovav A to si měla také takhle nepravidelné cykly?

vaculovav
autor
30. bře 2019

@besi114 to sem měla pravidelně myslím..

hermij
30. bře 2019

Nepravidelný cyklus sám o sobě nemusí znamenat nic špatného. První fáze cyklu do ovulace je proměnlivá na základě stresů, nemocí, únavy, ovlivňují ji hodně i ženské čaje doplňky stravy... Druhá fáze po ovulaci bývá stabilnější. Tzn. pokud dorazí později ovulace, tak se cyklus natahuje, ale od ovulace dorazí menstruace zhruba ve stejnou dobu (cca. do dvou týdnů). Cyklus se počítá od začátku menstruace, tzn. první den cyklu je první den menstruačního krvácení. Pokud máte "problematické" cykly a moc se v tom nevyznáte, můžu jedině doporučit symptotermální metodu. Hodně ji používají ženy, když se snaží počít, ale je to výborný diagnostický nástroj na odhalování zda je vše ok nebo je cyklus patologický. Stačí třeba odsledovat tři cykly a hned budete vědět víc 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli