Podstoupily jste speciální prohlídku před otěhotněním?

2910
20. led 2008

Ahojda ,

prosím o váš názor. Na jaře bychom se s manžou chtěli pokusit o mimi a já nevím jak a jestli vůbec mám svému lékaři říct, že se připravujeme. Podstoupila některá z vás nějakou speciální prohlídku? Mám o něco takového žádat, nebo o vitamíny, mám strach abych něco nepromeškala.

Děkuji za vaše rady. 😅

suki
20. led 2008

Ahojky já jsme žádnou prohlídku neabsolvovala-pokud se cítíš zdravá tak to snad není nutné, jen je dobré už před otěhotněním jíst kyselinu listovou a to i běhěm těhotenství-velmi to pomáhá dobrému vývoji miminka a partner ať jí vitamin E - je to také dobré na plodnost 😉 Kyselina listová se prodává v lékárně-jsou to tablety a vitamin E samozřejmě taky 🙂 🙂 No a potom v těhotenství aspoň první 3 měsíce jez vitamíny pro těhotné-pak už to není nutné, ale to už je věc názoru-někdo je nejí vůbec někdo zase celé těhotenství....Tak hodně štěstí a ať se brzy zadaří 😉 😉

robi
20. led 2008

ahoj, urcite nic nezkazis kdyz zacnes co nejdriv brat listovku. ja jsem chtela pred tehu jit k obvodacce, aby mi vzala krev, jestli mam v poradku cukr a tuky, proste takova preventivni prohlidka, taky jsem mela dostat tetanovku, ale to jsem uz nestihla, otehotnela jsem driv.... pa

2910
autor
20. led 2008

Děkuji za odpovědi,
listovku si utčitě koupíma a manža bude papkat vitamíny taky, tak jsem zvědavá za jak dlouho se nám mimínek zadaří 😅 . Že bych se do toho pustila už dříve 😀

gedren
20. led 2008

Jestli chodis pravidelne (rocne) na prohlidky, nemusis nic. Ja predtim nebyla u gynekologa asi pet let 🙂, tak jsem si pak pred zacatkem snazeni dosla, abych vedela, ze je vse v poradku.

s.arik
20. led 2008

listovku jez, na kontrolu si zajít taky můžeš, je lepší otěhotnět s pocitem, že je vše ok, než případně v raném těhu doléčovat nějaké infekce nebo podobné banalitky 😉 ale nutné není nic, počít i porodit můžeš i bez mudrů