Revize, máte zkušenost?

ivanka12301
23. únor 2016

zdravím a mám opět dotaz dnes mi lekař potvrdil že mimi se přestalo vyvíjet již 7 tt před 14 dnama a musím ve čtvrtek na revizi.jenže se ji celkem bojím vždyt ani pořadně nevím co to je a jak se zákrok provádí. máte již njaka prosím zkušenost? a muj druhý dotaz zní : co nejdřív bych se chtěla o mimi pokusit znova myslíte že mám nějakou možnost abych mimi donosila bez obtíží a že se tohle cele nemusí opakovat? děkuji za vaše odpovědi

mabe
23. únor 2016

@ivanka12301 ahoj, ja byla 5x tehotna z toho 2deti. Revize vzdy kolem 8tt kvuli zamlklemu tehu. Deti urcite mit budes. Revize se provadi v celkove narkoze,zakrok cca na 15-30 min. Potom dr dopprucuji cca 3mesice pockat. Ja mela rozestupy 1 rok tehu. Je to na kazdym,jak se citi..drzim palec,at je vse bez komplikaci a mas brzo prcka doma

ivanka12301
autor
23. únor 2016

děkuji tak je to važně těžký psychycky to moc nedávám dověděla jsem se to dnes u dr..:( ale doma mám 2 zdrave kluky tak už kvůli nim musim byt silná a hold se o mimi pokusit znova snad to vyjde jen doufám že se to nebude opakovat s toho budu mit ted strach asi až do porodu pokud se to znova povede

mabe
23. únor 2016

@ivanka12301 aha,tak ty uz mas dve deti..je to tezky,ale pokud chces jeste dalsiho prcla,tak to musis zkusit. Nic jinyho ti nezbyva..

kacenkka84
23. únor 2016

Ahojky,to me mrzi,ze jsi to ztratila!😕je to vyskrab,ale doktor by ti to mel poradne vysvetlit.Ja uz bouzel potratila 3x a jeste zadne deti nemam,po revizi jsem 6tydnu krvacela a to dost silne,nevim,jestli bych do toho sla znovu,ale nejhorší byl potrat s práškami,to jsem se svijela tyden v krecich na posteli!!nejlepší by bylo s tim nechat vyporadat telo,ale to trva mesic a jde to na psychiku, takze si nevyberes!každopádně ti drzim palce!! 💖

ivanka12301
autor
24. únor 2016

děkuji..🙂 mě čeká nástup na zákror už zítra v pul 7 ráno a docela se bojím.:( podstupuji to poprvé a mam s toho velice smýšené pocity uzkost,strach,a nevím co ještě.. ☹ pak mám v plánu počkat aspoň 2 ms a skusit to znova a doufám že se to povede a donosím zdravé mimi pokud bych tím měla projit znova tak bych to asi vzdala...:( a znova už se pak nepokoušela opravdu je to těžké na psychiku zaleží kdo jak se k tomu postaví ale mě to nějak nejde postavit se tomu a jit dál prostě je ve mě ten pocit že jsem neschopná donosit miminko a že je chyba ve mě..:( už druhý den furt jenom sedím hladím si bříško a říkám si proč zrovna ja když jsem se tak moc těšila a měla tolik plánu pro našeho broučka..:( když jsem načapala i přítele jak pláče tak je to ještě těžší..:( moc sme se těšili a skončí to takhle na pytel..:(

kacenkka84
24. únor 2016

To nemuzes takhle vidět, vzdyt uz jsi dve deti donosila!😊operace je bezbolestna a i potom jsem teda vubec zadne bolesti nemela,jen dusevni,ale fyzicke ne,tak se neboj💖muze za to příroda! !ja zase bojovat budu,snad se to jednou podaří 🙈potrebuje to jen cas a vse bude zase dobry,slibuju☺

lucy.l
24. únor 2016

@ivanka12301 včera jsem se dozvěděla stejnou zprávu, před tím tu stejnou v řijnu 2015 :( V řijnu jsem na revizi byla, teď jít nechci, chci to nechat na přírodě...

jaya
24. únor 2016

@ivanka12301 Mela jsem zamlkle v 8tt, samo odeslo ve 12 nebo 13tt. Pila jsem kontryhel na podporu vycisteni. Na revizi jsem jit odmitla, moje telo se s tim vyrovnalo dobre. Po psychicke strance mi to hodne pomohlo, vrátilo mi to viru ve vlastni telo. V ranem těhotenství se telo s nevyvijejicim se ditetem vyrovna samo.

ivanka12301
autor
24. únor 2016

aha ja jsem již 9tt dle ms a mimi se nevyvíjí už od 7 tt asi..a já už mám vypsanou žádost na revezi chtěla jsem počkat až se mimi třeba vyloučí samo ale doktor mi řek že nevyloučí a napsal mi žádost tak když už jí mam napsanou tak asi jit musím nebo bych nemusela? nemohla bych mit dky tomu problém že jsem tam nepřišla? a kdyby to třeba do tydne neodešlo samo mohla bych poprosit lekaře o novou žádost? ☹ upřímně moc se mi tam nechce sem tam za den jen malinko zašpiním dneska třeba vůbec a bolesti žadné nemám raději bych to prožila doma ve svém pristředí a v klidu jen mě doktor nedal tu možnost prej to samo nepujde...( a ja tam nechci upřímně ještě bych počkala jestli to tělo nezvládne samo ale bojím se problému nebo že mi lekař pak už nenapíše novou žadanku

luciferkaklaris
24. únor 2016

@ivanka12301 Ahoj, mrzí mě, co se ti stalo. Měla jsem to samé v říjnu 2015. V 8tt jsem začala slabě krvácet, až teprve 4. den jsem jela radši do nemocnice. Už mě bolelo dost břicho a šla ze mě sliznice. Neřekli mi, kdy se plod přestal vyvíjet, ale měřil 0,5 cm. Jinou možnost než revizi mi nenabídli a teď zpětně jsem za to ráda! Když slyším, jakými bolestmi a silným krvácením si prošly holky, co se rozhodly potratit doma, tak jsem ráda, že jsem to měla takhle rychle za sebou. Bylo to moje 1. těhotenství. Zákrok trval asi 20 minut, pak jsem si řekla o lék na bolest a pak už nic nebolelo, slabě jsem špinila asi 3 dny. Počkala jsem do 1. MS a otěhotněla jsem znovu. Dnes jsem v 16tt a mám strach každý den, ale to má asi každá těhulka. Je pravda, že ten první potrat mě psychicky nijak extrémně nesejmul, přítel mě chytl za ruku a řekl, že si zajdeme do vířivky a na tatarák (mimochodem jsme nestihli ani jedno 😀 ). Drž se, vždyť máš doma 2 zlatíčka a přítele, ti ti z toho pomůžou 🙂

luciferkaklaris
24. únor 2016

@lucy.l To mě moc mrzí 😒 Úplně jsem si vzpomněla na sebe. Taky jsem v říjnu 2015 byla na revizi. Můžu se zeptat, v kolikátém týdnu jsi byla tenkrát a v kolikátém teď? Děkuji. Držím pěsti, ať neprožíváš velkou fyzickou bolest (psychická bude určitě veliká ☹ ).

jaya
24. únor 2016

@ivanka12301 jak to vi, ze to samo nepujde? Ja jsem cekala asi 4 týdny. Revize je prece jenom unely zasah, nasilim se otevira cipek, kyreta seskrabuje delozni sliznici. Jsou s tim spojene komplikace jako je zjizvena deloha, srusty na deloze, opakovane potraty. Jine by bylo, kdybys mela bolesti nebo horecku. Jinak ja jsem spinila asi 9 dni nez nastal den d. A mmch nekteri lekari naopak prirozeny odchod doporucuji kvuli vlivu na delohu. Ja jsem si ji taky donu donesla, pak jsem ji vyplnila a nakonec jsem zavolala, ze tam nepujdu. Po vycisteni asi za 2 mesice jsem sla na kontrolu ke sve doktorce. Trvalo to asi 3 mesice nez to odkrvacelo uplne.

jaya
24. únor 2016
lucy.l
24. únor 2016

@luciferkaklaris říjen 9+3 a teď asi 6tt

martisek11
25. únor 2016

já byla taky n\ revizi před 3 týdny, a nneí to nic hrozného...doktor mě řekl, že po šestinedělí se můžem opět začit snažit...záleží jestli jsi v poho i tělo, pak myslím, že nneí důvod čekat 😉

ivanka12301
autor
25. únor 2016

moc děkuji holky..🙂

terkakerka
25. únor 2016

Taky mě postihla revize v prosinci 2014 a ted mi tu spinká 4měs. mimčo. Počkala jsem na jednu porevizní MS a ono to hned vyšlo. Na tu revizi je lepší jít, aby v tobě "něco" nezůstalo a neměla jsi infekci, nebo něco... v dnešní době se TO musí stát snad každý :(

luciferkaklaris
26. únor 2016

@terkakerka Naprosto s tebou souhlasím. Radši jít, ať tě vyčistí a neriskovat infekci. Přečetla jsem si ten článek výše a je to jen můj názor, ale ten příběh mi přijde ujetý, omlouvám se, pokud tím někoho pohorším.
Měla jsem to stejně. Porevizní MS a šup na věc a zítra začínám 17tt. Snad se dočkám taky mimča jako ty. Přeju hodně zdravíčka 🙂

jaya
26. únor 2016

@luciferkaklaris jo, je to otazka osobniho nastaveni. Mam rada prirozenost. Kdyby si priroda neumela poradit sama, asi bychom jako lidstvo vymreli. Prece jen 30% tehotenstvi konci v prvním trimestru. Mne se osvedcilo, ze neprirozene zasahy do tela nejsou dobre, kdyz nejsou nutne. Mam kamaradky v okoli, co nemely stesti jako ty. Revizi mely treba nekolik po sobe. Te jedne nakonec doktori stejně doporucili prirozeny odchod ditete, pac by to jeji deloha nezvladla. Tehdy jsem si rikala, proc ji to nedoporucili hned napoprve. Strasna zkusenost. Na druhou stranu mam velike pochopeni pro zeny, ktere si neumi predstavit cekat ma prirozeny odchod miminka a maji problem mit v sobe treba jeste 2 nebo 3 tydny mrtve dite. Zena by mela mit na vyber a lekari by ji meli v jejim rozhodnuti respektovat.