Posunutá ovu. Stalo se vám to někdy?

mikejla93
28. dub 2021

Dobré ráno, snažím se měřit poctivě tento měsíc bt, a dle dosavadního měření apka vyhodnotila že ovu byla 12DC, já už vesele dělala těhotenské testy protože už jsem každým dnem (ne)očekávala příchod MS, a místo toho mi to po dnešním měření zahlásilo, že ovu byla vyhodnocena znovu a posunuta na 23DC.. stalo se Vám to někdy? Jsem z toho fakt jelen.. graf přikládám..
Jen je škoda, že jsem od té "původní ovu" ve 12 DC už přestala skoro sledovat ty příznaky, hlen apod, protože jsem to brala za to že ovu již prostě proběhla.. jinak ty časy co jsou měřené jinak (trojuhelnicky) tak to jsou jen o hodinu posunuté kvůli vstávání do práce..

mikejla93
autor
28. dub 2021
michaelarousova
28. dub 2021

@mikejla93 myslik ze ovu je zaznamenana spravne ale hodina je strasne moc☺️To vam to muze uplne rozhazet☺️

mikejla93
autor
28. dub 2021

@michaelarousova Když to je vcelku naprd, protože vstávám opravdu nárazově někdy o hodinu dřív, resp. první půlku cyklu jsem většinou vstávala v 6 a naopak jak jsou ty trouhelniky tak v 5.. pokaždé ale po dlouhém spánku, bez chození na WC, tak jsem doufala že to nebude mít takový vliv..

inah91
28. dub 2021

Já bych si dala budika na stejný čas - ten dřívější, změrila a spala dal...
Jinak já měřila asi 5let a po té době jsem si už dovolila bt upravovat v rozmezí té hodiny...
Graf ukazuje dobre 👍 a ano, ovu se muže posunout jak se ji zachce 🤷‍♀️ Já ovulovala poslední půlrok cca 13-15dc, a v cyklu kdy se povedlo byla bt 21dc 🤷‍♀️👍 takže “normalka”

mikejla93
autor
28. dub 2021

Zkusila jsem to pro zajímavost přelupkat do jiné aplikace, a taky to vyhodnotilo až na 22DC takže opravdu ovu byla až tak pozdě. Je to opravdu věda ten cyklus. Jen je škoda, že po té "předchozí ovu" 12 DC si vůbec nevybavuju, jestli jsme se snažili tak úpěnlive jako předtím, už jsem si myslela že ovu proběhla tak jsme netlačili na pilu.. tak uvidíme 🙂

inah91
28. dub 2021

@inah91 ne bt ale ovu samozřejmě byla 21dc 🤦‍♀️

inah91
28. dub 2021

@mikejla93 no, nejlepší nepocitat a proste ob den ob dva, klidně i jinak, jak je chuť.... 👍

mikejla93
autor
28. dub 2021

@inah91 Tak tak, já jsem se asi hrozně upnula na tu předchozí teplotu a ze začátku toho plodného období býváme více aktivní.. no musíme na tom příští měsíc více máknout :D

andelka
28. dub 2021

Ono to potom dost kleslo, na to aby to byly hodnoty druhé fáze cyklu.
Ovulace byla nejspíš fakt až 22 DC.
Jinak mně hodina na hodnocení grafu nic nedělá. Dokonce se dal hodnotit i když jsem pracovala na dvě směny a někdy měřila v 4:30-5 a někdy 7.

kocila
28. dub 2021

@mikejla93 hodina fakt na mereni nema vliv...zda,ze se jedna o opozdenou ovulaci,ale probehla teplotne moc hezky

mikejla93
autor
28. dub 2021

Díky holky.. 🙂 zkusím se příští měsíc více zaměřit na to přesnější vstávání jestli to bude taky tak lítat nebo ne.. a zapojím i ovu testy, aby mě to tak zase neobelhalo :D

andelka
28. dub 2021

@mikejla93 no, ani testy neber doslovně. Neukazou jestli k ovulaci opravdu došlo. To potvrdí bt. Takže nejlepší je kombinace obojího.

verousekhh
24. kvě 2021

Ahoj, připojím se s dotazem. Mám 8 dní spoždění 2x testy negativní. Když by mi MS přišla později tak plodné dny spočítám od 1 dne ms. Ale co když cyklus úplně vynechá jak zjistím další plodné dny? Díky

ema90
24. kvě 2021

@verousekhh Testovat ovulacnimi testy proste kazdy den.

verousekhh
24. kvě 2021

@ema90 to jsem nikdy nedělala 🙈 no tak musím začít ( jdu zjistit jak na to) 😁 děkuji

ema90
24. kvě 2021

@verousekhh Podle navodu to urcite zvladnete 👌🏼😀

mikejla93
autor
28. kvě 2021

Dobré ráno, myslíte, že je ovu vyhodnocená správně? Nebo proběhla spíše toho 17 DC?

andelka
28. kvě 2021

@mikejla93 myslím že není. Jednak je tam málo hodnot na začátku, jednak myslím,že správně by mělo být 18 DC . Teplota 13 DC vypadá na špici, tak tu bych zrušila.

mikejla93
autor
28. kvě 2021

@andelka Děkuji, taky jsem si to dle toho vývoje trochu myslela že je to špatně. Nicméně to by znamenalo, že jsem momentálně asi 8 DPO, což mi aspoň vysvětluje slabost té těhotenské čárky, už jsem si říkala, že by 15 DPO byla taková bledá... zase mi přijde ale brzy že první náznak ducha na testu byl už 6 DPO.. tak uvidíme jak se to ještě bude vyvíjet. moc díky za vysvětlení 🙂

andelka
28. kvě 2021

@mikejla93 no, 15 dpo už by byly silné čárky. Ale 8 dpo nebývá nic. Tak to je záhada teda.